Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8385 8385

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You , 2012

ElikaS
20.08.2020 5 z 5

Nad touhle knížkou jsem přemýšlela už dlouho a nevím proč, ale moc se mi do ní nechtělo, přestože jsem na ní slyšela celou řadu kladných doporčení. Konečně jsem se do ní pustila a děj jsem jen hltala, bylo to krásné - vtipné, k zamyšlení, dojemné, uvěřitelné,... Moc se mi knížka líbila a rozhodně doporučuji.

Knihobolka
04.08.2020 4 z 5

Děj mi trochu připomínal film Nedotknutelní.
Jinak je to moc hezky napsané, někdy trochu křečovité.

Děj uvěřitelný, postavy reálné.

Poslední kapitolu jsem tedy probrečela.

Lenka0007
27.07.2020 5 z 5

Příběhy červené knihovny nevyhledávám, ale tady jsem udělala výjimku. Krásné, veselé, dojemné, líbila se mi i filmová verze.

Kiuska
23.07.2020 5 z 5

Opravdu paráda! Příběh je dobře napsaný, vtipný, ale naneštěstí i smutný. Takových knížek jsem za život moc nepřečetla, nerada totiž pláču, když to není smíchy, ale tohle se opravdu povedlo. Krásný srdceryvný příběh o životě, o lásce, podpoře a o tom, co se s člověkem stane, když ho potká opravdu velké neštěstí. Co se týče postav, tak Louisu jsem si okamžitě zamilovala, je úžasně bláznivá, vtipná. Will se může zezačátku zdát jako nepříjemná postava, ale věřte mi, že se to změní a oblíbíte si ho jako já. Navzájem se naučili spoustu věcí. Sice jsem nejdříve viděla film a asi tak přišla o určitá překvapení, ale to mi nezabránilo příběh si pořádně užít a hltat ho plnými doušky. V knize je toho přeci jen víc. Takže pokud máte chuť se zasmát, culit se a zároveň si zaplakat, jděte určitě do toho.

Janulano
17.07.2020 5 z 5

Někdo může říct,že je to klasická "červená knihovna". Možná ano,ale podle mě je to velice pěkná knížka s překvapivým koncem.

Beranven
15.07.2020 5 z 5

Vyborna kniha ktera me rozesmala a i jsem si u ni poplakala

zuzana4291
15.07.2020 5 z 5

Měla jsem ze začátku problém s touto knihou a to jen z toho důvodu, že jsem ji už videla z filmovanou. Ale nakonec jsem se po pár stránkách začetla a opět to byla nádrherná romantická kniha. I když nekončí úplně šťastně, ale je to moc hezký a dojemný příběh.

amejzlík
10.07.2020 5 z 5

Jako první jsem viděla film, takže jsem předsevzala, že nebudu brečet. A stejně jsem ronila neskutečné krokodýlí slzy. Moc krásná knížka. Velmi se těším na další díly a jsem zvědavá jak to s Luisou dopadne...

Jonna
04.07.2020 3 z 5

Stále se nemohu rozhodnout, jestli je kniha dobrá, nebo ne. Možná je to tím žánrem, který asi nebude mezi prvními v seznamu mé četby. Na druhou stranu se dobře napsané "ženské literatuře" (to označení nesnáším) se nebráním. Tahle kniha mi, hlavně ke konci přišla zdlouhavá, a dočetla jsem ji jen proto, abych se dozvěděla, co jsem tušila. Zakázané ovoce, od stejné autorky, se mi líbilo víc.

baty
30.06.2020 5 z 5

Super kniha. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Celou dobu jsem si myslela, že Louisa uspěje, ale to by byla už opravdu hodně červená knihovna. Každopádně mě autorka přesvědčila o tom, abych se zamyslela i nad svým životem. Na konci mi i slzička ukápla, takže já jsem spokojená :-)

PavkaM
27.06.2020 5 z 5

Ano, je to kniha plná klišé. Ano, je to kniha, která přesně ví, jak probudit ty správné emoce.
A ano, je to kniha, kterou neodložíte, dokud nebudete na poslední stránce. Zamilujete si Luisu, protože je spravně ulítlá a má srdce na pravém místě a zamilujete si i Willa, i když je nesnesitelný, protože má srdce taky na pravém místě.
A nevyhnutelně se zamyslíte sami nad sebou - vážně umím naplno využít toho, co mi život nabízí? Umím si užívat svého mládí a plného zdraví, nebo jen přežívám v bublině, ať už ze strachu, lenosti, pohodlnosti...?
Pravě toto poselství, které si z knihy odnáším, řadí tuto knihu mezi nejlepší, které jsem kdy četla.

Anka67
19.06.2020 4 z 5

Vůbec jsem netušila, co od knížky čekat, dcera ji přečetla a řekla, že se mi bude líbit. Pominu, že je to červená knihovna, to mě snad ani nezaujalo, ale uvědomila jsem si, že jsme Bohu začali mluvit do Jeho řemesla... Možná víc, než je zdrávo

Honkovae
17.06.2020 5 z 5

Davam 5*. Nemohla jsem prestat cist. S necim takovym jsem se v mem zivote nesetkala. Dalo mi to hodne novych nazoru a pohledu na vec. Poucne,zajimave,krasne,dojemne.

chlupydupy
16.06.2020 3 z 5

Autorka píše poutavě..téma je zajímavé..ale přišlo mi to takové moc jak z červené knihovny..holka co nikdy nebyla mimo město, každý večer tráví u televize, nikdy nebyla na koncertě a neviděla film s titulky..chápu, že tím chtěla říct, že se vyvíjí..ale kdyby to nedělala tak prvoplánově, myslím, že by to bylo lepší..

Meginald
15.06.2020

Přijde mi, že oproti filmu je kniha víc rozvedená, ale takovým způsobem, že občasné zabíhání do detailů neobtěžuje. Naopak je to zajímavější pro představivost. Krásný příběh, na konci doporučuji kapesníček na slzy ;)

Luc00inka
07.06.2020

Úplně skvělá knížka. Nemohla jsem přestat číst . Sice jsem viděla film dříve než četla knížku, ale moc mě bavila. Jen musím podotknout, že je film úplně jako ta knížka, takže kdo jste viděl nejdříve film, asi vás děj moc nepřekvapí. Já film viděla asi tak před 2 lety, takže jsem trošku zapomněla co tam bylo.

ydnac
03.06.2020 5 z 5

Láska, naděje, sranda, trapasy, zklamání, lítost - asi tak bych tuto knihu popsala. Příběh je nádherný a zároveň smutný. Dokážu si představit jak se Will cítil, mám v rodině podobný problém a člověk by se měl zamyslet co je na světě opravdu důležité a měl by být rád za každý den s lidmi které má rád, ať už je to rodič, přítel,kamarád, manžel, dítě...Knihu určitě doporučuji, stejně tak film.

kamca4151
29.05.2020 4 z 5

(SPOILER) Nejsem úplně cílová skupina milostných knížek a červené knihovny. Za největší lovetory mýho života asi považuji knihu 1984. Ale tohle jsem zhltla jedním dechem. Tak trochu jiná romance a zamyšlení se nad tím, že někdy prostě člověk nemůže mít všechno.

Lucy2211
27.05.2020 5 z 5

Letos uplyne pět let od doby, kdy jsem tuto knihu četla poprvé. Tenkrát jsem vůbec nevěděla, jak moc příběh zasáhne do mého života i srdce. Když mi kniha toho dne dopoledne dorazila, okamžitě jsem se pustila do čtení. Ještě téhož dne pozdě v noci jsem měla dočteno, zlomené srdce a slzy mi stékaly po tváři. Přesně takové vzpomínky jsou na první čtení knihy "Než jsem tě poznala."
Autorka mě doslova okouzlila stylem psaní, čtivostí příběhu i brilantním vykreslením hlavních hrdinů a prostředí. Od spisovatelky jsem četla postupem času všechny její knihy, ale tato bude pro mě navždy jedna z nejlepších. I když už jsem jí od té doby četla znovu několikrát, pocity po dočtení byly stejné. Pokud tedy hledáte romantickou knihu, která změní váš pohled na svět i na lidi okolo nás, tato je ta pravá.
Doporučuji a autorce děkuji za skvělý čtenářský zážitek, který nikdy nevymizí z mé mysli.

umami1515
20.05.2020 4 z 5

Donutila mě se nad svými názory zamyslet. Jen kdybych si předtím nepřečetla ty spoilerující komentáře.