Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8469 8469

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You, 2012

illon
30.08.2016

Jedna z nekrásnějších a nejsmutnějších knížek,číst s kapesníkem.Film se mi taky moc líbil.

aleza1
29.08.2016

Krásná kniha, velmi čtivá a dojemný i film.

dadu1688
27.08.2016 5 z 5

Právě jsem dočetla tuto knihu a jsem naštvaná a smutná. Toto je nejhezčí a nejhorší kniha, kterou jsem kdy četla. Je krásně sarkasticky vtipná a zároveň realisticky smutná. Žádné zázraky se nedějí, je to prostě život.

Renata98
26.08.2016 5 z 5

Tahle kniha byla prostě úžasná. Po shlédnutí filmu jsem si jí musela koupit a rozhodně toho nelituji!!!

Lenisk@
25.08.2016 5 z 5

5/5
Budu se opakovat, ale takhle knížka je prostě skvělá! :) Byla tak skvělá, že jsem ji přečetla během pár hodin (zdálo se mi to dokonce jako pár minut), nemohla jsem od ní odejít. Lou si nejde neoblíbit a do Willa se nejde nezamilovat! Kniha, která se vám dostane pod kůži, kniha, po jejímž přečtení si budete znovu chtít nalistovat první stránku a číst znovu.

Malin20
24.08.2016

Moc dobré čtení. Od autorky už čtu další knihu.

lenka70
24.08.2016 5 z 5

nádherný životní příběh......

jana3866
21.08.2016 3 z 5

Hezky se to cte. Na romany moc nejsem, tato knizka patri ale urcite k tem lepsim od autorky.

kykuše
21.08.2016 5 z 5

Musim říct že je to jedna z nejhezčích knížek které jsem kdy četla. Knížka se čte jedním dechem, vsem bych ji moc doporučovala ji přečíst.

petrra
21.08.2016 5 z 5

No, tak jsem teď dočetla a je mi z toho smutno.
Pro mě dobře napsané, četlo se dobře. Lou občas strašně jednoduchá, ale časem jsem si ji oblíbila - byla vtipná...
O Willovi nebudu psát, nelze si to představit a ani si to raději představovat nechci. Na praxi ve škole jsme měli půl roku na spinální jednotce a musím říct, že celé čtení pro mě tím bylo dost obtížný.
Neměla jsem o knize nic přečtenýho předem, tak jsem opravdu nevěděla, jak to dopadne a očekávala jsem klišé. Nebylo. O to víc to v člověku zůstane.
Doporučuji'

marketa.ul
21.08.2016 5 z 5

Právě jsem knihu dočetla. Trvalo mi to tři týdny. Ne proto, že by se mi nelíbila, ale protože jsem před tím viděla film, a ten mě dostal. Chtěla jsem pořád zůstat v té části příběhu, kde jsem zapomněla, jak to celé dopadne. Kniha úžasná, příběh procítěný. Po dočtení jsem musela sníst čokoládu se slzami v očích. Já nepatřím mezi ty, kteří se u knih smějí nebo brečí, ale v tomhle případě, to nešlo jinak... Tak dokonalý příběh to je!

emem1
21.08.2016

Pro Cula09 - neváhejte a knihu si přečtěte - film je kupodivu vydařený, ale kniha vám poskytne ještě širší prostor. Dala jsem ji přečíst své dceři, a ta se na mě posléze málem ani nechtěla podívat - probrečela to naplno.
Jinak jsem moc ráda, že jsem překonala počáteční nechuť k tomuto tématu, většinou je to pojaté těžce manipulativně, ale je zde vše nadávkované tak akorát. Prostě dobré.

Fzuzik
20.08.2016 5 z 5

Na úvod musím podotknout, pro "zlé jazyky" tvrdící, že se jedná o slátaninu z červené knihovny, nejsem žádná plačka.
Ale tahle knížka mě donutila se smát, naštvat se a brečet.
Totálně mě dostala! Úžasně napsaná kniha se špetkou sarkasmu a pořádnou dávkou emocí.

(Nedoporučuji číst ve vlaku především finálních cca 150 stran.... špatně se poplakává, když na vás každý kouká a nudle u nosu taky není zrovna pěkná). :)

pink_ivy
20.08.2016 5 z 5

Push yourself. Don't Settle. Just live well. Just LIVE.

Hrozná a přesto krásná knížka. Autorka má u mě velké plus už jen za to, jakým stylem byla knížka napsaná. Výborně se to četlo, bylo to vtipné a člověk se u toho vůbec nenudil a hltal jednu kapitolu za druhou. Jako další plus jsou dobře vykreslené postavy, navíc tím, že sem tam byla nějaká kapitola napsaná z pohledu někoho jiného proniknete víc do hlavy i těm ostatním postavám a možná je i víc pochopíte. Ovšem největší plus dávám za Louisu, naprosto úžasně střelená, nešlo si jí nezamilovat.

Dopadlo to jak to dopadnout muselo. Nadšená z toho konce nejsem, ale kdyby to dopadlo jinak, tak by mi to ubralo dojem, který jsem z knížky měla. Výjimečná knížka a příběh. 5*

Cula09
19.08.2016

Achjo.
Udělala jsem velkou chybu. Brouzdala jsem internetem a přemýšlela nad tím, co si přečíst a když jsem narazila na tuhle knihu, u které jsem si přečetla popisek a komentáře, ve kterých jsem objevila, že je kniha zfilmovaná, zkoukla jsem trailer a poté ihned celý film. A to jsem neměla dělat! Film byl krásný, dojemný a mně už se ta kniha číst nechce, přitom věřím tomu, že by se mi moc líbila. Snad najdu chuť k tomu si ji i přesto přečíst a vžít se do role hlavní hrdinky Lou. No a také porovnám co bylo lepší a jak hodně je si film podobný s knihou.

trynitrix
19.08.2016 5 z 5

Čtenářská výzva 2016: 3. Kniha z žebříčku 100 nejlépe hodnocených knih na DK

Hodně emotivní a srdcervoucí kniha ale i hodně vtipná.
Příběh o těžké nemoci, co si Will vlastně o tom myslí a jak to cítí, jeho nadhled nad život i nadhledy ostatních osob v příběhu, Louisi, jeho rodiny a pomocníka Nathana na danou situaci.
Příběh o odmítání, přátelství až po lásku :-)
A teď se vrhnu na film.

rehab1987
19.08.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila , ale neohromila mně natolik , abych si ji znovu přečetla. Dnes jsem zkouka i film a ten mě dostal!! Smála jsem se i brečela, prostě ve mě vzbudil víc emocí a pocitů. Bylo to nádherné, ještě dlouho budu na Willa myslet.

Aknel26
19.08.2016 3 z 5

Moje druhá Moyesová a překvapivě (vzhledem k nadšeným reakcím tady) podle mě slabší. S předvídatelným dějem i koncem a určitými klišé jsem předem počítala, ale závěr mi přišel až přes míru. Hlavní hrdinové byli podle mě hrozně šablonovití. Krom toho bych měla výhrady i k formě - co mělo znamenat to nesystémové střídání vypravěčů? Bum, najednou jedna kapitola vyprávěná někým jiným. Přijde mi, že si takovým postupem autorka trochu zjednodušila práci. A nejvíc ze všeho mě dráždilo, že mladší postavy mluvily v českém překladu obecnou češtinou. Proč? Do knihy se to vůbec nehodilo.

mariva
19.08.2016 4 z 5

První knížka, kterou jsem od autorky četla, a určitě ne poslední. Dojemný příběh dokázala podat i s humorem a proto kniha nevyznívá tragicky.

StarkSister
17.08.2016 5 z 5

Neuvěřitelná kniha! Jak kniha, tak i film. Jediné, co mi trošku chybělo v knize bylo, že na konci nezazněla znovu Klapálkova písnička :D