Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8469 8469

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You, 2012

wesulle
26.06.2016 3 z 5

Asi jsem divná, ale jde o naprosto obyčejnou knihu. Nijak mě nenadchla.

iVca.v
26.06.2016 3 z 5

Příjemná oddychovka, která se dobře a svižně čte, i když někdy mi trochu vadilo vyjadřování (možná to bylo překladem, jak už tu někdo psal), a během které jsem se párkrát upřímně zasmála a asi 2x mi ukápla slza. Ke zdravotnictví mám blízko, tak mě i částečně zajímalo, jak moc budou zacházet do podrobností této problematiky.. No, až tolik jich nebylo, vzpomínám si hlavně na zápal plic a na autonomní dysreflexii. Je toho mnohem víc, a chápu, že to nebyl hlavní záměr této knihy, ale i tak to působilo někdy trošku pohádkově. Nicméně kniha se mi jako celek líbila. Hezky to popsalo tu bezmoc člověka, který je vzteklý na celé okolí, protože jednou se ho ptají, co chce, ale to, po čem touží, mu dát nemohou, a nebo jednají za něj a pak mu vadí, že se ho nikdo nezeptal..

leuska
25.06.2016 5 z 5

Dobře, po čtvrt hodině vytrvalého pláče, kdy jsem dočetla tuhle knihu se odvážím napsat mé hodnocení. Bez podmínečně téhle dost propracované knize a hlavně příběhu dávám pět hvězdiček! Troufnu si i napsat, že to je nejlepší a nekrásnější kniha, kterou jsem kdy četla! Vyvolala ve mně spoustu emocí od zlosti až po největší smutek. Jojo Moyesová napsala nádherný příběh dvou zcela odlišných lidí. Tohle prostě..tahle knížka je pro mě skvost! Už se těším i na film, u kterého si samozřejmě pobrečím taky.. Plánuju si tuhle knihu přečíst ještě jednou tedy ne jednou klidně i několikrát..neomrzí, vážně ne! :) Silně emociální kniha, která Vás dostane až k slzám. Z toho se budu vzpamatovávat ještě dlouho. Úžasné, silné, překrásně napsané!

Viky007
25.06.2016 5 z 5

Kniha o lásce, bolesti, náhodě... zkrátka o životě. Je to příběh o dvou (ne)obyčejných lidech a o jejich (ne)obyčejném životě.
Musím říct, že už dlouho jsem nečetla tak krásnou knihu. Musela jsem číst pořád dál a dál, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Obě hlavní postavy jsem si neskutečně oblíbila.
Ale konec... konec mě totálně dorazil. Autorka mi vytrhla srdce a rozdrtila ho. Musím nad tím pořád přemýšlet a mám pocit, že už z toho začínám bláznit.

Dávám tedy všech pět hvězdiček, ale kdybych mohla, dám klidně i deset.

DennieForbes
23.06.2016 4 z 5

Druhá polovina knihy se četla sama, vlastně jsem stále listovala dál a doufala, že to dopadne podle mého očekávání. Hlavní hrdinka mi ovšem byla krajně nesympatická. Konec se mi nelíbil, byla jsem zdrcená. Po dlouhé době mě ale dokázala nějaká kniha emočně vyčerpat. Nicméně na 5 hvězdiček to za mě není.

Nikííís
22.06.2016 5 z 5

Mám pocit, že knihu, jako je tato, jsem hledala neskutečně dlouho... a konečně jsem ji našla.. :) Zanechala neskutečný dojem, a vzbudila vír tolika emocí, že mám pocit jako bych se v nich topila a určitě je takhle krátkou dobu po přečtení nedokážu vůbec vyjádřit.. Ukápla i nejedna slzička...
A já jsem si stoprocentně jistá, že na tenhle nekonvenční, originální a úžasný příběh nikdy nezapomenu.. Určitě všem vřele doporučuju!!!

rochesters
22.06.2016 5 z 5

Krásná knížka, pořád z ní mám takový hezký pocit u srdce. Moc doporučuji...

katerina2660
22.06.2016 5 z 5

Nádherná, nádherná, nádherná. Skvělý příběh, skvěle napsáno. Doufala jsem v jiný konec, ale kdyby autorka tu knihu ukončila jinak, než jak ukončila, asi by to knížku trochu utopilo.... takže doporučuju!!!!

levánoha
21.06.2016 5 z 5

Jedním slovem - nádhera. Knížka je psaná skvělým stylem, nemohla jsem se od ní odrthnout. Vyvolávala u mě zvědavost, smích, napětí a také slzy. Přestože se konec dal lehce předvídat, pořád jsem doufala... Dávám plný počet hvězdiček a určitě mrknu i další knihy od této autorky.
Musím říct, že film knize nesahá ani "po kotníky". Představivost, jakou zažíváte pouze při čtení knihy vám žádný film nedovolí. Nejvíc mě na filmu zklamala velmi, ale opravdu velmi přehnaná obličejová mimika Louisy a také vzhled Willa, vůbec mi nebyl sympatický.

šneki
20.06.2016 4 z 5

Rozhodně je to krásná knížka, na konci mi pár slz ukáplo... Ale zas tak velký fenomén to není.

terissa
20.06.2016 4 z 5

Můžu říci, že strhující příběh, byť s očekávaným koncem. Přesto jsem posledních 50 stránek probrečela jako želva. Naprosto dokonale napsané. Autorka svým psaním chytne při první stránce a nepustí až do záveřečného epilogu.
Knihu jsem si chtěla přečíst ihned po jejím vydání, ale nedostala jsem se k tomu a nakonec mě k přečtení "přinutil" film, který jsem ihned po tom chtěla shlédnout. A teď si nejsem jistá, jestli si knihu "kazit" filmovým zážitkem.
Za mě úžasné čtení, ke kterému se, doufám, někdy vrátím.

EliaBooks
19.06.2016 5 z 5

ÚŽASNÁ kniha! Rozhodně doporučuji přečíst. Sice jsem si zaplakala opravdu hodně, ale na druhou stranu i zasmála. Knížka mě donutila se zamyslet se i nad životem a myslím, že mi změnila i trochu pohled na svět.

jane4352
19.06.2016 5 z 5

JOJOJO!!! Zasmála jsem se, pobrečela si, zamyslela se nad mým přístupem k vlastnímu životu - skvělý koktejl, který nesklouzl ani do červené knihovny, ani k nereálnému happyendu, který dokázal vtipnou a dojemnou formou nastínit vcelku kontroverzní téma a donutil člověka přemýšlet. Jedna z nejlepších knih, co jsem za poslední dobu přečetla.

Andy0892
19.06.2016 5 z 5

Tohle byla ale kniha! Jsem na ni naštvaná! Ačkoliv víte, kam se bude ubírat a jak to celé dopadne, úplně mě to dostalo. Často nečtu vyloženě ženské romány, tenhle jsem četla za a)kvůli bodu čtenářské výzvy, za b) chtěla jsem mít přečtenou knihu před filmem. Teď ovšem vím, že se na něj nejspíš nepodívám, protože bych nemohla mít znovu "zlomené srdce". :-)

Postavy byly příjemné, uvěřitelné, dalo se do nich vcítit. Styl psaní byl jednoduchý, neměli jste pocit, že vám nějaká strana, nebo detail, unikly.Tuhle knihu bych zařadila i do přečtených za den. Někdo tu psal "negativně" o plochých postavách, slaďárně pro ženský... Ano kniha mohla mít větší hloubku - ovšem to by pak neměla 400 stran, ale 700 a nebyl by to ROMÁN PRO ŽENY. Co na tom, že tohle téma tu už bylo? Které ne? Za mě rozhodně palec nahoru.

Jandýs
19.06.2016 5 z 5

Mně se příběh líbil :-) Možná jsem byla ovlivněna tím, že jsem viděla film Nedotknutelní a tak mi to celé přišlo povědomé.. přesto styl psaní - líbilo se :-) Clarková byla vtipná osoba..jinak co na to říct.. romanťárna.. ;-) :-)

levac
17.06.2016 3 z 5

K nadšeným hodnocením se bohužel nemohu přidat. Vývoj příběhu byl jasný po pár stránkách, jen s jediným dějovým zvratem. Příběh sám mne nijak moc nezaujal, snad jen kapitola psaná Camillou byla originální a zajímavá.
Kupodivu se ale velmi povedl film podle této knihy. Scenáriste vybrali to důležité a vynechali patos, to se často nestává.

DasaN
17.06.2016 5 z 5

Krásný příběh který svede dohromady osudy dvou lidí, kteří by se za normálních okolností nepotkali a ukázka toho, jak dokáže láska být nezjištná. Nemohla jsem se od této knihy odtrhnout s očekáváním jak to skončí. No nejprve mě trochu zklamalo, jak to skončilo, ale po delším zvážení tam ten konec prostě patří. Protože ne vše skončí tak jak si to přestavujeme,

blanka7271
17.06.2016 5 z 5

Doposud nejrychleji přečtená knížka. Silný příběh, vtipné situační poznámky, zajímavé životní situace a postřehy... Pokud někdo hledá úžasnou, ačkoliv smutnou knížku, tak jednoznačně tuto.

kalimaskry
16.06.2016 5 z 5

Toto byla moje první kniha od této autorky. Uff.. Přečetla jsem za 2 dny, dlouho jsem neměla knihu, abych se od ní nemohla odtrhnout. Nemá smysl psát, co a jak bylo. Do toho příběhu se musíte ponořit taky. Krásná kniha a doporučuji.

Luciluc
15.06.2016 5 z 5

Krásná kniha. Napsaná čtivě, obohacená o vtipné poznámky hlavní hrdinky a Willův sarkasmus. Nechybí tu láska, bezmoc, naděje. Je to jedna z mála knih, u které jsem se na konci rozbrečela. Chápala jsem postoj Lou, ale i postoj Willa. Líbilo se mi, jaký měl Will názor na život, "prostě žít", jak se snažil, aby Lou vylezla ze své ulity a začala si užívat života. Lou na mě chvílemi působila jako trdlo. Nelíbilo se mi, jak ji (vlastně skoro celá) rodina snižovala sebevědomí a ani se nedivím, že byla tak uťáplá. Postava Patricka mi lezla na nervy. Trinu jsem také někdy nemohla vystát, v některých situacích byla na zabití, jako kdyby se svět točil jen kolem ní, ale v důležitých momentech byla pro Lou oporou, což jsem ocenila. Viděla jsem trailer k filmu, chystám se na něj jít, ale už teď mám pocit, že postava Lou ve filmu nebude to pravé ořechové, alespoň z traileru na mě projev hlavní představitelky neudělal moc velký dojem, nechci však být skeptická předem. :) Pro mě ale bude asi vždy jakákoliv kniha nad filmem.