Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8470 8470

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You, 2012

kiki11
07.04.2018 5 z 5

Tahle kniha není jen zamilované klišé, je to něco víc. A právě to "víc" mi po celou dobu čtení nedovolilo odtrhnout oči. Není moc knih, které se mi zapsaly do srdce. Tuhle ale rozhodně řadím mezi ně.

ivousekk
05.04.2018 5 z 5

Neskutečný příběh... Jak je úžasný, tak šíleně je konec smutný.
Tohle je úplně poprvé, co jsem viděla film a pak četla knížku. Vždycky jsem čtení knížky po filmu považovala za zbytečnost, jenže tady jsem prostě musela. A rozhodně toho nelituji. I když byl film skvělý, vše do něj dát nešlo. Přesto, že jsem věděla, jak to bude probíhat, jak na konci budu opět brečet, nelituji, že jsem se do čtení pustila. A jako většina z 1539 komentářů přede mnou, budu tuhle knížku chválit a doporučovat. Protože to prostě nejde jinak :)

marylin30
31.03.2018 5 z 5

Moc pěkné čtení.

Jupijow
31.03.2018 4 z 5

Příběh trošku z jiného světa (zejména kvůli motivu peněz), nijak zvlášt originální (nemůžete si nevzpomenout na film Intouchables), ale přesto velmi čtivý a taky vás donutí trochu přemýšlet o svém vlastním životě.

kacimilek
29.03.2018 3 z 5

Nejsem zrovna typ na milostné příběhy, taky mi dlouho trvalo, než jsem se ke knize dostala. A upřímně: na zadek jsem si z ní opravdu nesedla.

nikol.ami
27.03.2018 3 z 5

Než jsme tě poznala byla mou další zvolenou knihou, kterou jsem si vybrala na základě vysokého hodnocení z Databáze knih. Ač pravidelně nečtu romány, tak tenhle rádoby román se silným příběhem mě překvapil. Začátek knihy nebyl nijak významný, za to od poloviny knihy ke konci se kniha četla docela sama. Na pět hvězd to za mě není, ale kniha mě rozhodně mile překvapila, a pokud máte tuhle tématiku rádi, určitě ji mohu jen doporučit :-)

NikolettaHole
26.03.2018 5 z 5

Jako první jsem viděla film, byla to hezká podívaná a hlavně mám doopravdy ráda Sama Claflina(Will). Film mě však nijak víc neohromil. Knížka byla jiná, ani ne obsahem ale hlavně stylem vyprávění. Byla napsána tak mile že mi občas unikalo i to tíživé téma. A konec? Konec mi prostě zlomil srdce, i když jsem věděla jak to dopadne.

eva3695
24.03.2018 5 z 5

Velmi příjemné a oddechové čtení. Příběh se vyvíjí klasicky, i když konec mě velmi překvapil. Je to dojemný, ale zároveň humorný příběh dvou rozdílných lidí, kteří se snaží nějak spolu vycházet. U mně Jojo Moyesová boduje, protože píše velmi dobře. Člověk občas potřebuje vypnout a jen si užívat příjemné čtení.

Bobina74
22.03.2018 4 z 5

Tak tohle klidně ano. Opět jsem se koukla do občanky zda jsem z takovýchto slaďáků nevyrostla a .....nevyrostla :-) Shrnu to jednoduše : poslední stránky jsem spotřebovala zásobu kapesníků svých, dětí a pracovních, od matky jsem neustále slyšela ať už neřvu, že jsem trapná a nakonec už to nevydržela a jen jsem dočetla vyrvala mi knížku z ruky, že to si teda bude muset taky přečíst....
P.s. : řvala ještě víc než já a mlela o tom další měsíc...:-) ( podotýkám, že moje maminka je nečtoucí).

krausmary
19.03.2018 3 z 5

Vzhledem k vysokému hodnocení jsem asi čekala víc, příběh byl smutný a dojemný, to ano, ale dost jednoduchý a přímočarý. Ani hlavní hrdinka mě moc neuchvátila, děj se nijak nevyvíjí a styl psaní je obyčejný. Na druhou stranu kniha neurazí, s Willem jsem soucítila a chápu proč nakonec udělal to co udělal.

renda03
15.03.2018 5 z 5

Naprosto úžasná knížka. Vřele doporučuji

MOmoMO
15.03.2018 5 z 5

Hlavní hrdinka mi byla velmi sympatická a konec mi zlomil srdce. Zatím mě tato autorka nezklamala.

Perry
14.03.2018 5 z 5

Nevím, jestli mám tuto větu začít slovem "Bohužel" nebo "Naštěstí" ... každopádně jsem viděla jako první film a až poté četla knihu.
Musím říct, že filmová produkce se opravdu téměř dokonale držela knižní předlohy. Takže pokud jste, stejně jako já viděli první film, v knize už na vás moc překvapení nečeká. :)
Co se týče příběhu samotného... mě osobně opravdu chytl za srdce. Nemohu ho nic jiného než doporučit. :)))

hopen
13.03.2018 5 z 5

Moc pěkná kniha.. Asi nejlepší od autorky..

martiline
11.03.2018 5 z 5

Něco tak krásného ...

bara5465
10.03.2018

Will Traynor je prostě hrdina. Zbabělec. Oboje. Někoho takhle změnit. Je to rozhodně hrdina.

MimiNinaFuraha
08.03.2018 4 z 5

Tak jako řada dalších čtenářů jsem i já nejdříve viděla film a teprve poté jsem si pořídila knížku a přečetla jsem si ji. Moc hezký příběh.... dobře se mi to četlo. Knížka byla příjemná a moje maminka, když jsem jí knížku půjčila, ji četla jedním dechem. Takže této knížce dávám pozitivní hodnocení. Děkuji Jojo Moyes za příjemné chvilky s jejím příběhem :)

tabaluga
06.03.2018 5 z 5

Nejdříve jsem viděla film a az poté náhodou toto přečetla, kdy mi čtení připomínalo něco, co jsem viděla. Krásná kniha ale pro mne trochu smutna. Pořád jsem čekala, kdy dojde ke zlomu a hlavní hrdina změní názor na život. To se sice nestalo, ale hlavní hrdinku toto setkání velmi změnilo. Jak se říká všechno zle je k něčemu dobré

malen
04.03.2018 5 z 5

Tak Vám povím, že to tedy není kniha do vlaku. Protože i doma na mě koukali, jestli jsem normální, když se chvíli chechtám a chvíli mi tečou slzy jako hrách. Škoda, že jsem se předtím podívala, o čem je navazující díl, tak jsem tušila... Ale fakt pěkná knížka

sgjoli
04.03.2018 5 z 5

Ani mne nakonec neminul tento slavný bestseller. A musím říct, že i já jsem z něho byla po dočtení nadšená.

Skvěle je tu zobrazeno střetávání dvou světů, kdy jedna postava je zdravá a může dělat všechno na světě, ale nedělá to, zatímco druhá postava by chtěla dělat všechno na světě, ale nemůže pro svůj handicap. A Moyesové se tyto dva světy podařilo skvěle konfrontovat. Hlavně Willům pohled na život mne hodně zasáhl. Důležité je žít a ne jen přežívat.

Jde o silné, citlivě napsané lidské drama životě, přežívání, chuti žít, o smrti. A já si tuto knihu moc užila.