Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8470 8470

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You, 2012

allebra
10.09.2017 5 z 5

Podle názvu jsem měla trochu strach z „červené knihovny“, naštěstí byla moje obava zbytečná. Kniha byla velmi čtivá, psaná s citem, ale i s humorem a určitou nadsázkou. Je to čtení o životě, který se vždycky nevyvíjí zrovna podle představ hlavních postav a tak jim nezbývá, než se s různými situacemi nějakým způsobem vypořádat. Moje první setkání s autorkou mě příjemně překvapilo. Mám v plánu podívat se na film a zkusit i další knihy od Jojo Moyes.

Nicol13
09.09.2017 3 z 5

Viděla jsem nejdřív film a hned jsem si ho zamilovala, především kvůli jeho hereckému obsazení. Filmová Luisa byla prostě kouzelná!
Od knihy jsem nečekala nic většího, ale nakonec to bylo super.
Ale kdybych neviděla prvně film, dělalo by mi občas problém vcítit se do postav.
Každopádně moje první "setkání" s Jojo proběhlo velice dobře. Určitě sáhnu po druhém dílu i po jiných knihách od ní.

Modrásek16
09.09.2017 5 z 5

Četla jsem komentáře než jsem se pustila do knihy, ale stejně to pak byla síla. Krásná, smutná, veselá a moc nádherná kniha. Pobrečela jsem si, ale bylo to krásný. Dam si chvíli pauzu, pak se podívám na film a pak su dam druhy díl.

Verunda
08.09.2017 5 z 5

Jsem citlivá duše a tahle knížka se mě dotkla, zasáhla mě hluboko, ale tak krásně, že po ní v knihovničce už nějaký pátek opět pokukuji.

MiraiYume
06.09.2017 5 z 5

Velmi krásná kniha, která mi v mnohém připomněla skvělý film Nedotknutelní (opravdu doporučuji!). Tato kniha patří mezi hrstku těch, která vás donutí vážit si svého vlastního, byť nedokonalého života. Je třeba si vážit každého okamžiku, protože v jedné vteřině se může obrátit vzhůru nohama. Než jsem tě poznala je sladkobolný příběh, u něhož do poslední chvilky doufáte, že skončí jinak, ačkoliv s naprostou jistotou víte, že tomu tak nebude. Přiznávám, že jsem jej četla několik dní. Tak moc na mě působil, že jsem jej musela několikrát odložit, abych si v hlavě srovnala, že je to přece jen stále ještě knížka. Film jsem neviděla, ale možná to změním. Až dostanu odvahu...

sd1992
04.09.2017 5 z 5

V tomto případě jsem viděla prvně film a pak teprve četla knihu. Myslela jsem si, že to zvládnu přečíst levou zadní. Přece už nebudu brečet, když jsem z filmu věděla jak to dopadne, ne?! Jenže opak je pravdou.. zlomilo mi to srdíčko... ačkoliv film je opravdu vydařený, tak kniha je romantičtější, procítěnější, obsáhlejší, smutnější, dojemnější... prostě skvělá! Jojo Moyes nemá talent, Jojo Moyes má dar! Smutná, ale nádherná!

elisa194
04.09.2017 4 z 5

Kniha je krásně napsaná, takze se čte pomalu jedním dechem. Dojemná zápletka a i když jsem předpokládala jak to dopadne, do posledního okamžiku jsem čekala nějaký zvrat a neubránila se na konci slzám. Jo tahle spisovatelka to umí.

Bookberry
03.09.2017 5 z 5

Přebal knihy si mě hned získal. Po přečtení jsem neměla slov. Je to emotivní, dojemný a citlivý příběh. Konec jsem hodně obrečela. Tato kniha má hlubokou myšlenku a donutí člověka o tom celém důkladně popřemýšlet.

MattieStyles
03.09.2017 5 z 5

Musím říct, že se mi tahle kniha dost vryla do paměti... Pobrečela jsem si a myslela na ni ještě dlouho po přečtení. Nejenže je kniha skvěle napsaná a čtenář se do děje okamžitě ponoří, ale zároveň jsem to prožívala s postavami. Konec jsem popravdě neočekávala...

LaDouceBrise
03.09.2017 4 z 5

(SPOILER) Po zklamání v podobě Nejdelší jízdy od Nicholase Sparkse jsem byla příjemně překvapena dojemným příběhem, který bych označila za kvalitní oddechové čtení proložené vtipnými i slzopudnými scénkami prosycenými velmi silnými emocemi, které na stránkách knihy ožívaly a nepozorovaně se vloudily i do čtenářovi mysli, takže si čtení mohl skvěle užít.
Hlavní hrdinové mi byli strašně sympatičtí, o těch vedlejších už sice nemůžu říct totéž, ale to neznamená, že by to nějakým způsobem zkazilo celkový dojem z knihy.
Konec nebyl ani tak přehnaně velké klišé a neuskutečnitelná shoda náhod, ale ani tak deprimující zážitek, jenž ve čtenáři vyvolává jisté pocity deprese. Ve své podstatě to skončilo happy endem, přestože hlavní hrdina spáchal sebevraždu.
Jediné, co mi na celém dílu vadilo, byla celková předvídatelnost, která doprovázela čtenáře celým dějem a občas i trochu lezla na nervy.

Nosorozec_91
02.09.2017 1 z 5

Vůbec nesdílím všeobecné nadšení z knihy. Vzala jsem si ji na dovolenou a po pár prvních kapitolách jsem raději sáhla po jiné (Všichni jsme utkáni z hvězd, tu naopak doporučuji velice) a tuhle jsem dočítala až doma. Je to strašně prvoplánovité, kýčovité, téma je otřepané. S postavami jsem se vůbec nesžila, nepřisly mi vůbec zajímavé. Od první chvíle jsem naprosto přesně věděla, jak to dopadne (ne film jsem neviděla). Celkem jsem se tešila, až si tento zázrak přečtu, ale je pro mě jedním velkým zklamáním. Jsem strašně ráda, že jsem ji měla jenom půjčenou. Po druhém díle určitě nesáhnu.

meluzena
01.09.2017 4 z 5

Žij každý den jako by byl poslední, protože možná je....
Otřepané schema nesourodé dvojice a lá Pretty woman se v tomto případě úplně nekoná, protože on je po autonehodě na vozíku a ona je najatá pečovatelka. Nejdřív to skřípe, ale pak - kde se vzala, tu se vzala - láska.
Jenže co s tím, když milovaný nesdílí její představu o společné budoucnosti? Pokud dovolíme lidem, aby byli šťastní podle jejich vlastních představ (i když nás samotné to hodně bolí), teprve pak je to opravdová láska. (Ovšem to už je „vyšší dívčí“...)

nani_nka
31.08.2017 5 z 5

Túto knihu bez sĺz asi nik neprečíta. Krásny príbeh o Luise, ktorá sa stane opatrovateľkou Willovi, ktorý po nehode zostal paralyzovaný na vozíku a o tom ako si navzájom nečakane vstúpia jeden druhému do života a vo veľkej miere ho ovplyvnia. Určite odporúčam aj film, Emilia Clarke ako Luisa bola božsky roztomilá. Hlavne nezabudnite na vreckovky!

Aaloha
28.08.2017 5 z 5

Hodně silný příběh, krásně napsaná.

devildeny
28.08.2017 5 z 5

Velmi krásně napsaná emotivní kniha. Rozhodně stojí za to si ji přečíst!

Rexyi
27.08.2017

Perfektni ctiva knizka, od ktere jsem se nedokazala odtrhnout a zustane ve me asi naporad. Clovek si pri cteni uvedomi hodne veci

zipp007
26.08.2017

Jedna z nejlepších knížek, jakou jsem kdy četla...měla jsem ji v elektronické podobě, ale hned po přečtení jsem si koupila papírovou i s druhým dílem, takové úžasné knížky patří do mé knihovny

ufounek173
25.08.2017 5 z 5

Dočteno,jdu vyhodit kapesníky do koše a pustím si nějakou komedii.Už se těším na pokračování.

Danca196
24.08.2017 5 z 5

Krásná kniha, která nemá nic společného s filmem. Film je zpracovaný povrchně a vůbec se nepodařilo ukázat pocity, které jednotlivé postavy v ději knihy prožívají.

LucyDvorska
24.08.2017 5 z 5

Dojemná kniha o ztracené lásce. Po dlouhé době jsem si přečetla opět román a to právě tento. Moc jsem od toho neočekávala, ale do děje jsem se vžila a úplně mne pohltil. I přesto, že romány moc nečtu, díky této knize nejspíš opět začnu.