Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8470 8470

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You, 2012

JitulHa
02.03.2018 5 z 5

Dva hlavní protagonisté Louisa i William se musí poprat s něčím novým, s něčím, co nechtěli, možná proto je osud svede dohromady. Na první pohled tak může kniha vzbuzovat dojem, že v ní jde pouze o jeden tragický lidský osud či o lásku. Ale jde v ní o mnohem více, je o tom, že člověk nikdy nemá považovat to, co má za samozřejmost a má si vážit i nepatrných maličkostí. Také o tom, co všechno můžeme udělat pro druhé, nebo čeho jsme schopni se vzdát. Především asi donutí zamyslet se nad svým vlastním životem a nad tím, co je možné ztratit.

hvězdo.kupa
28.02.2018 5 z 5

Konečně příběh s obyčejnou holkou, která se nevrhá do všeho po hlavě tak, jak je to dneska moderní, a které vážně věřím, že je obyčejná a spokojená se svým obyčejným životem. Slaďák konečně z trochu jiného soudku. Chytlo mě za srdce. Film překvapivě stejně skvělý, jako jeho knižní předloha.

Perhonen
23.02.2018 5 z 5

Představa kluka z bohaté rodiny připoutaného k invalidnímu vozíku a jeho pečovatelky: jinými slovy mladého děvčete ze sociálně slabého zázemí, ve mně vyvolala trochu nevoli a neubránila jsem se počátečnímu skepticismu. Veškeré předsudky se však rozplynuly již po přečtení prvních stran knihy. Příběh mě doslova pohltil a já knihu během dvou dnů přelouskala.

Ten příběh má neuvěřitelnou sílu, líbí se mi sympatické vykreslení postavy Clarkové, ztřeštěného děvčete s osobitým stylem oblékání a nezdolným životním optimismem - čtenář si ji snad ani nemůže neoblíbit.
Plusové body připisuji i happy endu, který se sice konal, akorát úplně jiným způsobem než bychom očekávali.

Rozhodně sáhnu i po dalších knihách od Jojo Moyes.

katchamccall
23.02.2018 4 z 5

Jelikož hltám Kinga apod., chtěla jsem zkusit něco jiného...nového...oddychového...reálného. Vracím se zpět do světa hororu a fantasy. Neuvěřitelně dojemný konec a já opravdu nerada brečím, ale tady se to nedalo ovládnout. Tleskám p. Moyesové a až zase budu mít někdy telecí nápad přečíst si něco "ze života", rozhodně sáhnu po dalším titulu od ní.

petunkav
20.02.2018 5 z 5

Ve zkratce - velice silná, emotivní.
Čekala jsem takovou jednoduchou oddechovku. No oddechovka to byla, ale velmi dojemná. Na tento druh čtiva moc nejsem, sáhnu po něm jen občas. Ale v tomto případě jsem určitě udělala dobře.

annarehakova
16.02.2018 3 z 5

Hodnocení mě donutilo si ji přečíst a je fakt, že to šlo skoro samo. Nijak ale neuchvátí dějem ani stylem psaní. Často mi vadilo, že spousta vět šustí papírem. Jak už tu psali jiní, příběh se moc nikam nevyvíjí a je to fakt typická oddechovka. Kdybych se měla rozhodnout znovu, asi bych ten čas věnovala jiné knížce.

e.s.e.t.
16.02.2018 5 z 5

Absolutní doják. Víc slov netřeba..

Havrnka
14.02.2018 5 z 5

První knihu, kterou jsem četla od Moyesové byla Stříbrná zátoka. Velmi se mi líbila a těšila jsem se na nějakou další. A tou byla právě tato kniha.
Pro mne velice čtivá, mimo jiné i nutící k zamyšlení nad životem. Nechyběl humor ani smutek.

Meginho
12.02.2018 5 z 5

Nepamatuji si, že by mě některá kniha více citově rozhodila než tato.

vany7572
11.02.2018

kniha se mi hrozně líbí a těším se až si přečtu další díly

bigbabe
10.02.2018 2 z 5

Vzhledem k počtu hodnocením Vám ho nijak nepokazím, ale abych byla spravedlivá k jiným knihám, kterým jsem dala víc hvězd, víc jich dát nemohu.
Příběh je jednoduchý přímočarý, nikam se nevyvíjí. Styl psaní také není nijak zvlášť úchvatný.
Přečetla jsem to za dva dny nemoci, asi jako když nedávají nic v televizi, tak se kouknete na cokoli.

Tylinka
08.02.2018 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, přečetla jsem jí jedním dechem. Film jsem zatím neviděla a asi ani nechci vidět. Námět příběhu dává opravdu hodně podnětů k přemýšlení. Hezky, čtivě napsané.

pestas
07.02.2018 5 z 5

Kniha me pohltila od zacatku, velmi dobre se cetla, krom smutnych, veselych a romatickych pasazi mela i pasaze, kdy me nutila se zamyslet, coz je velke plus knihy.

pavla.ctenarka
07.02.2018 5 z 5

V seznamu mých přečtených knih moc romanťáren nenajdete. Přesto jsem konečně podlehla mediálnímu tlaku a spoustě ohlasů na knížku Než jsem tě poznala. Děj jsem do určitě míry znala předem, vím, jak vypadají herci, takže moje představivost byla trochu omezená. Tím ale asi končí výčet negativ. Nevím, jak dalece je kniha fakticky správná (věci kolem Dignitas atd.), ale je napsána tak, že věříte každému slovu a máte pocit, že Lou a Will opravdu někdy existovali. I proto je kniha tak dojemná. Čte se skvěle, rychle ubíhá, je vtipná i sentimentální. Splňuje asi vše, co si od pohodové knížky představuji.

Drahuš
05.02.2018 5 z 5

Vůbec to není můj žánr, ale tato kniha mě opravdu pohltila a moc se mi líbila.

makynka911
05.02.2018 5 z 5

Nevím, co ke knize dodat. Z mého pohledu perfektní příběh, děj, postavy a myšlenka. Dokonce mi celý dojem nekazil ani film, který jsem shlédla před čtením. Spíš mi pomohl vybavit si postavy. Hodně se mi líbilo zpracování děje, kdy víte, že to stejně na konci obrečíte, ale i tak je příběh nadnesen a vtipně psát a popisován, že Vám to na konci nepřijde tak hrozné. Jsem zvědavá na další díl :)

verense
03.02.2018 4 z 5

Je to čtivé, z části veselé, z části romantické, z části velmi smutné. Jsem ráda, že si autorka odpustila cukrkandlový konec, který by z knihy udělal tuctovou harlekýnku. A hrozně ráda bych naživo viděla Louisin šatník. :-D
Z knihy si odnáším jeden hlavní dojem: že často máme tendenci dirigovat jiným život, aniž bychom se doopravdy zajímali o to, co ten druhý cítí a chce. A že ne vždy je náš názor pro druhého to nejlepší.

Makaja
03.02.2018 4 z 5

Přiznám se, nejprve jsem koukala na film a tam mě hlavní hrdinka neskutečně iritovala .... tak jsem se místo dokoukání rozhodla raději přečíst knihu. A to bylo dobře, kniha se mi líbila i přesto, ze jsem ten obrázek filmové představitelky Luisy nedokázala vyhnat z hlavy.

Míša.K.
01.02.2018 5 z 5

Skvělá knížka a úžasný, poutavý příběh!!

Makus216
30.01.2018 5 z 5

Moc hezky a čtivě napsaný příběh. Knihu jsem přečetla jedním dechem, na konci jsem až sama sebe překvapila, jak mě kniha dojala, brečela jsem jako želva.