Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8468 8468

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You, 2012

Lentilka2
12.09.2014 3 z 5

Kniha není špatná, opravdu krasné čtení. Ale konec mě strašně zklamal!

denuska4
10.09.2014

Tahle kniha je tak, ale tak nádherná! Opravdu k ní nemám téměř slov. Je zábavná, roztomilá, smutná, plná lásky, poučná, zajímavá a dalších spoustu přirovnání, které bych v ní našla. Je překrásná a rozhodně stojí za to ji přečíst a nejlépe jedním tahem, abyste ten děj ještě více prožili!

Esie
10.09.2014 4 z 5

Kniha mě hodně překvapila, kdybych jí nedostala na Vánoce vůbec bych se k ni nedostala. Skvěle psaná. Styl autorky mi sedl, ale co mě nejvíce překvapilo, nebyla přeslazená, což se u knih toho charakteru hrozně moc cení.

adelaska
07.09.2014 5 z 5

Musím, já prostě musím dát 5 * !!!!
Je to naprosto úžasná kniha, plná emocí. Líbila se mi hlavní hrdinka, ve které jsem se (povahově) sama viděla.
Nenechá oči suché. Nevím co dál psát, jelikož nechci spoilerovat. Je to parádní kniha, prostě si ji přečtěte.
Opravdu doporučuji.

Sushi
30.08.2014 5 z 5

Spoilers - pokud knihu chcete číst, můj komentář přeskočte :D :)
Kniha, kvůli které jsem zůstala vzhůru do čtyř ráno, protože jsem jí nemohla odložit, vyplácala kvůli ní snad celou krabici kapesníčků a kniha, kterou jsem po přečtení odložila a nevěděla, jestli jí nenávidím nebo miluju.. tolik ve stručnosti
Co se týče mého dojmu jako čtenáře, Will mě naštval :D Prvních pár týdnů jsem se na něj doslova zlobila, za jeho přístup "Je fajn že mě miluješ ale já chci umřít, tak nezacláněj" - myšleno s nadsázkou.. ale ano, podobný jsem z něj měla dojem. S odstupem si uvědomuji, že by to jinak nešlo. Pokud se chceme vyhnout hollywoodským happyendům, muselo to tak být. On byl hrdý chlap, lev, velké zvíře, které mělo obrovský potenciál dokázat všechno co chtělo a mnohem víc, byl zvyklý užívat si života každým douškem a zkrátka Žít.
A díky tomu on jediný dokázal pochopit, že po nehodě ač dýchá, tak umřel. A některé věci nezvrátí ani Láska. Co Will dokázal, bylo předat svůj potenciál Žít právě Louise, která se mohla konečně odpoutat a roztáhnout křídla - a tím jí dal největší dar, jaký mohl.. Svým způsobem happyend :)

Selfinka
27.08.2014 5 z 5

Překrásný příběh. Bylo nádherné pozorovat, jak se na stránkách knihy vyvíjí se vztah mezi hlavními hrdiny. Opravdu nádherně dojemný příběh.

lea6493
26.08.2014 5 z 5

silný příběh plný romantiky, smutku a životních strastí. Určitě jsem knihu nečetla naposledy, ráda se k ní časem zase vrátím.

soltera
25.08.2014 5 z 5

Krásny a silný príbeh, ktorý je napriek závažnej tématike písaný s výborným humorom bez zbytočného sentimentu.Nechápem, ako v tom niekto vidí len romantiku, keďže nás núti zamýšľať sa nad problematikou života ťažko postihnutých a etiky eutanázie. Nehovoriac o tom, že rodina Clarkových a ich výroky boli zážitkom sami o sebe. Kniha vo mne zanechala hlboký dojem.

dennie3
24.08.2014 5 z 5

406 stran úžasné četby. Kniha je čtivá, strhující, smutná a nádherná. Hlavní hrdinku mám hrozně ráda, z části pro její výstřední vkus v módě. Trošku mě vyvedly z míry kapitoly psané z pohledu někoho jiného, na druhou stranu to bylo příjemné obohacení. Stejně jsem ale měla nejradši kapitoly vyprávěné z pohledu Lou.
Ani na chvíli mě kniha nenudila, pořád mě udržovala v chuti obracet stránky, donutila mě smát se stejně jako brečet. Rozhodně si hodlám přečíst další knihu od Moyesové. Skvělá spisovatelka.

MajklaM
23.08.2014

Naprosto fascinující,skvělá kniha s dějem který je milý,srdcervoucí,neskutečný a přesto tak reálný. Měla jsem pocit,že hlavní hrdinkou knihy jsem já sama. Velmi emotivní zážitek..určitě doporučuji! Už se těším na další díla.:-)

Pedruska01
21.08.2014 5 z 5

Po téhle knize jsem toužila hrozně dlouho, než se mi konečně dostala do rukou. Zněla zajimavě, ale po přečtení nebyla pouze to, byla naprosto úchvatná! Některé věty či pasáže mi přišly trošku primitivní, ale nezůstalo tak, což mi vyhladilo vrásky na čele. :D Příběh byl famózní. Nemám k němu slov... Nejsem a nebudu asi jedniná, kdo na konci, sakra hodně, potřeboval kapesníky a nestíhal utírat slzy. Tohle byla snad jediná kniha, co mě dokázala tahle nadzvednout a silně rozbrečet. Ke konci jako takovému... čekala jsem, že Will změní názor, že začne opět žít, že s novým životem po boku Louise zapomene na svůj úraz a následky s ním spojené. Ten chlap mě tak zklamal!!! A přesto mu musím připsat příšernou odvahu, že se rozhodl pro tak razantní rozhodnutí, které nejde zvrátit. Proč se může toho tolik stát ze dne na den? Silná kniha, která ve vás něco nechá! Doporučuji. :)

Miisulaa
20.08.2014 5 z 5

Úžasný příběh, ze začátku se mi do čtení této knihy moc nechtělo, ale teď jsem ráda, že jsem si ji mohla přečíst, i když jsem až do poslední chvíle doufala, že nakonec všechno dopadne jinak.
Je to snad poprvé, co mi při čtení knihy ukápla i slza.
Doporučuji :)

Lydulka
18.08.2014

Úžasná, dojemná, strhující..nelze vyjádřit slovy, prostě musíte přečíst! Zaujala mne natolik, že si ji určitě koupím do své knihovny :)

J.books
17.08.2014 5 z 5

Krásný , dojemný příběh, četla jsem jedním dechem :)

Verunka289
13.08.2014 5 z 5

Nádherný dojemný příběh!

maxihrosik
13.08.2014 5 z 5

To, že nepůjde o úplně veselé čtení, mi bylo jasné už z anotace a z komentářů ke knížce, takže jsem se v průběhu čtení citově obrňovala před smutným koncem, aby mě to moc nerozsekalo. Nakonec jsem byla ráda, že dočítám až nad ránem, kdy celá rodina ještě spala a nebyla tak svědkem mého nezvladatelného slzení. Přesto rozhodně doporučuji. Nejedná se o žádné laciné citové vydírání, překvapivě je zde i dost humoru, konec je svým způsobem optimistický (jen pro Louisu a jen maličko) a rozhodně má člověk pár dní po přečtení o čem přemýšlet.

v.nova
12.08.2014 5 z 5

Zatím zaručeně nejlepší kniha, co se mi dostala do ruky :) Hodně uvěřitelný a silný příběh. Doporučuji.

misi3889
12.08.2014 5 z 5

Teď jsem to dočetla a jsem z toho úplně hotová... nebudu říkat v jakém smyslu - určitě doporučuju brečela jsem i jsem se smála
tady je moje celková recenze http://mis-room.blogspot.cz/2014/08/nez-jsem-te-poznala-recenze.html

malinovka
11.08.2014 3 z 5

hezké čtení

2000katka
10.08.2014

Úžasné.........jedině takto se to dá vyjádřit.