Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8389 8389

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You , 2012

Wabinka
16.10.2019 5 z 5

Nádherný příběh.

Coco3
06.10.2019 5 z 5

Líbila se mi moc. Děj jsem znala z filmu, přesto jsem doufala....
Člověka to donutí přemýšlet, co vlastně život je, jak křehký je a jak neskutečně těžký může také být. Lou byla výborná, přála jsem si, aby kniha měla ilustrace a viděla jsem ty její modely :-). Druhá kniha od této autorky a opět to bylo velmi dobré čtení, díky za to!

Kuci12
03.10.2019 5 z 5

Knížka je rozhodně lepší než film. Možná je to tím, že jsem nejdříve četla a pak až koukala. Příběh má spád a Louisa se stala mojí oblíbenou postavou. Od začátku tušíte, jak to dopadne, ale stejně pořád doufáte, že nastane zásadní obrat v ději. Samozřejmě došlo i na slzy, ale není to typická červená knihovna a jde v ní o víc.

ZůzaSomolka
02.10.2019 5 z 5

Příběh nejen o lásce, ale i o povzbuzení dělat nové věci a vystoupit ze své zóny pohodlí. O tom, že věci nejsou zas tak složité, že složité je děláme jen ve své hlavě a že s odhodláním člověk zvládne mnohem víc než myslí. Není to jenom bezvýznamná červená knihovna, ale kniha s nějakým poselstvím. Kniha, která povzbudí a třeba dodá odvahu.

dominika8486
29.09.2019 4 z 5

Má první "červená knihovna", a to jen z důvodu, že to bylo o kvadruplegikovi. Neříkám, že to bylo špatné, ale zase se vrátím ke svým psychothrillerům :) Není to nic pro mě. Každopádně knížka milionkrát lepší než film, kde ty herecké výkony byly opravdu příšerné. Takže rozhodně nejdřív přečtěte knížku, protože když začnete filmem, zkazíte si iluze...

ms.jack
17.09.2019 4 z 5

Vrelo odporucam. Je to lahke citanie, velmi dobre na odreagovanie. Davajte si pozor, aby ste zaver knihy necitali na verejnom priestranstve (ako ja napriklad). Je totiz velmi tazke ubranit sa slzam. :)

Marry524
16.09.2019 5 z 5

Prvně jsem měla příležitost vidět film, který mě oslovil svým příběhem, nicméně ne svým zpracováním. Proto jsem se obrátila na knížní předlohu, která je daleko víc šťavnatá a rozvinutá. Je to krásný příběh o sympatické hlavní hrdince, která mě chvilkami štve a chvilkami s ní naopak soucítím. Hlavně nejde o přeslazený román o nekonečném vyznání citů. Těším se na pokračování.

Yorika
08.09.2019 2 z 5

Možná jsem bez srdce.Možná jsem cynik.Ale je to pořád jen červená knihovna plná klišé a otřepaných frází.
Nevadí mi příběh.Vadí mi jeho zpracování.

Surikata369
05.09.2019 3 z 5

Tato kniha je rozhodně dobře napsána, čte se lehce, i když příběh zas tak odlehčený nebyl. Ač se jednalo o červenou knihovnu, tím, že do příběhu bylo zahrnut vozíčkář, tak to dostalo úplně jiný rozměr a člověk se leckdy i zamyslel nad vlastním životem... Není to kniha, kterou bych si v brzké době musela přečíst znovu, ale rozhodně čas strávený nad ní nepovažuju za promarněný. Vcelku dobrá kniha.

posterez
31.08.2019 4 z 5

Knihu jsem přečetla za dva dny a samotnou mě překvapilo, jak rychle ten čas utekl.
"Láska je jen slovo" to ZDALEKA není, ale nějaká slza ukápla, ne že ne. Nesedlo mi věkové zařazení hlavních postav. Podle mě by Lou mělo být tak kolem 22 let a Willovi okolo 28 let. Jinak je to kniha, kterou si dle mého názoru stačí půjčit z knihovny. Vlastnit jí, je podle mě zbytečné.

Taralcielle
27.08.2019 5 z 5

První jsem četla knihu a až pak viděla film, který to příjemně dokreslil. Taková smutná červená knihovna na vyšší úrovni než ta obvyklá. Zajímavé téma o lásce k paraplegikovi.

AltaMari
23.08.2019 4 z 5

Romantické příběhy nevyhledávám. A navíc jsem viděla film, takže si Louisu už napořád budu představovat jako Emily Clarke s jejíma telecíma očima. Přesto jsem se pustila do knížky, která se mi překvapivě líbila. Louisiny "trapasy" a Willův sarkasmus asi nejvíc. Psáno s citem a celkem uvěřitelně. Tak trochu jsem doufala, že knížka skončí jinak než film....

Ersie
17.08.2019 5 z 5

Krasna knizka.

lydieh
16.08.2019 4 z 5

Prima lehká "červená knihovna", výborný je i film s Emilií Clarke. Hlavní hrdinku Louisu Clarkovou si člověk zamiluje, takže jsem samozřejmě přečetla i ostatní knihy ze série :) První je ale nejlepší!

lucie7492
12.08.2019 4 z 5

Četla se moc hezky. Děj knihy mě však moc nepřekvapil, přišlo mi to předvídatelné. Kdo má rád spíš romantickou četbu, tak si na ní určitě smlsne :).

eva9748
10.08.2019 5 z 5

Přečtené jedním dechem .

nikiss76
09.08.2019 5 z 5

U jojo Moyes není žádná její kniha krok vedle. Kniha než jsem tě poznala je naprosto úžasná. Louise Clark si mě naprosto získala svou střeštěností a dobrosrdečností. Krásný a smutný příběh. Miluju i filmové zpracování se skvělým hereckým obsazením a filmovou hudbou.

Mája1993
09.08.2019 4 z 5

Kniha je dobře čtivá. Autorka dokáže čtenáře do příběhu krásně vtáhnout. I přes smutnější konec se mi kniha líbila.

Effka
08.08.2019 5 z 5

Tak tahle kniha mi zanechala šrám na duši. Je to taková ta na kterou se hodně těžko zapomíná, opravdu hodně silný příběh. Prvních pár stran mě moc nebavilo, ale pak už jsem se nemohla odtrhnout, jak mě pohltila.

Andarielka
05.08.2019 5 z 5

Tak tahle kniha mě neskutečně zranila, zničila a nevím co ještě...Nádherné čtivo kde spotřebujete několik kapesníků a srdce budete mít úplně zničené. Ale zároveň vám to dá tak strašně do života a to ,že bychom si měli užívat život dokud to jde. Pro mě to bylo tak strašně motivující. Ale s touto "sérií" končím, protože pro mě to skončilo a už opravdu nechci číst pokračování.