Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8470 8470

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You, 2012

Babsy
30.01.2018 3 z 5

Kniha je velmi čtivá a Louisu sem si hned zamilovala!! Přečetla jsem ji jedním dechem a místy se i nasmála i zapřemýšlela. Je zde skutečně hodně lehkých a vtipných momentů, kdy si řeknete jak je dneska nádherně a zase hltáte dál.. Zároveň ale vykresluje složitý život vozíčkářů a probírá téma eutanazie.
Avšak: Konec mě osobně zklamal. Nejvíc jsem si zamilovala Louisu a pro to její kouzlo...zůstaňte sami sebou, ať to stojí co to stojí .. na světě je a může být přece krásně, když to chcete!! .. No a právě proto jsem na konci spíše kroutila hlavou, než abych brečela.
Ale to už je každého úhel pohledu a názor.. a pro jiného je ´to správné´ někdy něco jiného než pro vás.. a o tom to je :-)

lla.veronica
29.01.2018 5 z 5

Krásné, dojemné, srdcervoucí...příběh, který se dotkne duše čtenáře a zanechá tam stopy.

Bablu
28.01.2018

Naprosto skvělá romantika! Musím říct, že snad poprvé si nejsem jista, jestli se mi líbí víc kniha nebo film, oboje je perfektní.

Venny345
28.01.2018 4 z 5

Romantika se tu snoubí se smutkem. Skvělý nápad a propracovaný dej až úplně dokonce, za mě 4 ☆ .
P. S. Nebezpečí dojetí ;-)

Hania932
27.01.2018 5 z 5

Krásná a dojemná knížka! Ze začátku jsem knihu nechtěla číst protože znám film nazpamět. Ale kniha mě velmi překvapila. Stejný příběh ale jiné události, pocity a činy. Takže za mě super. Všem doporučuji. A hlavně se nenechte odradit od toho že znáte film, kniha vás mile překvapí. Jednoduché a příjemné čtení. ♥

helenn
25.01.2018 5 z 5

Čekala jsem přeslazenou story, ale nebylo tomu úplně tak, spíše je zde popisována ne tak úplně romantická stránka lásky, Příběh se čte velmi dobře a vezme za srdce. Jen ten konec.....

Krokodyl1302
23.01.2018 4 z 5

Prectena behem 4 dnu. Nenarocna, ale skvěla.

Tereziee
23.01.2018 5 z 5

Myslím, že k této knize není co psát. Vezme vás u srdce. Je dokonalá.

Mrs.Morgan
18.01.2018 5 z 5

Vedela jsem co je to za knihu.I jak skonci.dokonce mi lezela i pul roku doma....nakonec jsem ji za den a noc přečetla.co Vam budu povidat,ac se nejedná o "muj" žánr,vryla se mi hluboko do hlavy a casto se k myšlenkám na ni vracim.film mam stazeny,ale mam obavy se na nej podívat,at si neznicim dojem z knihy

Veronicess
18.01.2018 5 z 5

Kniha čo vám zlomí srdce. V dobrom :) Nechá vás absolútne sa zamilovať do jej postáv, ich osudov a tragédií. Budete sa smiať a plakať, a trošku si uvedomíte že to vlastne s vašim životom nie je až tak zlé.

Sandalkar
13.01.2018 5 z 5

Překvapení. Nemám ráda romantické prvoplánové knihy nebo filmy, tady mě obal tím pádem dost odrazoval. Po prvních několika stránkách jsem autorku podezírala z vykrádání příběhu Nedotknutelní. Pak se to ale rozjelo a já jsem zůstala číst až do 2 do rána, jen abych věděla, jak celý příběh dopadne. Knížka otevírá obtížné téma asistované sebevraždy, na které osobně dodnes nemám pevný názor. Závěr byl trochu nečekaný, člověk čekal, že.... No jen si to přečtěte. A myslím, že by to mohli skousnout i muži :-). PS.: A nesnáším, když je obal vytvořený z filmové verze, nenechává to čtenáři prostor k fantazii....

Klichem1
13.01.2018 4 z 5

Nadherny pribeh, prijemne postavy, dojimavy koniec. Idealna knizka na volny vecer, s ktorou sa nebudete nudit, popremyslate o zivote, poplacete si, usmejete sa. Proste vsetko co k pohodovemu veceru a poharu vina chcem.

marketa9252
12.01.2018 5 z 5

Ačkoliv tyto knihy moc nečtu,opravdu mi zaujala.

TerezaJágrová
08.01.2018 5 z 5

Úplně dokonalá,čtivá kniha,od které jsem se nemohla odtrhnout. Film je také krásný,ale v knize toho je více. Na konci vám jistě ukápne ,,pár" slz. Určitě je to kniha,ke které se někdy vrátím. Hned jdu číst další díl.

brijana
05.01.2018 5 z 5

Páni... nádherná kniha. I když strašně smutná. Člověk se díky knize dostal do úplně jiného prostředí. Ale znovu ji asi číst nebudu. Nerada brečím

adrika20
04.01.2018 4 z 5

Kniha mě uplně pohltila,zajímavá,čtivá, ale ten konec to bylo něco ,něco co jsem nečekala a ukápla i nějaká ta slza.Knihu určitě doporučuji.

Simcule
04.01.2018 5 z 5

Zrejme nejlepsi "romantarna", kterou jsem kdy cetla. Precetla jsem ji jednim dechem. Nemuzu uverit, ze jde o smysleny pribeh, cely se mi zdal az neskutečně realny. Konec jsem obrecela a rozhodne mam v plánu se ke knize zase nekdy vratit!

luuca10
02.01.2018 4 z 5

Kniha vtáhne do děje, hlavní hrdinové si vás získají. Hvězdičku strhávám za kýčovitý závěr, co se týče autorčina stylu - nečekejte žádná rozvinutá souvětí či příliš květnatou slovní zásobu.

Hermiona8703
01.01.2018 5 z 5

Dámy a pánové (spíše dámy), připravte si kapesníky. Budete je potřebovat, věřte mi. Knihy jsem se nejprve obávala kvůli celému tomu bum, které kolem ní bylo, protože většinou známé a hodně opěvované knihy u mě moc nepochodí (např. Greenovky), ale tohle bylo úplně jiný kafe. Rozhodně stojí za přečtení.

xSimaix
30.12.2017 5 z 5

Říká se, že pro krásu se trpí.
Je to pravda, protože...

K této knize...ne. Nebudu Než Jsem Tě Poznala nazývat knihou, ale zážitkem. To mi k tomu pasuje nejvíce.

Tento zážitek se nedá popsat. Připadám si, jako bych o něm mohla mluvit hodiny a zároveň ani ne půl minuty. Připadám si, jako bych mohla příběh rozebrat do podrobností a přitom ne. Připadám si, jako bych mohla napsat předlouhý sloh o tom, kolik emocí ve mně tato kniha vyvolala, ale zároveň jako by se to nedalo slovy ani popsat. Jsem nesmírně rozpolcená a sama nedokážu vyjádřit proč.

Toto se ale vážně nedá popsat slovy. Ten pocit, jež mám v hrudi, ty emoce, které cítím v mysli...to se jednoduše nedá popsat. To se musí zažít, prožít a upřímně? Ke konci při štěstí přežít...

Nedokáži samu sebe přesvědčit, že Než Jsem Tě Poznala je kniha. Že je to fikce. Že nikdy nebyla žádná Lou ani Will. Že se nikdy nepoznali, že se nikdy vzájemně nezměnili, že spolu neprožili "nejlepších 6 měsíců života", že se do sebe nikdy nezamilovali, že se spolu nikdy nerozloučili tak, jak jsem četla...Celá tato kniha byla tak reálná, až mě z toho bolí u srdce. Jojo Moyesová je čarodějka, jinak si to nedokážu vysvětlit. Každá konverzace mezi postavami byla tak nenucená, tak realistická, tak...živá. Nemyslím si, že někdy samu sebe přesvědčím o tom, že vážně se nic z toho nikdy neudálo.

Jsou knihy, u kterých jsem měla slzy na krajíčku. Jsou knihy, které mě rozesmály. Jsou knihy, které mě přinutili se po jejich přečtení na chvilku zastavit a popřemýšlet.
Žádná kniha mě ale zatím nepřinutila cítit tak intenzivní emoce, jako právě Než Jsem Tě Poznala.
Smála jsem se, bála jsem se, plakala jsem (o a jak moc, heh...).
Žádná takzvaná "fikce" mě ještě nepřinutila cítit tak intenzivní hurikán emocí jako právě tato. Proto je také tak těžké uvěřit, že to byla "pouhá" fikce.

Než Jsem Tě Poznala bolí. A hodně. Pomyšlení na to, že spolu Louisa a Will nikdy nebudou? Vždyť jsou to, pokud mám znít jako takzvaná hysterická "fangirl", spřízněné duše. Milují se, ale láska někdy nestačí...a zde se to prokázalo v té nejvíce bolestivé podobě. Zároveň je to ale ten typ knihy, který je jedinečný absolutně ve všem. Donutí vás zamyslet se nad tím, jak se může váš život drasticky změnit o 360 stupňů a vše co znáte se jednoduše rozplyne. Jak je někdy i ta podle mnoha lidí "pravá láska" někdy málo.

Já osobně věděla, jak kniha skončí. Věděla jsem, že to není šťastný konec...ale pořád jsem v koutku duše věřila, že to dopadne jinak. Že se Lou a Will navzájem zachrání. Že spolu prožijí život, který si obě tyto úžasné postavy zaslouží...Věděla jsem, že to tak nebude, ale Než Jsem Tě Poznala je jednoduše ten typ knihy, který vás donutí doufat. Mít naději, i když víte, že zbytečnou...

Říká se, že pro krásu se trpí.
Je to pravda, protože Než Jsem Tě Poznala bolí. Je to nádherná, nesmírně bolestivá kniha, jež vám změní pohled na život a lásku (mně osobně nesmírným způsobem), protože nás udeří tvrdou a krutou realitou. Ne vše se dá napravit dovolenou a penězi. A láska není pouze o krásných věcech, je také o obětování pro člověka, kterého milujete. Pro člověka, pro kterého jste ochotni nesmírně trpět, protože víte, že mu tím pomůžete, že ho zachráníte způsobem, jaký si on sám přeje.

Upřímně nevím, jak mám tuto knihu hodnotit nějakými "hvězdičkami". Co znamená pro tuto knihu hodnocení pěti hvězd? Že byla skvělá? Ano, to byla. Ale vystihuje toto hodnocení vše, čím tato kniha je? Ani zdaleka ne.

Jak už jsem psala, nedá se to ani nazvat knihou, spíše zážitkem.
Neuvěřitelným, dech-beroucím zážitkem.