Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8469 8469

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You, 2012

9098
17.01.2017 4 z 5

Rozhodně jedna z nejlepších knih v roce 2016.

ptacicek
17.01.2017 5 z 5

Tato kniha je mým druhým kouskem od této autorky a musím říci, že se četla moc dobře. Líbilo se mi, že to nebyl klasický romantický konec stylu "a žili spolu šťastně až do smrti". Také jsem ocenila to, že byly v knize úseky zaměřené na další osoby a jejich pohled na věc. Možná by mi nevadilo, kdyby jich tam bylo víc úseků zaměřených na myšlenky Willa.

tereza4227
17.01.2017 5 z 5

Bude to znít divně, ale potěšil mě konec. Konečně něco, co nekončí přesladce pohádkově.

evca7271
16.01.2017 5 z 5

tato kniha se me velice libila.

Dagmar58
13.01.2017 5 z 5

Dva lidé, kteří na začátku příběhu nemají nic společného, přesto se sejdou. Krásný, dojemný příběh, který mě dostal. Moc hezky napsané, čte se jedním dechem, určitě doporučuji k přečtení včetně kapesníků na slzy a těším se na pokračování.

slaska77
12.01.2017 5 z 5

Nedalo se nečíst dál. Velmi strhující. Kniha celá skvělá, jen ten konec byl pro mě neuvěřitelný, nemyslím tím, jak to skončilo, ale spíš svojí bizardností. Nechci prozrazovat, proto asi nevysvětlím, co myslím.

Marfulka007
10.01.2017 5 z 5

Moc pěkné čtení. Veselé i smutné a napínavé až do konce. I když ten konec byl na mě přece jen zbytečně rychlý, trochu s pocitem klasického amerického "na poslední chvíli" klišé. Nicméně celý příběh mě bavil a bylo těžké na konci udržet oči suché.

silvie5281
09.01.2017 5 z 5

Knihu jsem četla jen ze zvědavosti :) a byla jsem velmi příjemně prekvapena!! Kniha je velmi čtivě napsána, Lou je správně trhlá osoba, což je mé osobě velmi blízké. Její humor je osobitý, ale vůbec omezený. Člověk se bavil a přitom hltal každé slovo z ne zrovna veselého kontextu knihy.
Nejsem typ, kterého jen tak něco rozbrečí, ale poslední stránky jsem četla přes závoj slz.
Nakonec jsem měla pocit, že Lou sr snažila ukázat krásu života, byť s omezením, Willovi, ale vlastně on ukazoval nádheru života Lou.

Princezna22
09.01.2017 5 z 5

Něco tak úžasného jsem nečetla ani nepamatuji. U knihy jsem probrecela. Určitě všemi deseti lepší než film!!!

MirijamFrankl
08.01.2017 5 z 5

Ještě lepší než Dívka.Zamilovala jsem si postavy,každá z nich byla lidská,opravdová,nedokonalá.
Knížka mě donutila zamyslet se nad životem a nad tím,jak ho vlastně trávíme a nádherně rozezněla struny mého srdce.
Jednou větou:Prostě ho žij.

pokoil
08.01.2017 4 z 5

Ač tento typ knih běžně nečtu, názvy knih Jojo Moyes mě nalákaly. Po přečtení jsem měla smíšené pocity. Kniha byla velmi milá a příjemně se četla. Z konce knihy jsem byla dost rozpačitá, nečekala jsem to a nejprve jsem si říkala, že takové knihy takhle přece nekončí. Ale musím uznat, že díky tomu konci, který nebyl typický, se mi kniha zamlouvá o dost víc.

melien
08.01.2017 5 z 5

Po dlouhé době kniha,která mě opravdu dostala a naprosto pohltila i když ji člověk čte s vědomím jak skončí, přesto čte a čeká, že se stane zázrak a skončí jinak. Příběh o zavaznem tématu, které je stále k diskuzi a kniha donutí zamyslet se nad oběma úhly pohledu. . Rozhodně stojí za přečtení. .

NaiTenshi
08.01.2017 5 z 5

Po tom, co jsem viděla film jsem se s nadšením vrhla na knížku, která mě uchvátila tisíckrát víc než film, který se mi napřed líbil, ale po přečtení knížky se mi dost zhnusil. Kniha je naprosto perfektní - čtivá, humorná a citlivá. Těšim se, až si přečtu pokračování. :)

keksik4
07.01.2017

Kniha byla super čtivá. Ten typ, kdy na ni musíte myslet, i když ji zrovna nečtete. Vůbec celé zvolené téma nutí čtenáře k zamyšlení a přemýšlení. A přestože je vlastně smutná (a já na konci fakt bulela), tak je zároveň vtipná, díky opravdu netradičním povahám hlavních hrdinů. Ano, moc jsem si přála Happyend.......který tam vlastně byl, jen tak trochu jinak, než je obvyklé. Nejedná se o klasickou červenou knihovnu, ani o nějaký depresivní román, prostě takový dobře napsaný příběh ze života, který by se mohl (bohužel) klidně stát komukoliv z nás.

Janča_S
03.01.2017

Musím uznat, že ta knížka mě dostala. Opravdu. Za 3 dny jsem jí měla přečtenou. V očích se mi střídaly slzy smutku i radosti. A nakonec, když jsem knihu dočetla, podívala se i na film. A u toho jsem už brečela úplně. Už na začátku jsem věděla, že si přečtu i ostatní knihy od Jojo, protože jestli takhle píše všechny knihy, mám se na co těšit.

Graces
03.01.2017 5 z 5

Musím říct že ten film docela zprasili.
Ale i tak se mi docela dost líbí.
Kniha dokonalá. Miluju knihy které jsou prostě z více pohledů. Lou, Trina, Camilla, Steven.. To se mi moc líbilo. A dokonce jsem se začala zajímat ko para a kvadruplegiky a o eutanázii. Je zvláštní ke kolika věcem může motivovat jedna kniha.
G.

bookworm_plants
03.01.2017 5 z 5

Vážně neskutečně krásný a silný příběh o dvou lidech co, neměli nic společného.
Moc krásně napsané a přečtené jedním dechem.
Lou je prostě super upovídaná holka a Will má úžasné sarkastické poznámky, u kterých jste se prostě museli zasmát.
Filmové zpracování se celkem povedlo a dali tam dobré herce. :-)
5* Nemám asi co, vytknout. Už se těším na Život po tobě. :-)

betule3
02.01.2017 5 z 5

Kniha mě moc nadchla, i když jsem si zprvu myslela,že to nebude nic pro mě.

Moc se mi líbí, že není od začátku jasné, jak to dopadne. Příběh je zajímavý a kniha je velmi čtivá. Jak jí začnete číst, už se od ní nemůžete odtrhnout. :D

CathMares
01.01.2017 5 z 5

Tato knížka mě opravdu dostala, ať psaním autorky, či celýho toho románu, úžasná Lou, která byla trošku praštěná a Will, který věděl co dělá. Také jsem si probrečela konec i když jsem si myslela, že bude s HappyEndem ale každý příběh to tak nemusí mít, určitě doporučuji! :) a chystám se na druhý díl s Louuu. :)

Kikuse13
01.01.2017

Přečetla jsem za 2 dny....úžásná...jak už tady někdo psal také jsem na knihu pořád myslela a četla když to šlo a ikdyž jsem věděla jak to skončí také jsem doufala, že si to Will ještě rozmyslí. Probrečela jsem celý konec a brečela jsem ještě chvilku potom....podle komentářů nejsem sama. DOPORUČUJI. Jsem zvědavá na druhý díl a na další knihy od této autorky.