Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8469 8469

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You, 2012

lenka011
26.02.2017 5 z 5

KdysI dávno mě kniha provázela na každém kroku.Pod peřinou s baterkou jsem dočítala poslední stránky,jinak bych stejně nemohla spát.Na několik příštích let jsem knihu opustila,Byla jsem ráda,pokud jsem stihla pár článků v časopisech.Před nedávnem jsem ale začala znovu číst.Na doporučení jsem si koupila tuto knihu.A nelituji.Nádherný příběh,styl psaní,od kterého se nemůžete odtrhnout.Zase jsem se s ní vrátila do doby,kdy nedbám na ranní vstávání do práce a čtu a čtu.Už ne pod peřinou,jen s brýlemi na nose.Mé první setkání s autorkou a určitě ne poslední.

-el
24.02.2017 5 z 5

Myslela jsem si, že romantické příběhy už jsou dávno zamnou. A přesto jsem si knihu musela přečíst a po přečtení ji ohodnotit pěti hvězdičkami. Mám ráda knihy, které přečtu na jeden zátah a je těžké se od nich odtrhnout. Obsah byl úplně jiný,než jaký se od romantické knihy očekává. Z tolika stránek se vyčetl vtip, láska a zamyšlení nad životem.

PandaGirl
24.02.2017 5 z 5

Kniha se rozhodně mou srdcovkou nestane a ani jsem k tomu nepotřebovala tunu kapesníčků. Já se prostě u téhle knihy pobavila a hlavně odpočinula. Nemusela jsem přemýšlet. Autorka si zvolila skvělé téma, které podala neskutečně poutavě. Dokázala skloubit kontroverzní smutné téma se zábavou.
Hodně jsem se bála toho, že kniha bude jen nějaká sladká slátanina o ne moc vydařené lásce. Ale nakonec mě mile děj překvapil. Bylo to spíše o smyslu života a o tom, jak se lidé vyrovnávají s nepřízní osudu. Tím si mě to získalo, ale nemyslím si, že se ke knize ještě někdy vrátím.

LůcaŠťastná
24.02.2017 5 z 5

Nebudu vybočovat a i když jsem předchozí komentáře zatím nečetla, jsem si téměř jistá, že jsou všechny v kladném pojetí. Tuhle knížku jsem si přečetla, až po té hlavní vlně, kdy se dostala na vrchol své slávy. A film hodlám shlédnout, hned jak to půjde. Protože, tahle knížka si své ovace opravdu zaslouží. Není to jen obyčejná romantika, je v tom silné odhodlání. Donutí to člověka podívat se na svět jinak. Vtáhne vás a zamává s vámi. Prostě "Vážně doporučuji!". :)

Kešu1981
23.02.2017 5 z 5

Kniha je jedním slovem "super"...ten konec mě prostě dostal!

Wikira
22.02.2017 5 z 5

Skvělá kniha, od které je těžké odejít. Jsem moc ráda, že se vymkla klasickému pojetí milostného románu a pro jednou vše skončí jinak než obvykle. Skvělá kniha, kterou doporučuji

Alex.rrr
22.02.2017 5 z 5

Romantika pojatá trochu jinak. Knihu jsem zhltla skoro na jeden zátah. Krásný dojemný příběh, který chytne za srdce. Krásně je zde ukázáno, na čem vlastně záleží a jak si to uvědomíme, až přijdeme o ty možnosti to prožít. Opravdu krásná kniha, kterou doporučuji přečíst.

Pistácie
21.02.2017 5 z 5

Nejprve jsem viděla film a až poté jsem se dopracovala ke knize. Ale to mě ani v nejmenším neovlivnilo ji zhltat až do konce skoro bez dechu. Ani mě to nezastavilo před pláčem na konci. Nebo před myšlenkami na to, jak bych se měla vykašlat na všechny problémy a jednoduše žít. Nejen přežívat, ale opravdu žít. Další z těch děl, kdy člověk sotva popadá dech a přemýšlí při tom i o svém dosavadním žití.

Teninka
21.02.2017 5 z 5

Příběh této knížky mě dostal ... je to úžasný příběh a klobouk dolů před autorkou. Ke konci knihy už jsem potřebovala kapesníčky, protože jsem už nedokázala zadržet slzy. Pro mne to byl po dlouhé době jiný styl knížky a nelituji toho, že jsem si ji přečetla. Bylo to opravdu nádherné a ti z vás, kdo ji ještě nečetli, tak se do toho pustě. Určitě ji doporučuji :-)

sarka45
20.02.2017 5 z 5

Krásná kniha. K zamyšlení. Co očekáváme od svého života. O tom, jak nás setkání se zajímavými lidmi mohou ovlivnit, posunout. Že nemůžeme soudit konání druhých, když nejsme v jejich situaci - a vlastně ani pak ne, protože jsme prostě každý jiný, se svými představami o životě, se svými touhami.

Ráčkajda
20.02.2017 5 z 5

Tak takhle už mne dlouho nic nedostalo, tolik slz...nešlo to zastavit.

Mufa
19.02.2017 5 z 5

Jedna z mála knih, která mě opravdu rozbrečela. Je to silný příběh

swon
19.02.2017 5 z 5

Před čtením jsem si říkala, co to bude za knížku s oceněním romantická kniha roku. Že já přece takové knihy už nečtu a snažím se aspoň trochu tvářit intelektuálně...Abych to zkrátila: po dlouhé době jsem závěrem knihy nekontrolovatelně plakala a zcela nesmyslně si začala představovat, jak bych se zachovala já ve stejné situaci (doufám, že mě osud toho ušetří). Kdo jsme, abychom soudili? Každý má právo si rozhodovat o svém životě sám? Anebo je život něco tak posvátného, na co nemá právo člověk sahat, byť jej chce sebevíc ukončit?
Nedokážu ani jednu otázku uspokojivě zodpovědět. V knize odpověď také nenajdete. Ale po jejím přečtení si rázem uvědomíte, že život je příliš krátký a nevyzpytatelný na to, abychom se jej nesnažili žít co možná nejlépe. A přestali se už konečně zaobírat malichernostmi.

Culina68
17.02.2017 5 z 5

Kniha mě chytla od začátku do konce.

Klára2216
17.02.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila nicméně jiné knihy autorky se mi líbily více. Čekala jsem opravdu dojemnou knihu a asi mě nezasáhla tak, jako většinu čtenářů. Asi to nejvíce zavinil předvídatelný konec, chyběl mi tam ten zvrat z kterého bych si sedla na zadek a možná by to chtělo o kapku více romantických chvil mezi sebou. Každopádně určitě si znovu někdy přečtu. Knihy této autorky mám v oblibě a jen tak mě neomrzí. Filmové zpracování velmi povedené.

Domca25
16.02.2017 5 z 5

Precetla jsem zopar knih ale zadna ve me nezanechala takovem.sram na dusi.. kazde slovo sem hltala tohle si proste musite precist

veeverka
16.02.2017

super, doporučuju. Smutné.

misowi84
16.02.2017 5 z 5

Věděl jsem že existuje a věděl jsem o čem tak asi je. Co jsem však vůbec netušil, je fakt, jak silný srdcervoucí zážitek může způsobit. Holčičí knížka, červená knihovna. Nesmyslná samolepka, kterou nevím proč jsem ji nalepil. To vše platilo až do chvíle,
NEŽ JSEM JÍ POZNAL ......

Chtěl bych o ní tolik říci...
Jak jsem si od prvních řádek zamiloval půvabnou Lou, jak jsem nesnášel nanicovatého sebestředného Patricka. Jak jsem si přál, aby Will ......

To je právě ono, nedokázal bych udržet jazyk za zuby.
Tak raději pomlčím a plným počtem doporučím.

PS:
ŽIVOT PO TOBĚ je ještě zabalen v celofánu. Roztrhnout obal, či neroztrhnout obal...
Toť otázka.

Ivit
15.02.2017 5 z 5

Na červenou knihovnu popravdě moc nejsem. Ovšem tento typ knížky mě doslova dostal.. Nejspíš tím, že se nejedná o klasickou romantiku s opravdu neočekávaným happyendem :)) Závěr knížky mě dojal a nechtěla jsem, aby knížka skončila, aby příběh takto skončil.. Doufám, že ještě někdy natrefím na tak skvělou knihu. Doporučuji!

eva7919
14.02.2017 5 z 5