Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8469 8469

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You, 2012

Martooni
08.08.2016 5 z 5

To bylo krásne! Dekuji za ten zážitek!

Kniha mne uplne pohltila. Než jsem knihu začala číst, říkala jsem si, ze to asi nebude nic pro mne. Přeci jen ja romantaky nečtu. Ale tohle bylo něco! Nemohu se na nic poradně soustředit. Neustále na příběh myslim. Nemohu číst dalsi knihy.. Ach, Wille!

Knihontýnka
08.08.2016 4 z 5

Dojemná, krásná a smutná love story (tedy spíš pohádka), která vlastně jen naznačuje každodenní realitu kvadruplegika a dává mu majetek, aby se svým postižením mohl vyrovnat snáz než jiní. (Naštěstí!)

Katka81
08.08.2016 4 z 5

Milá nenáročná hodně čtivá knížka jen tak do MHD.

Rezkaaa
06.08.2016 5 z 5

Málokdy mě nějaká kniha tolik pohltí i né vždy pozitivními emocemi... Děkuji tímto autorce za nádherně realistický příběh, na který jen tak nezapomenu. Je plný naděje, které je dnes tolik zapotřebí.

peta5472
05.08.2016 5 z 5

Úžasný příběh!!! Kniha se čte jedním dechem. A od poloviny děje doufáte, že se konec vyvine jinak. Doporučuji k přečtení, opravdu úchvatný příběh.

Market = )
05.08.2016 4 z 5

Ach jo, to bylo smutný :-(. Věděla jsem, jak to dopadne, ale bylo to popsaný moc hezky a dojemně a ... ach jo prostě :-(. Jinak jsem si od začátku říkala, že námět vlastně není úplně nový a že kvadruplegici se v literatuře občas vyskytují (já se s nimi potkala rozhodně víckrát než v běžném životě, naštěstí :-) ), ale tohle pojetí a zpracování se mi moc líbilo. Doufám, že se Lou dál povede dobře...

Maichalka
05.08.2016

Kniha, ke které jsem zpočátku byla nedůvěřivá.....přisuzovala jsem tomu tak trochu nálepku klasického ženského románu, kterým se snažím vyhýbat..Kniha mne pohltila.....nemohla jsem se od ní odtrhnout a věděla jsem,že knihu musím nutně dočíst doma, v klidu, s konví čaje a krabicí kapesníků.

Následně jsem shlédla i film, který mne k sobě připoutal stejně jako kniha..

Děkuji za autorce za vsazení tématu euthanázie do knihy..do příběhu dvou mladých lidí a nejen jich..

Torey
04.08.2016 4 z 5

Krásné! Jsem vděčná za ten špatný konec. Příběh tak vyzní opravdově! Po knize jsem shlédla i film a taky se mi moc líbil.

Zrzka2
04.08.2016 4 z 5

Romantiku moc nemusím a nálepka "bestseller" pro mě většinou znamená "Jdi od toho pryč!", ale když jsem četla recenze a následně ji viděla v knihovně, neodpustila jsem si ji. Musím říct, že jsem byla mile překvapená. Není to ta odporně sladká romantika, ze které pomalu dostáváte cukrovku, ale je to konečně něco co, podle mě, ukazuje pravou podstatu lásky: Raději obětuju své štěstí proto, aby byl ten druhý šťastný - i když to znamená, že ho ztratím.

AkiB
04.08.2016 5 z 5

Absolutně jsem netušila, jak tato kniha dopadne, proto jsem ji měla přečtenou brzy, protože jsem se to prostě musela dozvědět. Konec je smutný, ale ruku na srdce, asi by se tak rozhodlo hodně lidí a je to naprosto pochopitelné. Myslím, že to po čase pochopila i Lou. Skvělá kniha, doporučuji přečíst. Skvělé téma i zpracování postav.

zuziiiiik
03.08.2016 5 z 5

Nádherná a čtivá knížka...
Sice člověk vytuší,jak to všechno skončí,ale přesto mě to hodně dostalo a brečela jsem jak želva...

mone
03.08.2016 5 z 5

Člověk je už z principu podezřívavý k bestsellerům, románům pro ženy atd. Tohle bylo skvělý. Dlouho se mnou žádná knížka tak nezamávala. Brečela jsem u toho několikrát... a posledních pár stránek skoro nepřetržitě. Plus jsem se paralelně modlila, ať mě u toho nevidí manžel :D Prostě nášup!

bércoun
02.08.2016 5 z 5

Autorka citlivě zpracovala téma eutanázie, které vložila do milostného příběhu. Knížka vás chytne a nepustí. Dlouho pak ve mě ještě zůstal silný dojem ze závěru knihy. Bavily mě obě hlavní postavy, jejich humor i povahy. Jak byste se rozhodli vy na místě Willa?

rajen
01.08.2016 4 z 5

Já mám z této knihy rozporuplné pocity. Je úžasně napsaná, postavy výborně vykreslené, čte se jedním dechem a taky jsem ji jedním dechem přečetla. Nějak mám pořád na jazyku to ALE. Ani mi nevadilo, že je předvídatelná, téměř od začátku mi bylo jasné, kam to bude směřovat i jak to dopadne. Přesto mě to prostě nedojalo. Možná jsem teď přečetla už příliš mnoho knih na téma láska - nemoc - smrt. Má to být romantický příběh, ale copak každá "dobrá romantika" musí končit blbě, aby byla "dobrá"? Možná jsem cynik, ale přijde mi to účelové míření na city. Přesto hodnotím vysoce, protože autorka umí psát fakt dobře, příběh je velmi velmi uvěřitelný a myslím, že zkusím ještě nějakou její knihu.

Glimmer
01.08.2016 5 z 5

Viděla jsem trailer k filmu a hned mě napadlo, proč si to nepřečíst. Je pravda, že jsem od kamarádek slyšela samou chválu, ale na druhou stranu, každému se líbí něco jiného. A mně se to líbilo taky. Kniha celou dobu pěkně odsýpá, hlavní hrdinka je trochu praštěná, to ale celou knížku dělá vtipnější. U scén s Willem jsem se mnohokrát zasmála a pořád jsem byla zvědavá, jak tohle může dopadnout...
Film jsem viděla taky a líbil se mi. Byl možná ještě smutnější než kniha a bylo fajn, že nic zásadního v něm nechybělo. Každopádně ať už si člověk přečte knihu, nebo jen zhlédne film, má o čem přemýšlet.
Hodnocení: 89 %

Makyskas
01.08.2016 5 z 5

Slíbila jsem si, že nebudu číst komentáře ke knihám před předčtením, abych se neochudila o děj, a tak jsem nebyla ve velkém očekávání po předchozích zkušenostech se "světovými bestsellery"... O to více mě příběh zasáhl! Příběh, v němž vás autorka svým uměleckým podáním naprosto vtáhne a jen tak nepustí. Pro ty, co se rozhodujete, zda Než jsem tě poznala přečíst... na nic nečekejte a začněte otáčet stránky!

Ivuska 11
31.07.2016 5 z 5

Neskutecne silny pribeh, ktery donuti cloveka popremyslet nad tim, jak vazne ve skutecnosti jeho vlastni problemy jsou, jak je dulezite nezustat pasivni a hledat neustale nove vyzvy a zkusenosti, jak se naucit respektovat cizi prani a rozhodnuti, i kdyz se nam samotnym ani trochu nelibi. Brilantne zpracovane vazne tema, dokonala psychologie postav, humor, ironie a sarkasmus, nelze jinak nez 5 hvezd.

misulef
31.07.2016 5 z 5

Bylo to čtivé, originální a stačilo pár stránek k tomu, abych knížce propadla a nemohla se od ní odtrhnout. Nejvíc se mi líbilo, jak skutečné a dopodrobna vykreslené byly jednotlivé postavy a jejich charaktery, to se bohužel tak často nevidí. I přesto všechno ve mně téměř celou knížku hlodal takový divný pocit: Kde je ten důvod, kvůli kterému je to jedna z nejoblíbenějších knížek současnosti?
A pak mi to došlo...

Kája5951
31.07.2016 5 z 5

Skvělá knížka, měla jsem možnost vidět i film, a podle mě je knížka lepší a procítěnější než film.

verca6406
30.07.2016 5 z 5

Nevíte kdy bude vydaný druhý díl této knihy v češtině ? Díky za odpověď ;)