Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8469 8469

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You, 2012

Klarka0123
21.07.2016 5 z 5

Znáte ten pocit když chcete číst dál ale zároveň nemůžete protože se opravdu bojíte co bude dál?
Jedno vám povím..u téhle knihy ho rozhodně zažijete!
Tohle je kniha která vám změní život!

šebory
21.07.2016 5 z 5

Přesto, že Will předal štafetu dál, zůstává ve mně jakási bezvýchodnost. Ach jo. Ale dobře se to četlo.

Usmevavka
20.07.2016 5 z 5

Úžasná kniha! Jedna z nejlepsích, co jsem četla.

Denča1236
20.07.2016 4 z 5

Tahle kniha mi doslova zlomila srdce. Dlouho mě žádný příběh nedostal tak moc jako tenhle. Kniha je pěkně napsaná a rychle jsem se do ní začetla. Rozhodně doporučuji! :)

Ivetáček
20.07.2016 5 z 5

Nejlepší knížka,kterou jsem za poslední dobu přečetla.

Irsaf
19.07.2016 5 z 5

Krásný příběh.

helena19
18.07.2016 5 z 5

Úžasná..brečela jsem jako želva...Konec byl dokonalejší než ve filmu...

smilet
18.07.2016 3 z 5

Poměrně čtivá knížka, u které víte, jak to dopadne po první třetině (možná dřív). Příjemná oddychovka. Hlavní hrdinka je sympatická, i když naivní a smýšlí jako dvacetiletá (je jí 27).
SPOILER: Minimálně v polovině víte, že Lou se sice snaží změnit jeho pohled na svět, ale ve skutečnosti je to Will, kdo to dělá a komu se to podaří.

Andy2378
18.07.2016 5 z 5

Jsem až moc přecitlivělá na tyhle přibehy se smutnym koncem, vždy mě to zkoli nejmene na tyden stejne jako hvezdy nam neprali apod. Ale ja tyhle romantiky proste zboznuju a budu to cist dal i kdyz vim co to semnou dela. Je to jako jet na drogach, nemuzete proste prestat. Zhltla jsem to najednou az i muj pritel uz byl na me nabrousenej jestli nechci navstivit doktora. Je to skvela knizka skvelej pribeh, bohuzel smutnej ale realnej a tak to je... Taky jsem tajne doufala ze si to Will rozmysli a nakonec se najde neco a vyleci se. Proste nadhera, zdimala jsem rucniky.

Tucaka
18.07.2016 5 z 5

Přiznám se. Řvala jsem u toho jak malá puberťačka. Co jiného dodat .... snad jen ACHJO! Opravdu jsem netušila jak to nakonec dopadne.
... SPOILER ...
Uvnitř jsem pořád doufala, že Will se uzdraví a budou spolu žít až do smrti. Škoda.. to je zkrátka realita.

girdi
17.07.2016 5 z 5

Ač je téma knihy velice závažné a komplikované, kniha jako celej je jedním slovem milá. Hlavní hrdinové vám přirostou k srdci tak moc, že na konci vám bude líto, že je musíte opustit. Přestože je máte občas chuť proplesknout a příběh jasně směřuje k jedinému možnému konci, nebo právě proto. Tenhle "román pro ženy" je zaslouženě v top dvacítce nejlépe hodnocených knih.

Karcoolka2210
17.07.2016 3 z 5

Pre mňa osobne nič extra. Nemám veľmi rada príbehy, kde je dej predvídateľný. Ale dala som na radu väčšiny a prečítala ju. No dávam len 3 a je to moja druhá kniha od tejto autorky a po ďalšej už myslím nesiahnem. Asi najväčšie pozitívum bola postava Lou, s ktorou som sa v niektorých veciach vedela stotožniť, kniha sa dobre čítala, ale proste to z nejakého dôvodu nebolo ono. AJ
PS: Už som si pozrela aj film a teda kniha je lepšia ;)

carcassonna
17.07.2016 2 z 5

U mňa táto kniha nefungovala. Určite ju netreba čítať s očakávaním, že Vám dá veľa. Je to kniha pre ženy, dievčatá, ktoré majú radi "rozprávky" - napriek tomu, že je načatá vážna téma a zabŕda do trošku depresívnych vôd, nie je to ničím výnimočné, väčšinu času ma dosť nudila a bojovala som s tým, či ju mám dočítať. Nakoniec som to dala do konca a myslím, že tam už sa aspoň niečo dialo/udialo, ale inak ma to neočarilo, nebavilo, bolo to predvídateľné a väčšinou sa opisovali úplne zbytočné veci, ako tá dievčina vkuse len upratovala alebo sa prechádzala po meste - autorka naťahovala text nasilu. Pre mňa nepochopiteľné, že je to bol bestseller.
V tomto prípade bude podľa mňa lepšie spracovaný film než kniha - už snáď len kvôli tomu, že tam hrá Emilia Clarke.

AdaVinculin
17.07.2016 5 z 5

Jedním slovem : NÁDHERA!

Tyna_Pav
17.07.2016 2 z 5

Upřímně si nadávám, že jsem se do čtení této knihy vůbec pouštěla. Kniha, která tě především při dočítání posledních 50 stránek totálně psychicky rozloží, ale nic víc ti nedá. Chápu, že jsou podobné knihy poslední dobou velmi oblíbené, Hvězdy nám nepřály to započalo a tohle je další pokračování, ale nechápu proč. Je to jako se sama dobrovolně rozhodnout pro psychické zhroucení. Takže ano - brečela jsem jako želva, ale nic zajímavého mi to nedalo. Že si mám vážit svého života vím a měli bychom to vědět všichni, ale pokud je tohle citové utrpení nejdostupnějším prostředkem uvědomění, tak jsme opravdu smutná generace.
Hlavní hrdinka mě už od začátku vytáčela svojí jednoduchostí a pokud autorce připadá normální, aby žena ve 26 letech neměla ani nic vystudováno, procestováno, propracováno či prožito a byla ve skutečnosti úplně k ničemu, tak teda nevím, kde žila. O jejím šestiletém vztahu který už od začátku vypadal jako krok vedle ani nemluvím. A její odpověď na všechno: "To není fér." tomu jen odpovídá.
Takže za mě dvě hvězdy s velmi odřenýma ušima a příslibem, že do ničeho podobného už znovu nejdu.

Kat9
16.07.2016 5 z 5

Může obsahovat SPOILERY!Musím říct, že tahle kniha mě vážně dostala.Bylo toho v ní hodně - člověk se zasmál, bohužel i zaplakal a také si uvědomil, jaké štěstí to vlastně má, že se o sebe může sám postarat a nemusí pořád jen spoléhat na druhé. Myslela jsem, že ten konec asi nezvládnu dočíst. Opravdu to bylo těžké. Až do poslední chvíle jsem doufala, že si to Will nakonec rozmyslí. Jinak se mi líbili oba dva, chtěla bych být taky tak veselá jako Louisa. A Will s těmi svými poznámkami. Ale mě ten konec docela naštval. Vím, že to tak asi mělo být a že by to asi nebylo ono, kdyby to skončilo jinak, přesto bych já osobně brala radši naprostý happyend.

Kaca24
15.07.2016 5 z 5

Nemůžu ani najít vhodná slova.. Strhující příběh, ačkoli zpočátku jsem se nedokázala začíst, od druhé poloviny dočteno jedním dechem, posledních 50 stránek mám úplně skrabacené od slz. Energetická Louisa mi přirostla k srdci a Will.. Jeho smysl pro humor a charisma.. Asi bych se zamilovala úplně stejně jako Lou. Určitě doporučuji.

Falda
15.07.2016 5 z 5

Knížka byla poutavá od samého začátku.Stále jsem doufala, že to dopadne jinak, než to dopadlo, ale všechny knížky nemůžou končit happyendem nebo tak, jak by si člověk přál. Je to první knížka, ve které jsem se potkala s kvadruplegikem a opravdu se mi líbila.

Dadluska
14.07.2016 3 z 5

Děj knihy mi přišel od začátku celkem předvídatelný a občasná zabedněnost šestadvacetileté hlavní hrdinky lehce otravná. Ovšem samotné poselství knihy je tím, proč stojí zato si ji přečíst.

Adelfricova5
14.07.2016 5 z 5

K téhle knize není co dodat. Příběh je natolik pohlcující, že to ani možné není. A konec samozřejmě naprosto úžasný. Kdo ji ještě nepřečetl, dělá velkou chybu!