Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8470 8470

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You, 2012

CHezunka
07.10.2017 5 z 5

krásná, romantická knížka. Touhle knihou mě spisovatelka naprosto dostala a donutila pořídit všechno , co napsala :-)

Diginka
07.10.2017 3 z 5

Nevím, čím to je, ale do knihy jsem se nějak nemohla začíst a konec mě až tak nevzal. Možná to bylo tím, že jsem první viděla film a kladla jsem na knížku moc vysoké očekávání, které nemohla splnit. Obvykle tedy knížku a film dokážu odlišit, ale tady mi to nějak nešlo. Škoda. Moc jsem se na ni těšila. Každopádně některé pasáže byly skvělé a pobavily.

sarekaslukova
06.10.2017 5 z 5

Moc krásná knížka, když nepočítám konec u kterého jsem ronila slzy jako želva tak jsem se skoro pořád něčemu smála. Líbilo se mi postupné dospívání hlavních postav a vůbec mi nevadilo, že některé věci tam bylo trochu předvídatelné.

KateTheBlogger
05.10.2017 5 z 5

Film jsem viděla třikrát a pokaždé si ho zamilovala víc a víc, tak jsem chtěla přečíst i knížku, která byla krásná, nádherná, dokonalá a hltala jsem ji jedním dechem.

potika
04.10.2017 5 z 5

Původně jsem se do ní kvůli názvu a podezření na klasickou červenou knihovnu vůbec nechtěla pouštět, ale je vážně skvělá... a zase potvrzení toho, že nejsou dobré a špatné žánry, ale dobré a špatné knihy.

Ver-ča
03.10.2017 4 z 5

kniha která mě dodala odvahu žít život na plný čáře a řekla mi užívej si života dokud můžeš :)

niska
03.10.2017 5 z 5

Ešte sa mi nestalo, že by som pri knižke plakala. Ešte teraz mi je smutno. Ale inak ako to skončilo, to skončiť ani nemohlo... Ešte dlho budem nad knižkou premýšľať a bude vo mne rezonovať. Rozhodne stojí za prečítanie...

Barbara02
02.10.2017 5 z 5

Kniha má úžasnou amosféru, člověka baví, občas rozesmutní, ale oproti filmu, který mi přišel hodně lacině pozměněný, aby to všichni lépe chápali a aby to bylo víc jako ostatní filmy je to úplně někde jinde. Hlavně mě bavil charakter Lou. Z knihy jsem většinou měla strašně dobrou náladu. Takže vlastně určitě doporučuju všem co si chtějí zlepšit náladu.

Linda007
30.09.2017 5 z 5

Moc hezké. Je to bohužel hodně předvídatelné. I tak se mi to hodně líbilo. Je to mnohem lepší, než film, který jsme viděla, až po přečtení knihy. Hlavní hrdinka je naprosto úžasná, ale mám ráda i Willa. Konec knihy je opravdu na zamyšlení, skončilo to dobře nebo špatně? Záleží na úhlu pohledu :)

ujunka
26.09.2017 5 z 5

Bože....
Strašně dobře se čte a ten konec.. slza ukápla a to nejsem žádná citlivka

luckomar
24.09.2017 4 z 5

Kniha je prostě zajímavá a stojí za přečtení. Člověka strhne a konec překvapí. Musím ale říct, (a nestává se to často) že film se mi líbil více

Michaela999
23.09.2017 4 z 5

Pěkně se to četlo, skvělá předloha pro film. Čekala jsem od toho ale trochu víc.

KamaPika
23.09.2017 5 z 5

Líbilo :-)

Maigle
22.09.2017 5 z 5

Tahle knížka mě neskutečně chytila...Během dvou dnů jsem ji přečetla, nemít malou dcerku, tak bych četla jedním dechem... Jen nevím, jestli se zrovna pustit do druhého dílu, protože podle mě takto silný příběh jen tak nic nepřekoná. A filmové zpracování? Je to týden, co jsem knížku četla a od té doby jsem film viděla třikrát :-) Málokdy mě zaujme jak knížka, tak film.

Briv
19.09.2017 5 z 5

Když jsem tuto knihu otevírala a začínala číst, nečekala jsem od toho víc než romantiku, lásku a zlomené srdce, ale dala mi mnohem mnohem víc. Naprosto mě totiž překvapily detaily ze života vozíčkáře a to kvadruplegika.
Můj manžel kdysi pracoval v rehabilitačním ústavu, takže jsem o tom sice měla nějakou představu, ale číst o pocitech, bezmoci, vzdoru, neskutečné síle a odhodlání - to bylo pro mě opravdu silné.
Kniha je napsaná velmi poutavě, takže jsem ji měla přečtenou během několika málo dnů. Louisa mi velmi přirostla k srdci. A Will? Oba byli prostě skvělí. Jejich rozdílné povahy a pohled na svět, to co si dokázali navzájem dát...
Rovněž je velmi zajímavý pohled na eutanazii. V knize je nastíněno několik různých názorů a samozřejmě mě to vedlo k zamyšlení. Neumím si totiž vůbec představit, jak bych se rozhodovala já. Chápu, ale obě strany. Pořád mi to vrtá hlavou.
Každopádně knihu určitě doporučuji a ráda si přečtu další díl. Díky za ni!

makki.xoxo
18.09.2017 5 z 5

Kniha mě ke konci naprosto pohltila. Je to inspirující, smutný a srdcervoucí příběh, který si zaslouží pozornost. Knihu jsem přečetla jsedním dechem i přesto, že má přes 400 stran. Knihu moc doporučuju! Způsob jakým spisovatelka píše je čtivý a myslím, že na tuhle knížku jen tak nezapomenu.

Vendulik
18.09.2017 5 z 5

Nejlepší kniha od této autorky. Jen ten konec mohl být trochu jiný.

Greengrass
17.09.2017 5 z 5

Je to zvláštní....člověk ví, o čem kniha je dříve, než začne s prvními stránkami sledovat životní cestu Lou a Willa....člověk tuší a, troufám si říct, ví, jak jejich společná pouť skončí...a přesto...přesto mě příběh tak neskutečně zasáhl! S myšlenkami na ty dva jsem usínala, dokonce se mi o nich zdálo, myslela jsem na ně tak, že by se to nelíbilo mému zaměstnavateli....děkuji za tento citlivý příběh a...díky za každé nové ráno!

Ďumbierka
15.09.2017 5 z 5

Ja som nevydržala a videla som film prvý. Vedela som však už na začiatku žiaľ jeden veľký spoiler a tak som knižke odolávala.
Musím však povedať, že to vlastne vôbec nevadilo a isté veci sa dali z diania príbehu očakávať.
Určite príbeh poteší a dostane každú romantickú dušu. A nie je to taká tá presladená romantika, z ktorej sa Vám lepia slzy alebo stránky na prsty pri čítaní :) nebojte sa.
Ja som však slzy vyronila viac pri filme ako pri knižke - to však nehovorí nič o jej kvalite, ja len pri knihách toľko neplačem.....
Veľmi som si obľúbila hlavné postavy a príbeh ma dostal, rozdrvil, cítila som sa ako zaľúbená a všetko silno prežívala a premýšľala čo by som ja robila na jeho a jej mieste.
Premýšľam však, či čítať aj dvojku, takéto ukončenie mi prišlo vhodné a príbeh mohol takto jednoducho skončiť...každému mohla potom fungovať jeho predstavivosť.

SmallLucia
12.09.2017 5 z 5

U knížky jsem plakala, u filmu taktéž. Takové příběhy mě vždycky dostanou a zůstávají ve mně ještě dlouho po přečtení.