Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8468 8468

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You, 2012

Tétéčko
04.03.2014 5 z 5

Kdyby to skončilo happyendem, asi bych byla raději, ale tohle je bohužel život. A Williho chápu, řešila bych to, mít tu jeho sílu a odvahu, podobně.

maya.taufer
03.03.2014 5 z 5

Kniha mě úplně pohltila. Kvůli dětem, jsem se od ní musela odtrhnout, aniž bych chtěla a těšila jsem se, až se k ní zase ve svém volnu vrátím a budu jí dále číst. Konec jsem takový nečekala... čekala jsem klasický slaďák, že Will nakonec s Louisou bude chtít žít i přes všechno svoje postižení a možná proto se pro mě stala kniha tak výjimečná. Žádná kniha mě nepohltila natolik, abych si připadala na konci svých sil i já. Při mém překvapení mi i ukápla slza a už teď vím, že se jednou ke knize ráda vrátím, abych si ji znovu přečetla.

petimat
03.03.2014 4 z 5

Kniha mě hodně dostala. Nechtěla jsem na konci slaďák, ale takový konec se mi tak nějak nelíbil. musím nad tím pořád přemýšlet. Opravdu má život smysl jedině tehdy, když jsme zdraví , úspěšní, krásní a bohatí? A když to tak není-tak to jsem si nevybral, to nechci, to radši smrt? S tím se nějak nemůžu ztotožnit.

mayinka
02.03.2014 3 z 5

Knihu jsem dostala a proto jsem nevedela, do ceho jdu. Chapala jsem rozhodnuti Willa ale MOC jsem si prala, aby byl konec jiny, nebyl. Probrecela jsem ty posledni stranky a dekovala za to, ze jsem ja i moje okoli zdrave. Nikdo vlastne nedokaze pochopit jak presne se takovy clovek citi .
Dalsi vec - hned jsem si nasla na netu Dignitis Switzerland. Opravdu existuje. Ale je to opravdu pro vsechny lidi dostupne? V knize vystupuje miliardarska rodinka, pro ktere neni nic problem.

Lennji
28.02.2014 4 z 5

Zvláštní kniha..ze začátku docela nezáživná, těžká, smutná..pak se ale děj začne měnit, stávat se veselejším, plným pocitů a dojmů, vazeb přátelství a lásky, odhodlanosti..Konec byl smutný..Příběh hluboký..Asi bych si jí znova nepřečetla, ale určitě doporučuji

Dousabel
27.02.2014 5 z 5

Dopředu říkám, že nejsem moc příznivcem tzv. "ženských" románů, ale tahle knížka mě dostala. Nejde ani tak o obsah, kdy se jedna mladá žába snaží zachránit kluka, který už svůj boj vzdal a ty situace jsou jak vystřižené z nějakého amerického dojáku, ale ten konec. Konec jsem totiž vůbec nečekala, většinou nečtu anotace, komentáře, ani spoilery, takže mě závěr úplně rozdrtil. Možná mi taky přišel trochu utnutý, věnovala bych tomu více stránek, zase na druhou stranu jsem tím ušetřila pár kapesníků. (I tak jich nebylo málo) :) Málokdy se bojím u konce otočit každou další stránku, jako u této knížky. Vřele doporučuju

Lucka385
27.02.2014 5 z 5

Wow! Jak začít.....Knihu jsem právě dočetla a ještě jsem plná emocí. Je to nejkrásnější a zároveň nejsmutnější kniha, jakou jsem kdy četla. Po prvních pár stránkách jsem si říkala, že to bude jen příběh postiženého muže a mladé ženy, kteří se do sebe zamilují a nakonec všechno dobře dopadne. Přesně tak jak to bývá v červené knihovně. Ale tahle knížka má v sobě něco jiného. Přes jiskřičku naděje, štěstí......až po úplné dopadnutí na dno. A nejhorší na tom je, že se od toho dna nejde odrazit. Žádné oslnění za růžovými brýlemi, krutá realita.

Knihu jsem samozřejmě obrečela a upřímně by mi nevadilo, kdyby měla třeba ještě o sto stránek více :-). Jsem moc ráda, že jsem dala na recenze a knihu si pořídila a přečetla.

,,Tohle bylo nejlepších šest měsíců mého života," zašeptala jsem mu.
,,Je to zvláštní, Clarková, ale pro mě taky."
A tohle mi najednou zlomilo srdce.

mája1970
27.02.2014 5 z 5

Nádherná kniha.Jedna z nejlepších co jsem poslední dobou četla.Doporučuji

Virusek
26.02.2014 5 z 5

Opravdu nádherná kniha, četla jsem ji jedním dechem. Také jsem věděla jak dopadne, ale stejně jsem ve skrytu duše doufala, že se stane zázrak. Konec jsem probrečela jak želva, kniha mě zasáhla a patří k mým nejoblíbenějším, určitě se k ní budu vracet.

motorkari
25.02.2014 5 z 5

Jedna z nejlepších knih za poslední dobu. Přečetla jsem ji za pár dnů. Určitě doporučuji. :-)

Miš
25.02.2014 5 z 5

Na tuhle knihu jsem se hrozně těšila. Měla jsem ji zarezervovanou v knihovně víc než půl roku, než na mě konečně přišla řada. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a přečetla jsem ji na jeden zátah, což je asi škoda, chtěla jsem si ji pořádně vychutnat. Bylo to ale silnější. I když jsem konec knížky tušila od začátku, stejně mě to dostalo. Moc hezky napsaná knížka, určitě se k ní ještě vrátím.

Gwendolyn
24.02.2014 2 z 5

No zas tak mě to neuchvátilo jako vás všechny tady a rozhodně jsem u toho nebrečela. Přišlo mi to spíš nezáživné než krásné.

Hellou
22.02.2014 4 z 5

Knížku jsem měla už delší dobu vyhlídnutou ... že jsem na konci brečela je jasný, s tím jsem do toho šla :) SPOILER Ale téma euthanasie mě v tomhle typu knihy příjemně překvapilo... osobně bych uvítala ještě propracovanější pohled na etickou stránku věci, protože vždy, když se rozpoutala diskuze, tak to jedna ze stran na mě zbytečně brzo utla, ale jinak spokojenost a zasloužené 4 hvězdy :)

Monicay
21.02.2014 5 z 5

Moje třetí smutná kniha. Pořád je nemám ráda. Jsem prostě ten typ na happyendy, takovéto 'a žili šťastně až do smrti'. Jistě dobrý konec, správný konec nemusí být černobílý, může mít tisíce odstínů. Než jsem tě poznala asi nemohlo dopadnout jinak, než dopadlo a příběh to byl opravdu krásný. I já jsem si hledala chvilky mezi cestováním z/do práce, vařením a vším ostatním, abych mohla aspoň nakrátko otevřít knihu a začíst se. Silný, čtivý příběh, skvělý humor hlavních postav, všechno se mi to prostě líbilo. Přinutilo mě to taky uvažovat o změnách - Louisa v knize kdesi říká, že je se svou prací, se svým životem spokojená. Když se setkává s novým prostředím, s něčím, co nikdy nepoznala, je změna nutná, v uvažování i v přístupu k životu. Je ale taková změna vždy ku prospěchu? Není někdy lepší žít si svůj nevědomý život a být s ním spokojená? Co když vás změna a nově vědomosti posunou někam, kde byste měli být šťastní a vy přesto nejste? Cesta zpátky do výchozího bodu už většinou není možná.

alfa30
20.02.2014 5 z 5

Krásná kniha, moc krásná. Dočtení knihy se neobešlo bez slz. Doporučuji všem ...

pipi.sava
19.02.2014

Nádherná, čistá a hluboká knížka ! Všem vřele doporučuji :) Dostalo mě to, naprosto mě to dostalo

pocketka
17.02.2014 5 z 5

Nemohla jsem přestat číst. Krásná kniha. Od poloviny tušíte, jak by to mohlo dopadnout, ale vlastně až do poslední chvíle to nevíte na sto procent. Kniha je velmi čtivě napsaná, opravdu jsem ji "zhltla" na posezení, takže se k ní - navzdory tolika emocím, co ve mě vyvolala - budu vracet a tentokrát si ji více vychutnám. (Jen mohu vytknout jediné a to, že jsem po ní sáhla ve chvíli, kdy jsem potřebovala klasickou love story. Tohle je vše, jen ne klasický zamilovaný příběh, u kterého Vám vlastně ani mozek nemusí zapnout - právě naopak)

Biernatka
16.02.2014 5 z 5

Kniha roku 2013

Tak teda..čekala jsem, že to bude pěkný milostný příběh, ale že o tom budu tak často přemýšlet a honem utíkat z práce, abych knihu dočetla, mě fakt nenapadlo :) Nádhérná knížka, napsána s opravdovostí a sarkastickým britským humorem, která ale naštěstí nespadá do tradičního klišé- pečovatelka- postižený.
V podstatě všechno už tady bylo řečeno, Moyessová perfektně vystřihla hlavní postavy ( úplně jsem si dokázala představit Luisu a její bláznivý styl oblékání)))
Trochu škoda, že se do příběhu nevložil Will, ale i tak jsem se střetla s jeho světem a jeho volbu v podstatě chápu.
Už se těším na filmové zpracování :)

ElenaM
15.02.2014 5 z 5

Dostalo mě to, naprosto mě to dostalo... a to tak, že jsem tuhle knihu nominovala na Knihu roku 2013. Ze začátku mi vůbec neseděl styl, jakým je to napsané, zdál se mi až přehnaně jednoduchý a naivní, ale později jsem pochopila, že je to asi i účel. Tenhle příběh se vám dostane pod kůži. Zamilovala jsem si hlavní postavy a během čtení jsem se mockrát zasmála a mockrát plakala. Je to velmi emotivní dílo, které se nejspíš zařadí na seznam "knihy, které mi změnily život" nebo alespoň pohled na něj.

Bunburistka
15.02.2014 5 z 5

Kniha, která se mi vryla hluboko, opravdu hluboko do srdce. I když už je to pár měsíců, co jsem ji přečetla, zanechala ve mě plno myšlenek, které mě provází téměř každý den. Nádherná, čistá a hluboká knížka ! Všem vřele doporučuji :)