Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8469 8469

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You, 2012

kristyna1301
29.01.2017 5 z 5

Super čtení, nemohla jsem se odtrhnout. :-) Přečteno za 2 dny :-) už ke mě putuje další díl :-) film se mi tedy na rozdíl od ostatních vůbec nelíbil.

bigben
29.01.2017 2 z 5

Dost vychvalované kniha mě zase až tak nezaujala. Ano, během knihy jsem se párkrát zasmála a také ukápla na slza. Ale ten konec, jak chudá holka k penězům přišla, pro mě naprosto zbytečný.

JakubiRa
29.01.2017 5 z 5

To není vaše vina, lili65, to je vina všech pseudorecenzentů, kteří se dnes v masovém měřítku vydávají za znalce literatury a přitom jsou to jen konzumenti písmenek a vylévají ve velkém své pocity pod maskou recenze. Ubližují nejen knize a autorovi, ale zjevně i budoucím čtenářům. Já se knihu teprve chystám číst, proto ji ohodnotím později.

lili65
29.01.2017 3 z 5

Tento komentář se bude vymykat ostatním, to je taky ten důvod, proč ho sdílím. Chci totiž poukázat na to, jak jsou lidé různí.
Román "Než jsem tě poznala" je spojován s chválou, s pláčem, se smutkem a hlavně s realitou, které bylo v tomto příběhu požehnaně. Avšak i přes množství srdcervoucích pasáží, jsem se nerozbrečela, ani nebyla smutná, ani se necítila špatně. Teď možná vypadám jako nelidská zrůda, ale je to tak. Romantické příběhy prostě nejsou nic pro mne, ani nevím, proč jsem se rozhodla tuto knihu přečíst. Bylo to zajímavé, krásné, autorka opravdu skvěle vykreslila psychologii postav, jak Lou, tak Will, se nádherně během příběhu rozvíjeli. Autorce patří můj obdiv, že bylo vše ohledně kvadruplegiků přesné a technicky to bylo opravdu výborné.
Teď se dostávám k té romantické části, která byla jaksi neuchopitelná. Necítila jsem nic, ani na konci, kdy by to mělo být, co se týče emocí, nejsilnější. Čekala jsem od toho možná opravdu přespříliš. Myslela jsem si, že budu brečet jako želva, když jsem viděla tu chválu a názory ostatních, ale akorát mne to přesvědčilo, abych nic podobného rázu už nečetla... Možná kdybych nevěděla, co se na konci stane, slza by mi ukápla, ale to se nestalo.
Není to ani autorčina vina, ale ani moje, že jsem v tomto příběhu nenašla cit. Každý je jiný.

Lokina
29.01.2017 5 z 5

Tahle kniha vás dostane, ať už chcete nebo ne, přímo citově vás vyždíme, abych byla upřímná. U některých pasáží jsem se smála nebo stěží zadržovala slzy nebo obojí najednou, takovou moc má ten příběh. Hlavní hrdiny si zamilujete a hned víte, že oni dva patří k sobě. Jsem ráda, že jsem nejprve přečetla knihu. Na film se podívám hned a udělám si na něj názor. Ale podle kladného hodnocení jenom potvrdí, že tento příběh je krásný, citlivý a nenechá jedno oko suché.

milacicka

28.01.2017 5 z 5

Super, co dodat!

sarahmoon
27.01.2017 5 z 5

Kniha má takto skvělé ohodnocení naprosto oprávněně.
Jsem asi jedna z mála, ale dřív něž jsem se ponořila do hlubin lidských duší a pocitů v knižní podobě, zhlédla jsem film. A on mě naprosto dostal... Díky němu jsem se rozhodla knihu přečíst a samozřejmě i koupit (ta mi nesměla chybět v knihovničce). Kniha mi skvěle prohloubila pochopení tohoto díla.
Je to příběh s velmi vážným životním příběhem, který je protknut čistou laskavostí a láskou.
Kniha ve Vás na dlouho zanechá svůj otisk... a to k Vašemu prospěchu.

hanaraab
27.01.2017

Moc krásná knížka. Byla první, kterou jsem četla od Jojo Moyes a od té doby jsem přečetla všechny, které byly v Česku vydané. Ještě se mi moc líbila Dívka, již jsi tu zanechal.

asperula
26.01.2017 5 z 5

Četla jsem jedním dechem. Vůbec se mi nechtělo od knížky odcházet. Čtivá, napínavá, romantická. Určitě doporučuji

Gretka66
26.01.2017 5 z 5

Skvělá knížka.

Aveli
24.01.2017 5 z 5

Knížka mě velmi nadchla, přišla mi lepší než film, byla více realistická. Nebylo to jen o romantické a nepravděpodobné lásce, ale o pochopení, přijetí a oddanosti. Navíc byly v knize velmi dobře zachyceny různé detaily ohledně vztahu Willa a Lou, i o Willově kvadruplegii, právě tyto detaily knize dodaly onu realističnost.

Paprička1
24.01.2017

Krásný a moc smutný příběh...strašně jsem si přála, aby se stal zázrak, ale to je nemožné, tak jsem si na konci knihy pobrečela. Obdivuju hlavní aktéry knihy za rozhodnutí, jí za nasazení a způsob, jak chtěla nevyhnutelné odvrátit. Je to jedna z knih, nad kterými ještě po dočtení dlouhou dobu přemýšlím...

anička12
24.01.2017

výborná

netty
22.01.2017 5 z 5

Příběh, který vás donutí k zamyšlení. A to především nad sebou a nad vlastním životem. Plakala jsem, smála jsem se, doufala a chvílemi ani nedýchala. Byla jsem bezmocná a zároveň hrozně šťastná. Typická lovestory? Ani náhodou, i když by se to tak mohlo zdát. Nic přeslazeného, nic co by se nemohlo stát. A tak přemýšlíte a přemýšlíte...

životLaury
22.01.2017 5 z 5

Tato kniha je velice inspirativní.Při čtení jsem si říkala jestli bych i já se chovala jako Will nebo jestli vůbec bych za těch podmínek chtěla žít.Moc krát jsem se smála a taro kniha mě na konci rozbrečela

chezzie
21.01.2017 5 z 5

I když je na konci hodně smutná, určitě si ji přečtu s odstupem času znovu

KaileyBlot
19.01.2017 5 z 5

Páni. Já ani nevím co k tomuhle říct. Rozhodně to byl moc krásný a hluboký příběh. Takovéhle příběhy ve vás prostě něco vždycky zanechají. Pro mě to bude ten pocit, s kterým jsem tuto knížku četla. Ani se nedivím, že kniha má tak dobré hodnocení - je úžasná. Zamilovala jsem se do ní a zbožňovala ji do poslední stránky i přes to, jak moc smutné to bylo.

Elík09
18.01.2017 5 z 5