Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8469 8469

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You, 2012

Ivona21
18.06.2017

Naprosto strhující román, rozhodně jedna z nejlepších knih co jsem četla....

Alíša236
15.06.2017 3 z 5

Pro mě zklamání. Čekala jsem rozhodně více. Příběh je předvídatelný a z mého pohledu není moc dobře vystavěn. Ani forma a styl psaní mě nijak nezaujal. V této knize není co by mě nadchlo a nutilo číst dál, nebo naopak se k něčemu vracet, přemýšlet....

Orelkarel
13.06.2017 5 z 5

Jedna z těch lepších knih, které jsem za poslední dobu četla. Smutný příběh, ale krásně napsaný. Kniha je velmi poutavá a prožitek z ní velmi silný.

Laurel
13.06.2017 4 z 5

Řekla bych, že je knížka dost o zamyšlení. Je to o tom, jak dokáže být osud k lidem krutý, jak je to všechno o jednom velkém štěstí. Asi nemusím říkat, jak mě konec dostal, to tady asi každého z nás. A přesto jsem ráda, že jsem si knížku přečetla.

JakubiRa
12.06.2017 5 z 5

Přes různé protichůdné komentáře a rádoby recenze jsem toho názoru, že kniha, přestože není na čtení náročná, člověka dovede k zamyšlení. Komu jednou osud uštědřil pár facek, určitě ví, o čem mluvím.
Jistě že bychom mohli hledat mouchy a srovnávat využití podobného tématu napříč staletími, dlouze diskutovat o životních cestách, osudu, pokoře apod.
Mně se kniha líbila, četla se úžasně a s hlavními hrdiny jsem prožívala každou vteřinu naplno.

Almo74
12.06.2017

Libilo se mi to. Zadna narocna literatura, nicmene poutave, ctive a vetsinou i zabavne napsane. Jsem rada, ze to neskoncilo happy endem, jak se chvilemi mohlo zdat... zivot je nekdy boj. Posledni stranky jsem probrecela, jak jinak...

kerida
12.06.2017 1 z 5

Čítala som v slovenskom preklade a nemohla som dočítať....neviem, či je to dejom, štýlom písania alebo tým prekladom, ale podla môjho názoru je to beletria pre teenagerky, ktorú kúpite v každom PNS stánku. Predvidateľný záver a tie naivné bláboly a popisy do toho...Nechce sa mi veriť, že hlavná hrdinka, 26ročná žena zmýšľa, koná a žije takto...Nikomu neberiem dojatie a očarenie z tejto knihy, ja však očakávam trošku vyššiu úroveň v takto vážnych témach :-)

Rodaw
09.06.2017 5 z 5

Co k tomu říct ... :-)
Tenhle příběh je prostě silný a dostane Vás. Will a Luisa jsou mí oblíbení hrdinové, milovaná dvojice a oba dva mi dali hodně inspirace a "motoru" do života, takže díky Vám oběma!
Knížka je skvělá, film (pro mě) snad ještě lepší.
Díky za tento příběh! Ke knize (a hlavně k filmu) se budu pravidelně vracet a věřím, že to všechno bude ještě silnější a kouzelnější. K tomuto příběhu mě přivedla moje milovaná kamarádka Verunka, takže ho budu mít asi navždy spojený s ní :-)
Doporučuji!!
Do druhého dílu se nakonec pustím (napřed jsem s tím váhala) a moc se na něho těším!!!
Prostě žij ❤️

Katulik86
09.06.2017 5 z 5

Film jsem celkem záměrně ještě neviděla, od knížky mě odrazovalo, jaký je to děsný hit, trhák a nevím co ještě, ale když se objevila po vánocích u sestry v knihovně, neodolala jsem a půjčila si ji. A rozhodně nelituji času stráveného právě s touhle knihou... Že jsem si ji průběžně probrečela, je asi slabé slovo, posledních 50 stránek mám hodně rozmazaných, ale je to krásný, i když ne zrovna nejveselejší, příběh.
Dost mi to připomínalo film Nedotknutelní tím, jak do sebe neustále šili, což mě strašně bavilo a závěr byl jako vystřižený z mého oblíbeného P.S.Miluju tě,ale kupodivu mi to ani nevadilo.

15Kate
08.06.2017 5 z 5

Kniha je výborně napsaná, rychle vtáhne do děje a donutí člověka přemýšlet. Přiznám se, že jsem si u ní i pobrečela - pocity postav, jejich prožitky a atmosféra závěru knihy jsou velice efektivně vykresleny.

Barča21
08.06.2017 5 z 5

Krásně napsaná kniha a dojemné vyprávění. Nádherný příběh a moc doporučuji si ho přečíst. Viděla jsem i film, který je také moc hezký, ale kniha je kniha...

Emmadriel
08.06.2017 3 z 5

Čtivá kniha se srdcervoucím koncem. Ale podle mého názoru jsou knihy na stejné téma i lepší.

Nita17
07.06.2017 4 z 5

Skvělá kniha. Příběh lásky a osudu se spoustou emocí. Úsměv i smutek vás provází jejími stránkami. Tak nějak z něj číší čistá láska, nepřeslazená ani hnána do extrémů. Luisa a William, jejich příběh není pohádka i když pro mě byl konec stejně nějakým happendem. Má už stále místo v mé knihovně a ráda se k jejich příběhu budu vracet :)

ela111111111
07.06.2017 4 z 5

Velmi krásný příběh - přesto se musím zamyslet nad tím, jak je možné, že mi v knize, dlouhé čtyři sta stránek, sem tam něco chybělo? A vlastně nebýt smrti, která je tak fascinující a děsivá, a nemoci, vybranou právě, aby kniha nezapadala do další prosté romantické beletrie, nenadchlo by mě to. Mluvím především o postavách, dále třeba komunikaci hlavní hrdinky se sestrou, u který jde vidět, jak je vymyšlená, běžné fráze užívané v běžných knihách, opakující se fráze, arogantní přítel a vedle člověk, který nám rozumí, u čehož nemusím podotýkat nic dalšího...
Jasná předloha.
Ale právě, právě tady máme to postižení a smrt, témata jasně pro nás, sem tam pár věcí hodně protáhlých, konec mě nebavil, chtěla jsem to mít za sebou.
Však zase nemohu nepřipustit, že jsem se u knihy nezasmála, že jsem jí často nebyla pohlcená, že jsem ráda, že jsem ji přečetla, ale jedna hvězda chybí, právě kvůli mým domněnkám, že něco bylo prostě jen "napsaný". Protože u knih, kde dáváme pět hvězd, tímto hodnocením neváháme - a stane se mi, že u výborně napsaného díla, která byla stvořena pro žal, se rozbrečím. V tomto případě, měla jsem na krajíčku, přesto to nešlo dotáhnout do konce.

WowKokinko
06.06.2017 5 z 5

Nádherný a dechberoucí příběh :) brečela jsem jako želva

Tessina
05.06.2017 5 z 5

Úžasná kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem.
A u které jsem vypadala jako člověk, který trpí maniodepresivní psychózou.

VeronikaSas1
03.06.2017 5 z 5

Prvni kniha od Jojo co jsem cetla.Prekrasny pribeh,ve kterem jsem se i zasmala a konec obrecela.

Momana
03.06.2017 5 z 5

Nejedná se o pouhý románek z červené knihovny. Jedná se o hluboce promyšlenou a srdcervoucí knihu, která ve čtenářich zanechá stopy. Postavy si zamilujete, knihu stejně. Vřele doporučuji!

Monika82
31.05.2017 5 z 5

Super super nádherná knížka

Pavluskap
31.05.2017 5 z 5

Knížka mě strhla, konec jsem samozřejmě obrečela, každopádně se ale vrhám na druhý díl a jsem hodně zvědavá, co se tam stane.