Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8469 8469

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You, 2012

verukoci
30.07.2016

Skvělá knížka! Dlouho jsem se jí bránila, protože jsem si myslela, že půjde o typický slaďák se šťastným koncem, kterému bych v tomhle případě beztak moc nevěřila. Po pár stránkách mi ale došlo, že kniha bude nakonec úplně jiná liga. A byla jsem nadšená i ubrečená zároveň. Teď jsem zvědavá na film, který by měl být stejně dobrý, tak uvidím. Ale co si budeme nalhávat- knížka je vždycky lepší!

adela7674
30.07.2016 5 z 5

Včera večer jsem dočetla. Knížku jsem si koupila po shlédnutí filmu. Musím říct, že film je opravdu kvalitní podívaná, ale knížka je knížka. Moje dojmy? Absolutně výborná spisovatelka, která se dokáže vcítit do postav tak, že jsou jako živé. Promítají se Vám jako film. U knížky se zasmějete a přitom Vám z očí potečou Niagarské vodopády. Nevím, jak to tito lidé dělají, ale chtěla bych mít taky takový talent. Takže za mě určitě doporučuji. Knížka je to naprosto dokonalá. Bylo to poprvé v životě, co jsem se v noci probouzela s úzkostným pocitem, že jsem ztratila milovaného člověka.
PS: Líbí se mi, že tím určitě mění pohled lidí na postižení těchto lidí. To je podle mě absolutně úžasné.

monet73
29.07.2016

Právě dočteno a musím říct, že už jsem si dlouho tak nepobrečela u knížky. Je úžasně napsaná a donutí člověka zapřemýšlet nad životem jako takovým...

martinkaLLL
29.07.2016 5 z 5

Přečteno a teda opravdu super. Knihu jsem si užila, příběh mě tak zaujal, že se mně těžko od knihy odcházelo.Přála jsem si jiný konec, i když tenhle tam tak krásně zapadl. Ne vždy ten happy end musí být.

lenkakebulka
29.07.2016 5 z 5

Silný zážitek a potoky slz, a to jsem si myslela, že kniha mě jen tak nerozhodí ... Varování - posledních cca 20% určitě není dobré číst jinde než osamotě! ;-)

Niki365
28.07.2016 5 z 5

Musím říct, že tahle kniha mě opravdu zasáhla - a to tak hluboce, že jsem po jejím dočtení nemohla ještě hodinu fungovat. Silné téma, které je neustále víc a více aktuální, navíc jsem se viděla na místě Lou, její problémy mi nejsou cizí (taky se starám o klientku na vozíku) a líbilo se mi, že všechno na co nadávám v běžném životě já, tak bylo uvedeno i v knize. ALE! Ty možnosti, které vyjmenovala, přiblížila svět lidí s postižením veřejnosti a k tomu vytvořila chlapa, do kterýho se prostě nejde nezamilovat....No co budeme nalhávat, ještě po dočtení sem si říkala: Určitě jsem četla dobře?? Zasloužených 5* a velký dík k tomu! :)

Nikuskaaa
27.07.2016 5 z 5

Knížku jsme právě dočetla a musím říct, že jsem trochu zklamaná. Od začátku jsme si myslela, že to bude typická červená knihovna s jasným koncem, ale od půlky už jsem tušila, že se šťastného konce nedočkám....no, musím říct, že bych tu lovestory s dobrým koncem docela snesla....

Kacabenka
27.07.2016 5 z 5

Opravdu smutný příběh, nikoliv smutná kniha. Vtip, který vládne celou knihou v tak těžké životní události hlavních hrdinů je obdivuhodný. Je to jedna z mála knih, která mě opravdu zasáhla, kterou jsem odložila se slovy "je třeba přehodnotit neustálou nespokojenost lidí v dnešním světě" a navíc SARKASMUS a VTIP je v životě opravdu důležitý. Bylo velice těžké od knihy odcházet, jelikož je velice poutavě psaná. Není to sice klasický šťastný konec a v polovině knihy Vám je jasné, jak to nejpravděpodobněji skončí, ale přesto si J.Moyes zaslouží 100% 5 hvězd. Doufám, že i další tituly budou alespoň z poloviny tak dobré.

AnetaPospisilov
27.07.2016 5 z 5

Čekala jsem od knížky, že bude super, ale úplně mě dostala.. Dlouho jsem si u něčeho tak nepobrečela.. Za sebe dávám 5*, protože ten příběh si je zaslouží..

Arsi
27.07.2016 5 z 5

Moc krásná kniha. Sice smutná, ale i to k životu patří. Čekala jsem jiný konec, ale to nic nemění na tom, že je to kniha, kterou by si měl přečíst každý. Už se těším na druhý díl.

janinca
26.07.2016 2 z 5

Knihu mi doporučila sestra, i přesto že knihy tohoto typu nevyhledávám, jsem se do ní začetla. Ze začátku jsem několikrát odolávala pokušení přetočit na konec a neztrácet čas s takovou červenou knihovnou. Nakonec jsem to přečetla celé v rámci čtenářské výzvy. Námět je zajímavý, konec očekávaný(jasný témeř od začátku). Nejsem z ní nijak nadšená, i když musím přiznat, že něco v tomto stylu patři k letním plážovým oddychovkám.

Knižní střípky
26.07.2016 5 z 5

Moc, moc pěkné, život je někdy strašně nespravedlivý, bylo mi Willa strašně moc líto, ale jsem ráda, že vstoupil do Louisina života a pomohl jí najít sebe samu......někdy je zapotřebí velké životní ztráty, aby člověk pochopil, že jeho život je jen v jeho rukou a nesmí jej promarnit, pevně věřím, že Louisa své štěstí najde i bez Willa a budu jí moc držet palce

Kristy.1991
26.07.2016 5 z 5

Z počátku mi pár desítek stran trvalo, než jsem se do knihy začetla, ale potom to stálo za to. Nejsem příznivcem přeslazené červené knihovny, i když občas samozřejmě jako správné děvče něco přelouskám, ale tahle kniha mě velmi zaujala. S červenou knihovnou toho nakonec moc společného nemá a zrovna veselé čtení to také není, takže citlivější povahy ji jistě budou hodně prožívat. A asi budu působit trošku drsně, ale mě se konec líbil, i když byl takový jaký je. Konec konců, nikdo nemůže říct, že byl dobrý ani špatný (to druhé slovo bych zvýraznila). Pro mne byl překvapující a právě díky němu si mě autorka dostala. Myslím, že kdyby se to takto nevyvrbilo a došlo ke klasickému "klišé" konci, neměla by kniha dle mého takový úspěch. Za mě tedy 5* :)

Macawi
25.07.2016 5 z 5

Opravdu silný příběh nevšední lásky, u kterého budete plakat, smát se a soucítit s hlavními postavami. Oceňuji náročné etické dilema, které jsem poprvé alespoň částečně dokázala vnímat jako trpící pacient, ne z pohledu profesionála.i. Než jsem tě poznala je jedna z nejkrásnějších knih, jaké jsem kdy četla.

Leenah
24.07.2016 5 z 5

Kniha se mi moc hezky četla a přestože to není moc optimistické čtení, určitě se k ní ráda ještě někdy vrátím.

Yuki_Kuchiki
23.07.2016 5 z 5

Já.. právě jsem knihu dočetla a mám tak rozporuplné pocity.. Skvělé čtení! Zajímavé, poutavé, bohaté...smutné i vtipné... Doporučuji!

hlina
23.07.2016 5 z 5

Čtivé, mistrně napsané.
Jen jsem byla kvůli komentářům a reakcím na knihu ochuzena, protože jsem od začátku věděla, jak to dopadne.

jirina4159
22.07.2016 5 z 5

Velmi silný příběh, dobře prezentovaný, citový. Krásné počtení.

tomaserd
21.07.2016 5 z 5

nejlepší kniha co jsem za život četl

kytarka
21.07.2016 5 z 5

Wow... No tahle kniha se mi určitě zařadila mezi ty co si určitě v životě přečtu znovu. Pořad jsem tajně doufala v jiný konec ...