Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8469 8469

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You, 2012

gonegirl
05.03.2016 5 z 5

Na této knize oceňuji, že se nedržela předem stanovených norem červené knihovny. Bylo v ní od všeho trochu. Především se mi líbil také vývoj postav, to, jak vypadali na začátku a nakonci.. to je velký pokrok. Nad touto knihou budu ještě dlouho přemýšlet, rozhodně doporučuji

petra4080
02.03.2016 4 z 5

Krásně napsaná knížka, moc dobře se četla a nutila mě k zamyšlení. Dala bych 5 hvězdiček, ale ke konci autorka dost tlačí na pilu a chybělo mi takové to finále - zajímaly by mě i poslední minuty příběhu.

Taky mě trochu zarazilo, jak to říct - nevím, jak hluboce lze někoho milovat když ho znáte zhruba asi týden (dva, tři).

Kapesníky jsem nepotřebovala, četla jsem komentáře, tak jsem věděla jak vše dopadne.

Tak jsem viděla film a musím přiznat že se mi vůbec nelíbil :-(

Meridea
01.03.2016 5 z 5

Velmi nádherná kniha, nikdy na ni nezapomenu. Konec je velmi dojemný a nedá se dočíst bez kapesníků :-(

Patella
29.02.2016 4 z 5

Další z knih, kterou jsem dostala. Příjemné čtení, zasmála jsem se, pobrečela si i zapřemýšlela. Super oddychovka.

andrea5516
27.02.2016 5 z 5

Vtipné, krásné, dojemné.

niveola
27.02.2016 5 z 5

U filmů ani u knih nepláču, tady u té se to nedalo a konec jsem obrečela i když jsem tušila předem, jak to dopadne. Je to ten typ knihy, o kterém člověk po dočtení ještě několik dnů přemýšlí.

todilka
26.02.2016 5 z 5

Rozplakala mě...a když umí kniha vyvolat emoce, je proste dobrá. Tečka.
*čtenářská výzva 2016: Kniha z žebříčku 100 nejlépe hodnocených knih

d.a.s.a
26.02.2016 5 z 5

Smutna, krasna, dojemna. Cetla jsem ji pred nekolika mesici a vlastne jeste ted mi hlavni hrdinove obcas chybi...

Janek
26.02.2016 5 z 5

Moyesová umí. Píše svižně, s nadhledem o věcech vážných, s nimiž mnoho lidí nemá přímou zkušenost. Díkybohu, že autorka takto nabourává mnohé předsudky, díkybohu, že její text má tolik vrstev. Přesto se mi zdá, že na konci už zbytečně tlačí na pilu, text by (dle mého názoru) zejména v poslední čtvrtině zasloužil trochu proškrtat.

strippedd
26.02.2016 5 z 5

Už je to déle, co jsem tuhle knížku četla, ale pořád ve mně něco zůstalo. Ráda si ji přečtu znovu a zase bude na konci slzavé údolí

salča
24.02.2016 5 z 5

Nádherná kniha.Přečetla jsem ji za 2 dny a ke konci jsem přes slzy na stránky ani neviděla.Je to knížka,kterou nějaký čas po přečtení nepustíte z hlavy.Doporučuji přečíst.

Katy007
22.02.2016 5 z 5

Už dlouho mě žádná kniha tak nenaštvala jako tahle (myšleno v dobrém, oceňuji, když mě kniha dokáže překvapit a pohrát si s mými pocity). Prostě - nebyl to slaďák pro teenagerky psaný podle šablony. A tak jsem po nějaké době zase dvě noci za sebou nespala...

veronika0382
22.02.2016 5 z 5

Krásný příběh :-) ... konec překvapil, čekala jsem že bude uplně jiný ... a epilog ... ten mě prostě zase dostal :-)

Veeria
22.02.2016 5 z 5

Tuto knihu bych přirovnala k bungee jumping - jakmile uděláte ten úplně první krok do neznáma, už není cesty zpět a vy zažíváte nepopsatelné pocity a nejrůznější škálu emocí. A po seskoku už budete jiní, budete na sebe hrdí, protože jste překonali sami sebe. Zde je to podobné. Protože s každou knihou nikdy nevíte, jak moc vás ovlivní, co vám předá a co si z ní odnesete. A to je na čtení obecně velmi krásné. To, že si každý najdeme ty svoje knihy, které si navždy budeme nosit v srdci.

,,Než jsem tě poznala" je pro mě osobně jednou z nich. A troufnu si říct, že je to nejkrásnější milostný příběh, co jsem doposud četla. Jsem vděčná za tento příběh, který pro nás vytvořila a respektuji způsob, jak se s ním vypořádala. Ano, tato kniha vás na 99% rozbrečí (množství kapesníčků mluví za vše). Ale po čtení ve vás zanechá stopu. Lou a Will, dva lidé, jejichž cesty se daly dohromady a jejichž láska je jistým způsobem nesmrtelná. A která ovlivní i vás, pokud si to budete přát.:)

namido
19.02.2016 5 z 5

Knížka přesně podle mých představ. Právě jsem jí dočetla a ještě o ní chvíli budu přemýšlet. Budu přemýšlet o tom, jak se neustále bojím a neplním si sny. Pro mě opravdu inspirativní věc :-)

lucie5078
19.02.2016 5 z 5

Kniha, která mě na konci rozbrečela.. silný příběh, krásně napsané.

bagel
19.02.2016 3 z 5

Podle mě jen lehce nadprůměrná kniha, závěr se dal předvídat.

Helen21
19.02.2016

Nádherný příběh, konec mě totálně rozbrečel, ale to už je život...Těším se na další knihu od této autorky.

SimonaM86
19.02.2016 5 z 5

Dočteno a musím říct, že mě dlouho nic tak nedojmulo jako tato kniha...krásně napsaná, procítěná....i přes ten konec musím dát maximum hvězd....ještě dlouho po přečtení jsme na Will a Lou myslela..:-)

TerkaM
18.02.2016 5 z 5

Stále nedokážu uvěřit tomu, že to skončilo tak, jak to skončilo... byl to neskutečně procítěný a dojemný příběh jedné lásky, která by někomu mohla připadat nereálná, ale je to román, tak o co jde? Jsem po dočtení plná dojmů, zároveň jsem úplně prázdná. Byl to velmi krásný příběh. Navíc, snad ani u Měděného jezdce jsem nebrečela tak moc a těžko bych zmínila nějakou další knihu, která mě tak strašně vzala za srdce a zlomila ho na tisíc kousíčků.

Možná mi přijde už trochu klišoidní, že se jakékoliv hlavní hrdince, když ztratí práci a záhy si najde novou, obrátí celý svět vzhůru nohama. Také mi to ze začátku připomínalo Nebezpečnou lásku od Kateřiny Petrusové, pak je to něco jiného.

Fíha. Docházejí mi slova, která bych ke knize řekla. Byla dokonalá, to rozhodně. Doopravdy čtivá. Ubrečená. Kromě toho v ní člověk najde i pasáže, kde se zasměje. Vlastně jsem si při jejím čtení uchovávala jakousi malou naději, že se všechno podaří, jak si přeji. Ach jo, je tak hrozně těžké o té knize psát bez toho, abych něco důležitého neprozradila, čímž bych někomu mohla zkazit požitek ze čtení, který jsem prožívala já.

Na závěr tedy - doporučuji. Bezesporu doporučuji. Zvlášť pokud rádi rozmýšlíte přesně o takových věcech, které jsou v knize popsány. Mé pocity po dočtení jsou čerstvé, zkrátka jsem se z nich musela nějakým způsobem vypsat, abych mohla jít spát (což netuším, jak půjde), v každém případě byla kniha skvěle napsaná, koncem mě autorka jednoznačně odrovnala, přesto se po tomto může řadit k mým oblíbeným autorům a už se těším na další její knihu, která na mne čeká - na Dívku, již jsi tu zanechal. :)