Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8468 8468

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You, 2012

Kalima206
25.07.2015 5 z 5

Musím říct, že to byla opravdu krásná kniha.. ale stačilo mi to jednou.. hodně silný příběh, dostalo mě to. Furt sem tak nějak doufala, ale na druhou stranu Willa chápu a nemohla bych mu to vyčítat.. Na druhou stranu mi bylo hodně líto Lou, protože city se prostě nedají ovládat :(
Určitě zamýšlím nad další knihou od této autorky, ale až za čas, teď musím rozdýchat tohle :D

tereza8951
24.07.2015 5 z 5

Toto byla moje první knížka od J.Moyesové ,ale určitě ne poslední.Hned jakmile jsem ji dočetla už jsem si objednávala další :) Úžasné počtení se smutným koncem. První čtyři kapitoly mě nechytli vůbec,že jsem si myslela že tu knihu ani nedočtu,ale jakmile dostala Lou novou práci,čtení knížky šlo jako po másle. Konec byl absolutně neočekávaný,myslela jsem že dopadne úplně obráceně :)
Stoprocentně doporučuji :)

Jonny
24.07.2015 2 z 5

Ta kniha je při nejlepším průměrná. Vůbec nerozumím z čeho jsou všichni nadšení (ale rozhodně to nadšení nikomu neberu).

Hlavní postava (Luisa) mi vůbec nebyla sympatická (ani její sestra, či matka).
Děj byl hodně předvídatelný (dobře, alespoň to Švýcarsko trochu překvapilo).
Postoj Willa (který byl sympaťák) mi připadal těžko uvěřitelný. (Když to srovnávám s vědomostmi z http://www.databazeknih.cz/knihy/o-stesti-a-smyslu-zivota-88189)
Alespoň že ten závěr je takový jaký je.

Mauj
24.07.2015 5 z 5

Tahle knížka je naprosto bravurní dílo Jojo Moyes - sedí mi její fantastický styl, hlavně vyprávění z pohledu i ostatních postav, nejen hlavní hrdinky. Do té doby mě ještě žádný autor nezvládl udržet v takovém napětí až do konce (posléze se to ještě povedlo sérii Drahokamy od Kerstin Gier - také doporučuji!). Oceňuji i, že Moyes odolala happy endu, i když ani ten by mi určitě nevadil - hlavním hrdinům jsem moc fandila! Knížka vás donutí hodně k zamyšlení, jak byste se chovali na místě hlavní hrdinky a jak na místě Willa, který se sice zamiloval, ale ví, že po zbytek života by Lou nemohl ani sevřít v náručí... Knížka do vás cosi obtiskne a dlouho na ní musíte myslet. Je pak problém začít číst něco jiného - následující kniha u mě propadla, ale když se na to kouknu z dnešního pohledu, tak to spíše bylo, k její smůle, tím, že přišla na řadu právě po Moyesové a Než jsem Tě poznala. Už se těším na právě natáčené filmové zpracování :-)

Marký14
23.07.2015 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek co jsem kdy četla! Zamilovala jsem si jak Willa tak Lou a celý příběh mě naprosto pohltil. 100% knihu doporučuji

1v8na
19.07.2015 5 z 5

Příběh byl velmi dojemný. Moc se mi líbil. Celou knihu jsem podporovala Willa. Místy jsem u knihy i plakala.

vavria01
19.07.2015 4 z 5

V rámci žánru románů pro ženy jde, podle mého názoru, o velice nadprůměrnou knihu. Je čtivá, během čtení vyvolává emoce a konec není předvídatelný.

Odehnalka
15.07.2015 4 z 5

Za dva dny přečtená... To snad ani nepotřebuje další komentář...

haski
13.07.2015 5 z 5

Doporučuji. Není to jen romantický blábol. Je v tom hodně citu, lásky a pravdy. Člověk se stále může něčemu učit.

adela1485
13.07.2015

Zamilovala jsem si hlaní postavy a až do konce v jejich lásku věřila. Líbilo se mi pár kapitol věnovaný pohledu jiných postav. Doporučuju pro ty, co si chtějí poplakat! :)

Luci89
12.07.2015 5 z 5

Právě jsem dočetla... Stále doufala v dobrý konec, ale bohužel... I přesto byla knížka skvělá, hezky napsaná a chytlavá.. Za mě 100%

Babo
10.07.2015 5 z 5

Už ani nevím kdy poprvé jsem na tuto knihu narazila,tedy jen na název a vysoké hodnocení. Byla jsem proto zvědavá jestli je opravdu tak výjimečná.Dokonce jsem po mnoha letech četla zase slovensky.
Nemohu na ni říct nic kritického. Trochu mi připomínala hollywoodský romantický film. A ty mám občas ráda.Téma které si spisovatelka zvolila je příliš závažné a kontroverzní,ale stylem který použila
se ta závažnost otupila. Možná je to dobře. Nechci ji v žádném případě podezírat z kalkulu,ale příběh nemohl dopadnout jinak než dopadl.Už v okamžiku , kdy Will vyprávěl Lou o kavárně v Paříži jsem si byla jistá,že tam se kniha skončí.Je pravda,že jsem si nebyla jistá úplným koncem,hádala jsem jestli Will své rozhodnutí změní a třeba další zápal plic jeho osud zpečetí,ale to se nestalo.
A tak si nakonec říkám,že jeho úspěšný život před nehodou nakonec rozhodl, že skutečně nebyl schopen žít jinak.Člověk žijící nudnějším životem by se s tím asi dokázal vyrovnat lépe.To by ovšem nebylo o čem psát.
Věřím,že se nikdy nedostanu do situace kdy bych něco takového musela řešit .Kdyby přece , chtěla bych v sobě najít dost síly,lásky,soucitu a pochopení .

jllv
10.07.2015 5 z 5

Nádherná kniha. Krásně napsaná. Během 2 dnů přečtena.

mysacka
10.07.2015 5 z 5

Chci se jen zepatat.. četla jsem knihu v prvním vydání. Je zde někdo, kdo ji četl i v tom novém? Jde mi o to, jestli v textu není třeba nějaký rozdíl, něco nechybí nebo tak.. zda je rozdíl pouze ve vazbě. Sice jsem mělaknihu půjčenou a asi ji ted číst nebudu, jen jsem prostě takový blázen, že jimusímmít vknihovně a musím si jikoupit a přávě jsem narazila i na toto druhé vydání...

Radu00
06.07.2015 5 z 5

Když člověka něco vezme za srdce, probudí to v něm i ty nejniternější city, tak nějak automaticky čeká happy end. Má pocit, že když se tolik otevřel, musí přece přijít odměna, musí přijít šťastný konec. Čekala ho Lou, čekala jsem ho já, když jsem četla tuhle knížku. Ale život bohužel takový není, život nepíše dokonalé příběhy. A v tom možná spočívá celá ta dokonalost téhle knihy...

Kyta
05.07.2015 5 z 5

Jelikož je kniha "Než jsem tě poznala" světový bestseller a momentálně 17. nejlépe hodnocená kniha na téhle databázi, čekala jsem od ní opravdu hodně. A dostala jsem nejen to. Dokonce i o dost víc.

Na tuhle knihu můžou mít čtenáři různé a naprosto odlišné názory a žádný není špatný. Vlastně jde o to, z jakého úhlu pohledu se na to díváte a posuzujete to. Při čtení (obzvlášť posledních cca 30 stran) mi slzy tekly proudem. Ten konec jsem přes slzami zalité oči nemohla skoro dočíst. Vážně mě to zasáhlo takovým způsobem, že jsem o ní i dlouho po otočení poslední stránky nepřestala přemýšlet. Ta kniha je prostě taková - neustále vás nutí přemýšlet. Brečela jsem u ní a smála se zároveň. Je to natolik vnímavé a dojemné, že to prostě jinak nejde.

Jakmile se dáte do čtení, kniha vás chytí a dlouho nepustí. Je neuvěřitelně čtivá. Jsem s ní spokojená v mnoha ohledech; ať je to autorčin skvělý styl vyprávění, živé postavy nebo samotná zápletka. Celou knihu čtete s neustálým napětím a zvědavostí, jak to všechno vlastně dopadne. To dělá knihu tak zajímavou. Vždycky vás může něco překvapit a nikdy se nemusíte vzdávat naděje, že všechno dobře dopadne (i když v tomhle případě ani nevím, co by to "dobře" mělo znamenat).

"Než jsem tě poznala" je jedna z těch knih, které by si měli přečíst opravdu všichni.

S jistotou můžu říct, že se ke knize v životě ještě vrátím. Až po přečtení poslední stránky si uvědomíte, proč se vlastně tahle kniha stala světovým bestsellerem.
Nikdy nebudu litovat toho, že jsem tuhle překrásnou knihu vzala do ruky!

LéňaM
04.07.2015 5 z 5

Krásně psaná kniha, která Vás chytí a nepustí, je to ta kniha u které se smějete, mračíte, pláčete a musíte číst a číst než jste na konci a pak vám jelíto že už je konec.
Hodně silný příběh, který donutí člověka se nad sebou zamyslet. Prostě skvělá kniha která v člověku zůstane

trudoš
28.06.2015 4 z 5

Úsměvná romance a dojemný příběh v jednom. Dobře napsané, postavy živé a některé komediální scény skutečně vynikající (mezi mé oblíbené patří rozhovor Louisy se sociálním poradcem na úřadu práce, nebo přesvědčování opilých mladíků, že Will je válečný veterán). Přestože Jojo Moyesová rozehrává poměrně obehrané téma, dělá to v každém ohledu povedeně. Už jen samotný základ zápletky, kdy kvadruplegik ukazuje zdravému člověku možnosti a krásy života, je prostě kouzelný. Pravdou ale je, že vyprávění až příliš straní ideální romanci, takže vozíčkář je krásný a inteligentní milionář, zatímco nepohodlný přítel hrdinky je hloupoučký svalovec, kterému nic nedochází. Prostě takové ty zaběhnuté motivy, které mi přišly naprosto zbytečné. Podobné je to i s koncem, na kterém se dost podepsala autorčina vypočítavost, která díky němu ze čtenářových emocí těží maximum.

juno
27.06.2015 5 z 5

Knihu jsem přečetla za dva dny a samotnou mě trochu překvapilo, jak hezky byla napsaná. Poslední dobou málo kdo dokáže napsat romantický příběh bez toho, aniž bych se rozčilovala nad mizerně rozvinutým dějem a nedostatkem slovní zásoby.
Láska je jen slovo to ZDALEKA není, ale i tak mi nějaká ta slza ukápla. Trochu mi ale nesedlo věkové zařazení hlavních postav. Podle mě by Lou mělo být tak kolem 22 let a Willovi okolo 28 let.

vercaruzickova
25.06.2015 5 z 5

Kniha se mi velmi dobre cetla a za den a pul jsem ji mela prelouskanou. Lituji, ze jsem se k ni nedostala uz drive. Dej ma spad, je poutavy a nenudila jsem se u nej. Postavy v knize mi prisly verohodne a vcitila jsem si do nich natolik, ze jsem konec knihy pres same slzy skoro nemohla precist a intenzivne jsem o tom vsem jeste nekolik dni premyslela. Spousta z nas nedokaze kvalitu sveho zivota dostatecne ocenit az do chvile, kdy je necim snizena a tato kniha je tomu dobrou upominkou. Meli bychom zit kazdy den naplno, jako by byl nas posledni.