Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8468 8468

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You, 2012

renataab
10.08.2014 5 z 5

Krásná a smutná romantika. Taková kompenzace "moderní" erotické literatury. Stojí za přečtení.

mimidra
07.08.2014 5 z 5

Krásná kniha, dojemná. Bylo mi Lou i Willa tak líto. Vzájemně v sobě našli střípky štěstí, lásky i nová poznání a přesto, že jeden pro druhého udělali to nejlepší, co mohli, ve výsledku u knihy pláčete...Člověk si pak uvědomí tu bezmoc, když druhému není pomoci.

4xab
07.08.2014 5 z 5

Ac jsem na podobne tema videla nekolik opravdu dobrych filmu, musim priznat, ze tahle kniha me dojala k slzam. Aniz by autorka sklouzla do sentimenu, ci ocekavaneho klise. Nemohla jsem se od cteni odpoutat, jak me kniha dojala. Az po precteni jsem si precetla, ze autorka pise milostne romany neobvykleho zamereni. Urcite sahnu po dalsi.

weberda
07.08.2014 4 z 5

Je to rozhodně zajímavé čtení, ale zase taková bomba jak se z toho dělá to není. Přečetla jsem rychle,ale měla jsem chvíle, kdy jsem to chtěla odložit.To, že hlavní hrdinka pracovala U mazané houstičky budiž, ale když jsem se dočetla, že předchozí zaměstnání bylo u Břitké břitvy to už mě opravdu rozesmálo. Knížka je občas i vtipná. Na závěr jsem jako všichni zadržovala slzy. Přečíst se to může, ale nemusí.

bookemma
06.08.2014 5 z 5

"Prostě žij, Clarková. Prostě žij."
I kdyby nic jiného, tak tahle věta způsobila, že všechny ty nahromaděné emoce z knihy najednou vyšly na povrch. Celé to napjaté čekání od první stránky, jak vlastně ten příběh dopadne, jak skončí rozehraná partie větší, než si kdo umí představit, mě neustále nutila číst dál a dál. Doufala jsem, věřila jsem, že Lou Willa přemluví, že to prostě takhle nemůže skončit. Ale skončila a já jsem za to byla i podivným způsobem ráda. "Slaďáků" s dobrým koncem bychom na světě našli nepočítaně. Ale takhle promyšlený milostný příběh je téměř kuriozitou. Nenechte se proto, prosím, odradit radami s velikou krabicí papírových kapesníků ani dlouhou čekací lhůtou v knihovně a ani nechápavými obličeji vašich kamarádů (pokud vám je -náct), co to, proboha, čtete. Protože ta kniha za to stojí, i za mnohem více.

Ulrika
06.08.2014 5 z 5

moc krásně dojemná knížka a souhlasím s tebou Megs, taky mi chyběl pohled Willa na to jak prožívá to co se mu stalo a jak se cítí.

Megs
05.08.2014 3 z 5

Upřímně? Z hlediska kvadruparetičky mám z knihy smíšené pocity. Mám pocit, že autorka si vzala moc velké sousto - tedy závažné, aktuální téma, ale neuměla ho podle mě dostatečně propracovat do hloubky. Občas jsem měla pocit, že se jednoho dne Moyesová probudila a řekla si "napíšu o eutanasii", ale přitom knize chyběl dostatečný vhled do problematiky. Kam se hrabe na autobiografii Kluuna!

Plus mi vadila absence Willova pohledu na věc. A nebyl přitom klíčový? Víme, jak to prožívala Lou, rodina Willa, rodina Lou, ale o Willovi víme jen z vyprávění druhých. A to podle mě knize ubírá na kvalitě. Určitě zajímavé čtení, ale z mého pohledu dost klouže po povrchu.

misssicccka
04.08.2014 5 z 5

Mrazivě skutečné, mrazivě cynické, raději nepředstavitelné, hrůzu nahánějící, deprese a zároveň pocity hrdost působící, motivační knihu připomínající (čti: makej a neflákej se, když máš nohy a ruce a hlavu)
20 stránek před koncem jsem se začala potit hrůzou,cítila jsem se jako ona...stejně do poslední chvíle doufala, že si to rozmyslí, ale nechá ho tiše odejít...je to jeho přání...jeho volba
co dále říct? silný příběh? hodně silný příběh? a co třeba prostě jen mlčet?... s úctou

lakme
04.08.2014 5 z 5

Dojemný příběh, který se dokonale hodil na deštivý den. Opravdu mě knížka v táhla a já se od ní nemohla odtrhnout. Doufala jsem v lepší konec pro Lou a Willa. Ale takhle je ten konec pro mě víc uvěřitelný, chápu proč už dále nechtěl žít, i když ho milovala, protože on takový život nechtěl a ani by jí nemohl dát všechno co by si přál. Dopis na konci byl velice hořkosladký.

Melaanie
04.08.2014 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, byl to velmi silný příběh, který se hrozně dobře a rychle četl. Určitě bych jí doporučila přečíst i ostatním.

steparka
02.08.2014 3 z 5

Kniha je napsaná krásně, dobře se čte, ale ten konec se mi vůbec nelíbil :-(

katarina3017
02.08.2014 5 z 5

Knihou jsem byla úplně pohlcená. Je to krásný a zábavný čtení. Určitě bych to doporučila komukoliv. Nejvíc slz mi ukáplo na konci, všechno je to strašně dojemný.
Určitě doporučuju

akžena11
01.08.2014 5 z 5

Wau...velmi povedená kniha. Neskutečně mě vtáhla do děje a nemohla jsem se odtrhnout. Dojala mě. Stále jsem věřila v lepší konec (marně), ikdyž o tom, zda to je horší či lepší konec by se mohlo diskutovat. Knížka ve mně vyvolala jakési zamyšlení a představy o životě Lou PO Willovi. Doporučuji.

munka
01.08.2014 5 z 5

Veľmi pekná kniha, ktorá ma dohnala k slzám. Neľutujem, že som si ju prečítala.

Terka18
31.07.2014 5 z 5

Naprosto úžasná knížka, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Je to první kniha z mnoha, co jsem prozatím přečetla, a jedině tato mě dohnala na konci k slzám.

BlueIvy
30.07.2014 4 z 5

Toto je silná káva. Vedela som o čom to je a tušila som ako to skončí. No, aj tak som pri tom revala... ako mimino.

dvoracci
29.07.2014 4 z 5

Velmi pěkný příběh, ale i když jsem tušila jak to dopadne, doufala jsem, že jejich láska by mohla Willovo rozhodnutí změnit.

marvan00
27.07.2014 odpad!

Moyesová není ani tak úspěšná spisovatelka, jako spíš úspěšný grafoman. Vyčítat knize klišé je nesmysl, na čem jiném proboha asi tak žánrová literatura stojí? Přesto i při psaní klišé je potřeba projevit určitou míru invence, aby klišé působilo neotřele. Myšlenkově i stylově na úrovni retardované čtenářky Cosmopolitanu. Zvláštní, jak je tohle romantické čtení pro ženy často jen vypočítavé a v podstatě bezcitné. Místo citu servírují ulepený sentiment.

LeNye
26.07.2014 5 z 5

Přestože v tomto příběhu mnoho lidí nevidí nic výjimečného, pouze jeho nereálnost a klišovitost, mě kniha pohltila. Nepřišla mi nereálná, nepřišla mi nudná, já jsem se bavila a té skvělé holce s osobitým stylem jsem fandila, stejně jako tomu bručounovi na vozíku, pod jehož slupkou se skrýval vlastně fajn člověk, který umí být milý, pozorný a v žilách mu koluje adrenalin.
Nesouhlasím s tvrzeními, že se vývoj postav nikam neposunul, naopak. Líbilo se mi, jak Lou začala více o svém životě uvažovat, že přehodnotila priority a paradoxně díky radám invalidy našla nový způsob života. Líbilo se mi, jak si postupně prokousávali hlavní hrdinové cestu k sobě, jak Lou - která původně neměla o kvadruplegicích ani páru - začala studovat literaturu a hledat rady na diskuzích a zkrátka to, jak se tím nechala pohltit a absolutně tím změnila svůj postoj. Na konci z ní tak byla silná žena, která byla odhodlaná bojovat a prožít život naplno.
Ještě musím podotknout, že by mě docela zajímala filmová adaptace...

rottwy
25.07.2014 3 z 5

Pěkná dojemná knížka, ale žádný zázrak. Vzhledem k tomu jaké nadšené reakce jsem na její konto slyšela, čekala jsem asi něco víc. Při čtení si člověk uvědomí, jak moc je život nevyzpytatelný a že bychom měli vážně žít každým okamžikem.. Willa jsem si zamilovala, bylo mi ho líto, ale jeho rozhodnutí jsem chápala, i když jsem jim přála nějaký "happy end", myslím, že by to nebylo tolik reálné, vzhledem k životu, který Will žil.