Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8469 8469

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You, 2012

terezcz
31.07.2017 5 z 5

Myslela jsem, ze obecne romany neni nic pro me, ale tahle kniha me dostala. Je tak hezky a citlive psana, ze jsem ji precetla jednim jednim dechem. Kdo chce prozit hezky pribeh trochu si poplakat a i trochu zasmat, tak vrele doporucuji.

Zdenča22
30.07.2017 4 z 5

Krásný příběh, ale už od samého začátku čtenář tuší jak asi příběh dopadne...

Mahulenka86
30.07.2017 4 z 5

Trvalo mi precist si knihu dva roky, nechtela jsem cist neco tak smutneho. Ted ale prisel ten spravny cas a precetla jsem ji za dva dny. Skvela knizka s poselstvím.

JPBelmondo
28.07.2017 4 z 5

Nikdy bych si nemyslela, že mě tolik dokáže strhnout příběh kvadruplegika! Lou, byť je docela obyčejná dívka, je přesto velmi citlivá, vnímavá i živelná. Její život i obzory změní půlroční pečování o Willa, kterého má odvrátit od jeho asistované sebevraždy.
Příběh je nesmírně citlivý i drsný zároveň a nekončí happyendem. Vyvolává v člověku spoustu otázek a bilancování. A přestože jsem happyend čekala, myslím, že dokážu pochopit Willovo rozhodnutí. Zkrátka zdraví máme jen jedno, a i když je to klišé, bez něj prostě život nestojí za nic...

Léňa98
28.07.2017 4 z 5

Vždy čtu nejdřív radši knihu a až poté se podívám na film, bohužel u této knihy to bylo naopak. Koupila jsem, si ji až potom, co mě film odrovnal v kině. Po dlouhé době film, který není sladká romantika. Kniha mě bavila bohužel méně, kvůli tomu, že už jsem věděla co přijde, ale i přesto jsem byla po docteni opět celá ubrecena.

sonah29
26.07.2017 5 z 5

Byla to jedna z nejlepších knížek, jakou jsem četla.. Vřele doporučuji.. ;)

gnocchi
25.07.2017 5 z 5

Tu knihu miluji.
Konec jsem samozřejmě obrečela, ale i tak musím napsat, že sarkastický Will i střelená Lou mě prostě baví a lehce jsem jim uvěřila, že navzdory okolnostem a rozdílům, jeden druhého milují a mění.

lenkaabooks
24.07.2017 4 z 5

Volba. Žít s vědomím neustálé závislosti na někom, v bolestech a často na krajíčku smrti, nebo dobrovolně odejít ze života, dokud ještě můžu vyjádřit svou volbu. Louisu najmou jako pečovatelku pro paraplegika Willa. Má šest měsíců na to, aby ho odvrátila od úmyslu asistované sebevraždy. A Louisa se zamiluje.
Těším se na pokračování, opravdu moc.

Milky92
23.07.2017 5 z 5

Viděla jsem daleko dříve film,ale na knihu to nemělo!!
Knihu jsem nemohla odtrhnout od očí četla jsem a i brečela..Opravdu mě kniha vzala za srdce :)

Surmei
23.07.2017 5 z 5

O knížce jsem toho moc neslyšela, věděla jsem jen to, že tam umře milovaná osoba a proto jsem tuto knížku nechtěla číst. To, jak byla hodnocena mě ale trochu nalomilo a začala jsem uvažovat, že bych si ji přečetla. Když jsem ji dostala zapůjčenou dost dlouho jsem odolávala, měla jsem ji doma snad půl roku. Dnes jsem ji zhltla za odpoledne a večer... Velice hezky napsaná knížka, líbil se mi i humor, který je mi vlastní. Zajímavý příběh, velice zajímavý a hodně reálný. Teda aspoň já osobně jsem se asi až moc vžila do role Lou. A umřímně bych si strašně přála s Willem zažít ještě jeden díl a sledovat, jak by se to vyvrbilo, protože jsem vážně doufala, že se Lou podaří změnit jeho rozhodnutí. Konec mě zlomil, uvědomila jsem si, proč jsem tuto knížku nechtěla číst. Nicméně musím uznat, že je to knížka i k zamyšlení a určitě to nebude jedna z mnoha, u kterých po přečtění zapomenu děj i zápletku. Tahle byla pro mě až moc citlivá.

Admirable
20.07.2017 5 z 5

Snad nejhezčí knížka, kterou jsem kdy četla :)

petrulka
19.07.2017 3 z 5

Já úplně mezi nadšené čtenáře nepatřím. Téma zajímavé, škoda, že ho autorka nepodchytila trochu více, s větší vášní pro jednotlivé postavy a jejich pocity, prožitky, myšlenky. Bylo to malinko plytké, spíše pro méně náročné čtenáře nebo někam na pláž k vodě. Celá kniha by se vešla v pohodě do jedné povídky.

Veru1992
18.07.2017 5 z 5

Dojemné a krásné. Sice jsem spíš fanda happy endů, ale za poslední dobu jsem si zvykla, že v knihách se jim oproti filmům moc nefandí :-D

Maus
18.07.2017 5 z 5

Úžasná kniha. Nemám slov. Velice čtivá a napínavá kniha! :)

martina2704
18.07.2017 5 z 5

Hrozně dlouho jsem se téhle knížce vyhýbala, protože jsem podle názvu a obálky čekala až moc velkou slaďárnu, a tak když jsem se do ní konečně pustila, neměla jsem příliš velká očekávání. Ale jak jsem se pletla. Přečetla jsem ji za dvě noci a pak skoro nemohla spát, jak jsem o ní musela přemýšlet (a vlastně pořád musím). Jsem moc ráda, že knížka je vtipná i smutná zároveň a obě tyhle složky jsou tak nějak v rovnováze. Co se postav týče, všechny, i ty vedlejší, si prochází nějakým vývojem a jsou uvěřitelné. Je pravda, že příběh je od půlky trochu předvídatelným a ty hlavní zlomy příběhu se daly čekat, ale tady mi to nevadilo. Protože ten příběh vás vtáhne a donutí vás se zamyslet nad tím, jak byste se zachovali v podobné situaci.
Při čtení jsem si říkala, že se hned budu muset pustit do Života po tobě, teď si tak jistá nejsem - bojím se, že si trochu zkazím dojem a že to jedničku nemůže překonat. Tak uvidíme. Každopádně tuhle knížku můžu jenom doporučit.

Annettas
17.07.2017 5 z 5

Krásná kniha, nejlepší od mé oblíbené autorky. Jakmile začnete číst, zhltnete knihu až do konce. Je to příběh plný emocí, veselý, plačtivý, dojemný.

twdlover
16.07.2017 5 z 5

Úžasná knížka, moje nejoblíbenější knížka ze všech, všem doporučuji❤

LucyBrand
15.07.2017 5 z 5

Je to první díl knihy co jsem od autorky přečetla.

Kniha, Něž jsem tě poznala je poutavá a je to super čtení, takový oddechový čtení na odreagování od reality. Kdybych se měla rozhodnout, která kniha byla lepší tak se rozhodnu pro druhý i když první kniha mě zklamala už tím, že hlavní hrdina měl plán na půl roku ještě žít a pak jet do Švýcarska ukončit svůj život asistovanou sebevraždou. Obdivuji Lou, co vytrpěla za bolest a trápení.
V druhé knize vlastně zjišťujeme, že rodina Traynových se rozpadla, a postupem času se v knize dočítáme že Will po sobě zanechal nezvladatelnou dceru o kterou ani neměl zájem a všechno je plně jinak...

magdalena3308
11.07.2017 4 z 5

❤ Miluji tuhle knihu ❤

Adele02
11.07.2017 4 z 5

Nejdřív jsem se smála. Pak fňukala. Pak se smála a fňukala. A nakonec jsem řvala jako malý dítě.