Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8468 8468

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You, 2012

VeronikaD
04.07.2014 5 z 5

Knížka mě zprvu nějak neoslovila, ale při čtení dalších stránek mě vtáhla do děje, dokonce jsem se přistihla jak se směji a dokonce i pár slziček ukáplo. Mohu knihu jen doporučit. Není to jeden z těch románů, co skončí happyendem, ale i tak nádherně napsaná knížka. :)

sabulicka
30.06.2014 5 z 5

Nejsem nějaký romantický typ, ale abych poslední kapitoly četla se slzami v očích, to jsem fakt nečekala!!! Nádherný, napínavý, emotivní, příběh!

MadameR
30.06.2014 4 z 5

Při čtení teto knihy se ve mě mísilo plno pocitů. Je to velkolepý příběh a nedivím se, že se stal bestsellerem.

veronika9471
30.06.2014 5 z 5

Posledních padesát stran jsem vlastně ani neviděla přes slzy v očích. Hodně emotivní zážitek.

Nik Tureckova
29.06.2014 5 z 5

Pláču při jakékoliv vzpomínce na tuto krásnou knihu. Je jedničkou v mém žebříčku nejvíc proplakaných knih, které jsem četla. Tahle kniha jen dokazuje, jak je život těžký.
Lou je obyčejná - když nebereme v úvahu její pestrý šatník – dívka, která život ani nestačila zakusit a už se ocitá v zažitém stereotypu. Will je neobyčejně charismatický muž, který život zakusil a skončil připoutaný ke kolečkovému křeslu jako kvadruplegik. Příběh se vám už od začátku zdá poněkud pochmurný, ale pravda je opak. Will a Lou vedou spousty krásných dialogů, navzájem se naučí jeden druhého chápat a vy si je jednoduše zamilujete. Jenže od chvíle poznání s čím se Will vlastně vypořádává, a nejen Will, ale celá jeho rodina…od té chvíle se všechno změní. Najednou se ocitáte v kůži Lou a snažíte se za každou cenu najít pro Willa naději.
Najednou si uvědomujete, že Will se snažil celou tu dobu najít naději pro Lou, kterou se nakonec stal on sám. Ačkoliv on chce ukončit svůj život v nejšťastnější době svého života s ženou, kterou hluboce miluje, a my bychom ho měli nechápat, respektujeme jeho rozhodnutí.
Kniha je napsaná realisticky a čtivě. Postavy jsou krásně vykreslené a jejich dialogy doslova hltáte. Pokud na světě existuje kniha, kterou by si všichni měli přečíst, aby začali žít svůj život, je to právě tahle.

Marcela1950
29.06.2014 5 z 5

Dlouho jsem nečetla knihu s tak emotivním příběhem,vše,co bych k ní chtěla napsat,bylo již napsáno přede mnou,proto se nechci opakovat.Líbil se mi komentář od " hanjana",ale i od dalších čtenářů,proto jsem jim dala palec.

pedi
28.06.2014 5 z 5

Před touto knihou jsem přečetla Poslední dopis od tvé lásky.Musím přiznat že se mi líbila víc a asi mně víc oslovila.Bylo tam hodně věcí podobných těm v mém životě.Přesto Než jsem tě poznala byla krásná.Některé pasáže jako z Pigmalion.Will který ač sám chtěl ukončit svůj život,otevřel oči Lou ,která ten svůj konečně začala žít.To je pravdivé, někdy člověk netuší a možná se i bojí něčeho nového a musí být přistrčen aby to zkusil.Kdyby se Will rozhodl žít s Lou ,asi už by to krásné co spolu prožili pomalu vyprchalo do běžného života s mnoha povinnostmi.Konec v nejlepším se tomu říká a má to něco do sebe .Knížku jsem si koupila a sem tam do ní zabrousím ....pro povzbuzení.

hanjana
27.06.2014 5 z 5

Neobvyklá kniha s neobvyklým zamilovaným příběhem, která vlastně ale z většiny o lásce vůbec není.
Je o životě, o rozhodnutích a o pochopení vlastních možností a překonávání hranic, které nám život určuje. Je plná skrytých poslání, malých vzkazů, které si zapamatuju do budoucna.
Jediná ne-tak-dobrá věc bylo střádání pohledů, které mi tak moc nesedělo, ale někdy - podle toho, čí pohled se do příběhu zrovna vloudil - to udělalo čtení zajímavějším.
Jinak musím uznat, že kniha předčila veškerá má očekávání a totálně mě zničila. Palec nahoru

ChristinT
25.06.2014 5 z 5

Kniha "Než jsem tě poznala" je kniha s velkým K! Tak úchvatný příběh jsem dlouho nečetla a ke konci jsem se přistihla, jak jsem rozhořčená spolu s Lou, když jí oznámil své rozhodnutí, doslova jsem cítila to, co hlavní hrdinka.

I přes "prolog", který se mi stylem napsání nelíbil, jsem to přečetla během jednoho dne a ještě dlouho potom jsem se snažila sžít s tím náhlým prázdnem, které jsem měla uprostřed hrudníku, když jsem spolu s Lou pročítala dopis, který jí Will napsal.
A plus mělo i to, jak se tam objevila vždy jedna kapitola vedlejší postavy a přinesla zcela nový pohled na věc.

Je pravda, že se opět s touto tématikou roztrhl pytel, jako tomu bylo například "boomu" s Odstíny, ale nevadí mi to. Z jednoho prostého důvodu - působí to tak reálně, že se zamilujete do hlavních postav, když potom procházíte dějem společně s nimi, tak cítíte, co oni... Zkrátka celý příběh prožíváte s nimi.

Dokonce jsem v tom našla i stejné prvky jako u knihy "Hvězdy nám nepřály", nebudu to komparovat nebo hanit, každý autor, jiný pohled na věc, avšak já jsem neskutečně ráda, že jsem po dlouhé době našla něco, co se mi doslova otisklo pod kůži...

Vůbec nelituji toho, že jsem si tuhle knihu přečetla, poplakala si u ní, protože tahle knížka je naprosto skvělá! Troufala bych si tvrdit, že je ještě o chlup lepší než Hvězdy nám nepřály.

Je škoda, že u hvězdiček mohu dát jenom to, co mi nabízejí, protože si myslím, že tahle kniha by si zasloužila daleko více!!!!!

Nuttelka
24.06.2014 5 z 5

Uf... musela jsem počkat den po přečtení, abych to trošku vstřebala, ale i tak... já prostě nemám slov, nejde vůbec popsat, co všechno se ve mně odehrávalo a stále odehrává... Strašně moc jsem doufala, že se to Lou povede a Will změní názor, doutnala ve mně naděje, ale i tak čtení moc krásné, silně emotivní, dojemné... Doporučuji všem!

anetka17
23.06.2014 3 z 5

Čekala jsem trochu víc

alnahu
23.06.2014 5 z 5

Tato kniha je po knize „Hvězdy nám nepřály“ ,další nejemotivnější a nejskvělejší knihou ,jakou jsem v poslední době četla . Po dočtení jsem byla úplně rozložená, jak mě hluboce zasáhla, i když se jedná o fikci, přesto na vás příběh Willa a Lou silně zapůsobí. Všem doporučuji si tuto skvělou knihu přečíst.

zdenek5887

Silné...

katerina2006
23.06.2014 5 z 5

ich ouch uch :)) naprosto ale naprosto fenomenální počteníčko. Tahle knižka se pro mne stala prostě srdcovou ..... máme společnou profesi ... a myslím že tohle by se mělo stát v tomhle oboru povinnou četbou :)) achhh ještě jednoou krása !!!!

Lifewithabook
22.06.2014 5 z 5

Vše již bylo v komentářích vystiženo - je prostě úžasná!

Anitta
22.06.2014 5 z 5

Naprosto baječná kniha. Prekvapila me. Zasmala jsem se u ni i tekly slzy. Urcite se k ni vratim.

Roux
21.06.2014 5 z 5

Kniha, která mi zlomila srdce - slova, která nejvíce vystihují můj stav mysli po přečtení. Mohu jen doporučit.

liskarysava
20.06.2014 5 z 5

Úžasná kniha, dlouho mě nic tak nedostalo.

KattyV.
19.06.2014 5 z 5

Nemám slov...Kdyby to šlo, dala bych klidně ještě o hvězdu víc.
Nejvíc mne rozsekal ten dopis na konci. "Prostě jen dobře žij."

Tinuška.87
19.06.2014

Nádherný a silný příběh dvou lidí, který se vryje snad každému do paměti po přečtení této knihy. Když jsem si kupovala tuhle knihu, netušila jsem, že i já budu potřebovat ke knize bonus v podobě kapesníků. Ale posledních cca 50 str. nešlo přejít jen tak, že je to kniha a jen nějaký smyšlený příběh. Bohužel kniha je hodně ze života a donutí člověka se nad vším zamyslet. I když jsem doufala do posledního řádku, že si to přece jen Will rozmyslí, nestalo se tak. I přesto všechno knihu doporučuju, netušila sem, že je až tak dobrá. Klobouk dole!