Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8469 8469

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You, 2012

JaKa1974
14.02.2017 5 z 5

Než začnete číst tuto knihu, tak si kupte velké balení papírových kapesníků. Tato kniha se nečte, ta se prožívá.

romca3001
14.02.2017 5 z 5

Kniha je naprosto úžasná. Člověk se do ní ihned začte a nemůže přestat :). Nádherný, romantický, ale zároveň velice smutný příběh. Ani já se neubránila ke konci slzám, tuto knihu hodnotím jako jednu z nejlepších, kterou jsem od této autorky četla :).

prochajda
14.02.2017 4 z 5

Na knihu jsem se těšila, ale jsem trochu zklamaná, možná proto, že jsem dopředu věděla jak příběh dopadne. Ano, párkrát jsem se zasmála, chvílemi také nudila, na konci ovšem slzela. Opravdu mě zaujala až poslední čtvrtina knihy. Film byl krásný. Od této autorky "Poslední dopis od Tvé lásky" se mi líbil podstatně více.

Alaglesia
12.02.2017 5 z 5

Tak to byla síla. Nádherný, silný a dojemný příběh. Nemám slov. Těším se na další díla jdu se podívat na film.

knihovnička007
11.02.2017 5 z 5

Skvělá kniha, která se čte jedním dechem. Není to klasická romantika... Potkali se zde lidé, kteří by se v "normálním" životě nikdy nepotkali a našli k sobě cestu.
Dost mi vadilo chování Lusiiných rodičů vůči ní, chování jejího přítele raději komentovat nebudu...
Příběh není jednoduchý... a myslím, že nikdo, kdo si něčím takovým neprošel, nemůže pochopit, co takový člověk cítí.
Skvěle napsáno! Mám zatím jen půjčeno, ale byla bych ráda, kdybych knihu měla doma a kdykoliv se k ní vrátit :)

Natali11
10.02.2017

Nádherná kniha i film

WDasha
10.02.2017 5 z 5

Krásná kniha se silným příběhem! Po mém breku ke konci knihy jsem usoudila, že na film se nesmím nikdy podívat :)

GabrielaSK
09.02.2017 5 z 5

Wow, nadhera jsem z toho hotova jeste ted.. jak jsem knihu po dvou dnech docetla, tak jsem nemela pomysleni na jinou.. Uplne me rozsekala :-o byla to moje prvni kniha od spisovatelky a potrebuji je mit vsechny! kdo se jeste porad rozhoduje a vaha-NEVAHEJTE a utikejte si ji do kramu koupit ;-)

snílkařka
09.02.2017 5 z 5

Viděla jsem film a hned jsem letěla pro knihu. A jak to dopadlo. Film je naprosto krásný. A kniha nelze říci než to samé.Nic méně doporučuji nejprve přečíst a pak kouknout na film nebudete zklamaní. Něco je lepší v knížce a zas to co chybí v knize najdete na filmovém plátně např: radost z čmeláčích punčocháčů a Willuv humor a Luisina střeštěnost..

medvídě
09.02.2017 5 z 5

Právě dočteno a já nemám slov. - Kdo nečetl, tak nepochopí.

Silný příběh o naději, lásce a změně pohledu na život a celý svět.
Jen jsem si na začátku občas vzpomněla na film/knihu Nedotknutelní s podobnou tématikou. (Film doporučuji, s knihou jsem neměla tu čest)

V brzké době se vrhám na film a doufám, že se bude alespoň blížit tomu, co jsem zažila díky knize.

hadenka
09.02.2017

kniha se mi moc líbila, je to již několikátá kniha od této autorky a opět bezva

MerryA
07.02.2017 4 z 5

Mám ráda tenhle žánr, silný příběh s neobvyklou zápletkou, bez příkras, ze života...

Zklamalo mě (SPOILER), že si Will svoje rozhodnutí nerozmyslel. Je pravda, že díky jeho smrti je příběh silnější a pravdivější, ale (i když z vlastní zkušenosti chápu, co asi prožíval), život je dar a dá se dobře využít, i když nemůžeme to, co dřív. Navíc měl někoho, kdo s ním jednal normálně a miloval ho, což je další věc, pro kterou mohl žít. Proto jedna hvězdička dolů. Myslím, že kdyby se rozhodl žít dál, posunulo by to vývoj jeho charakteru a tedy i knihu o stupínek výš.
(KONEC SPOILERU)

Ze všech ostatních stránek je to výborná kniha, ke které se rozhodně hodlám vrátit. Varování: pravděpodobně vás to rozbrečí, i když se vám to u čtení obvykle nestává.

rockverun
07.02.2017 5 z 5

Kniha opravdu stojí za přečtení, což se nedá říct o shlédnutí filmu. Takže za mě kniha super. !

Martina23275
05.02.2017 5 z 5

knížku jsem přečetla jedním dechem za víkend. Prostě úžasná knížka, úžasný příběh. Dokáže Vás pobavit a zamyslet se nad nevšedností. Nikdy nevíme co bude bude druhý den. A byly pasáže u kterých jsem se smála a byly zase pasáže u kterých jsem brčela. U konec knížky jsem ty kapseníky neodložila. Prostě je to knížka, která vás úplně celým dechem vtáhne do děje a nepustí Vás do doby, než to dočtete.

Film jsem neviděla a po knížce ho ani vidět nechci. U knížky je velkoou výhodou to, že všechno je na vaší fantazii.

RosMeggie
04.02.2017 5 z 5

(Lehké a asi i trošku větší spoilery)

Nádherná kniha se smutným koncem.. A pro mě pochopitelným.. Když jsem si tady přečetla jeden komentář.. Jasně, někdo může mít na smrt tímto způsobem svůj názor, ovšem.. Kdyby jste se vcítili do toho člověka, kdyby jste to opravdu dokázali.. Kdybyste se také museli rozhodnout jako on.. Já Willa chápu.. Chápu, proč to udělal.. Tím jsem jen chtěla vyjádřit svůj názor.. Teď jdu k recenzování knihy samotné..

Líbil se mi příběh, krásný, romantický, který neurazí.. Líbilo se mi vyobrazení postavy Lou.. Taková ztřeštěná holka.. Někdy také nevěděla, co chce.. Ale mám takový pocit, že to ženské postavy nevědí v knihách nikdy.. Nepříjemný Will měl také něco do sebe.. a celkově se mi příběh velice líbil.. Lou mě ovšem naštvala svým chováním na jejich 'dovolené'.. Někoho ale zase naštval Will.. Jenže já jsem pochopila Willovy důvody k jeho rozhodnutí.. jasně, reakce Lou byla do jisté míry také pochopitelná, ovšem.. Kdyby se na něj nenaštvala mohli si ještě společně těch pár dní užít.. O.o

Kdybych knihu měla srovnat s filmem.. Kniha by byla ve výši nebes a film někde dole u zemského jádra.. Nevím jak jste to brali vy, ale ve filmu podle mě téměř nic nebylo.. Nudné, tolik důležitých věcí tam chybělo.. Ale aspoň tam byl Sam Claflin, díky němuž jsem se na film vydržela dodívat do konce..

Pořád se rozhoduji, jak tuto knihu ohodnotit, ale jelikož jsem se u ní rozbrečela jako želva.. Nezbývá mi nic jiného.. ;)

S láskou,
Rose

lenixka
04.02.2017 2 z 5

Bohužel naprosto průhledné, plné klišé, konec předvídatelný. Ale zas uznávám, že můj žánr to není. Knihu jsem dostala darem.

Zuzana08
03.02.2017 3 z 5

Ne že by mě kniha vyloženě zklamala, ale asi jsem měla větší očekávání. Ano, dojemný, citlivý příběh. Čtivě psaný. Ale od začátku bylo jasné jak to skončí. Chyběl mi tam nějaký zásadní zvrat, něco nepředvidatelného.....

Katerina015
03.02.2017 5 z 5

Neskutečně nádherný a smutný příběh. Po dlouhé době jsem přečetla knížku, u které si mohu říci, ze opravdu stála za to!!!
Ještě dlouho nad ní budu přemýšlet :-)

biairicia
02.02.2017 5 z 5

Dojemná kniha se silným příběhem. I na slzu došlo. Stojí za přečtení. Zatím nejlepší kniha od Moyes. Hezké i filmové zpracování.

marara
31.01.2017 3 z 5

Velmi čtivá kniha, jen mi tématem dost připomínala film Nedotknutelní v romantické podobě.