Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8469 8469

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You, 2012

Devorah
26.10.2016 5 z 5

Viděla jsem film, teprve poté četla knihu, ke které už toho bylo napsáno tolik. Ona je chudá holka, která neví nic o světě, životě, nic nedokázala. On je bohatý, úspěšný člověk. Takové klišé, chtělo by se říct. Pak se mu stane nehoda a ona se stává jeho ošetřovatelkou, kamarádkou…..a čím dále v příběhu jsme, tím bližší jsou si i oba. Ne ne, tohle není žádná sladkobolná milostná romance, je to komplikovaný příběh, který pokládá milion otázek o tom, co je v životě důležité, o životních rozhodnutích. Než jsem tě poznala vás v mnoha momentech donutí zamyslet se, co byste udělali být na místě jednoho, nebo druhého z nich. Je to příběh o životě, o touze žít.

zimka.r
23.10.2016 5 z 5

WAU!!! Na to snad ani není co víc říct.... Nadšená! :)

MorbidCuriosity
23.10.2016 5 z 5

K tehlee knize uz asi vse bylo receno. Jak kniha, tak film si zaslouzi na ramenou nosit. Takhle krasny a silny pribeh totiz jen tak nekdo nevyplodi. A me jen tak neco nerozbreci a tady se zasarilo v obou pripadech. :)

doriska
22.10.2016 5 z 5

Po dlouhé době kniha, kterou jsem nedokázala přestat číst a v každé volné chvíli se snažila ukrojit kousek děje. Krásně emotivní, vtipná, ale i šíleně smutná knížka. Bohužel už ve třičtvrtině děje, jsem jaksi tužila, že to všechno dopadne, jak to dopadlo(avšak naděje umírá poslední že). Nakonec jsem brečela, jako by někdo umíral i mě samotné a né jen hrdince knihy.

carolinesbook
21.10.2016 4 z 5

Vystihující slova: nádherná, emotivní, opravdová, neuvěřitelně smutná.
Vystihující skutečnosti: u čtení jsem se usmívala a potom si náležitě pobrečela.
Opravdu silný příběh.

erga
21.10.2016 5 z 5

Ano, i pro mě to měla být oddechovka, ale opak se stal skutečností. Nemálo se vídám v některých knihách a nejednou jsem si u téhle pobrečela. Ve skrytu duše jsem samozřejmě doufala v jiný konec, ale přesto se mi tahle kniha moc líbila.

Horacia
20.10.2016 3 z 5

Naprosto souhlasím s předchozím komentářem. Klišé, ale vtipné a velice dobře napsané. Ke konci už to ale hodně, hodně drhlo.

estwen
16.10.2016 3 z 5

Občas si od lifestylových a odborných knih odskočím k nějaké té beletrii. Knížku jsem si brala jako oddechovku na dovolenou. Sice je tam pár předvídatelných okamžiků a člověk občas myslí, že nikdo snad nemůže být tak naivní jako Louisa, ale bylo to sympatické čtení. Sice trochu klišoidní, ale myslím, že v oblasti románů pro ženy je těžké přijít s něčím originálním.

Jája92
15.10.2016 5 z 5

Další kniha od autorky, do které jsem se s chutí začetla a hltala jsem jí až do konce. Jsem velice zvědavá na druhý díl!

kiraa
14.10.2016 5 z 5

Má první kniha od Moyes. A po pravdě? Je neuvěřitelná. Namíchala koktejl ze smutku a vtipu tak dokonale vyvážený, až jsem si z toho doslova sedla na zadek. Čtyři dny jsem využívala každou volnou chvilku, abych "šrotovala" jednu stránku za druhou a knížku jsem tahala všude jak kočka koťata. To, že bych mohla okamžitě nastoupit na místo veřejné "plačky" bylo na první pohled zřejmé, jakmile jsem zvedla oči. Jedna z mála knížek, které nevyletí do světa.
Klobouček, Jojo Moyes.

JaninkaKvětinka
12.10.2016 5 z 5

Hezká kniha a pěkné čtení, které má spád - včera jsem ji dočetla a ještě na ni stále myslím. Chytne za srdce, to jednoznačně! Byly okamžiky, kdy jsem se zasmála. Našla se i místa hodně citlivá. Autorka popisuje lehce a krátce - vše mělo jasné podoby. Její styl psaní mi vyhovuje. Je to pro mne druhá kniha, kterou jsem četla a jsem fakt spokojená, nicméně teď udělám pauzu a sáhnu po docela jiném žánru.
Nemůžu se ale ubránit dojmu, že tenhle příběh je hodně podobný k námětu filmu Zemřít mladý s J. Roberts....

Ewik
11.10.2016 5 z 5

Jednoduše skvělé a velmi umně propracované! Viděla jsem i film, který se mi líbil stejnou měrou. Myslím, že tohle je jedna z knih, která ve svém čtenáři zanechá dojem. V někom více, v někom méně hluboký. Na mě udělala dojem veliký a to asi zejména díky morální hloubce a síle Louisy, která dokázala Willovi ukázat i hezké a příjemné okamžiky.
Upřímně, vůbec netuším, jak bych se zachovala já v její situaci a dosud jsem nad tím moc nepřemýšlela. Ze začátku jsem se více zaměřila na Louisu (byla ztřeštěná a ohromně pozitivní), ale Will prodělal obrovskou změnu a vykoukl jako slunce zpoza mraku. Bylo fantastické sledovat jejich proměny a dozrávání. Ona dostala druhou šanci, on se začal smát a našel klid. Oběma bylo souzeno se potkat.
Skoro se mi nechtělo knížku dočítat a film dokoukat (možná by to dopadlo jinak). Slzy tekly proudem a v krku byl knedlík velikosti meteoritu. Silný zážitek...opravdu.

babsi66
11.10.2016 4 z 5

Možná, že kdybych to byla první kniha od Jojo, dala bych plný počet hvězdiček. Rozhodně to nebylo špatné a v rámci žánru ani průměrné, ale čekala jsem něco, co mě dostane na první dobrou. A k tomu bohužel nedošlo.

Přestože mě bavila Louisa se svými potrhlými outfity a neutuchající životní energií v kontrastu s mrzoutským Willem, kterému naopak touha po životě scházela, jejich příběh mě z nějakého důvodu nedokázal vzít tak, jak jsem doufala.

Ale i přesto, v knížce je spousta krásných okamžiků, kvůli kterým stojí za to si ji přečíst.

AdélaV.
10.10.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila, už jsem vcelku potřebovala nějaký ten román. A tenhle byl jiný a dobrý v tom, že nekončil slaďoučkým happy endem.

Tigergirl
09.10.2016 5 z 5

Dnes jsem ji dočetla.... Pocity z této knihy stále doznívají, oči mám uslzené a stále vstřebávám vše co mi tato kniha dala. Úžasné napsaný příběh, autorka zbytečně neprotahuje pasáže. Píše o tom nejdůležitějším, Knihu jsem naprosto hltala. Je mi líto, že to tak dopadlo, ale na druhou stranu.... Člověk si uvědomí spoustu věcí a musí si vážit toho co má. Že může chodit, že může žít normální život... Je to jedna z knih, která Vám toho hodně dá. Ne jen fajn čtení, ale i pocit uvědomění si, že někde ve světe se dějí i takové věci.

avalonek
08.10.2016 5 z 5

Já si myslím,že na této knize není nic špatného i když je ti jen 15.let.Je to sice smutné čtení,ale takovej život někdy je..

Petule.k93
08.10.2016 5 z 5

Naprosto uzasna kniha. Lou byla neskutecna - jak se dokazala vypracovat, zmeny jeji osobnosti byly znatelny, stejne jako Willovy. Jeho postoj se nemusi libit vsem, ale neni se cemu divit, ze to melo smutny konec. Ne vsichni se dokazou smirit s timhle zivotem. Ke konci pribehu se mi uz rozmazavaly pismenka, jak jsem bulela. Knizce a hlavne pribehu neni co vytknout. Uzasne napsany a hrozne prociteny. Doporucuju!

TessaJean
08.10.2016 5 z 5

Velice pěkná kniha! Čtivá a není to alespoň žádná přehnaně romantická slátanina :)

Hedwik
06.10.2016 4 z 5

Koukám, že tady budu asi jediný mužský, který knihu četl :) Musím říci, že jsem knihu přečetl na dovolené a to jedním dechem. O klasickou červenou knihovnu se nejedná a možná, že bych dal méně hvězdiček, ale námět pojednává s velmi citlivým tématem a i chlap by měl přijmout tento žánr. Ve výsledku...ano kniha mě bavila, osud velmi smutný, buhví kolik takových lidí na světě žije a chce žít.

drzticka88
02.10.2016

Po několika měsících čtecí abstinence jsem sáhla po této knížce jako oddychovém čtení. Navíc jsem v Anglii dělala tu samou práci jako hlavní hrdinka, takže mě to trochu zajímalo i z profesního hlediska, co tam bude za "hlody".
Je to neuvěřitelně čtivé. Knížku jsem otevřela včera večer a zavřela ji až ve tři ráno a během dneška jsem to prostě musela dočíst. Pro drsnější pohlaví to asi není, mně zahrála hlavně na citlivou strunu.
Upřímně jsem většinu knihy čekala, kdy se mu ona vrhne do "náruče" a zvrtne se to v klasickou červenou knihovnu. Nicméně jsem byla víc než příjemně překvapená, líbilo se mi, že to nebyl jen jeden moment, který by najednou radikálně změnil jejich vzájemný vztah, ale všechny ty postupné krůčky, navíc mnohokrát nečekaně narušené ostatními. Ocenila jsem i krátké vsuvky z pohledu ostatních postav. A musím se přiznat, že i konec jsem čekala jiný, možná o to víc to zvýšilo můj celkový dojem.
Chystám se i na film. Podle traileru tam bude Louise ještě ztřeštěnější než se mi zdálo v knize. :-)