Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8470 8470

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You, 2012

Szekynka
15.07.2018 5 z 5

Trochu jsem se bála, že to bude velké melodrama, ale v závěru je kniha spíš plná života s vtipnými momenty. Louina originalita, dobrá nálada, praštěnost, a nakonec i trochu vyčerpávající, přesto neutuchající entuziasmus mě osolovil. Na druhou stranu kvadruplegik Will se snaží smířit se svým údělem, a tak nějak „přežít“ uragán co mu vtrhnul do života v podobě Lou. Jejich slovní výměny mě hodně bavily, stejně jako to, jak se mu Lou postupně dostávala pod kůži. Na konci jsem se bála, že se Lou nedostane za Willem včas, to bych asi jen tak nerozdýchala. Každopádně poslední scéna na posteli a závěrečný dopis od Willa se mnou hodně pohnuly. Asi nejvíc si cením knih, které ve mně vzbudí nějakou větší emoci. Co se téhle knížky týče, ještě dlouhou dobu po přečtení jsem měla příběh v hlavě. Nad vším jsem přemýšlela a myslím, že i částečně pochopila. Kniha je stejně krásná jako smutná. ♥

gigi77
14.07.2018 3 z 5

Pozitivně hodnotím svižnost a čtivost. Autorka moc pěkně píše. Jen ta nespisovnost mi místy dost vadila. Co se týče obsahu, líbil se mi humor a lehkost, příběh mě však nijak zvlášť nezaujal.

Niu
09.07.2018 5 z 5

Nejdřív jsem viděla film, i když jsem otálela hodně dlouho. A hned nato jsem si přečetla knížku. Nějak jsem si myslela, že to bude trochu jiný žánr, tzn. větší slaďárna, proto jsem do toho nechtěla jít. Ale byla jsem překvapena. Knížka a vlastní příběh mě překvapily tím, že se nejednalo o klasickou červenou knihovnu, ale opravdu o humorně podaný těžký životní příběh několika lidí. Velmi čtivé, se spádem, fakt vtipné tím anglickým humorem a ... jo, nějaká ta slza ukápla taky. Téma kvadruplegie je mi známo hlavně z detektivek s Lincolnem Rhymem. Tady platilo, že když je člověk rozhodnut, tak je rozhodnut. Líbí se mi, jak příběhy v knihách mohou v člověku zanechat pocity, ať už jsou jakékoli. Doporučuju.

marketa4853
07.07.2018 3 z 5

Louisa mi neskutečně vadila. Ten její elán a rozhodnutí, že změní chlapa na vozíčku. A ten se rázem po setkání s ní změní v zapšklého namyšlence na prince na bílém koni (vozíčku). Kniha se mi příliš nelíbila, ani příběh..jako bych ho už někde četla?

juni
06.07.2018 5 z 5

Přiznám se, že jsem viděla první film, který mě nadchnul a rozbrečel. A když jsem zjistila i že je to kniha, okamžitě jsem si jí musela přečíst. Už se chystám na pokračování Život po tobě. Všem doporučuji, kdo miluje romantiku a zároveň mu nevadí pobrečet si. Určitě to není moje poslední kaňka od Moyesové.

mystar
05.07.2018 5 z 5

Knizka se mi libila. Byl to smutny, ale krasny pribeh, ktery me nejednou dojal. Konec byl prevelice smutny, ale na jednu stranu Willa chapu. Jen me trochu mrzi, ze jsem jako prvni videla film.

Magráta
30.06.2018 2 z 5

Docela prvoplánový doják. Vzhledem k tomu, že jsem se už s hendikepovanými lidmi setkala a jsem s nimi v kontaktu, dost mi vadil mi ten jasný záměr dojímat od začátku až do konce. Na mě to teda nezafungovalo.

dancadragneel
28.06.2018 5 z 5

Prostě silný a krásný příběh, který slouží skvěle jako odpočinkové dílo. Moje první oblíbená romantická kniha, kterou doporučuji snad všude...

zdenaR
28.06.2018 3 z 5

Kniha se dobře čte, je to relax na dovolenou, nenáročné čtení pro chvíle oddychu.

lissa2017
27.06.2018 4 z 5

Velmi zajímavý a čtivý příběh. Osobně jsem měla trochu problém s Willem.........s jeho rozhodnutím, že jiný život, než ten jeho bezstarostný a v dostatku - nemá cenu....

Rozik
26.06.2018 5 z 5

Film mě zaujal více

Simona99
25.06.2018 5 z 5

Naprosto nadherna kniha...netradicni, jina nez ostatni zamilovane romany...knizka me uplne pohltila - od zacatku az do konce:)

Sedlmajerka
23.06.2018 2 z 5

Po zhlédnutí filmu jsem byla přesvědčena, že knihu rozhodně číst nebudu. Ale nějak se mi dostala do ruky a zvědavost mi nedala... Toto dílko je pouhým plagiátem knihy Zemřít mladý. Vážně nemocný bohatý intelektuál rozšiřuje obzory chudé, nevzdělané ale inteligentní dívce. Když jsem došla k pasaži s hradním bludištěm, měla jsem sto chutí knihu zaklapnout a vyhodit z okna.

Manifest blech
22.06.2018 5 z 5

Chtěla jsem si knihu přečíst než shléhnu film. Stojí to za to. Srdcervoucí a na léto padnoucí příběh nenásilné love story.

EvaHrky
22.06.2018 5 z 5

Silná kniha, přečetla jsem jedním dechem.

Zuzana1959
17.06.2018 4 z 5

Zajímavé tema, krásně napsane. Do červené knihovny to ma rozhodně daleko.

Bebsa
16.06.2018 5 z 5

Krásná kniha o snaze zvrátit nevratné životní rozhodnutí trpícího člověka.

ivetts
07.06.2018 2 z 5

Upřímně mě kniha příliš nebavila, někdy příliš táhlý děj, možná jsem byla ovlivněna filmem, který jsem viděla před čtením knihy a líbil se mi daleko víc.

Zera
06.06.2018 1 z 5

Přečetla jsem knihu na základě vysokých hodnocení ostatních a už se zlákat jen tak nenechám :) Velmi slabé, červená knihovna napasovaná na příběh hendikepovaného -plná frází, klišé...Nemohla jsem uvěřit že hlavní hrdince je kolem 26 a ne 14 let (mírou její nezralosti a naivity). Pro mne jediný silný moment knihy byl popis hrdinčina znovuprožívání traumatu znásilnění a následná abreakce. Nemám chuť ztrácet čas s dalšími autorčinými knihami.

Ivka14
05.06.2018 5 z 5

Viděla jsem film a knížka mě velmi překvapila. Čekala jsem, že v knížce bude něco jiného, ale nakonec mě to překvapilo
Knihu jsem přečetla na jeden nádech