Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8470 8470

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You, 2012

Nikkiproch
29.12.2017 3 z 5

Pro počet hvězdiček se stále nemohu rozhodnout. Nemůžu říct, že by se mi kniha nelíbila, ale ani z ní nejsem unešená jako všichni ostatní. Minimálně půlku knihy jsem čekala, kdy mě děj konečně vtáhne... a nejpozději od druhé kapitoly jsem věděla, jak to celé dopadne. Téma knihy se mi však celkem líbilo a jsem vlastně ráda, jak to dopadlo. Jinak by to byla jen novodobá Rosamunde. :-)

Nikcasmej
28.12.2017 5 z 5

Kniha mě příjemně překvapila. Čekala jsem, že dopadne stějně jako každá romantická kniha. Opak je pravdou, čtivá a dojemná kniha vás pohltí! Doporučuji.

makyla
27.12.2017 5 z 5

Krásná kniha, člověka donutí se zamyslet nad životem. Nebudu vůbec popírat, poplakala jsem si. Za mě palec nahoru a já vím, že se k této knížce určitě znovu vrátím.

Nikol1010
27.12.2017 5 z 5

Velmi dojemná kniha

syky245
24.12.2017 5 z 5

Před pár lety jsem viděla film, samozřejmě kniha je lepší. Lou je v knize sympatičtější, kniha opět krásně psaná a moc čtivá.

85098211
16.12.2017 5 z 5

Konečně jsem se dočkala ;-) - první kniha od autorky, která se mi líbila v podstatě bez výhrad. Celý příběh je prolnutý smutkem, ale hezky se čte. A i když styl psaní mně osobně nesedí úplně tak, jak bych si představovala, možná si časem přečtu i pokračování...

Dominika21
13.12.2017 5 z 5

Tak toto je jedna z těch knih, kdy jsem očekávala romantiku od začátku do konce a byť jsem nebyla daleko od pravdy, není to tak přeslazené a šťavnaté, jak se zdá být na první pohled (to samé ovšem neplatí o filmu, ze kterého jsem byla zklamaná). Kniha je opravdu krásně napsaná, děj je od začátku velmi poutavý, námět originální, o dojemnosti ani netřeba hovořit - jedna z mála knih, kterou jsem beze studu proplakala nahlas.

Romcha
13.12.2017 3 z 5

Od JoJo Moyes určitě doporučuji jiné knihy. (Poslední dopis od tvé lásky), Dívka, již jsi tu zanechal)

V této je dost poznat nerozvážnost a samotné prohlášení autorky, která se přiznala, že vůbec neví zda má knihu dopsat nebo ne.

Velmi zajímavý námět začíná být časem zdlouhavý přes některé pasáže až obtížný, když od poloviny knihy znáte konec. Přesto knize nelze upřít velmi zajímavý pohled na věc očima postav, který děj prožívají.

Verdikt: Tato kniha zažila daleko větší marektingový boom a propagaci s reklamou než oslovení čtenářů její kvalitou a kvalit a daleko lepších knih stejné autorky (zmiňovaných již na začátku) - nejlepší tedy zůstává pořád Poslední dopis od tvé lásky a v ničím nezadá s Dívkou, již jsi tu zanechal, ale tato k nim rozhodně nepatří.

Lily101
07.12.2017 4 z 5

Plně chápu, proč se tato kniha stala bestsellerem. Je to především zásluhou autorčina psaní. Hlavně v počátku knihy byla popsána zcela běžná situace (sourozenectví a nesváry) tak úžasně, až jsem dospěla k závěru, že bych nikdy nedokázala onu skutečnost vylíčit takovým způsobem, ačkoliv jsem ji několikrát sama prožila.

Příběh byl také super. Když se mi kniha dostala do ruky, utrpěla jsem lehký šok, že jsem si rezervovala v knihovně "romantickou slátaninu". Naštěstí jsem se nenechala odradit a začala číst s tím, že když tak ji odložím. To se však nestalo. Moc se mi líbilo, co Will dokázal udělat s Lou. Stačilo šest měsíců, aby Lou došlo, že celý svět není pouze její malé městečko. Patrick mi byl od počátku nesympatický a nechápala jsem, proč má Lou takové výčitky svědomí.
SPOILER
Patrik dle mého: Arogantní kluk, který si myslí, že on je středobodem vesmíru a jenom jeho zájmy jsou podstatné. Soucítila jsem s Lou na konci, neboť věřím, že pro každého z nás by bylo těžké smířit se se smrtí milované osoby, notabene, když si smrt sama zvolí. Příjemně mě překvapil špatný konec, neb u takového druhy knihy by každý očekával happy end.

Musím podotknout, že se jedná o velmi vhodnou knihu pro všechny studenty před nastávajícím zkouškovým obdobím nebo pro všechny osoby, které dřou od nevidím do nevidím v práci, a děsí se, že pokud neučiní to a to v práci, nastane zkáza, přičemž si mnohdy nevezmou dovolenou jak je rok dlouhý z obavy, co by se jinak mohlo stát, kdyby tak skutečně učinili. Třeba si uvědomí, že je třeba také trochu žít.

Nedávám plný počet hvězdiček z důvodu kýčovitosti na konci knihy. Ale i přesto si ihned po dopsání této recenze elektronicky podám rezervaci v knihovně na pokračování: "Život po Tobě."

veverka23
07.12.2017 5 z 5

Krásná knížka, pro mě nečekaný konec, čekala jsem happy end :-)

scarlet194
30.11.2017

Kniha je super ale měla jsem si ji přečíst dříve než jsem zhlédla film.

Malíček
25.11.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla během pár dní. Příběh se mi opravdu líbil a navíc styl autorčina psaní je tak... lehký, kniha se čte v podstatě sama. Hlavní hrdinka je sympaťanda od pohledu a Will je ... prostě Will.
Kdybych já hlupanda nejdřív přečetla knížku a až poté se podívala na filmové zpracování, určitě bych Než jsem tě poznala v knižní podobě ocenila víc. Film se mi líbil moc a je vskutku prakticky identický s knihou.
Za obálku připisuji další plusové body.
Určitě doporučuji všem nenapravitelným romantičkám!

Veronika33
22.11.2017 4 z 5

Kniha sa mi páčila a až na malé odchýlky identická s filmom ( ktorý som videla skôr). Bola písaná veľmi pútavo a chytľavo. Teším sa na ďalšie knihy od spisovateľky. Odporúčam.

Jittush
21.11.2017 5 z 5

Bože! Skvělé, báječné.. a to jsem spíše "detektivkový" typ.. Bylo jasné jak kniha dopadne. Ale! Plánování, snaha.. Plakala jsem ještě dlouho po tom co jsem knihu dočetla.
Samozřejmě mě jako zdravotníkovi některé věci vadily, ale příběh tuhle moji skepsi a "tohle je nesmysl" pocit brzy zahnal.Doporučuji každé romantické dušičce.

pink_unicorn
19.11.2017 4 z 5

Příjemné, spíše oddechové čtení, konec jsem předvídala už dlouho dopředu, takže ani tolik nepřekvapil...

Tirisa
19.11.2017 4 z 5

Nebudu lhát, byla to depka, brečela jsem a brečela, ale i tak se těším na další díl a jsem zvědavá, jak Louisa nakonec dopadne. Vřele doporučuji!

Gabi13
17.11.2017 4 z 5

Velmi čtivá kniha na kterou jsem kladla důraz díky kladným recenzím od svých blízkých.
Pravdou je, že je to příjemné čtení a dojemný příběh.
Doporučuji jako odpočinkovou a prázdninovou četbu.

Evaho73
16.11.2017 5 z 5

Kniha, pri ktorej som doteraz najviac plakala a po jej dočítaní som pociťovala smútok nad stratou.....
Autorka majstrovský napísala príbeh z viacerých uhľov pohľadu, čím čitateľ získal kompletnejší obraz, a tak viac mohol pochopiť všetky pohnútky hlavných postáv.
Strašne smutné, krásne a dojemné......

Radunnie
11.11.2017 5 z 5

Tak nevím, jestli byl lepší film nebo jeho knižní předloha, každopádně pro mě velmi příjemné překvapení (čekala jsem něco na způsob červené knihovny). Louisa je snad nejsympatičtější a nejskvělejší ženská hrdinka, se kterou jsem se kdy setkala. Její, místy humorné, vyprávění čtenáři nedovolí se od knížky jen tak odtrhnout. Závěr byl pro mě trochu silné kafe, ohromně dojemný a vyvolávající řadu otázek.

Dresia
11.11.2017 5 z 5