Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8468 8468

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You, 2012

Baarbucha
25.04.2014 5 z 5

Po přečtení knihy má v sobě člověk zvláštní pocit a nedá mu nepřemýšlet nad životem. Velmi pěkný příběh.

Joges
18.04.2014 5 z 5

Působivý, dobře napsaný a vystavěný román - zajímavý téměř od začátku do konce. Ovšem asi v polovině mé četby se dostavila krize. Všechno mi to najednou přišlo stejné a fádní. Pokud je to bestseller, tak jsem ho četl přesně tři týdny, jak jsem ho často odkládal. Jinou knihu o tisíci stranách jsem zase přelouskal za týden. Zvláštní. Závěr románu mě ale velmi překvapil. Nakonec musím přiznat, že tato kniha mě popostrčila o něco dopředu, proto se k ní nebudu chovat macešsky a udělím plný počet bodů. "Clarková, nebuď jen šedivá myš. Cestuj, užívej si života a nebraň se ambicím."

Aniga
17.04.2014 5 z 5

Co o této knize ještě napsat, abych jsem se neopakovala?
Stačí jediné : buď mohu číst nebo plakat...
Tak moc jsem si přála jiný konec, tak moc jsem v něm doufala a říkala si, že třeba ten můj "výtisk" bude jiný než ostatní. Bohužel zázraky se nedějí.

Laf
14.04.2014 5 z 5

Na tuto knihu jsem se dlouho těšila. Nezklamala. Byla moc pěkná a zároveň se strašně smutnýmm příběhem, který neskončil happyendem, jak jsem aspoň ze začátku doufala, že skončí. Konec byl opravdu nápor na city a ještě chvilku po přečtení trvá, než se z toho člověk vzpamatuje.

monnika88
12.04.2014 5 z 5

příběh se mi velice líbil. po dlouhé době to byla kniha u které mi bylo smutno a i nějaká ta slzička ukápla. Vřele všem jí doporučuji k přečtení.

kika 13
12.04.2014 3 z 5

Obsahově smutné a těžké.Smutný příběh.

Anicka888
11.04.2014 5 z 5

Asi po 15 letech jsem doopravdy brecela u knihy. A to ne ze by mi jen stekla slzicka.. Spis takovej mensi hysteracek :) Krasa, urcite se k ni vratim

DolceVita12
11.04.2014 5 z 5

Taky jsem si u knihy pobrečela a několikrát se vracela k tomu, co bylo nejhezčí. Krásný příběh.

orhiken
10.04.2014 5 z 5

Nesnáším a miluju, když chci příběh strašně dočíst a přes slzy to nejde.

prestiggio
09.04.2014 4 z 5

kniha je bohatá na emocie, aj som sa občas zasmiala ale aj dosť poplakala. Aj ma kniha prinutila dosť rozmýšlať o živote. určite odporučam prečítať.

akneellll
08.04.2014 5 z 5

Krásná knížka, která mě opravdu dostala. :))

Mucko
04.04.2014 5 z 5

Spočiatku som mala predsudky pred touto knihou, romantiku nevyhľadávam a dej som dokázala okamžite predvídať... Cez to všetko, vzhľadom na tak vysoké hodnotenie užívateľov, hovorím si to nemôže byť len tak... Skutočne autorke sa podarilo vyvolať emócie a vzbudiť vlnu záujmu.. Kniha je napísaná s ľahkosťou, vtipom a predsa plná smútku.. V poslednom čase sa prebúdza záujem o túto problematiku (film Nedotknuteľní)..

Lidka
03.04.2014 4 z 5

Příběhu bych dala 5*, ale zpracování něco chybí.
Jinak to bylo opět velký nápor na city.

hanap
01.04.2014 5 z 5

Krásně napsaný příběh , je velká spotřeba kapesníčků , na závěr ještě nějaký čas na přemýšlení - jak bych se zachovala já ? Doporučuji přečíst.

kusma
31.03.2014 5 z 5

Krásná kniha. Snad mi tam jenom chyběl pohled i druhého hlavního hrdiny.

A překvapuje mě, kolik je zde v komentářích spoilerů, aniž by na to jejich autoři upozornili... Knihu si tedy určitě přečtěte, ale komentáře zde si nechte raději až po jejím přečtení. Některé mi dost zkazily pocit z knihy....

Bet
29.03.2014 5 z 5

Je to opravdu krásná kniha,opravdu mě moc zasáhla. Při čtení jsem přemýšlela co bych dělal být na místě Willa a po pravdě asi bych to taky chtěla ukončit. Vžila jsem se tak do role Louisi, že jsem místy ani nedýchala a brečela a brečela. Všem doporučuji knihu přečíst je to opravdu silný příběh. Člověk se po přečtení knihy musí nad sebou zamyslet a začít si vážit obyčejných věcí a hlavně si ten život užívat.

dalimoni
28.03.2014 5 z 5

Velmi silná kniha. Dotkla se několika ožehavých témat (život kvadruplegiků, asistovaná sebevražda...). Velmi čtivě napsaná. Jedna z velmi mála knih, která mě dokázala "rozplakat". Primárně určeno pro ženy (Román pro ženy), ale troufám si říct, že je to příběh, který "musí" zasáhnout všechny čtenáře bez ohledu na pohlaví.
Dlouho jsem nečetl tak citlivě napsanou, smutnou a přitom v určitých místech veselou a optimistickou knihu. Jedna z mála knih v edici Světový bestseller, kde dávám 5* bez jakéhokoliv uvažování, opravdu silný čtenářský zážitek.

Denčaa
26.03.2014 4 z 5

U této knihy stále nevím. Hodně mě zasáhla a taky poučila do života. Je to i taková motivační kniha. Nečetla se mi špatně, ale stále jsem se do ní dostatečně nemohla pohroužit. Příběh byl velice silný, vyvolával ve mě plno emocí, je to určitě kniha na zamyšlení. Je v ní od každého trochu. Ke konci jsem měla opravdu na krajíčku a i po přečtení knihy, jsem nad příběhem neustále uvažovala. Kdo chce zažít silný emocionální pocit z příběhu, sahá po správné knížce.

Evickar
26.03.2014 5 z 5

Románů jsem přečetla už nepočitatelně, ale žádná mě nedojala tolik jako tato. Ikdyž už jsem několik knih na to stejné téma četla, už si je téměř nepamatuju, ale tahle se vám strašně moc vryje do paměti.Je skvěle napsaná a neuvěřitelně emotivní a vy si ke knížce musíte povinně ještě koupit balík kapesníků. Do hlavní postavy se vcítíte během několika prvních stránek a přemítáte, jak by jste se asi zachovali na jejím místě... co byste udělali jinak nebo naopak neudělali vůbec a jak byste se chovali na místě ochrnutého Willa, který se na světě už nemá z čeho těšit.

Michnicka
26.03.2014 5 z 5

Jsem hrozný cíťa, ale tato kniha by určitě dojala i člověka, co si myslí, že má srdce z kamene. Moc knih jsem zatím nepřečetla, ale jsem si jistá, že na tuto nezapomenu. Čekala jsem na ní dlouho v pořadníku naší knihovny a teď jsem rozhodnutá, že si jí musím koupit, protože se mi tohoto pokladu co leží vedle mě vůbec nechce vzdát. Poslední stránky se mi hrozně špatně četly, nemohla jsem přestat bulet. Nádherný a dojemný příběh!!!!