Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8386 8386

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You , 2012

befel
09.12.2019 5 z 5

Krásná něžná kniha

Nikusha
06.12.2019 5 z 5

Líbí se mi, že to změnilo Louisu. Jakoby udělal ještě naposled dobrý skutek.

Fazolecek
05.12.2019 4 z 5

Zvolila jsem tuto knihu i když tenhle žánr nevyhledávám a už mám v rukou druhý díl. Byla to fajn odpočinková četba. Závěr jsem trochu čekala, ale i přesto mě překvapil. Líbila se mi povaha obou hlavních postav a jak je autorka vykreslila. Můžu doporučit =)

lenka0383
30.11.2019 4 z 5

Kniha se mi velmi těžko hodnotí, protože jsem před jejím čtení již viděla film. Moc se mi líbí námět i styl autorčina psaní, ale na hodně místech mi to přišlo hodně rozvleklé a konec mě nijak nezaujal. Ve filmu mi to zakončení přišlo takové pádné a šokující, v podstatě skvělé, ale tady, když jsem měla k dispozici i vnitřní svět hlavní postavy, jsem nějak nemohla pochopit to, co udělala a proč to udělala. Jedna z kapitol, která je napsaná z pohledu její sestry, úplně vybočovala z celého rámce knihy. Přesto dávám čtyři hvězdy, protože se mi líbí styl, jakým autorka píše, a příběh je velmi originální a zajímavý, konec odvážný a nečekaný.

Jana512
24.11.2019 5 z 5

Od knížky se nedalo odtrhnout, i když náročná na city! Hlavní hrdinka ukázala velkou vynalézavost v přístupu k nemocnému, který jí dál poznat její schopnosti a povzbuzoval ji, ale stál si za svým rozhodnutím, což bylo pro všechny těžké.

Jessybelle
24.11.2019 5 z 5

Už pár měsíců jsem knihu neshltla tak rychle... Udělala na mě velký dojem. Jak tématem tak zpracováním. Patří mezi knihy, které s klidným svědomím doporučím dál. A asi se k ní časem vrátím...

Squish
21.11.2019 4 z 5

Tohle není můj žánr, knihu jsem volila spíše jako oddechovku a taky protože mi padla do ruky v knihovně. A popravdě se mi - světe div se - líbila, což bych do sebe nikdy neřekla. Moc milá, pěkně vyprávěná, bez zbytečných hluchých míst.

VasnivaCtenarka
20.11.2019 4 z 5

Tuto knihu jsem četla až poté, co jsem shlédla stejně pojmenovaný film. Knížka se četla velmi dobře, příběh je to dojemný, laskavý a emotivní. Dokonce i moje maminka, která velmi nerada čte, tuto knížku přelouskala jedním dechem :) A věřte mi, že to už něco znamená :) Knížce tedy můžu dát pouze a jen pozitivní hodnocení! Děkují autorce za příjemnou chvíli :)

LenkaKa
11.11.2019 4 z 5

Je to krásný příběh a otázka eutanazie je vždycky složitá.

Joyce24
10.11.2019 5 z 5

Smutný ale krásný příběh. Nemám slov , jen doporučuji si knihu přečíst.

esfinge
08.11.2019 5 z 5

Dlouho jsem knihu měla doma a tak nějak se mi do ni nechtělo, bála jsem se, ze to bude moc preslazeny...
Nakonec jsem přečetla za dva dny a bylo to krásný. Krásný a strašně smutný. Moc jsem Louise fandila, ale ještě víc jsem chápala Willovo tezke rozhodnuti:(.

LucySmile
07.11.2019 4 z 5

Krásný příběh a hlavně velmi smutný. Nic z toho jsem nepředpokládala a byla jsem napnutá až do konce. Zajímavý pohled na invalidního člověka a naprosto chápu jeho nechuť žít.

Barussat
05.11.2019 5 z 5

Film je jeden z mých nejoblíbenějších, a tak jsem si knihu určitě musela přečíst. Překvapilo mě v ní několik věcí, které se od filmu docela lišily, ale nechci nějak spoilerovat. Každopádně je to krásná kniha, kterou doporučuju moc všem.

Aseverova
05.11.2019 4 z 5

Od knihy jsem čekala trochu více, ale i tak celkem pěkné ačkoliv smutné čtení.

kudrdlinka
30.10.2019 5 z 5

Konečně jsem se k této knize taky dostala. A je moc hezká - krásný příběh plný emocí ale i otázek, a ne úplně jednoduchých. Louisu jsem si oblíbila brzy, postupně i Willa, Nathana a další. Bylo mi s nimi moc fajn. Knížku jsem poslouchala jako audioknihu moc hezky načtenou Evou Josefíkovou.

jitka5151
27.10.2019 3 z 5

Kniha mě hodně zklamala. V poslední čtvrtině jsem se dost nudila a už mě přestávala bavit. Konec smutný, ale aspoň to byla tedy za mě nejčtivější část.

biskupova
27.10.2019 5 z 5

Skvělá kniha, vřele doporučuji, ale ten konec mi zlomil srdce.

MišuleP
19.10.2019 5 z 5

Silny pribeh u ktereho si uvedomite co jsou opravdove starosti.
Knizka krasne napsana.

Blair88
17.10.2019 5 z 5

Přečteno jedním dechem i přes ty všechny slzy u toho.

Wabinka
16.10.2019 5 z 5