Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8469 8469

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You, 2012

barunka.p
31.12.2016 5 z 5

Jedním slovem úžasná. Člověka to donutí přemýšlet i nad zdravím a hlavně nad pocity postiženého člověka. Závěrem....měli bychom si vážit každěho dne.

verden
29.12.2016 3 z 5

Pozor, SPOILER

Nie je to práve môj obľúbený žáner, no knihu som kúpila ako vianočný darček a samozrejme som ju nemohla neprečítať :))
Willovi a Lou som od začiatku držala palce - on mi pripadal ako správny chlapík a ona ma neiritovala tak, ako ma ženské postavy modernej literatúry zvyknú. Aj keď samozrejme, čo by to bol za súčasný román, keby hlavná hrdinka nebola "milo šibnutá", prípadne "milo nešikovná" alebo nemala inú "milú" vlastnosť, za ktorú by som autorku najradšej vyfackala... Ale ako hovorím, Lou som si obľúbila a naozaj som verila, že sa jej podarí nakoniec udržať Willa pri živote (keď už pre nič iné, tak preto, lebo mum nemá rada smutné konce a aj minulý rok sa mi neúmyselne podarilo darovať jej knihu, v ktorej hlavná postava zomrela). Bohužiaľ, nakoniec sa žiadny happyend nekonal a hoci som obvykle obrovská plačka, v tomto prípade som si po dočítaní zotrela len jednu osamelú slzu. Neviem, možno to bolo tým, že Jojo sa nie príliš elegantne vyhýbala náročným scénam tým, že ich podávala z pohľadu iných postáv, čím ma vlastne pripravila o tie najsilnejšie emócie. Špeciálne mi to vadilo najmä v pasáži, ktorá bola písaná z pohľadu Treeny - naozaj sme si nezaslúžili prežiť bolesť zo straty (a z odmietnutia) spolu s Lou?

A len tak mimochodom, slovenskému vydaniu by prospela ešte jedna korektúra...

MíšaK.
28.12.2016 5 z 5

Naprosto dokonalá knížka. Dostala mě na kolena. Příběh je nádherně vykreslený, postavy dokonale popsané. Je mi to neskutečně líto, ale zároveň jsem ho i chápala. Myslím, že souhlasím s většinou komentářů, takže to tady asi nemá cenu zbytečně vypisovat. Skvělé!

makke
27.12.2016 5 z 5

Tuto knihu mi půjčila kamarádka a v duchu jsem ji proklínala, protože kniha je skvělá, tak že se člověk nedonutí přestat ji číst.

Kyta
27.12.2016 5 z 5

Přečteno podruhé a situace je stejná jako prvně. Zase nemám slov. A opět mi rvala srdce. Příběh Willa a Lou znám skoro nazpaměť a přesto mě autorka dokázala udržet při čtení stejně silně jako poprvé, možná i silněji. Celý děj jsem od začátku vnímala nějak intenzivněji; snažila jsem se na situaci koukat ze všech úhlů pohledu a pochopit každého. Výsledkem byl neuvěřitelný čtenářský zážitek, který nepřekoná snad žádná jiná kniha.
Já zkrátka tuhle knihu miluju. Je mi jasné, že přečíst ji dvakrát mi rozhodně nestačí.

Fantýna
27.12.2016 5 z 5

O tomto příběhu jsem se dozvěděla tak, že mi kamarádka doporučila film. Myslela jsem si, že to bude další typický romantický příběh. Schodovalo se to v tom, že konec byl předvídatelný od prvních kapitol a Lou popisuje Willovy "vůně," do kterých se zamilovala. Jinak mi to částečně přišlo jako psychologický příběh, kdy Will ví, že je odepsán, protože nemůže dělat to, co dříve. Podle mého názoru jsou hlavní postaveny dobře vykresleny. Některé holky tu píšou, že na konci knihy jim ukápla slzička. Taky jsem holka a tento "problém" jsem neměla.

TheMelorry
26.12.2016 5 z 5

Naprosto chápu proč se kniha stala bestsellerem. Mně osobně příběh Willa a Lou hluboce zasáhl. Hned od prvni strany jsem se do příběhu dostala a nemohla jsem přestat číst. Myslela jsem na knihu v podstatě pořád a četla ji kazdou volnou chvilku. Na konci příběhu mi j slza ukápla a to já většinou hned tak nebrečím. Určitě si budu muset přečíst další knihy od autorky a věřím, že budou stejně povedené. Taky bych se ráda podívala na film, ale věřím že po zážitků co mám po dočtení knihy, ji nepřekoná.

Libby
25.12.2016 5 z 5

Velmi silný, čtivý a opravdu krásně zpracovaný příběh, který se mi zaryl hluboko pod kůži a na vždy už tam nejspíš zústane. Nebudu tu psát, jak mě toto dílo zasáhlo, protože vám to nic neřekne. Jen doporučím, abyste si knihu přečetli a udělali si názor sami.

qydko
21.12.2016 4 z 5

Červená knihovna jak lusk aneb příběh vztahu ošetřovatelky a postiženého muže... leč závěr moc "červený" není. O to je mi kniha sympatičtější.

alka1609
20.12.2016 5 z 5

Naprosto úžasná kniha! S filmem se nedá srovnat. Naštěstí jsem četla nejdříve knihu a u filmu jsem vydržela jen do půlky. Knihu vřele doporučuji!

barus_78
18.12.2016 5 z 5

Boží kniha u, které si pobrečí i kdejaký necita.

barus_78
18.12.2016 5 z 5

Boží kniha u které si pobrečíte :)

miska98
17.12.2016 5 z 5

Parádní kniha. Skvěle popsané charaktery postav, poutavé vyprávění a bezvadně zvládnuté zakončení knihy. Přečteno takřka na jeden zátah. Jednoduše vše, co od dobré knihy očekávám.

Blaufik
14.12.2016 5 z 5

Tak tato kniha byla jedna z nejlepších, které jsem kdy v životě četla. Byla jsem z ní naprosto nadšená... Jednotlivé postavy jsou báječně vykresleny. Autorka nezapomněla ani na charaktery vedlejších postav, což je velké plus.Díky tomu, že v knize nebyly vedlejší postavy pouze tak nějak do počtu dostal celý příběh nádech věrohodnosti.
Všem, kteří knihu ještě nečetli, nebo nad jejím přečtením váhají určitě tento nezapomenutelný zážitek doporučuji.

StefFišerová
14.12.2016 5 z 5

Miluji ten příběh, miluji ty postavy. Jeden z nejkrásnějších a nejdojemnějších románů nejen o lásce, ale i o zoufalství a o tom, že život někdy nedopadne tak, jak si ho plánujeme...

eRaDeka
14.12.2016 3 z 5

Uf, tak jsem se doškrábala ke konci. Jsem totální antiromantik, takže pro mě tahle kniha byla naprosté sci-fi. Nehledě na to, že jsem s kvadruplegiky nějaký ten čas strávila. Bohužel m8m pocit, že Jojo jen okolo nich prošla a neumístila prince na bílého koně, ale na vozík. No věřím tomu, že nešťastně zamilované nebo romantické duše se v tom najdou. Mně to přišlo jako med, posypaný cukrem, ozdobený šlehačkou s koktejlovou třešničkou na vrchu. Nebudu raději soudit obsah, protože to prostě není můj šálek kávy. Jinak, je to opravdu čtivě napsané, takže se to přelouskne za pár dní. Na třísté straně už mi to přišlo zbytečně zdlouhavé, ale budiž. Vzhledem k tomu, ze já čtu prapodivně knihy, tak mi neunikly některé detaily, kdy na jedné straně píše: '14 dní pršelo' a na druhé 'půda vyprahlá nedostatkem vody' či 'přitiskla svoji tvář na jeho' a 'nespouštěl z ní oči', což prostě fyzikálně není možné, pokud není před nim zrcadlo, což tam nesjpíš nebylo mnoho dalších, ale to už je slovíčkaření. Film jsem neviděla a nevím, jestli chci vidět. Uvidím, možná až budu v nějakém citlivějším rozpoložení.

Barbona
13.12.2016 5 z 5

Skvělá kniha, u které si člověk může pobrečet. Mnohonásobně lepší než film!!!

verushka19
12.12.2016

Krásná knížka s krásným motivem a příběhem. Asi nejlepší kniha co jsem četla. :)

kacenka7206
07.12.2016 5 z 5

Přečteno okamžitě, krásný poutavý příběh plný lásky a krásných i bolestných citů. Konec byl pro mě tedy strašný, probrečela jsem ho celý a brečela jsem i ještě dlouho poté. Nádherný román.

ritz
05.12.2016 5 z 5

I když jsem věděla, že to skončí špatně, pořád jsem doufala v dobrý konec. Ale asi by to byl velký kýč, kdyby to tak bylo. Krásná knížka, hned se podívám po další od této autorky.