Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8469 8469

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You, 2012

Peslik
20.04.2016 5 z 5

Tato kniha se četla sama, musím říct, že káva i čaj byl můj nejlepší společník celým příběhem. Byl to jeden z nejcitlivějších příběhu, za posledních pár let co jsem četla.

Ixyvy
20.04.2016 odpad!

Krasna knizka, prectena za dva dny

verunnies
18.04.2016 5 z 5

Naprosto úžasná knížka, jsem ráda, že má místo v mé knihovničce :-)

hanka616
18.04.2016 5 z 5

Nádherná kniha na kterou nikdy nezapomenu. Dokázala mě naprosto vtáhnout do děje a musela jsem jí dočíst běhen jednoho dne.

77yasmin
18.04.2016 5 z 5

Musím říct, že tahle kniha mě fakt dostala. Trvalo mi několik dní než jsem ji stačila vstřebat. Styl psaní Jojo mě uchvátil. Příběh krásně plynul, nemohla jsem se dočkat konce a zároveň jsem si přála ať kniha nikdy neskončí. K samotnému příběhu není co dodat. Je tam vše, co je podstatou samotného života a proto je ten příběh tak silný. Až na dřeň a to je dobře.

cruela.devil
18.04.2016 5 z 5

Chápala jsem Luisu, že ho chtěla udržet při životě .. ale chápala jsem i Willa, že s tím chtěl skončit. Předvídatelný konec by byl, kdyby se jí to podařilo a on se rozhodl s ní zůstat, pak by se to dalo nazvat "červenou knihovnou". Jeho důvody k odchodu byly naprosto pochopitelné, ačkoliv to bylo pro mnohé neakceptovatelné. Ten konec se mi líbil. On nemusel žít s pocitem, že jí nikdy neudělá šťastnou tak, jak by chtěl a Ona díky času prožitým s Willem může pokračovat ve svém životě tak, jak by bez jeho "nasměrování" nikdy nepokračoval. A jak už tady v komentářích někdo napsal ... je to skok od Nedotknutelných k Hlasu moře.

JanaOnd
18.04.2016 5 z 5

Je to jeden z nejcitlivěji napsaných příběhů, které jsem četla. I přes okolnosti Willova postižení člověk do poslední chvíle fandí Luisině odhodlanosti a do téměř poslední stránky doufá, že se v tomto případě může stát zázrak...
V příběhu je obrovský kus lidskosti a autorce se to mistrovsky podařilo přenést na papír.

silvara
16.04.2016 5 z 5

Pro začátek...nejsem fanouškem romantické literatury. Tenhle žánr ve mně vyvolává záchvaty hysterického smíchu nebo vlnu odporu. Proto jsem k téhle knížce přistupovala velice obezřetně (plus to byl dárek, takže obezřetnost byla maximální). A tak jsem byla mile překvapena, že ve mně hlavní milenecká dvojice nevzbudila touhu vrazit si tužku do oka. A do konce jsem se nachytala, že u knížky pláču! (A nebylo to proto, že by byl příběh stupidní.) Ano, děj je předvídatelný, tušila jsem, kam to směřuje od první stránky, ale je to působivě napsané a konec je...realistický.

Anet09
13.04.2016 4 z 5

Sice předvídatelná, ale i přesto naprosto úžasná :)

olejnice
13.04.2016 5 z 5

Už dlouho se mi nestalo že bych přečetla knihu na jeden zátah.. A rano opuchlé oči a všude plno kapesníků. Moc pěkně napsané a žádný nereálný zázračný konec. Doporučuji !!!!

LahoferRose
12.04.2016 4 z 5

Čekala jsem něco ve stylu Nedotknutelných(film), ale najednou se to přehouplo v Hlas moře(film). Svou sílu příběh určitě má. Velmi realistické vyprávění. Zejména jsem ráda, že spisovatelka nešla do dojemných až vyděračských scén, kdy přes slzy na stránky nevidíte. Paradoxně tím byl pro mne příběh o to hlubší.

1Annie
11.04.2016 5 z 5

Díky této knize si můžu odškrtnout další položku z Čtenářské výzvy - knihu přečtenou za den. Nemohla jsem se od příběhu odtrhnout. Moc pěkný a dojemný příběh..těším se na film:)

mekkejla
11.04.2016 5 z 5

Nechápu, jak to může někdo nazvat oddychovkou nebo klasickou červenou knihovnou... Ano, je tam láska, ale je tak strašně komplikovaná, nemožná a (bohužel) - žádné hory se jí přenést nepodaří... Lou byla skvěle střeštěná a Will se mi dost zaryl pod kůži a to se mi teda moc často nestává. Z jeho rad do života jsem si něco odnesla. A i když byl konec brutální a přes knedlík v krku jsem sotva dýchala, tak je asi dobře, že to takhle dopadlo.

KatChiss
10.04.2016 5 z 5

Nikdy jsem neměla ráda romány. Všechny jsou přeslazené a každý román je strašně průhledný - žena a muž, kteří se na začátku nesnášejí se do sebe zamilují a všechno dobře dopadne. TENTO román byl úplně jiný. Zasáhl mě opravdu hluboko. Je to opravdu silný příběh. Nemůžu se dočkat, až se na něj podívám v kině a přečtu si druhý díl :)

hnilda3
10.04.2016 5 z 5

Nádherná kniha, dojalo mě to.

Knihomol.ka
10.04.2016 5 z 5

Krásný a dojemný příběh. Žádná povrchní červená knihovna. Opravdu mě to zasáhlo.

Julyy
10.04.2016 5 z 5

Tahle knížka mi opravdu vyrazila dech. Je opravdu úžasná! Určitě doporučuji.

Kif
08.04.2016 4 z 5

Právě jsem knihu dočetla. A nejsem normálně fanoušek nějakých milostných románků (i když po nich samozřejmě taky občas sáhnu), ale tohle bylo jiné. Citlivě popsané, nedalo se přestat číst. Donutilo mě to se zase jednou nad touhle problematikou zamyslet. A to mě na knihách baví, když mě donutí se zamyslet nad věcmi, se kterými se normálně nesetkávám, jelikož předpokládám, že můj život a život těch okolo mě bude vždycky normální a nikomu se nemůže nic stát. Ale tak to není, člověk nikdy neví...
Chvilkama jsem si sice říkala, že už je to moc románkové, moc kýčovité, ale vyvážilo se to. A dojalo mě to, hodně. A to už poslední dobou potkávám docela málo knížek, které by mě fakt dojaly. Prostě a jednoduše: Líbilo se mi to!

gabriela_h
07.04.2016

Poslední stránky této knihy mám zvlněné od kapiček slz, po celou dobu děje jsem doufala v romantický konec..Ale určitě doporučuji!

a2jana
07.04.2016 4 z 5

Kniha mě bavila, ovšem čekala jsem, že milostný vztah spolu budou mít dřív. Konec jsem tušila, tak jsem se bála, že to bude hodně emotivní, ale nakonec možná dobře, že ten konec byl dost useknutý, i tak jsem spotřebovala dost kapesníků :)