Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8469 8469

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You, 2012

Elisbooks
06.04.2016 5 z 5

Moc hezky napsaná kniha se silným příběhem ze života. Osud, který postihl Willa se může stát každému z nás, ovšem každý se s ním vyrovná po svém. Lou mu byla skvělou oporou i láskou. Konec byl smutný a neobešla jsem se bez slz.. Těším se až si přečtu další knihu autorky :)

Heyhey
02.04.2016 3 z 5

Napsáno dobře, ale vyznělo to nějak do ztracena. Po těch pochvalných ódách jsem čekala víc.

aknelka
02.04.2016 5 z 5

Knihu jsem vzala do ruky proto, že jednak jsem jí dostala jako dárek a jednak proto, že na ní byly skvělé recenze. Dobře se četla, velmi silný příběh, mám romantiku ráda, ale konec byl tak nějak divně useknutý. Byla to moje první kniha od spisovatelky a už koukám po další.

Alienn
01.04.2016 4 z 5

Rozhodně oceňuji nápad, styl psaní a asi jsem i chápala obě hlavní postavy, což nicméně vůbec neznamená, že bych s nimi souhlasila. Ale navzdory tomuto silnému tématu, mě děj nepohltil a místy mě dokonce trochu nudil. Konec jsem předvídala a namísto dojetí a slz ve mně spíše vyvolal rozčarování a možná i trochu vztek. Autorce dám ale určitě ještě šanci a zkusím některou z dalších knih.

miliváv
31.03.2016 4 z 5

Oddychová kniha, jen mne mrzelo, že celá kniha je tak nějak bez akce a spíš nudná a do konce se snažila autorka narvat úplně vše. Nelituju že jsem si knihu přečetla a určitě si přečtu i její pokračování.

tobiik
30.03.2016 2 z 5

Koniec ma nechytil a kniha ma asi od polky nudila. Ako oddychovka pre ženy to musí byť asi fajn.

michaela3913
28.03.2016 5 z 5

Naprosto mně dostala..slzy na konci knihy jakoby samozřejmostí. Jedním slovem wau!

barcc85
28.03.2016 5 z 5

Skvělé!!!!

YvLeZa
27.03.2016 4 z 5

Podle komentářů jsem šla číst tuto knihu s tím, že je to klišé a přemrštěná romantika. Ale nestalo se. Příběh je originální, dlouhý a právě s knihou s větším počtem stran se lehce dostanete do situace Lou a prožíváte to s ní. Jejich vztah se hezky vyvíjí, i když jsem čekala, že budou zamilovaní dřív, než jen na konci knihy. Plný počet hvězd nedávám jen proto, že některé pasáže byly až příiš dlouhé a něco bylo i zbytečné. Je to vlastně kniha, která jde odvyprávět v jedné větě, ale má přes 400 stran. Na konci jsem měla na krajíčku, ale autorka to hodně usekla, takže kdyby to trochu víc protáhla, uronila bych i slzu. V některých pasížích by chtělo ubrat, ale konec bych uvítala delší.
PS: Autorka by se měla podívat na Star Wars.

mdvorak
27.03.2016 5 z 5

Oddechove cteni, ktere me opravdu prekvapilo. Zvlast v tomto zanru.

Scathia
27.03.2016 5 z 5

Hm.... to byl doják... Už dlouho se mi nestalo, že bych brečela při čtení tak, že jsem neviděla na řádky. Krásná kniha, skvěle čitelná a trochu jsem se v Louise poznala. Měla bych někam vycestovat, třeba do Paříže na croisanty a překapávanou kávu.

Vé-Vé
26.03.2016 4 z 5

Typická červená, bez happy-endu

Smiragl
26.03.2016 2 z 5

Kdyby mi to kamarádka tak dlouho nechválila, tak bych to odložila nejpozději po 30 stranách. Takhle jsem to ale dočetla. Děj je hodně sladký a předvídatelný (vpodstatě už na té 30. straně víte, jak to bude), zpracování nic extra... Jako rychlá oddychovka dobrý, ale jak se toto mohlo dostat do 100 nejlépe hodnocených knih, vážně nechápu...

Petulisek
25.03.2016 5 z 5

Tuto knihu jsem si koupila na doporučení prodavačky a byla to nejlepší koupě v mém životě. Kniha ve mě něco zanechala a ikdyž je to už půl roku, co jsem ji četla, stále na ni vzpomínám jako zatím pro mě nejlepší, co jsem četla. Ale poté se na stejnou úroveň dostala i kniha Poslední dopis od tvé lásky. Tuto autorku zbožňuji a bláhovým romantickým duším jako já, ji na 100% doporučuji.

martinka_okok
24.03.2016 5 z 5

Kniha byla tak skvěle a čtivě psaná, že jsem ji přečetla, pro mě, za neuvěřitelné dva dny,WOOOW ! Samozřejmě se už od nějaké poloviny knížky dalo čekat jak to nakonec zkončí, i když já jsem stále doufala v tu možnost, která se nekonala. Musím říct, že to byla sice moje první knížka od této autorky, ale rozhodně nebude poslední.

Erudite
23.03.2016 5 z 5

Čekala jsem něco sladkého, z čeho dostanu cukrovku.

Teď si chci koupit černo-žlutě pruhované punčocháče.

ivakola
23.03.2016 5 z 5

Já jsem tutu knihu nepojala jako nějakou romantiku, ale spíše jako velký příběh dvou kamarádů, kteří se jen tak náhodou potkali a pomohli jeden druhému v nestalé životní situaci. Kniha ve mě nechala velký dojem, ještě nějakou chvíli na ní budu vzpomínat a vždy když uvidím ve své blízkosti nějakého podobně postiženého člověka nebudu na něj jen tak civět, ale vždy si vzpomenu na Willa a na jeho příběh.

sigik
23.03.2016 5 z 5

Říkala jsem si že to bude mít pouze dva konce - buď že Louisa Willa přesvědčí a nebo že ne a umře. Stala se ta druhá věc, ale bylo to moc krásné. Spisovatelka to úžasně napsala, myslím že tím povzbudí i spousty lidí aby začali konečně žít.

Ann4
23.03.2016 4 z 5

Na začátku jsem byla na rozpacích při pomyšlení, že si z ní rodina neustále utahuje. Postupně jsem byla napnutá, jak to dopadne. Posledních několik stránek jsem mela problém přečíst přes záplavu slz. Zanechala ve mě spoustu otázek a nyní se na lidi s podobným postižením divám s respektem.

bongie
20.03.2016 5 z 5

Knížka ve mě nechala silný dojem a musela jsem o ní po dočtení dlouho přemýšlet. Nebrala jsem ji jako milostný příběh (to bylo průhledné už od začátku). Ale nese poselství toho, že se nemáme spokojit s málem. Stále se můžeme posouvat dál a dokázat v životě hodně - stačí jenom chtít a jít si za svým cílem. Prostě "nebýt malí"...Zároveň je pro mne velkým tématem otázka možnosti rozhodnutí o svém bytí.