Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8469 8469

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You, 2012

celavie
20.03.2017 4 z 5

Čekala jsem trochu víc, ale to nic nemění na tom, že je to silný příběh. Nechci tady popisovat děj knížky, ale já budu určitě nejvíc vzpomínat na svatbu a na jejich společný tanec, to bylo pro mě nejsilnější.

nikol1774
20.03.2017 5 z 5

Na tohle knížku nemám slov. Je dokonalá ve všech ohledech. Neskutečně silnej příběh, byla jsem nadšená začátkem, prostředkem i koncem. Né že by mě těšila smrt Willa. Doufala jsem, že nakonec dá přednost životu a lásce, kterou mu Lou nabízela. Nestalo se. Byl podle mně trochu sobeckej. Jojo Moyes je skvělá spisovatelka. Moc jí obdivuju. Co mě mrzí, že film se dost liší a ovlivnil mě natolik, že kdykoliv myslím na tu knihu vzpomenu si na herce z filmu a na to prostředí z filmu, i když jsem si ho představovala úplně jinak, možná líp. Film jsem před knihou neznala, upřímně neznala jsem ani kousek příběhu z knihy. Naskytla se mi příležitost půjčit si knihu od kadeřnice a tak jsem kývla. O to víc mě mrzí, že druhý díl se jmenuje Život po tobě, měla jsem v ruce Než jsem tě poznala a Život po tobě a když už jsem začala číst první díl a jakž takž věděla o co jde, nemusela jsem číst dál, protože mi název druhého dílu prozradil jak skončí tento příběh.

xNelly
20.03.2017 5 z 5

Hm, dlouho jsem tuhle knížku odkládala, znala jen základní anotaci a myslela si, že půjde o klasickou ,happyend´červenou knihovnu.... A vůbec jsem nebyla připravena na celkem silný příběh, kdy držíte pěsti skoro celou dobu a doufáte,že Lou uspěje... Jo, asi to není nejdokonalejší dílo, ale zanechá ve Vás stopu...

Veronika95
19.03.2017 odpad!

Od knihy jsem určitě čekala víc. Podle mě je tento příběh takový....úplně nemůžu najít to slovo. Je jasné, že už z názvu knihy můžeme usoudit, že hlavní hrdinkou bude žena. V tomhle případě mi to ale vadí. Ne, že je to žena, ale že je to zdravá žena. Prakticky se o nemoci a jejím prožívání dozvídáme jen z nějakým internetovým diskuzí nebo od členů rodiny postiženého, ale velmi málo nám k tomu prozradil sám nemocný. To je hrozná škoda a proto se mi tahle kniha nezamlouvá. Prakticky celý příběh se zaobírá tou zdravou ženou, i když se vlastně ona zabývá tím nemocným člověkem. Ale právě díky tomuto mi příběh nepřijde tak záživný a dojemný, jak jsem čekala. Ale jsem ráda, že jsem si tuto knihu měla možnost přečíst, protože jsem si díky ní zase o něco líp vytříbila vkus.

Valove
19.03.2017 5 z 5

Vzhledem k poměrně vysokému hodnocení jsem měla od knihy velká očekávání a musím říct, že mě nezklamala. Dva dny jsem měla co dělat, a bych se od ní odtrhla.
Velmi silný příběh Willa a Lousi mě doslova pohltil. Myslím, že kniha ´než jsem tě poznala´ je jedna z těch, u kterých se vyplatí dočíst až do poslední stránky.

EternityLove
16.03.2017 5 z 5

Nápad autorky je prostě geniální. Naivní optimistka, kterou si prostě musíte zamilovat (přijde mi, že nemůže snad nikoho ničím urazit, což je velké plus, když hlavní hrdinka má) a naproti tomu mrzutý Will, kterého budete mít rádi také. Kvůli jeho handicapu mu odpostíte mnohdy nepříjemné až nezdvořilé chování, já osobně jsem s ním cítila až do poslední stránky. Samozřejmě i mě konec mrzel, ale to, jak autorka vylíčila jeho nynější postoje k životu, jsem pochopila, že to tak bude lepší. (spoiler) I když vidina těch dvou spolu by byla rozhodně krásnější, srdcervoucí závěr korunoval knihu na jednu z těch, nad kterými budete ještě dlouho přemýšlet.
Jinak byla to druhá kniha od J. Moyesové, kterou jsem si koupila, první byla Poslední dopis od tvé lásky a ta byla nejkrásnější, jakou jsem od ní četla. Ovšem těžko srovnávat tak nádherné a odlišné děje, každá má něco do sebe, nicméně tahle druhá kniha mě přesvědčila o tom, že se stanu její pravidelnou odběratelkou a věrnou čtenářkou. Zbožňuju knihy od J. Moyesové a pravidelně si kupuji další, hned, jak vyjdou. Nikdy mě žádná z nich nezklamala.

elfinkaa97
16.03.2017 4 z 5

Musím říct, že tentokrát byli kniha a film srovnatelně dobré. Obojí byli dojemné, roztomilé, v pravou chvíli smutné a neuvěřitelně zábavné. Dovedou člověka k zamyšlení. Příběh Willa a Lou je opravdu nádherný a ve své podstatě i pravdivý, dokážu si představit, že někdo tam venku ve světě zažil něco přesně takového.

IvankaM
14.03.2017 5 z 5

Nic vás nepřipraví na zlomené srdce. I když víte, jak to skončí.
Prostě úžasné.

Channach
13.03.2017 4 z 5

Téma si Jojo vybrala dobré, aktuální. Sice mi přišlo lehce „klišoidní“, ale velice čtivé. Nemůžu autorce upřít cit pro psaní a především vykreslení postav. Více v mé recenzi v záložkách - portál Chrudimka.cz

katst
12.03.2017 5 z 5

Nádherná kniha, velmi silný příběh. Nemohla jsem přestat číst a v závěru knihy jsem nemohla přestat ronit slzy... Ať chcete nebo ne, příběh vás velmi zasáhne...

eliss601
10.03.2017

Naprosto skvělá kniha. Sice jsem nejdřív viděla film, ale musím říct, že jsem z knihy měla větší prožitek. Všem doporučuji. :)

PetraMishka
06.03.2017 5 z 5

velmi pěkná kniha, četlo se to jedna báseň, postavy byly sympatické, rozhodně doporučuji

Bonnet
05.03.2017 3 z 5

Četla jsem v originále a nedokáži si představit překlad, neboť i ta anglická verse byla jaksi literárně chudší. Jako správná oddechovka to ale bez problémů poslouží, vtipných částí se čtenář také naděje, možná bych uvítala nějaké rozvinutější postavy, ale jak oddechové by to poté bylo, že?

andy_nejedla
03.03.2017 5 z 5

Knížka se mi moc dobře četla a určitě si od J. Moyes určitě přečtu další knížku. Knížku jsem sice četla až po tom, co jsem viděla film a musím říct, že film byl dobře natočený, ale některé věci tam prostě chybí (vyprávění Lou o bludišti).

Bara
03.03.2017 5 z 5

skvěla kniha která se četla jedním dechem :-)

KikinkaV
02.03.2017 5 z 5

Tuto knihu nedoporučuji dočítat na veřejnosti, jestli se nechcete ztrapnit jako já a ronit slzy před nechtěnými diváky... Úžasné...

vendy.83
02.03.2017 5 z 5

Skvělý příběh, skvělé čtení. Určitě doporučuji

Richelle
28.02.2017 5 z 5

Jsem strašně ráda, že jsem si knihu přečetla. Nutila mě se zamyslet nad svým životem a uvědomit si několik věcí. Kniha mě velmi zaujala, pěkně psaná. Dohnala mě k slzám. Rozhodně doporučuji si ji přečíst.

jani-cka1
27.02.2017 4 z 5

Skvělý příběh!! Potěšil mě neustálý dějový spád, vtipné úryvky i to, že se furt něco dělo..Luisa je moc sympatická, chytrá a cílevědomá a jako protiklad jí byl Will, přesto si k sobě dokázali najít cestu..o to víc mě pak mrzelo, jak to dopadlo..Ale upřímě tenhle příběh neměl nikdy končit happy endem..Už by to nebylo ono!! Důvod, proč nedávám pět hvězdiček, je ten, že mi chybělo "zažrání se" do četby.

anetka.repova
27.02.2017 5 z 5

Kniha mě natolik překvapila, že jsem se od ní nedokázala odtrhnout. Příběh mě velice zasáhl a podmanila si mě natolik, že si přečtu další knihy od této autorky. Jojo Moyesová napsala brilantní příběh, který stojí za přečtení. Kniha se právem řadí mezi mé oblíbené. Dokonce bych si troufla říct, že se podobá Nicholasi Sparksovi, ale ten zůstává u mě prostě nejlepší a pan Spisovatel s velkým P. To je už ale na jinou recenzi.

Doporučuji k přečtení.