Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8468 8468

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You, 2012

TaLu
10.09.2015 5 z 5

Spisovatelka píše tak, že vtáhne čtenáře do života svých postav natolik, že i čtenář se stává součástí příběhu.
Tento způsob psaní je darem.
Dokázat takto psát je vlastně určitá moc – slova nás ovlivňují, ta slyšená, ta vyřčená i ta napsaná.
Myslím, že v tomto směru se autorka zachovala tak, jak by se autor, podle mne, asi chovat měl – popsala emotivní příběh jednoho života a životů s ním souvisejících tak, aby ona sama viditelně neovlivňovala.
Přidávat své názory na příběh, by bylo spoilerem a proto jsem k tomu napsala článek jinam.

sandrakamaledin
09.09.2015 5 z 5

Kniha je naprosto uzasna.. Velice prociteny pribeh.. V tehle knize neplati motto "Laska hory prenasi" ale i tak me jeji zaver dojal a libil se mi.. Musim rict ze bych jejich milostny pribeh dala uz trochu driv nez na poslednich cca 20 stran, ale to je vec nazoru.. :-) Knihu bych zkratka doporucila uplne vsem, nezklame vas. :-)

wildprincess
07.09.2015 5 z 5

Naprosto úžasná a strhující kniha, která mě naprosto pohltila, přečetla jsem jí jedním dechem a rozhodně si od této autorky přečtu i další knihu.

jarka2222
06.09.2015 5 z 5

Krásný, silný a dojemný příběh. Škoda, že nemůžu dát ještě víc hvězdiček. Tahle knížka by si to zasloužila. Nepřečíst si tuhle knížku, by byla velká chyba.

hojchna
03.09.2015 5 z 5

Ano, nemám slov... Výborná.

pavla9879
03.09.2015 5 z 5

Ještě nikdy mě žádná kniha, žádný příběh, nezasáhl tolik. Nedokázala jsem se odtrhnout, dokud jsem nečetla poslední stránku.
Příběh se mi dostal pod kůži, nemohla jsem spát a přemýšlela, jak bych se asi zachovala já.
Naprosto skvělá a strhující kniha.

Loriel
01.09.2015 5 z 5

Úžasná kniha, do konce jsem věřila..Ale kdyby byl konec jiný, asi by můj celkový dojem z ní nebyl tak dobrý

Toňula
31.08.2015 4 z 5

Měla jsem trochu strach,že kniha bude takové sladkobolné vyprávění, ale příjemně mě překvapila.Byla sice místy sentimentální, ale příběh mě zaujal originalitou,lidskostí i spoustou zajímavých myšlenek nad smyslem života, který se nedá žít naplno.

rubit
30.08.2015 5 z 5

Připojuji se k těm, které kniha naprosto nadchla. Již jsem četla Poslední dopis od tvé lásky, což nebylo špatné, ale byl to takový klasický milostný příběh. Toto je o několik příček výš. Sice se jedná o smutné téma, ale samotná kniha vlastně vůbec smutná není, je napsána velmi laskavě, kolikrát jsem měla úsměv na rtech. Knihy lze rozdělit na ty, co si za půl roku člověk nevzpomene, o čem byly a na ty, co se vryjí do srdce a do paměti. Tato patří mezi ně. Moc pěkné.

makca
26.08.2015 5 z 5

Musím říct, že tato kniha mě naprosto rozsekala! Posledních 40 stran jsem nezastavitelně bulela a bulela! Přesto tato knížka patří mezi jednu z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Nutí k zamyšlení nad životem! Budu na tento příběh ještě dloho myslet...

Charmedka
24.08.2015 5 z 5

Kniha má silný, emotivní příběh, přesto je napsána tak lehce a mile. Většina kapitol je vyprávěna z pohledu Lou, snad jen čtyři vypráví jiné postavy, aby doplnily mezery v příběhu. Od knihy jsem čekala něco podobného jako je kniha Hvězdy nám nepřály. Ty mi přišly hodně smutné a mě se u nich chtělo i brečet. Než jsem tě poznala mi přišla více radostná a vtipná, dokud jsem se nedostala do poslední třetiny. Tady už emoce s Vámi opravdu mávají a každá dočtená strana či kapitola Vás nutí číst dál a dál, aby jste věděli, jak bude příběh pokračovat.

Tohle je přesně ta kniha, která ve Vás něco zanechá a ještě nějakou dobu po přečtení na ní neustále myslíte a nemůžete přestat. Nejen samotný stav Willa Vás nenechá chladnými, ale i otázka asistované sebevraždy je hodně na zamyšlení.

AdriAnkA2809
24.08.2015 5 z 5

Úžasná kniha! V prvé řadě jsem si musela zvyknout, že každá kapitola je psaná jinou osobou. Ale když se člověk dostane do děje, nedá se odrthnout. Samozřejmě jsem konec oplakala.

Lenie
22.08.2015

Kráááásná kniha!!! Na dovolené jsem přečetla za dva dny. Konec jsem oplakala. Líbí se mi proměna hlavní hrdinky - inspirující. Stále jsem čekala, že si ujasním názor na podobné situace, ale nevím, nevím..... Určitě doporučuji k přečtení!

channah
18.08.2015 5 z 5

Na dovolenou jsme odjela bez knížky a ihned jakmile to bylo možné, jsem zavítala do nejbližšího knihkupectví. První knížku, kterou jsem uviděla, tak jsem chňapla a spěchala na autobus.
Nelituji peněz, co jsem za ni utratila, nelituji svíravého pocitu v hrudníku, který jsem měla téměř celých 407 stránek a především nelituji toho, že jsem ji přečetla. Nebrečela jsem u ní, ale až ji budu číst podruhé, osmé nebo sté, tak budu řvát. Budu řvát na všechny, aby si ji přečetli. Aby si sundali pásku z očí a zjistili, že život není dokonalý, ideální a ani růžový. Aby děkovali za to co mají. Aby dělali to, co je pokaždé pohladí na duši. Aby si vážili každého dne, hodiny, minuty a vteřiny kdy jsou zdraví, nic je nebolí a jsou milováni.

Petra14
17.08.2015 5 z 5

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout ani v práci, konec dojemný, napsané úžasně čtivě od začátku do konce.

Denika
16.08.2015 5 z 5

Z této knihy jsem byla naprosto unešená. Ano, je to sentimentální hra na city, ale kniha je tak čtivě napsaná, že jsem se od ní nedokázala odtrhnout. Za pár hodin jsem ji měla přelouskanou a musím říct, že jsem plakala nejen na konci, ale mnohdy i v průbehu děje. Nádherný příběh a lásce a naději, který ovšem nekončí "happy endem", a možná tento aspekt knize propujčuje její kouzlo. Za mě 5 hvězdiček, jednoznačně a bez diskuze.

Martink@
15.08.2015 3 z 5

Je to žánr, který běžně nečtu, ale potřebovala jsem oddechovku, takže jsem sáhla po chválené Jojo, a začala jsem touto knížkou. Nebyla špatná...četla se pěkně, nic náročného, děj to mělo... takže asi fajn, splnilo to účel oddechu....

Lenka_83
15.08.2015 5 z 5

Nejlepší z knih J. Moyes. Kniha je velmi působivá, naprosto mě vtáhla do děje a přinutila přemýšlet nad tím jak je štěstí vrtkavé a nepolapitelné, ať se snažím sebevíc.

čtenářXX
14.08.2015

úžasná knížka, opravdu stojí za přečtení. je to jedna z těch, která vám něco dá a po jejím přečtení jakoby začnete přemýšlet jinak...

petra10
14.08.2015

Kniha se mi moc libila, velmi čtiva a ma poutavy pribeh. Mohu jen doporucit :)