Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8469 8469

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You, 2012

hanča34
17.02.2016 5 z 5

Moje druhá kniha od této autorky a nezklamala. Krásný příběh, i když jsem tušila, že happy end se konat nebude. Příběh mě dokázal vtáhnout tak jako některé knihy Sparkse.

Malin
16.02.2016 3 z 5

SPOILER, nemůžu si pomoct.

Do čtení jsem se dala po zhlédnutí traileru k připravovanému filmu (protože tam má hlavní hrdinka naprosto bezkonkurenční boty a protože tam hraje Finnick, žejo).

Knížka je docela slušně napsaná, čte se jedním dechem. Taková nenáročná oddechovka v létě na pláž. Zápletka zajímavá, prostě romantičtější verze dneska už klasických Intouchables. Jenom mi trochu vadilo občasné střídání pohledů - i když to k pochopení příběhu určitě přispělo, působilo to na mě malinko lacině.

Nejvíc se mi líbilo, jak bylo popsáno postupné sbližování Louisy a Willa. Přišlo mi to přirozený a nenásilný (narozdíl od jiných knížek nebo filmů, kde se hlavní hrdinové sice na začátku nenávidí, pak se ale něco stane a najednou se to z ničehonic promění v lásku jako trám).

ALE. Ten konec mě prostě namíchl. Měla jsem chuť zakopat knížku do kompostu a zažalovat paní spisovatelku za závažnou psychickou újmu. Takhle smutný konce by měly být trestný. Nikdy nepochopím, proč se v nich někteří autoři vyžívají. Navíc mi to vůbec k Willově povaze nesedělo.

Prostě mi závěr absolutně zkazil dojem z celý knížky, nemůžu si pomoct. V životě je spousta špatných konců, nepotřebuju o nich ještě navíc číst. (Haha, i když paradoxně zrovna už zmiňovaní Intouchables, kteří byli napsaní podle skutečných událostí, mají konec ultra šťastnej.) Mimochodem, vzpomněla jsem si, že jsem k tomu kdysi napsala tenhle článek (http://www.munimedia.cz/prispevek/kdyz-stastne-konce-vyjdou-z-mody-8720/). Jsem asi nemožná citlivka, no.

kklepkaa
15.02.2016 4 z 5

Je to ta kniha, kdy už na začátku tušíte jak to skončí a stejně vám to nedá a pustíte se do toho. Pak se střídavě smějete, pláčete a přemýšlíte... Rozhodně bych neřekla, že je příběh nějak extra originální a nepředvídatelný, ale rozhodně to mělo hloubku, do které se člověk naprosto ponoří a když se vynoříte, nemůžete popadnout dech z toho přehršle pocitů. Krom romantiky Moyes nutí zamyslet se nad životem. Je to chvíle, co jsem knihu dočetla a stále mě pálí oči. Myslím, že teď sáhnu po velmi odpočinkové literatuře. Nicméně i tak děkuji za velkolepý zážitek a někdy se zas podívám na nějakou tu knihu od této autorky.

THERISA
15.02.2016 1 z 5

Děcka sorry, ale blbost příšerná... Zažila jsem už hodně literárních průjmů, ale tenhle byl snad nejhorší. E.L. James, Jojo Moyes a jim podobní autoři jsou pro mě zlo, které zachvátilo knižní trh. Napsala bych víc, ale napadá mě jen hrozná spousta sprostých slov a to se sem jaksi nehodí.Navíc už jsem to poměrně dost obšírně rozvedla tady - http://knizirna.blogspot.cz/2016/02/jak-jsem-se-musela-zblaznit.html

Lusicat
14.02.2016 5 z 5

Od začátku jsem tak nějak tušila, jak to dopadne. Ale ani to mě neodradilo si to přečíst. Během čtení a hlavně po přečtení, jsem se začala nad vším zamýšlet. Tato kniha je velmi dobře napsaná a věřila bych, že se příběh skutečně stal. Takhle knížka ukazuje, hlavně díky postavě Lou, že se svým životem, můžeme cokoliv udělat vždycky. Není to jednoduché, a jde to. Willa mi bylo líto, ale chápu jak se rozhodl. Miluju sarkazmus a tím, takhle kniha sršila. Za mě 5 hvezdiček, doporučuju, opravdu čtivý děj a emotivní konec :)

JanickaP
14.02.2016 5 z 5

Jsem zhruba ve trictvrte knizky...popravde uz od zacatku premyslim, zda mam knizku docit. Jsou v ni pasaze, ktere bych nejradsi preskocila, jelikoz mi prijdou nudne, pak jsou tu pasaze, ktere me dokazi vtahnout a nepusti (vtine dialogy, naznak sblizeni Lou a Willa), ale je tu jedno velke ALE...jsem proste typ cloveka, ktery miluje dobre konce...dva naprosto odlisni lide se sblizi natolik, ze zjsiti, ze bez sebe nemuzou zit a miluji se do konce spolecneho zivota...a proste mam pocit, ze to tady tak neskonci a uz ted se bojim, ze to Will vzda. Nadeje umira preci posledni, nemuzu se smirit s pocitem, ze tohle je jedna z tech knizek, kdy takovej "hepik" proste neprijde. Ale i presto budu muset knizku nejspis docist, nedalo by mi to spat...zvlastni roman, jednoduse napsany, ale s tak drtive tezkym pribehem, az se mi stahuje zaludek...po docteni poslednich stranek jsem byla cela ubrecena a je mi ouzko z toho, ze tohle se proste deje i v realu.

klaritkaa
14.02.2016 5 z 5

Ve čtvrtině knihy jsem se rozhodla, že nebudu číst dále. Po jednom dni a neustálém přemýšlení, zda to tak dopadne, či ne, jsem vzala knihu opět do ruky a dočetla. Krásná, romantická a emotivní kniha.

lussey
13.02.2016 5 z 5

Považuji se za člověka,kterého jen tak něco nerozhodí ...ale ten konec..upřímně jsem brečela jako pětileté dítě

i.love.books@
12.02.2016 5 z 5

Pane bože!!!!! Nejsmutnější konec knihy pod sluncem.
Nedokázala jsem se od ní odtrhnout. Byl to úchvatný nápad autorky, jak strhnout čtenáře do děje a cítit všechny city, které se touto knihou prolínají a proplétají. Je to něco, co bych jednou také ráda dokázala. Napsat strhující knihu je mé největší přání. A tato smutná, dojemná, citlivá, ale uchvatná a úžasná kniha mi je a vždy bude velkou inspirací.
Děkuji autorce (i když vím, že si to nikdy nepřečte) za velkou inspiraci.
Tato kniha se v žebříčku mích oblíbených knih umístila mezi první, a to ihned po přečtení první kapitoly...

caracol
12.02.2016 5 z 5

Nádherná kniha. Děj mne zcela uchvátil, knihu jsem přečetla za dva dny. Autorka knihu píše velmi procítěně, stáváte se součástí děje. Ke knize se ráda opět vrátím. Jedná se o opravdu jednu z nejlepších knih, co jsem kdy četla - ačkoli jsme zpočátku byla nedůvěřivá. Myslela jsem, že se bude jednat o další z oddychových "slaďáren".

Už se těším na další knihy autorky.

necky
11.02.2016 5 z 5

I když romány moc nečtu, tímto jsem se nechala strhnout. Je to vtipné, sarkastické, smutné, romantické, uvěřitelné.... přečteno jedním dechem. Těším se na film.

stopni
10.02.2016 5 z 5

K tomu není co dodat: citlivě napsané, smutné, dojemné a pravdivé...... Vřele doporučuji, od téhle knížky se nebudete moc odtrhnout, naprosto vás pohltí..... :-)

Michiska29
09.02.2016 5 z 5

(SPOILER) Pamatuji si, že jsem se před přečtením této knihy, již považovala za vášnivou čtenářku... Po přečtení jsem zjistila, jak moc jsem se mýlila. Teprve tahle kniha mě zavedla do čtenářského světa, který si plně užívám. Nemůžu si ale pomoct, toto byla má první zkušenost se špatným koncem...a já to tak trochu nemohla překousnout. Ale ani mně nenechala kniha suché oči :)

Jass
09.02.2016 4 z 5

spoilery
Nemůžu si pomoct, ale u téhle knihy jsem celou dobu tak nějak předpokládala šťastný konec, ani nevím proč... Na konci jsem brečela jak želva. Autorka rozhodně umí zapůsobit na tu správnou strunu.
Jen mi občas přišlo, že tak nějak přeskakuje. Vždycky jsem si říkala, no, to bude zvláštní situace, jsem zvědavá jak z ní autorka vybruslí... a ono prd, prostě se to vůbec neřeší. Ale jinak rozhodně super.

hejnak
08.02.2016 5 z 5

Nádherná knížka, taky jsem si nejdřív říkala, další románek, odpočinkové čtení ... Hodně mě zasáhla, díky.

HankaHail
06.02.2016 5 z 5

Když jsem si četla poprvé popis, říkala jsem si: Ale ne, další červená knihovna a knížku odložila. Později jsem se dozvěděla že bude zfilmovaná a ve filmu bude hodně mých oblíbených herců. Na film se začala těšit a rozhodla jsem si knížku přečíst. Slupla jsem ji jako malinu během dvou dní. Bylo to velice milé překvapení jak jsem si knížku zamilovala. Velmi se mí líbilo, že se s postavou Lou může hodně čtenářek ztotožnit.

Elbereth13
06.02.2016 5 z 5

Neskutečný příběh :)
Jelikož pracuji s lidmi s handicapem a několik je jich kvadruplegiků po úraze, tak je mi toto téma dost blízké. Nikdy jim do hlavy nevidíme, ale tato kniha mi hodně otevřela oči. Zejména o možných příčinách jejich nálad. Konec jsem probulela, i když se v tom dnes a denně pohybuji.

smoldo56
06.02.2016 4 z 5

Už vyšiel trailer k filmu - https://www.youtube.com/watch?v=Eh993__rOxA.

Inak kniha super. Zo začiatku mi to síce trošku poskakovalo ale ako tu už niekto písal predo mnou, zhruba v polovici to nabralo "grády" a dočítal som to až do konca na jeden záťah. Mne sa koniec páčil, je reálny, smutný... pre niekoho aj vyslobodzujúci.

kopretinka69
05.02.2016 5 z 5

Zacatek me nechytil, ale po prvnich 80 stranach uz neslo prestat, ale konec, ten byl hodne silnej. Na tuhle knihu nezapomenu. Vic to komentovt nebudu, kdo cetl, pochopi.
Diky za ni

monika7171
05.02.2016

Jsou knihy, na které po přečtení hned zapomenete, ale tato ve mě zůstane hodně dlouho. Je úžasné, že takové vůbec existují.