Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8468 8468

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You, 2012

Leniiis
07.12.2014 5 z 5

Neskutečně krásná knížka, která by neměla chybět na seznamu přečtených knížek ani jedné dámě. Sama nevím jak bych se zachovala v roli hrdinky knížky já, ale naprosto mě dostalo její odhodlání a víra, kterou měla.. ta síla se kterou bojovala proto, aby ho přesvědčila, že život je krásnej i na vozíčku. U konce jsem musela několikrát přestat číst, protože jsem přes slzy neviděla na písmenka. Opravdu nezapomenutelný čtení!!

Beruska18
01.12.2014 5 z 5

Silný příběh lásky ...... knihu jsem před chvíli dočetla a ještě teď mám slzy na tváři ...... nádherná kniha!

zulanek
26.11.2014 5 z 5

Nádherná kniha,silný lidský příběh psaný tak krásně,že mě zcela pohltil.Na posledních stránkách už slzy nešly zadržet,tohle dílo budu dlouho vstřebávat.

HŠ
26.11.2014 3 z 5

Mrzí mě, že v některých komentářích je prozrazen bez jakéhokoliv varování konec.

tamila
22.11.2014

No přiznám se, že v polovině jsem se mrkla, jak to skončilo a pak už jsem jen listovala a číst se mi nechtělo. Chápu, že Will měl právo rozhodnout o sobě sám, nicméně s tímto způsobem ukončení života nesouhlasím a celý ten příběh pro mne dostal divnou pachuť. Autorce bych vytkla trochu ploché postavy, tedy kromě Lou a Willa, ikdyž nejsem si jistá, zda by to vyznělo stejně, kdyby Will byl ze stejně chudé rodiny jako Lou.
Radši se vrátím ke svým detektivkám, tohle není četba pro mne.. naproti tomu třeba film Untouchables byl pro mne zážitkem o mnoho lepším, stejně jako Uvnitř tančím. Proč asi - protože ti lidé to nevzdali..

polarni.kun
21.11.2014 3 z 5

Příběh se dobře četl, bylo to fajn, soucit s ní to ve mně vyvolalo, ale kniha je předvídatelná. Za mě fajn oddechovka možná vysokým hodnocením až moc přeceňovaná.

darion
20.11.2014 5 z 5

Dějova linka je od vstupu Clarkove do domu Traynorovych jasná a konec nemůže být jiný. Ale napsáno je to opravdu dobře - nic zbytečného navíc, v určitých momentech pohled také jiných postav než jen vypravěčky (Willuv mi tam taky scházel, ale ne nezbytně). Pro mě osobně odpovídající míra romantiky a daleko víc příběh o hodnotě života než jen love story. Věřím, že ne každého dovede k slzám (mě ano)... ale nevěřím, že čtenáře nedovede k zamyšlení nad "tady a teď".

s.macuska
16.11.2014 4 z 5

Veselé, ale především smutné. Nechala jsem se úplně pohltit tímhle příběhem plným kontrastů a porovnáním světa dvou sociálních vrstev a vztahů, které je provázejí, odlišných povah i světa zdravých a těch handicapovaných. Přivádí k zamyšlení nad životem a nad tím, jak ho prožít. "Prostě žij."

Danča:))))
09.11.2014 5 z 5

Kniha byla úžasná. Ihned jsem si zamilovala hlavní postavy a nedokázala jsem se od příběhu odtrhnout. Určitě doporučuji.:))

Maya.K.
08.11.2014 5 z 5

Velmi hezky napsaná knížka s neobvyklým tématem. Oba chtějí pro lásku to nejlepší, akorát za to nejlepší každý považuje něco jiného. Velmi dojemný silný příběh, který se bez slz neobešel.

KláraV.
06.11.2014 5 z 5

No uf :) V mnohém mi to připomínalo můj moc velmi oblíbený film Nedotknutelní..Tématikou, zlehčováním jinak smutné situace a sarkastickými poznámkami..knížka mě dostala, velmi citlivě napsaná, čtivá..člověk si přeje šťastný konec,ale tuší, že nepřijde...smutné...krásné..

werdie
03.11.2014 4 z 5

Po této knize jsem hlavě sáhla kvůli velmi dobrých recenzí..bohužel jsem na to měla vykašlat...jsem zastánce happy endu, i když v životě to bohužel takto nechodí, tak hlavně proto..pokud si člověk chce záměrně poplakat, pak doporučuji po ní sáhnout.

Rup
03.11.2014 4 z 5

Mno. Od literatury tohoto typu neočekávám žádné hektické akce; ani si v nich kvadruplegika nedokážu dost dobře představit. Myslím, že téma je pojato citlivě a literárně nadprůměrně. Ovšem na "Hvězdy, které nám nepřály" to nemá umělecky, morálně, ani emotivně. Za přečtení to však rozhodně stojí. Nemohu, než doporučit.

martina.nd
01.11.2014 5 z 5

Velice silný příběh, od kterého nemůžete jen tak odejít a nechat ho rozečtený. I když je knížka pro mě velmi emotivní, zároveň je vtipně napsaná. Musela jsem se pořád smát, dokonce i při dopisu na rozloučenou. Oči jsem měla zalité slzami, v ruce držela kapesník a na tváři přihlouplý úsměv...jako bych to tušila, příběh jsem dočetla v soukromí. Kdyby mě viděl manžel, nejspíš by si ťukal na čelo. :)
Rozhodně musím knihu zařadit do své knihovničky.

hazel13
31.10.2014 5 z 5

Nádherný příběh. Miluju Willův sarkazmus. :) Strašně mi oba hrdinové přirostly k srdci. :)

Dandy1
29.10.2014 5 z 5

Tuhle knihu nejde odložit. Opět jsem neuklízela, nevařila a jen četla.

iluliacross
28.10.2014 5 z 5

Po velmi dlouhé době jsem přečetla knihu, od které jsem se nemohla odtrhnout. Chvílemi můj mozek přestával vnímat realitu a před očima mi běhaly živé obrazy, vše bylo tak skutečné, tak opravdové...Naprosto jsem přestala vnímat, že sedím v křesle a čtu. Netuším, jak to Jojo dokázala, jak dokázala napsat knihu tak čtivým způsobem?
Jsem jako přejetá parním válcem. Stránky ubývaly rychlostí světla a zase mi bylo líto, že kniha končí. Více méně tušíte, co se stane, jak kniha dopadne, ale čtete. Čtete dál, smrkáte do kapesníku. Já jsem si zase po delší době užila čtení. Utvrdila jsem se v tom, že svět knih je nádherný a život bez něj bych si nedokázala představit.
Ach jo...

Sarri
23.10.2014 5 z 5

POZOR, MOŽNÝ SPOILER!
Hluboký a dojemný příběh plný něčeho, co dost dobře nedokážu převést do psané formy. Moc se mi to líbilo. Prozatím je ,Než jsem tě potkala´ nejlepší knihou, kterou jsem letos přečetl. Mám rád tu fatálnost, která je protkaná skrze vztah Willa a Lou. Bolí mě představa, že když konečně najdete někoho, koho můžete milovat, tak ho ztrácíte. Vím, že je to celé vymyšlený příběh, ale... obdivuju Lou za její statečnost, líbilo se mi že dělala chyby, lidské chyby. Líbil se mi náhled na celé téma eutanazie, i když to nebylo tak úplně dotažené - s přihlédnutím k tomu, že hlavní dějová linka se táhne okolo vztahu a ne okolo tohoto těžkého tématu. Líbily se mi náhledy ostatních vedlejších postav. A konec mě dostal, jedno z nejromantičtějších, nejsmutnějších a nejhlubších loučení vůbec. Ten příběh bolí, ale dává smysl. Děkuju Moyesová, za ten emotivní zážitek, nezapomenu na něj...

mája1970
22.10.2014 5 z 5

Jedna z nejlepších knih co jsem četla.

Bezantina
21.10.2014

Velmi čtivý romantický příběh s vážným tématem, jež je uhlazeno příjemným humorem.. Věděla jsem, že Will zemře, nicméně jsem předpokládala, že zemře na plicní infekci nebo uroinfekt, a on mezitím eutanázii.. Hezké, příjemné a emotivní čtení.. Po přečtení je člověk tak nějak vděčný, že si může bez větších obtíží zajít na záchod..