Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8469 8469

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You, 2012

Macinka-a
30.05.2016 4 z 5

Silný příběh... Po přečtení jen tak z hlavy neodejde. Na konci snad musí bulet každý :) Určitě přečtěte, stojí za to :)

kacenka33
29.05.2016 5 z 5

Nádherná a dojemná knížka, moc se těším na film :)

Alexxxxx
29.05.2016 5 z 5

Právě jsem dočetla tuhle ÚŽASNOU knížku. A naprosto mě nadchla. Viděla jsem trailer na film a nemohla jsem vydržet než film přijde do kin, tak jsem se rozhodla přečíst knížku. Všem ji na 100% doporučuji. Zasmějete se u ní i zabrečíte. Z čeho jsem ale nejvíc nadšená je to že za 2 dny vychází pokračování téhle skvělé knížky na které se nemůžu dočkat. :) Rozhodně si ji musíte přečíst.

NikolMuras
26.05.2016 4 z 5

Velmi pěkná knížka, která dokáže člověka vtáhnout takovým způsobem, že spíš prosí, aby neskončila. Bohužel, tohle "poznání" přišlo až někdy v polovině knihy. I tak ji vřele doporučuji, příběh o lásce a životě. Donutí člověka se zamyslet nad spousty věcí, tedy, aspoň u mě to tak bylo.

Korala
26.05.2016 5 z 5

Po delší době kniha, která nešla NEčíst. Každé ráno jsem se těšila do autobus abych už se mohla začíst. Skvěle čtivě napsaná kniha s velmi poutavým příběhem, který donutí zamyslet se. Doporučuji.

Marodaro05
24.05.2016 5 z 5

Knihu jsem si půjčila po shlédnutí traileru k filmu a byla to skvělá volba. Jelikož jsem zhruba věděla do čeho jdu, měla docela velké nároky a i přesto je autorka s přehledem předčila.
Kniha mě naprosto vtáhla do děje, až mi přišlo, že to já musím udržet Willa na živu a o to horší pro mě bylo zklamání z neúspěchu. Bulela jsem jako želva. Nejhorší bylo, že jsem Willovo rozhodnutí naprosto chápala, přesto však bylo těžké se s tím smířit. Po dočtení knihy jsem ještě několik minut zírala a přemýšlela, jaký život asi Lou povede dál.
Prostě a jednoduše mě kniha naprosto ohromila a už teď vím, že z filmu budu nejspíš zklamaná. Ale i tak jej chci vidět :D

combatgirl
24.05.2016 5 z 5

Opravdu úžasný příběh nad kterým by jsme se měli všichni zamyslet!!!

combatgirl
24.05.2016 5 z 5

Akorát jsem knížku dočetla a musím opravdu přiznat,že komentáře,které jsem tu četla jsou oprávněné.Knížka měla čtivý příběh a opravdu se mi moc líbila.Dlouho jsem nečetla,tak pěkný,ale i smutný příběh.Nedá se nic dělat,musím dát 6 hvězdiček !!!!

denyjanostik
24.05.2016 3 z 5

Děj je trošku předvídatelný, ale kniha moc pěkná a čtivá :)

Salinka
24.05.2016 5 z 5

Na tuto knihu jsem přišla úplnou náhodou, půjčila jsem si jí v knihovně a popravdě musím říct, že zezačátku se mi do ní moc nechtělo a po úplně prvních stránkách jsem si říkala, že asi budu jedna z mála co bude mít jiný názor než většina zde....ALE už po několika dalších stránkách jsem zjistila, že mě to úplně pohltilo a i když jsem si ze začátku říkala o čem tak může být těch 400 stran, co se tam tak může dít...a ono se dělo a četlo se to krásně :-) je to opravdu úžasně napsaná kniha. V knize je plno míst, která stojí za zapamatování, rozhovory mezi Willem a Louisou jsou krásné a některé myšlenky stojí za zapamatování.
Také jsem ráda, že jsem si tuto knihu stihla přečíst dříve než jde do kin film, protože když mi zbývalo pár posledních stran (tak 30) tak jsem si pustila trailer k filmu a obličeje herců jsem si pak už spojila s knihou a to už nebylo ono, ale to byla moje chyba, že jsem to nevydržela :-) :-) :-)

hejlkovah
22.05.2016

Byla úžasná přečetla jsem jí za den( jsem marod).
Určitě se k ní vrátím :-)
Ke konci jsem si musela dělat přestávky , bulela jsem jako želva
:-) :-) :-) :-)

mkarajda
20.05.2016 5 z 5

Občas někde slyším, nebo mi někdo doporučí knihu, já si ji zde dám do seznamu Chystám se číst a když nevím co vybrat, tak se k seznamu vracím. Takže jsem vůbec nevěděla, do čeho jdu.
Knihu jsem dočetla včera a musím říct, že už se dlouho nenašla taková, která by mě tak chytla, která by mě tak vtáhla do děje, kterou jsem nosila u sebe a využívala každou volnou chvilku, abych mohla číst dál. Ve chvílích, kdy jsem nečetla jsem přemýšlela nad postojem Willa a přístupem osob v jeho okolí. Willa chápu i nechápu. Nečetla jsem tu všechny komentáře a souhlasím se zmíněnými pochvalami.
Mám jen jednu poznámku. Celou knihu jsem čekala na otázku na Willa " co bys chtěl ty?". Až do samého konce jsem si myslela, že Lou s touto otázkou přijde a konec knihy bude jiný. I sama Lou vymýšlela spoustu věcí, akcí, ale ani ona se ho nezeptala. On by možná řekl, že chce jet do Švýcarska, ale třeba ne. Třeba ten pocit, že si sám může říct, vybrat, rozhodovat o sobě bylo to, co mu chybělo, co by ho namotivovalo změnit názor.
I teď přemýšlím nad spoustou otázek a pohledů na život a smrt, které ve mě kniha vyvolala. Určitě jsem ji nečetla naposledy. (Už vím, o co si napíšu Ježíškovi) :)

Ewilka
19.05.2016 5 z 5

Kniha se mi strašně líbila. Celou dobu jsem doufala v ,,happy end". Oblíbila jsem si Louisu i Willa a už se těším na film.

Francesca14
19.05.2016 3 z 5

Na tuhle knížku jsem byla hrozně moc zvědavá, ale čekala jsem od ní asi malilinko víc, než jsem dostala. Od autorky jsem četla "Dívka, již jsi tu zanechal", která se mi líbila hrozně moc a autorka píše moc pěkně a chytlavě a proto se i tato kniha četla hezky a byla příjemně napsaná. Ale jinak si mě příběh nechytl úplně tak, jak bych čekala. Věděla jsem od začátku, že to špatně skončí a možná proto, jsem na konci nebyla ani trochu dojatá, ale možná mi taky ten příběh nepřišel tak dojemný, jako všem ostatním. Postavy byly fajn a Louisa byla celkem sympatická (i když mi nepřišla tak veselá a optimistická, jak měla být), ale Willa jsem si neoblíbila.
No nic, knihu doporučuji, jako literaturu, která se moc hezky čte, ale neoslovila mě tak moc. Ale musím říct, že jsem zvědavá na film, na který se určitě podívám.

Pidulka
17.05.2016 5 z 5

Nádhera. Moc jsem od této knihy nečekala. Vlastně ani nevím, proč jsem ji začala číst. A pak... Dokonalost! Pracuji jako osobní asistentka lidí s tělesným postižením a musím se přiznat, že jsem se v té knize viděla. Nad lidmi na vozíku se v dnešní společnosti vznáší předsudky a stigmata a autorka to vše popsala naprosto skvěle, a stejně tak pocity začínající asistentky (pokydání jídlem, dilema s podáním ruky...) Jsem nadšená, dojatá, smutná a šťastná zároveň. Jsem ráda, že jsem se rozhodli ji přečíst. Teď jdu tiše brečet někam do koutku...

PetraChvílová
17.05.2016 5 z 5

Jsem doslova okouzlena, naprosto senzační knížka. Čtivá, láskyplná. Byla jsem úplně odzbrojená.

Aneta6
17.05.2016 5 z 5

Moc krásná kniha, kdy jsem konec obrečela. :-)

jenomtak
15.05.2016 5 z 5

Kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem...místy je vtipná, jemná, romantická, ale umí být i smutná, trpká a poučná - každopádně mě chytla za srdce a dlouho jej nepustí...Bylo zajímavé vidět svět popisovaný očima člověka, který je odkázaný na pomoc druhých...za jak samozřejmé považuji to, že ráno vstanu z postele, najím se, vyčistím si zuby. S jakou nelibostí mnohdy chodím do práce...Tato kniha mi připomněla, jak vděčná bych měla být za své zdraví a za život vůbec...

Efča59
15.05.2016 5 z 5

Krásná kniha....už dlouho se mi nestalo, že bych nedokázala nějakou knihu odložit a četla do noci...tohle je přesně ona....i když doufáte, že všechno dobře dopadne, tak tušíte, že to tak nebude...kniha má sice náznak červené knihovny, zároveň zde lze najít i hlubší myšlenku o tom, že nikdo není nesmrtelný...a že někdy je smrt lepší než život..

ChytráVčelka
15.05.2016 5 z 5

Kniha mně příjemně překvapila. Někdy mně zasáhlo to jak se musel cítit Will, že jsem ucítila v srdci díru a chvíli jsem se nad tím pozastavila. Celkem rychle jsem jí spořádala a myslím si, že těch 93% si zaslouží. ♥♥♥