Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8469 8469

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You, 2012

74martina1
02.10.2016

Knížku jsem četla dřív, než jsem viděla film a úplně mě rozsekala.Brečela jsem u ní nahlas a to se mi jen tak u nějaký knížky nestává.

anna7410
02.10.2016

NEŽ JSEM TĚ POZNALA – POKRAČOVÁNÍ!!! DOPIS OD LUISY

Nedjražší Wille,

Teď už vím, že jak jsem žila dřív, že to nebyl skutečný život.

Než jsem Tě poznala.

Díky Tobě vím, co je to láska, touha, přání, ale i bolest, utrpení, zoufalství, lež, skutečnost a přesvědčení. Realita bolí. Zvlášť když ji nemůžeš sdílet s někým, kdo už tu fyzicky není.

Před Tebou jsem byla typický člověk ze systému, byla jsem maloměstský možná dokonce můžu říct, že vesnický balík. Než jsem Tě poznala, tak jsem byla servírka. Mladý bezstarostný člověk. Vtipálek. Módní nadšenec. Trochu blázen a naivní neznalec kultury.

Nikdy by mě nenapadlo, že to, co k Tobě cítím a to co jsme prožili spolu, mě změní navždy.

Než jsem Tě poznala, tak jsem nevěděla, co je to milovat.
Než jsem Tě poznala, tak můj život nebyl zajímavý.
Lásko, než jsem Tě poznala, tak mé srdce bylo opuštěné.

Díky Tobě jsem poznala co je to vášeň a zároveň i zoufalství. Vím teď už jistě, že v životě nejde o sex, ale o emoce. Ze začátku jsem Tě totiž nenáviděla. A mezi nenávistí a láskou je velmi úzká hranice. Všechny intenzivní pocity a emoce jsou vlastně impulzy, díky kterým v životě jdeme dál.

Stále Tě miluji, i když už tu nejsi. Sním o tom, že jsi vedle mě a vím, že místo v mém srdci nikdy nikdo nenahradí.

Jsem mladá, je mi 27, takže věřím, že mám ještě šanci na život a na rodinu. A vím, že bys to tak chtěl.

Chtěla jsem Ti jen říct, že jsem někoho poznala. A můj život je teď jiný. Díky Tobě. V Paříži, když jsem otevřela Tvůj dopis, tak jsem pochopila, že tohle není Sbohem. Není to rozloučení.
Je to osud, je to víc než láska, je to vášeň, je to víra, je to přesvědčení. Je to mé srdce, kde budeš žít navždy.

S láskou…

Navždy Tvá Louisa
(autor: BERTA VYBÍRAVÁ, fb: https://www.facebook.com/slevovymaniak/?fref=ts web: slevovy-,maniak.webnode.cz)

GaleW
01.10.2016 5 z 5

Obsahuje spoiler
Ach jo..... Já si tolik přála, aby Will žil. A zároveň jsem tušila, že to nevyjde... Ach jo. Krásně, trefně, místy vtipně napsáno, ale pořád smutné, smutné, smutné až hrůza. I tak jednoznačně 5 hvězdiček, jedna z nejhezčích knih, co jsem kdy četla.

Monique201
30.09.2016 3 z 5

Tak já nevím. Nečtu moc romány pro ženy, takže by někdo mohl říct, že jsem hodnotila něco, co není pro mě. Začnu tedy pozitivní věcí: četlo se to samo a výborná oddechovka, byla jsem jednu chvíli i naměkko. Jenže: myslela jsem na naši učitelku literatury, jak popisuje typické znaky triviální literatury. Exotické prostředí. Peníze. A pak mě napadlo srovnání: 50 odstínů. Možná se teď chytáte za hlavu, ale pro mě je to to stejné schéma: obyčejná, divně oblečená dívka a záhadný muž ohromného majetku. Christian sadista, Will na vozíku. Oba s komplikovanou osobností. Zamilují se do obyčejné holky. No...já od 93% čekala propracovanější děj.

kristina1961
30.09.2016 5 z 5

Tenhle příběh mě naprosto složil na kolena. Kdyby to šlo, osobně se pokloním této autorce, protože tato kniha mě pohltila od začátku do konce. Láska, spoustu humoru a nešťastný konec, kterým je ovšem Will konečně vysvobozen. Silný příběh dvou lidí, kterým to prostě nebylo souzeno, ale přitom zažili něco krásného, něco úžasného. Téma eutanazie je velmi citlivé a popravdě, asi jsem toho názoru, že každý si za svůj život odpovídá sám a je na něm jakou cestou se vydá. Film bych ohodnotila také 5 hvězdami, jelikož obsazení herců bylo naprosto dokonalé. Emilia Clarke je krásná ženská, která to opravdu umí prodat. A Luisa Clarke? Upovídaná, bláznivá a naprosto nevkusná, co se týče oblečení :D Avšak to filmu dává tu správnou šťávu! Ukápla slzička, ne že ne! :)

Pajina68
29.09.2016 5 z 5

Tahle kniha mne úplně odrovnala. Nikdy jsem nečetla něco, co by mne tak citově zasáhlo. Konec jsem probrečela, nemohla jsem ji přes slzy skoro dočíst. A nemohla jsem se dlouho z toho příběhu vzpamatovat. Člověk leccos přehodnotí, když se nad tím příběhem zamyslí.

gab-iii
28.09.2016 5 z 5

Nic krásnějšího jsem opravdu nečetla.Viděla jsem prvně film,ten se mi tedy vryl hluboko do srdce.Ihned jsem musela přečíst knihu.Jen mě mrzí,že jsem jí přečetla,tak brzy,chtěla bych,aby byla nekonečná.
Spoiler
Kéž by to všechno dopadlo jinak.Will je neskutečnej slaboch!!!

janakova
28.09.2016

Přečetla jsem jedním dechem. Nechtěla bych být v kůži rodičů chlapce. Na konci knihy jsem brečela. Krásná kniha. Doporučuji.

vendulka123
27.09.2016 5 z 5

Nádherná knížka, která vás vtáhne do děje hned po prvních stránkách příběhu. Krásné, romantické, smutné,.....dokonalé. Doporučuji!! :))

Vera Silent
27.09.2016 5 z 5

At uz si clovek utvori jakykoliv nazor na tema Dignitas, teto knize se neda odeprit jeji ctivost. Mnohe knihy jsou dobre, ale jen malokdy ztratite pojem o case a probudite se z tranzu o sto stran pozdeji, hladovi a trochu mimo, ze vlastne taky mate vlastni zivot. Vypravecsky styl je velmi harmonicky a obcasna zmena vypravece je velmi osvezuji. Autorka se nesnazi ctenari vnutit jeden nazor, ktery by povazovala za spravny, ale naopak dava velmi empaticky nahlednout na tema z ruznych uhlu. Celkove zustava dojem, ze knihu napsala pozoruhodna lidska bytost, co se nejenom umi vcitit do postav bojujicich at uz se svou psychikou nebo telem, ale zaroven nekdo, kdo mel jasny inteligentni koncept a schopnost polemiky k zivotnim uskalim. Ukazuje to, ze mit mozek je vyhoda jak psani tak cteni zamilovaneho romanu, ne naopak.

P.S. Komu vadi ponekud krkolomny cesky preklad, zkuste anglicky original. Jazykove je to rozhodne zvladatelna uroven a nektere popisy zneji v cestine zkratka pitome, zatimco v aj funguji. Ten, kdo nekdy uz prekladal, proto vi, ze prekladatel musi mit "koule" a byt schopny razantne preformulovat nebo i vynechat, a ne vsechno prevoslit v pomeru 1:1. To uz zkousel Google Translator a jak to vetsinou dopadlo ;)

marketa0224
27.09.2016

Krásná kniha.

JezinkaJ
23.09.2016 4 z 5

Tedy..., tyhlety příběhy... Nedá se říct, že je to červená knihovna, protože on odešel a já ho v jeho rozhodnutí chápu. Luiso, měl pravdu, fakt to nestačí a můžeme si o tom myslet, co chceme.
Moc pěkný příběh, vedl mě k úvahám o tom, jak je třeba vážit si každého dne, kdy máme život ve svých rukou, a můžeme si svobodně rozhodovat kdy jíst a kam jít, protože zdá se, že tohle je víc než láska.
Taky jsem si notný kus příběhu musela dobrečet doma v soukromí. Slzet v kadeřnictví a MHD s knihou (čtečkou) v ruce, je mi trapné.

Panda92
22.09.2016 5 z 5

Posledních 80 stran jsem v kuse probrečela :-D Nádherná knížka!

Dabík
19.09.2016 5 z 5

Krásná kniha . . . krásný příběh. Kniha se mi strašně líbila a bude těžké číst něco jiného. Do poslední stránky knihy jsem nemohla uvěřit, že umře. Samozřejmě i slzička ukápla. Tuhle tu knihu mohu jen doporučit .

AnetHol
19.09.2016 5 z 5

Tato kniha byla prvním příběhem, který jsem si od Jojo Moyesové přečetla... a musím říct, že po přečtení této knihy mi bylo hned jasné, že nebude jediná, kterou si od autorky přečtu. Kniha je skvělá, vtipná, čtivá.. vtáhla mě do příběhu ani nevím jak :) Will a Clarková - to není obyčejný příběh o lásce, je prostě výjimečný :) Je to jedna z knih u které vím, že si ji přečtu ještě nesčetněkrát.

kemadka
18.09.2016 5 z 5

Má představa o knize, než jsem ji začala číst....Ošetřovatelka, která změní život vozíčkáři.Omyl!!!To Will změní život Clarkové!!!Krásná kniha,která bude v mém srdci dlouho doznívat. ......

Anickahor
17.09.2016 5 z 5

Ač jsem byla několikrát v pokušení se nejdříve podívat na film, odolala jsem a prvně jsem si knihu přečetla. Jsem za to nesmírně ráda, protože teď se na film těším ještě víc. :) Kniha je velmi čtivá a krásná a donutí čtenáře přemýšlet. Určitě bych knihu velmi doporučila. Rozhodovala jsem se mezi 4* a 5*, ale nakonec dávám 5* :)
Může obsahovat spoiler:
Kniha mě opravdu donutila se zamyslet nad svými hodnotami. Jasně, už z podstaty jsem zastávala názor, že eutanázie je špatná věc. Jenže když se trochu vcítíte do Louisy, tak vám dojde, že vlastně nevíte, co byste na jejím místě dělali a že to prostě není černobílé.

Flowers
17.09.2016 5 z 5

Výborná čtivá kniha, která má hloubku. Vryla se mi do paměti.

nevřelka
17.09.2016 5 z 5

K této knížce jsem se dostala díky mé kolegyni, která z ní byla nadšená a knihu mi půjčila. Zrovna tomuto žánru neholduji, ale i tak se mi příběh nesmírně líbil. Dobře se četla a párkrát mi u ní i ukápla slza...Pěknej dojáček.

Mišule_11
17.09.2016 5 z 5

Nádherná knížka při níž oko nezůstane suché! Rychle přečtená! :)