Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8386 8386

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You , 2012

Anett525
17.05.2020 5 z 5

Kniha je rozhodně lepší než film,i když film mám taky ráda. Přečetla jsem jedním dechem.

HockeyGirl
13.05.2020 5 z 5

Viděla jsem jako první film, než jsem četla knížku. Jelikož není tak úplně moje, ale sestry, tak jsem ji neměla kdy jindy dřív přečíst. Navíc ji pak měla půjčenou i jedna známá, takže jsem si musela počkat, až se dostane i do mých rukou. Jsem moc ráda, že jsem knihu mohla přečíst. Mám i názor na film X kniha. Film je v mnoha věcech jiný, ale v podstatě je stejný, jako kniha. V knize je například postava jako Willova sestra, ve filmu nikdo takový není. Navíc v knize jsou i některé pasáže, které taky nebyly ve filmu. Nějací novináři, kteří chtěli s Louisou udělat rozhovor, to tam taky nebylo. Anebo sousedská hádka, ta mi tam přišla docela nepodstatná. Ale tak to je knížka, vždycky se něčím liší od filmu. Doporučuji přečíst prvně knížku a pak kouknout na film. Já jsem to udělala obráceně a pak jsem přišla o moment překvapení. Přesto se mi knížka moc líbila a dávám jednoznačně 5*, jinak to nejde. Willův život a Louisi mě prostě okouzlil. ♥

Jessica007
12.05.2020 5 z 5

Moc hezká kniha. Nejdříve jsem viděla film, také se mi líbil. Knihu jsem si koupila už před časem, četbu jsem trochu odkládala. Samozřejmě se mi líbila, je skvělá, dojemná, smutné téma i konec. Romantická. Kdybych ji četla jako mladá, líbila by se mi určitě ještě více, ale to ještě nebyla ani napsaná. Doporučuji.

kyselina_24
12.05.2020 5 z 5

Krásná kniha, ještě lepší film !

iiiccc
11.05.2020 4 z 5

Na začátku naprosto nesympatické postavy. Lou, která od života nic nečeká, ale na druhou stranu pro ní není žádná práce dost dobrá . Dále členové její rodiny, kteří ji mají sice rádi, ale pouze když nosí domů dost peněz, aby si udrželi svoje pohodlí. A ještě jsou pokaždé dotčeni, když Lou něco požaduje od nich. Protivný invalida Will,pro kterého život ztratil smysl. Všichni vesměs sobci. Akorát pečovatel Nathan, to byl prima chlapík.
V průběhu se tento stav ale mění. Protože postupně všichni začnou myslet více na ostatní a paradoxně i sami na sebe (v dobrém) a začínají chápat. A i když jsem od začátku znala konec, stejně jsem trošičku zadržovala slzy.

vorlice28
05.05.2020

Úžasná kniha. Při čtení jsem se smála a na konci i brečela.

molisa
04.05.2020 4 z 5

První "setkání" s autorkou, určitě sáhnu i po jiné její knize.

Maky78
01.05.2020 2 z 5

“Milostný příběh”
Asi jsem měla číst ve 20 už bohužel nejsem žádná naivka :-)

Pampelda
30.04.2020 5 z 5

Krásná i když velmi smutná kniha .

be_pa
27.04.2020 5 z 5

Nejdřív jsem viděla film a hned jsem šla hledat knížku. Poutavý příběh. Četlo se moc hezky. Hned má člověk pocit, že mu vlastně nic nechybí. Rozhodnutí kvadruplegika Willa plně chápu.

Ronnie68
25.04.2020 5 z 5

Krásná a zároveň smutná kniha ... měla jsem i slzy na krajíčku ... dokáže (tedy mě tedy ano) přenést do děje ...

rm
15.04.2020 5 z 5

Viděl jsem nejdřív film. Ale ani knihou nejsem zklamán (jasně že ne :-) Výborný, dojemný...

VendyVev
12.04.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem četla mezi prvními 3 nebo 4 roky zpět , když jsem přišla na to, že číst mě baví. Knihu jsem si koupila díky krásné obálce.
A nezklamala mě. Pro mě je to moje nejoblíbenější kniha. Srdcovka.
Louisa a Will... Láska, zklamání a euthanasie. Nebudete zklamání. Nádherný děj.

Anitram22
31.03.2020 5 z 5

Pro mne to byo moc hezke cteni. Krasny, ikdyz smutny pribeh. Knihu urcite doporucuji.

Etule
28.03.2020 4 z 5

Komentář může obsahovat SPOILER
Kolem téhle knihy jsem kroužila doslova roky, po které jsem ji měla v knihovně. Hlavně proto, že jsem věděla, jak dopadne. Částečně kvůli komentářům tady, částečně samozřejmě díky tématu.
Dostala jsem se k ní vlastně jen díky sázce s kamarádkou, která viděla film, a chtěla se na něj se mnou podívat. Což jsem odmítala, dřív než přečtu knihu. A tak jako jsem si dala načas s otevřením, tak jsem si dala chvíli na přemýšlení i ke komentáři.
Kdybych ho napsala bezprostředně po přečtení byl by plný ufňukaného tlachání, jak to bylo nefér a jak to mohl udělat a bla bla bla. Jenže, čím více nad tím přemýšlím, tím více to chápu. Přestože věděl, že by s Louisou byl šťastný, nechtěl aby se "zahrabala" s ním, ale vylétla konečně do světa. O to víc mi byl sympatický, a o to víc jsem ořvala, jak to dopadlo. Ale že budu bulet jako želva jsem věděla, už když jsem se do knihy pouštěla. Jediné, co mě v knize mírně rušilo, bylo občasné odchýlení od vyprávění Louisy k vsuvce jiné postavy. Nějak mi to tam nesedlo. A ve finále mi chybělo, že se tam takhle neprojevil i Will.
Vedlejší postavy byly celkem sympatické, sedl mi hlavně ošetřovatel Nathan. Ten byl fajn.
Celkový příběh se četl lehce, i přes opravdu závažné téma. Myslela jsem, že budu muset dělat pauzy během čtení, ale nakonec to tak nebylo. Jen nevím, jestli si přečtu i další díly, protože už tam nebude Will. Uvidím, možná časem. Teď potřebuju nějaký čas číst jen samé sluníčkové knížky.

Per-quiee
25.03.2020 5 z 5

Eutanazie je kontroverzní téma, ale kniha byla napsána tak, že se každý do příběhu vcítí a dovolím si i tvrdit, že chápe rozhodnutí Willa. I o takovýchto věcech je důležité psát.

baru_vosh
25.03.2020 5 z 5

Čtivé, poutavé, napínavé, dojemné.. tzv. jsem příběh hltala. I slza ukápla, přesto, že jsem věděla jak to dopadne už z filmového zpracování. Bezva počtení!

marki.dvorakova
23.03.2020 5 z 5

Lou mi byla fakt sympatická. Její a Wiilův příběh mě úplně pohltil a já nechtěla přestat číst. Ani jsem nedoufala, že to skončí happyendem, přesto slza na konci stejně ukápla.

Carol1122
17.03.2020 4 z 5

Kniha vás chytne za srdce od prvního až do posledního písmenka. Já osobně nejdříve viděla film a až po letech se vrátila ke knize, takže děj pro mě nebyl překvapením. I přesto musím říct, že popisy v knize na mě způsobily daleko víc a celkově mě tak příběh daleko více upoutal. Neuronit žádnou slzu bylo opravdu těžké.

Mruskulka
16.03.2020 5 z 5

No teda. Příběh Willa, který je po nehodě upoután na vozíčku a Lou, která má za sebou nepříjemnou zkušenost. Příběh mě úplně pohltil a až do konce jsem věřila, že to dopadne dobře a Will si Švýcarsko rozmyslí. Prostě skvělý, i když smutný