Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8468 8468

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You, 2012

Lucouš
31.01.2015 5 z 5

U této knihy jsem netušila do čeho se pouštím. Až do samého konce jsem doufala v "dobrý" konec, ale byla jsem natolik překvapené závěrem, že mě dohnal k pláči.

Bravery
30.01.2015 4 z 5

Kniha Než jsem tě poznala stojí za přečtení. Je to kniha, která vás donutí zamyslet se, dojme vás, rozesměje vás, a která končí přesně tak, jak má.

M-i-nn-i
28.01.2015 5 z 5

Nádherný, ale hodně smutný příběh. Zamilovala jsem se do Willa, jeho povaha mě uchvátila. Celou dobu jsem v duchu prosila, aby to dopadlo jinak, ale když už mi zbývalo jen posledních 10 stran, bylo mi to jasné. Konec knihy jsem přečetla se slzami v očích. Tenhle příběh stojí za to, si přečíst. Nejradši bych o knize napsala delší hodnocení, ale nikdo nemá rád dlouhé komentáře.

Mareek
27.01.2015

Jojo Moyes se rychle stává mou oblíbenou spisovatelkou.. Tahle kniha byla krásná, dojemná, skvěle napsaná.. Nešlo ji odložit, četla se skoro sama.. jsem spokojený :)

marca_m
26.01.2015 2 z 5

Po této knize jsem sáhla díky zdejšímu vysokému hodnocení a po jejím přečtení jej opravdu nechápu. V červené knihovně se teda opravdu neorientuju, ale i něco tak zdánlivě banálního jako romantický příběh se dá přeci napsat moderně, svižně a hlavně tak, že to čtenáře neuráží.
Děj byl tak strašně plochý, jednoduchý a od začátku až do konce předvídatelný. Jedno klišé střídá druhé. Kniha se mých emocí rozhodně nedotkla a k přemýšlení mě dohnala jedině v tom smyslu, že dumám nad tím, jak může být tak hloupá kniha tak moc oblíbená a vychvalovaná.

dikyna
25.01.2015 5 z 5

Úžasný příběh na který nezapomenu.

Foolinrose
24.01.2015 5 z 5

Moc se mi to líbilo. Asi jako každý si nedokážu představit, jaké je, být v kůži člověka, kterému se stane něco podobného. Od začátku jsem souhlasila s rozhodnutím Willa, také bych nechtěla být do konce života závislá na ostatních. Líbil se mi styl humoru mezi Willem a Luisou a celkově vývoj jejich vztah, i když už od začátku je celkem jasné, že ty dva se do sebe zamilují. Trochu mi to připomínalo film Zemřít mladý.

Miťuli
24.01.2015 5 z 5

Kniha je velmi dobře napsaná a čtivá. Musím říci, že pokud by na sobě neměla nálepku Bestseller, ani bych se do ní nepustila. Milostné romány nejsou mým šálkem kávy. O to více jsem byla překvapená, že se vlastně o žádnou červenou knihovnu nejedná, nazvala bych jí prostě jen románem. Ukazuje náhled na neřešitelné, kontroverzní téma a svobodu volby. Líbí se mi i pojetí vztahu mezi hlavními hrdiny, kdy se vážně jedná jen o postupný vývoj vztahu, bez sexu. Parádní kniha, která rozhodně stojí za přečtení, překvapí, dožene vás k zamyšlení a nějakou dobu ve vás zůstane.

mijala
22.01.2015 5 z 5

trvalo mi pár dní, než jsem si to v hlavě srovnala a ted můžu něco k této knížce napsat. do čtení jsem šla s tím, že jsem o knížce moc nevěděla, příběh mě tedy trochu překvapil a nemohla jsem se od něj odtrhnout. kniha je sem tam vtipná a příběh hezky plyne. v průběhu knihy vám ale začne docházet, co se opravdu stane a tak nějak jsem se na to připravovala a všechno jsem prožívala s hlavními hrdiny, dokonce i oči se mi zalily. za mě je to tedy určitě plný počet hvězd, protože když o nějaké knize musíte přemýšlet i několik dní po dočtení, tak to ani méně hvězd být nemůže.

alsae
22.01.2015 5 z 5

Tohle určitě není první knížka kterou jsem četla, u které by se člověk mohl rozbrečet. Ale až tato autorka to napsala tak, že jsem to prostě s Willem a Lou prožívala tak opravdově, že i když jsem věděla jak to musí dopadnout, tak jsem přece jenom pořád trošku doufala, a ke konci mi opravdu tekly slzy. Moc krásný příběh, sympatické postavy, často jsem se u čtení zasmála a na tuhle knížku určitě nezapomenu.

LucyNej
21.01.2015 5 z 5

Velmi zajímavé téma! Kniha přečtena jedním dechem. Doporučuji přečíst! Na konci i s lze ukápla.

Peta34
19.01.2015

Krásná kniha, přečtená jedním dechem. Doporučuji. Po dočtení jsem ještě dlouho přemýšlela nad hlavními hrdiny.

orson
19.01.2015 4 z 5

Klasická romantika - předvídatelný děj i závěr, žádné zvraty, očekávatelná klišé, ale autorka umí fakt dobře psát, takže kniha chytne a nepustí, dokud neotočíte poslední stránku.

Sonula25
18.01.2015

Perfektní knížka. I slzička ukápla ;-) Velmi doporučuji!!

Jade
18.01.2015 5 z 5

Autorce se podařilo čtenářům přiblížit život po nečekané události, není vůbec lehký a snadný. Kniha ukazuje jak je důležité vážit si každodenního života. Peníze a sláva nejsou nic. Klasický romantický příběh, který člověka donutí přemýšlet nad tím jak žije.

wiix
17.01.2015 5 z 5

Wau! Od začiatku do konca to bolo síce jedno veľké zamilované klišé, no aj tak sa ma to dotklo a aj tak mi ublížilo na mojej dievčenskej dušičke, že to nemalo happyend. Veľmi odporúčam ako oddychové, nežné, láskyplné čítanie!

esussi
17.01.2015 5 z 5

Tak tenhle romantický cajdák mě opravdu dostal. Vím, že je celkem jednoduché mě rozbrečet, ale tenhle příběh měl i vážnější linku, která nutí čtenáře zamyslet se nad svým vlastním životem a přemýšlet, jak by se asi člověk zachoval,kdyby se octl na místě Lou nebo Willa. Opravdu krásné a opravdu smutné. Ale nešlo přestat ve čtení, ani když jsem tušila, jak to celé dopadne.
A padl u toho balíček kapesníčků...

eLeR
16.01.2015 3 z 5

Kniha sa mi dostala do rúk celkom náhodou, tak som sa do toho pustila. Ak si chcete oddýchnuť, smelo do toho. Číta sa to sakramentsky rýchlo. Je to typická romantika, kde viete ako sa to bude vyvíjať, ako to všetko asi dopadne a celé je to písané podľa šablóny na romantické knihy. Miestami mi to pripomínalo Dying Young, The Intouchables a dokonca aj Pretty Woman. Mne to teda nič extra nové neprinieslo, snáď len tip na jeden animovaný japonský film, ktorý si možno pozriem :-).
Chystá sa aj film. Som zvedavá.

BlackFun
13.01.2015 5 z 5

Vážení, já teda brečela jako želva......

farinka
11.01.2015 5 z 5

Jedním dechem přečteno.Snad vydají všechny její romány...čekám.