Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8469 8469

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You, 2012

evis_ka
21.08.2017 5 z 5

Úžasná kniha, naprosto nesrovnatelná se zfilmovanou verzí. Tvůrci filmu prostě a jednoduše nedokázali a nedokáží zachytit vnitřní pocity postav tak, jak to dokázala Jojo Moyesová. A právě tyto vnitřní prožitky jak Willa, tak i Louisy v této knize hrají tak obrovskou roli, že bez nich se samotný děj po přenesení na plátno stává pouhopouhou , i když stále pěknou a dojemnou, romantickou slaďárnou. Kniha mě naprosto strhla, nebyla jsem schopna ji odložit a prožila ji tak silně, jak se mi u jiných knih už dlouho nepovedlo.

KikčaHubáčková
21.08.2017 5 z 5

Velmi dobře čtivá kniha. Stejně jako u filmu jsem si pobrečela :)

sestricka1
20.08.2017 5 z 5

Krásná kniha, skvěle napsaná. Čtení jsem si moc užila. Příběh byl sice smutný, ale já se při čtení několikrát přistihla, že usmívám. Doporučuji přečíst.

Danago
20.08.2017 5 z 5

Naprosto úžasná knížka, kterou doporučuji úplně všem, i těm , co už dávno ví jak to skončí i těm , co už viděli film. Autorka napsala dokonale poutavý příběh. Je humorný, aKční, lidský. Probudí ve čtenáři všechny emoce, o nichž ani neví.... V neposlední řadě je knížka velmi dojemná.
Louise je velice sympatická, empatická , veselá a snaží se najít nový smysl života pro Willa . Willa jsem si taky velice oblíbila.
Jedna z nejlepších knížek, které jsem četal.

canis
19.08.2017 5 z 5

Nádherná kniha ......

PavlineCZka
17.08.2017 5 z 5

Knihu mi náhodně přibalila kamarádka k jiné, kterou jsem chtěla půjčit. Čekala jsem červenou knihovnu, ale kniha předčila moje očekávání! Příběh mě strhl, moc se mi líbil, i když se samozřejmě jedná o "nereálný příběh nereálných lidí" :-) Celkem výrazně pracuje fantazie, jak člověk přemýšlí o osudu hlavních hrdinů. Pro mě mělo význam i v tom smyslu znovu si vážit obyčejných věcí a uvědomování si radosti z nich a ze života. Doporučuji po přečtení knihy kouknout i na film, který se sice knize nevyrovná, ale je povedený a není zklamáním :-)

bara1447
17.08.2017 5 z 5

Hezké, ale smutné. Celou knihu jsem doufala, že to nedopadne tak, jak to nakonec dopadlo. Ale líbilo se mi to moc, rozhodně doporučuji.

Jane417
12.08.2017 3 z 5

Pokud absolutně netušíte, o čem kniha je, pozor na spoilery!!!
Byla to moje první knížka od Jojo, líbilo se mi to a klidně sáhnu i po dalších jejích knihách, ale... Příběh byl dojemný, smutný a zamilovaný. Druhá polovina byla lepší, než první. Chvilku mi trvalo, než jsem se začetla, pak to šlo ale již samo. Šílené nadšení, jako většina, nesdílím. Občas byl děj kýčovitý, ale uznavám, že to k tomu žánru asi patřilo. Všechny postavy měly v ději své místo, nikdo tam nebyl navíc, nikdo mi tam nevadil a i nesympatické postavy tam patřily. Prostě smutný, milostný příběh, kterých je, podle mě, spousta. Od mnohých milostných románů se tento odlišuje jen koncem... smutný konec tuto knížku vyřazuje z červené knihovny a Popelka svého prince ztratí. V tomto případě mě ale kniha nerozbrečela a naopak jsem s Willem souhlasila. Kdyby to šlo, dala bych 3,5*.

Severinka
10.08.2017 5 z 5

Nádherný příběh. Druhou půlku knihy jsem se nemohla od čtení odtrhnout. Velmi silný příběh. Málokterá kniha mě dožene k slzám.

pajama
10.08.2017 5 z 5

Dojemný příběh, který chytne za srdce. Pěkně čtivě napsané.

Emma8
06.08.2017 5 z 5

Úplně úžasná knížka, která chytne za srdce. Hodně jsem si oblíbila Louisu, která byla velmi originální a zábavná, ale Willovi to nestačilo. Film taky není špatný, ale knížka je mnohem lepší.

pedroK
06.08.2017 5 z 5

Ani jsem si neuměla představit, že z tohoto má být love story. Přitom to nemohlo dopadnout jinak. A konec rovněž ne. Kniha je čtivá, má jiskru. Postavy vykresleny srozumitelně. Řekla bych, že všechno bylo standartně oukej, až na závěrečné líčení rozloučení. Tohle si prostě nikdo nemohl vymyslet. Bylo to tak opravdové, tak živé, ač umírání, až vám to dralo srdce na kusy. Toto musela autorka prožít, to se jen tak vymyslet nedá. A tím tuto love story povýšila nad mnoho ostatních, protože byla..opravdová.

Zuzulin
05.08.2017 5 z 5

Moje první kniha od spisovatelky Moyesové. Musím jen kladně hodnotit. Jsem na invalidním vozíku a nemám ráda srdcervoucí příběhy o handicapovaných, ale tato kniha byla velmi čtivá, nápaditá, vtipná a konec překvapil - žádné přitažené lovestory. Moc ráda si přečtu další knihu od paní Moyesové.

evismaior
05.08.2017 3 z 5

60% - Líbila se mi potrhlá postava Louisy (i když některé její atributy jako počáteční naprostá neznalost práce s počítačem a neschopnost poslat svého otce s těmi jeho blbými kecy do háje mi přišly dost neuvěřitelné) a začátek její práce, kdy si postupně hledá cestu k ochrnutému Willovi a zkouší s ním podnikat různé věci. Ale vzhledem k Willovu konečnému rozhodnutí nevěnovat dívce, do které se údajně zamiloval, ani vteřinu života navíc tuhle knihu ani při nejlepší vůli nedokážu považovat za romantickou.

Nikol1994
04.08.2017 4 z 5

Fajn knížka. Čtivá ale někdy trošku moc zdlouhavá. Možná jsem čekala o malinko víc.

Vítr
03.08.2017 3 z 5

Pro mě byla cenná proměna Lou - od jednoduchoučké, prostoduché holčiny až po "dokonale milující" ženu, která dá Willovi absolutní svobodu rozhodnutí. Film za mě slabý - naprosto nezachytil emoce, které kniha vyvolává.

otesánek
03.08.2017 5 z 5

Nešlo přestat číst. Moje druhá kniha od autorky.... Seděla jsem a četla a četla a čekala co bude dál a ještě kousek.....pak sedím ubrečená nad knihou a pomalu mám pocit jak kdybych se do té knihy vpila a žila v ní a najednou byl konec a mě to bylo líto. Nemyslela jsem si, že mě někdy budou takové milostné romány bavit, ale autorka umí zaujmout. Film vidět nechci...chci si uchovat svou představu o Willovi a Lou a jejich příběhu, který ve mě doznívá.....

luminaria
31.07.2017 5 z 5

Krásná kniha. Pak jsem se podívala na film. Hodně krát. Teď mně kompletně vtáhl soundtrack... Silný příběh o životních cestách, ztrátách a nálezech, o té pravé a jediné lásce, která nic nebere ale dává křídla... Není mi pomoci, jsem ním posedlá...

Lauralex
31.07.2017 5 z 5

A co jsem?
To mám prostě přejít a nechat to být? Jen tak? Snažím se si to moc nepřipouštět k srdci, ale nějak to nejde. Nečekala jsem takovou vlnu emocí. Moje srdce je zlomené a roztříštěné, ale stejně to miluju. Dočetla jsem ji včera v půl jedné ráno a stále mám pod kůži tu energii a bezmoc zároveň. Ale jsem šťastná, že jsem si ji přečetla, opravdu jsem.

Na začátku jsem čekala nějaký klasický romantický příběh, ani jsem ji nejprve číst nechtěla, ale záhy jsem pochopila, že to bude jiné. Úplně. Není to (jenom) romantická kniha, je to kniha o životě, volbě, boji, síle, lidské vůli, lásce a - pochopitelně - smrti. Ovšem je to podáno s takovou lidskostí a přirozeností, že jsem si říkala, že to tak vlastně asi má být. Nejvíc se mi líbilo, že ačkoliv je to smutné, dokázalo mě to rozesmát a brát to tak, jak to je. Jinak to snad ani nejde. A to je to kouzlo.

Jsem velká citlivka a rozbrečí mě téměř cokoliv, dokážu se rozbrečet i na povel, ale vždy se snažím být silná, jakkoliv je to těžké. Tentokrát jsem to ale úplně nezvládla. V životě mě rozbrečely zatím dvě knihy - a tohle je ta druhá. Nebo spíš Willův dopis, což jsem čekala od začátku, v tom budiž řečeno vše.
A zase cítím tu bezmoc, že to nemůžu změnit.

Než jsem poznala tuto knihu, nevěděla jsem, kdo jsem, ale troufám si říct, že mi alespoň minimálně dopomohla najít samu sebe a uvědomit si, co se sebou. Nebudu lhát, změnilo mě to. Změnilo mi to život a zachránilo mě to. Cítím to všude a nikdy na to nezapomenu. I kniha dokáže velké věci. A tato mi dokázala dát sílu žít. A našla jsem muže svých snů. V páté kapitole, haha. Možná to vyzní směšně, ale Will na mě zapůsobil a zůstane ve mně jako jedna z knižních postav, které mě ovlivnily, a jako lidský hrdina.

Lidi, přečtěte si to, fakt, prosím, nemějte předsudky kvůli ženskému čtení, je to neobyčejný, srdcervoucí příběh, který vám prostoupí tělem a po jeho přečtení už nebudete stejní.

Vryl ses mi do srdce, Wille Traynore.
Prostě jen dobře žij.
Prostě žij.

amelie.m
31.07.2017 2 z 5

Nesdílím nadšení většiny. Kniha působí prvoplánově a kýčovitě. Autorka nepřichází s ničím novým. Téma knihy již bylo nejednou zpracováno jak literárně, tak na filmovém plátně a rozhodně s větší grácií. Negativní dojem z knihy umocňuje nešťastně uchopená hlavní ženská postava - Louise. Nezáživná, vytelená, jednoduše.. neuvěřitelná (stejně, jako kniha). Takže nic, co by člověka dvakrát zaujalo. Křeč.