Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8469 8469

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You, 2012

monulam
15.11.2016 5 z 5

Krásná kniha, skvěle se čte a přiroste vám k srdci. Knihu jsem četla už před pár lety a když byl v kině film přečetla jsem si ji před jeho shlédnutím znovu a potěšilo mě, že jsou ve filmu použity doslovně některé dialogy z knihy. Kniha je psána vtipným, osvěžujícím stylem. Děj vás doslova pohltí a nepřestanete číst dokud nebudete na konci.

Lidussska
15.11.2016 5 z 5

Nejlepší co jsem kdy četla :-)

ejwa1937
12.11.2016 4 z 5

Moje první kniha od Jojo Moyes, dlouho jsem se odhodlávala ji přečíst a ze začátku jsem měla pocit, jako když se dívám na Zemřít mladý s J. Roberts a byla trochu zklamaná, ale ten pocit se nakonec vypařil. Krásná kniha. Chvíli jsem si hýkala smíchy a chvíli brečela, že jsem musela přestat číst. Za den přečtená, ale oddechovkou bych ji nenazvala.

adevis
10.11.2016 5 z 5

Jsem ráda, že jsem knihu četla už minulý rok v srpnu. A co k ní říct? Další z mnoha dojáků, končících bohužel špatně, ale kniha mi přirostla k srdci. Film potěšil hlavně hereckým obsazením. Už se těším na čtení dalšího dílu.

Renča111
08.11.2016 5 z 5

To byl tak nádherný příběh, dnes jsem to dočetla a musela jsem ihned vidět film.. brečela jsem hodně a když jsem to četla, tak jsem doufala, že to Will neudělá, no celou knížku jsem čekala na to, až se políbí a on ji řekne to, co ji řekl.. pff, moc silný příběh, nechtěla jsem, aby to vůbec skončilo.. :)

Katka14
07.11.2016 5 z 5

Kniha je naprosto skvělá, mohu ji jenom doporučit. Ještě nikdy jsem u knihy tolik nebrečela.

Hanca111
07.11.2016

Pon prvních pár stránkách jsem se do této knihy naprosto zamilovala. I když jsem u žádné knihy ještě tak nebrečela, dokonce tam mám i pár rozmazaných slov. Bylo jasné že zemře, ale stejně mě to zasáhlo nepřipravenou. Je to jedna z mých nejoblíbenějších knih. Doporučuji lidem kterým nevadí pláč.

natkaf
07.11.2016 5 z 5

Pane bože!! Takhle jsem v životě ještě u knihy a ani u žádného filmu nebrečela. Sice nemám ráda romantické a srdceryvné příběhy, ale tohle jsem si naprosto zamilovala. Dost jsem u knihy i nasmála. Rozhodně se zařadila k mým nejoblíbenějším. Mnohokrát doporučuju!! Srdcovka

MedvidekS
06.11.2016 5 z 5

Ode dneška moje oblíbená kniha! :-) Jasný, je tam hodně klišé, ale čte se to nádherně!

estra
05.11.2016 5 z 5

Četla jsem před třemi roky. Moc se mi líbila. Má to příběh, je tam romantika i prostor k zamyšlení jak dalece tím, že rozhodneme o životě svém, rozhodujeme i o životě druhých. Jak těžké je rozhodnutí druhého respektovat. A hlavně je to hrozně dojemný..... Film jsem dokoukala právě teď. Kapesník je durch a k tomu odřený nos :-)

genikuxik
04.11.2016 5 z 5

Moc pěkné, u konce jsem nemohla číst, jak jsem brečela...

WerušBeruš
04.11.2016 4 z 5

Ano je to romantika až na půdu, ano je to krapet jak 50 shades (námět chudá/bohatý s problémem), ale prostě občas je potřeba se zasnít, zamilovat se s hlavní hrdinkou a pobrčet si u konce. Doporučuju jako romantickou oddychovku, která se čte sama :)

Lassie24
04.11.2016 5 z 5

Moc hezká kniha. Podle mého názoru to není o světě postižených, ale mnohem víc o světě zdravých. Ne o tom, co postižený člověk nemůže, ale o možnostech, které my ostatní máme. Je to vlastně celkem pozitivní kniha, i když kapesníky jsem taky potřebovala.

Fififjonka
03.11.2016 4 z 5

Zrovna na zadek jsem si z toho nesedla. Hlavní hrdinka mě chvílemi neskutečně iritovala, chvílemi mě bavila její bezprostřednost, ale opět - takhle "praštěných" hlavních hrdinek už tady bylo... Kostra příběhu je neobjevná, ale to by mi nevadilo, kdyby se na to nabalil nějaký originálnější nápad, než že chce Louisa ukázat jednomu kvadruplegikovi, proč stojí za to žít a přitom se do sebe zamilují, protože jsou oba mladí a přitažliví. Tím ale neříkám, že knížka je to špatná. Dokáže vtáhnout do děje, dokáže přiblížit postavy, že s nimi člověk soucítí a dojímá se, kladně hodnotím i konec (nedovedu si popravdě představit vhodnější zakončení). Jsem ráda, že jsem si knížku přečetla, ale pravděpodobně už se k ní znovu nevrátím.

PetK
02.11.2016 3 z 5

Nečtu červenou knihovnu, ale chtěla jsem zjistit, co na tom všichni mají :-) Nebylo to vůbec zlé, ale nejsem prostě cílovka. Ráda jsem se vrátila ke krvákům a detektivkám. Ale pokud už romantika, tak bych řekla, že takto.

Jaruš7
01.11.2016 5 z 5

Skvěle napsaný silný podmanivý příběh.

Lucinka007
29.10.2016 5 z 5

Knihu jsem dočetla včera a byla naprosto skvělá. Koupila jsem si ji na doporučení kamarádky a musím říct, že se mi to vyplatilo. Už po pár stránkách jsem měla pocit, že já jsem Lou, tak moc jsem se do ni vžila (ne že bych chtěla být na jejím místě). Moc se mi ti dva spolu líbili. V části, kdy jsou spolu na pláži jsem měla oči zalité slzami.
Tuhle knížku si musíte přečíst protože je napsaná s takovou lehkostí, že se doopravdy čte sama. Příběh je doopravdy silný, ale i tak se na konci musíte usmát. Není moc knížek, které bych chtěla číst podruhé, ale tuhle si určitě ještě někdy přečtu!

Martasek5
29.10.2016 5 z 5

Kniha mě naprosto dostala. Zanechala ve mě ještě dlouho po přečteni smíšené pocity.. nevim proč jsem s pořízením knížky tak otálela. Hodně emotivní příběh. Lepší dílo jsem letos nečetla

AnDy97
28.10.2016 5 z 5

Kniha mě velice mile překvapila. Po prvních pár stránkách jsem ji na čas odložila, ale když jsem se k ní vrátila, příběh mě dozajista pohltil. Krásné vykreslení situace, barvitě popsané emoce. Kniha pro mě byla velice kouzelná a překvapila, tím že se nedočkáme klasického ukončení.

Scheila
28.10.2016 4 z 5

Do téhe knihy se mi popravdě ani nechtělo, nemám ráda zamilované knihy. Takové ty tipické románky jak se dva milujou atd atd.. ale předtím jsem četla docela hustou knihu a potřebovala jsem něco na odlehčení, po přečtění nevím za to byla odlehčující kniha, ale byla skvělá. Není to ten typ knihy miluji ho od první chvíle a on me nesnasi a pak se to obrati. Je to super kniha o problematice která je docela tabu. Líbí se mi najivita Lou a líbí se mi i to jak se snaží ho záskat zpět. Krásná kniha a už se těším až se podívám na film, jelikož ten jsem také ještě neviděla. :)