Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8469 8469

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You, 2012

Radúza65
05.02.2016 4 z 5

Skvělá kniha.Chtěla jsem ji co nejdříve přečíst,na druhou stranu jsem si ji chtěla šetřit,abych mohla číst co nejdéle.

Yana-66
04.02.2016 5 z 5

Netřeba slov... Nejkrásnější, nejsmutnější, nejemotivnější kniha! Přes slzy jsem na poslední stránky téměř neviděla. Bude chvíli trvat než se z ní vzpamatuju. Určitě se k ní ale časem vrátím :-)

zlatka2001
04.02.2016 5 z 5

Tak to jsem asi posledních sto stránek probrečela. Asi jako sto tady přede mnou. Někdy mám radost, že mám stejný vkus.

rengers
04.02.2016 5 z 5

Velmi emotivní knížka plná myšlenek, jak naložit se životem, který už nebude tak jednoduchý jako dřív. Knížka se čte velmi příjemně, bez pasáží, u kterých by se člověk nudil, doporučuji.

mysticblueriver
03.02.2016 5 z 5

Tato kniha mě dostala. Krásné, smutné, tak silné a plné emocí. Jedná z mála knih, která už zůstane v srdci a které opravdu věřím!!!

ally74
03.02.2016 5 z 5

Knížku jsem dostala jako dárek. Po jejím dočtení jsem nebyla schopná otevřít další knížku a týden jsme si musela dát oddych. Potřebovala jsem rozdýchat ten konec. Emoce mnou cloumaly, konec byl hodně smutný. Knížka pak putovala z ruky do ruky a ještě dneska si na ní vzpomenu. Jedna z nejhezčích knížek, co jsem četla.

Januletta
02.02.2016 5 z 5

Musím souhlasit. Hodně silná, emotivní kniha. Romantická, smutná. Už vždycky bude patřit k mým oblíbeným.

smejkalova.m
01.02.2016 5 z 5

Hodně silná kniha. Už se nedivím proč jsou z ní všichni tak unešení. Jojo píše naprosto úžasně.

verisek93
01.02.2016 4 z 5

Kniha byla opravdu úžasným zážitkem, námět originální a zajímavý, styl psaní vás pohltí a nutí číst dál a dál... Jen ten konec, ten mě zklamal, když jsem se v průběhu čtení na internetu dozvěděla, že má být druhé vydání, signalizovalo mi to fakt, že nejspíš Will přežije a jejich románek bude pokračovat právě v druhém díle, asi jsem doufala až moc, proto mě ten konec tak zaskočil, že jsem neměla v tu chvíli chuť ani dočíst posledních pár stránek s epilogem. Proto za mě jedna hvězdička dolů, někteří říkají že by se tam jiný konec ani nehodil, já jsem na ty happyendy - zvláště v románech, takže mě by se tam hodil ;) Will byl postava, která mě tam bavila nejvíc, takže nevím zda si druhý díl, který bude celý jen o Lou vůbec přečtu. A možná by nebylo na škodu, kdyby autorka ty kapitoly prokládala - jednou z pohledu Willa, pak by zase vyprávěla Lou.. Nicméně, napsala to tak jak to je, kniha je super a určitě stojí zato si ji přečíst, protože kniha, která ve vás zanechá na dlouhou dobu emoce (i smutek) je kniha, na kterou jen tak nezapomenete ;)

Alethea_k
31.01.2016 5 z 5

Knihu jsem si chtěla přečíst, protože ji všichni kolem mě vychvalovali. A měli pravdu. Je to úžasná kniha. Pokud máte rádi love story, ideální. Kdo po ní nesáhne a nezkusí, nemůže ani předpokládat, jak úžasná kniha to je. Obdivuji autorku, jak dokázala promyslet příběh až do konce. Jediná chybka - asi jen pro mě - ocenila bych aspoň jednu kapitolu, kterou by vyprávěl Will.

akšuram37
29.01.2016 5 z 5

Tahle knížka je první, kterou jsem četla od Jojo a musím říct, že jsem jí začala číst v sobotu ráno na mobilu a skončila jsem v sobotu večer s knížkou (na mobilu bylo pouze 16 kapitol) a se slzami v očích. Knížka byla naprosto úžasná!!! To jak jí autorka napsala bylo naprosto strhující. Určitě si tuto knížku přečtu ještě jednou, možná víckrát :)

Upraveno: Přečetla jsem jí teď podruhé a včera byla na filmu!!! Emilia Clarke by za ten film měla dostat cenu, protože to jak to zahrála, by zvládl málo kdo! Film byl úžasnej, ale knížka, knížka je asi lepší :) Nicméně film jsem si zamilovala a můžu ho doporučit všem! Strašně moc se zasmějete :-D :-D a na konci i zabrečíte :-(

Sarka14
28.01.2016 5 z 5

Komentář k takovéhle knížce se píše velmi obtížně. Především je nutné říct, že celá knížka je opravdu velmi dobře a citlivě napsaná. Na to jak těžké téma vlastně obsahuje. Nechybí jí ani humor, který vyvažuje těžkou situaci. A to je úkol pro autorku hodně obtížný. Samotné téma má určitě čtenáře donutit zamyslet se, jakou cenu má život pro někoho, kdo ztratil jeho smysl. A také zda má právo někdo, včetně dotčeného člověka samotného, rozhodovat o životě a vlastní smrti. To je otázka, kterou si každý musí zodpovědět sám. Je projevem lásky prodlužování nekvalitního života, nebo můžeme člověka milovat natolik, abychom ho nechali jít? Nikdo z nás se nechce do takové situace dostat. Ale když jste takovému člověku nablízku, nutí vás to zamyslet se ještě víc. Knížku bych doporučila každému, komu nevadí o takovém tématu číst a přemýšlet nad ním. Takto vysoké hodnocení, které má, si rozhodně zaslouží.

veronika9143
27.01.2016 4 z 5

Na tuto knihu jsem se velmi těšila pro její vysoké hodnocení čtenáři. Byl pro mě trochu šok, že začátek knihy se mi moc nelíbil a marně jsem přemýšlela co je na týhle knížce tak zvláštní. Ale s přibývajícími stránkami, jsem na to přišla a konec jsem doslova hltala a musela ho prostě co nejrychleji dočíst. Tohle neni knížka pro oddechovou četbu, nutí nás zamyslet se nad smyslem života a situací do kterých člověk může (i přesto že si to nepřipouští) dostat. Jak složité je žít s jakýmkoliv postižením jak pro člověka samotného ale i pro jeho nejbližší.

krizek
24.01.2016 4 z 5

Klasická slaďárna, sobecký příběh lásky, o lásku vlastně nejde i když to tak vypadá? Rozhoduji se mezi možnostmi B/C. Záleží, myslím si, velice na úhlu pohledu, na očích, kterýma se kniha čte.
Vlastně ji můžu zařadit do šuplíku knih u kterých jsem plakala, a že takových knih teda moc není. Příběh, ať už je jakýkoli, je napsán dost silně a emotivně, a i když jsem knihu četla cca před půl rokem, stále vidím své vyfantazírované postavy. Za mne 87%.

Barbora H
22.01.2016 5 z 5

Chtěla jsem nekomentovat vůbec... ale... na tyto knihy by měli velkým písmem psát JEN pro necitlivé jedince - já se z toho budu asi týden vzpamatovávat...!!!!!!!!!! Komentáře dopředu moc číst nechci, neboť zbytečně pak ovlivňují můj názor na knihu, ale tady jsem asi číst dopředu měla.... Ten konec jsem tušila, avšak nečekala... ... ... ... .................................Jinak čtivé, do druhého dne přečtené, ale...

hefa
22.01.2016 5 z 5

Krásná kniha, naprosto mě dostala. Přečetla jsem ji jedním dechem. Nutí k zamyšlení a připomenutí si toho, na čem v životě záleží.

blanickaa1
22.01.2016 5 z 5

Od autorky je tohle moje první kniha. A já vůbec nejsem zklamaná, naopak. Je to perfektní, autorka píše citlivě, nenudí a mně se od knížky vůbec nechtělo vstávat. Člověk tak nějak doufá v nějaký konec a ve skrytu duše stejně ví, že to bude jinak. Ale co kdyby?

Dixinka
22.01.2016 5 z 5

Moc pěkná kniha. Citlivě napsaný příběh na aktuální téma. Není co dodat. Moc se mi líbil děj...prostě všechno.

JarkaK
19.01.2016 3 z 5

Kniha je písaná veľmi pekne a citlivo. Je to ľahké a príjemné, i keď miestami smutné čítanie. Pokiaľ však ide o dejovú líniu príbeh nepriniesol nič nové, nič ohurujúce. Ale odporúčam aj tak prečítať.

Anne Leyyd
19.01.2016 4 z 5

Knize dávám 4 hvězdy za skvělý styl psaní autorky a čtivost příběhu - proti tomuto nemůžu vytknout nic. Zbylou hvězdu však udělit nemůžu. Proč? Kvůli konci.

KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILERY

Opravdu jsem do poslední strany doufala, že si to Will rozmyslí a pak jsem na něj byla kapitálně naštvaná, když to neudělal, protože:

A) se zachoval jako ukázkový POKRYTEC. Po Lou chtěl (a prakticky celou knihu do ní hučel), aby změnila svůj život a začala žít ten, který si nikdy sama nepředstavovala, že by žít mohla. Aby čelila neznámému a tomu, co ji děsilo… a on sám? Hmm. A pokud někdo ospravedlní jeho rozhodnutí + řekne, že kniha vlastně měla šťastný konec díky tomu, že Will Lou „předal recept na šťastný život + jí dodal odvahu a prostředky“, aby ho žít mohla? A jak se neznámému a děsivému postavil on?

B) Will měl rodinu, která stála za ním a s dostatkem peněz, aby mohl i se svým postižením žít 100x lépe než jiní lidé v horším stavu.

C) měl možnost mít skvělý vztah (i když omezený) s báječnou holkou, která by se pro něj roztrhala. A jeho vysvětlení? Ona mu nestačila, potřeboval být „hřebec a dobrodruh“ - bez tohohle to pro chlapa očividně není život.

D) měl zdravý mozek - a mozkem se dá dělat spousta věcí, navíc v dnešní době a se všemi vymoženostmi, které máme k dispozici. Co např. takový Stephen Hawking - pro pána! A i kdyby byl Will „jen“ nějaký poradce a pracoval přes internet - tak i TOTO je pořád konstruktivní činnost.

E) jako věřící člověk prostě nemůžu souhlasit s tímto přístupem - uznávám, že díky Pánu Bohu nevím, jak těžké musí být nemoci se o sebe vůbec postarat (díky praxím v nemocnicích mám jen hrubou představu), ale i přesto jsem ZÁSADNĚ PROTI EUTANÁZII. Věřím, že VŠE v životě člověka má smysl a i tato hrůza je dána do cesty člověku z nějakého důvodu. Což se mi teď samozřejmě snadněji takhle hodnotí, když jsem víceméně zdravá. Ale to, co se tím snažím říct je to, že pokud máme ve svém životě JAKÝKOLIV kříž, můžeme ho vždy využít k něčemu, co může pomoci druhým. Třeba obětovat svoje trápení za nějaký účel anebo nechat druhé lidi díky svému trápení prokazovat milosrdenství, lásku a soucit…

Navíc zastávám další názor, a sice ten, že pokud NEJSME schopni sami život dát a opravdu ho SAMI OD SEBE vytvořit, nemáme právo na to ho brát.

Ještě mě napadlo: víte, jak se nám někdy stane, že něco zapomeneme, nebo zaspíme, zmeškáme vlak atd… a pak jsme STRAŠNĚ naštvaní, hodinu nadáváme a zuříme? A že se někdy stane, že to nakonec bylo naše štěstí? Že jsme třeba díky tomu někoho potkali, nedostali se k nehodě nebo mohli pomoci tam, kde to bylo více potřeba? Dosaďte si sami, jestli se tenhle příklad nějak hodí k této knize.

A pokud někdo kroutíte hlavou nad mým názorem, kruťte si jí dál a klidně si říkejte, že to za a) moc prožívám nebo za b) mám zastaralé názory z nedělení školy či za c) oboje. Četba knih / sledování filmů nám do hlavy vkládá myšlenky a ty pak postupně mohou měnit / utvářet naše názory a postoje - a pokud někdo napíše knihu s takto závažným tématem - SEBEVRAŽDA (vynechme všechny eufemismy), nedovedu to přejít a do komentáře napsat jen to, že kniha byla čtivá.

Pokud jste došli až sem, tak vám upřímně děkuji za čas, který jste komentáři věnovali.