Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8470 8470

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You, 2012

faraod
05.06.2018 5 z 5

Knihu jsem četla doslova jedním dechem. Krásný dojemný a hlavně smutný příběh!

Sláča
04.06.2018 5 z 5

Krásná, smutná kniha.

Roselunda 1928
04.06.2018 2 z 5

Líbily se mi neotřelé charaktery a humor, některé věci byly k zamyšlení, nicméně zásadně nesouhlasím s myšlenkou knihy. Willovo řešení mi vůbec nepřišlo správné, nenašla jsem úhel pohledu, z kterého bych to mohla vidět tak jako on, možná proto, že nejsem v jeho situaci. A ano, brečela jsem u konce, nicméně ne dojetím, ale vztekem.

michaella03
03.06.2018 5 z 5

Jako první jsem viděla film a pak se s očekáváním pustila do knihy.
Co dodat? Kniha je skvěle napsaná, čte se sama. Na konci jsem slzy zadržet nedokázala, a vlastně ani nechtěla. Kniha se mi moc líbila a určitě ji doporučuji. Za nějakou chvíli se pustím do druhého dílu, tak uvidíme...

knih.sasa
01.06.2018 5 z 5

Trvalo dlouho, než se ke mně tato kniha dostala. Říkala jsem si, ha, zase nějaká prima romance, tak se ukaž, oddechnu si. No, nemohla jsem se víc mýlit. Náhdera, skvěle se četla a jasně, že jsem na konci brečela. To se mi stalo jen u knih Na západní frontě klid a Zloděka knih. Na začátku jsem jásala, jak krásně je zpracováno téma ekonomické krize/rcese, jak s váma zametají zaměstnavatelé a že tanec u tyče se v tomto období bere jako "práce s lidmi", to mě rozsekalo a utvrdilo v tom, že jsem taky jen koncák, bohužel. Druhé nosné téma knihy je těžší, hodně diskutované a je to dobře. Smrt patřila do našich roubených domečků ještě v předminulém století, kdy výminkáři umírali doma. Pak se z toho postupně stávalo tabu společnosti. Pro ty, co nečetli, nebudeme prozrazovat víc a doporučím přečíst. Druhý díl číst nebudu, ale jinou knihu od autorky určitě ano.

Denisa153
30.05.2018 5 z 5

Překrásný a hlavně dojemný příběh. Hlavní hrdinka mi byla neuvěřitelně sympatická a fandila jsem jí až do úplného konce...

Marcela52
22.05.2018 5 z 5

Velmi krásný příběh! Autorka má velký vypravěčský dar, takže i takové téma, jako je láska k nevyléčitelně postiženému člověku, se čte jedním dechem. Kupodivu to není přehnaně sentimentální, ale velmi uvěřitelné. Doporučuji těm, kdo mají rádi romantické příběhy, které nejsou příliš laciné. Musím se přiznat, že jsem i slzu zamáčkla, jak to bylo dojemné...

Tyrkysová
18.05.2018 4 z 5

Příběh vás strhne a nepustí. Jakkoli se někomu může zdát jednoduše podaný, nemyslím si, že by to bylo na škodu. Přece jen píše Jojo Moyes pro určitou skupinu čtenářek, která očekává určitý styl a je to to, co se jim líbí. Ani mě nijak nevadil. Je to vyvážená směsice sladkobolných řečí, naivity, konfliktů i složitých filozofických otázek.

Kikuška999
18.05.2018

Určitě doporučuju. Je to skvělá kniha i film. Film jsem viděla první a dost mě zaujal. Když jsem si přečetla knížku zaujal mě tento příběh ještě více. Je psaný dost čtivě,během pár dni jsem ji přečetla. A popravdě kdybych byla na Willovem místě asi bych se rozhodla stejně. :D

Adelinmaleca
16.05.2018 5 z 5

Už delší dobu chystám shlédnout film na motivy této knihy a nakonec jsem si řekla, že přeci jenom si jako první přečtu knížku. Upřímně nevěděla jsem přesně do čeho jdu, proto mě ten konec velice zasáhl a nečekala jsem to. Nedivím se plno čtenářům, co tu zanechali hodnocení s tím, že u této knihy brečeli, sama jsem měla namále a to mě knížky tolik nedojímají jako filmy. Velmi emotivní, dobré čtení, knížku jsem si vzala na dovolenou do Španělka a při přeletech letadlem jsem do toho byla velmi pohlcena, že mi cesta vždy neskutečně utekla. :)

amanek
13.05.2018 5 z 5

Příjemné, dojenmé čtení....

Iva B.
01.05.2018 5 z 5

Ačkoliv jsem do knížky šla s tím, že vím, o co jde, jak to dopadne, takže to se mnou nemůže nic udělat, stejně jsem řvala jak želva! Film jsem neviděla, ani nechci, toto stačilo...

Kačkaknihomol
29.04.2018 4 z 5

Takový ten román pro ženy, který člověka baví.
Romantický příběh o tom, že bychom si každý den měli užívat, radovat se ze života a nenechat se strhnout stereotypem. Jedná se o velmi hezky napsaný román, z pera mnou nepolíbené autorky Jojo Moyes. Ovšem jestli je její styl vyprávění tak citlivý a výjimečný, by se dalo polemizovat.
Ano, je to čtivé, ale výjimečné? Já vám nevím, mně se to zdálo jako trochu lepší román pro ženy, akorát s hrdinou na vozíčku. 408 stránek je na tuhle knihu hrozně moc, spoustu věcí, hlavně ze života Louisy, bych vyškrtala.
Naopak se mi ale líbí, že to Jojo zvládla bez většího citového vydírání, jak jsem si všimla. Ani na konci se pocitům hlavní hrdinky moc nevěnuje, takže jsem to v pohodě zvládla bez brečení.
Při čtení jsem byla v takové té duševní pohodě, ale myslím si, že po měsíci si z knihy budu pamatovat jen pár střípků. Ani jsem to na konci nemusela nějak psychicky rozdýchávat, klidně jsem se pustila do další knihy. Hezká jednohubka, ale za mě "mnoho povyku pro nic".

may.t
25.04.2018 5 z 5

Silný a emotivní příběh, kniha mě nadchla a ihned jsem si musela koupit další díl :)

gan112
24.04.2018 1 z 5

Slabé, z témy eutanázie spravila autorka výcuc z červenej knižnice. A štýl hrôza. Nechápem tak vysoké hodnotenie. Jedna hviezda za občasné iskierky nádeje, a myšlienky na zamyslenie ktorých bolo pramálo.

Věro
23.04.2018 5 z 5

Něco tak emotivního jsem už dlouho nečetl.

kečup60
22.04.2018 4 z 5

Silný příběh velmi krásně podaný s hlubokou filosofickou myšlenkou. Máme právo rozhodovat o svém žití?

knihovniceS
22.04.2018 5 z 5

Viděla jsem film a musela jsem si přečíst i knihu - obojí se mi moc líbilo. Věděla jsem konec a stejně jsem to obrečela. Moc pěkný a silný příběh - doporučuji!!!

coquus
18.04.2018 5 z 5

Zvláštní příběh o lásce s nevšedním zakončením. Po stránce dojmů či síly emocí, které se příběh snaží u čtenáře vyvolat, funguje tahle kniha jednoznačně na 100%. I když romány tohoto druhu moc nečtu, ale nechal jsem se přesvědčit zdejším dobrým hodnocením a opravdu to stálo za to.

Zlatinka.Emilly
10.04.2018 5 z 5

Pěkný příběh smutně končící. Ale o tom je život a těžko soudit, kdo byl v právu? Pravda je, že pokud si neobujeme botky toho druhého, nepoznáme, kde ho tlačí. Rozhodnutí je na každém z nás a ten druhý ho musí přijmout, nebo taky ne.