Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8389 8389

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You , 2012

@agata
31.07.2019 5 z 5

Kniha spĺňa všetko, čo román má mať. Ľahko, dobre a rýchlo sa číta, zaujme vás a dokážete sa vcítiť do každej jednej osoby, ktorá tam popisuje svoje zmýšľanie. Odporúčam prečítať aj napriek tomu, že ste videli film. Kniha je zase raz lepšia a určite sa hodíte hneď na ďalší diel, aj keď po prečítaní toho prvého budete potrebovať chvíľku na premýšľanie a spracovanie dojmov, ktoré budú trvať o niečo dlhšie.

knihomolka27
29.07.2019 5 z 5

Po dočtení ve vás zůstane na dlouho ještě hodně dojmů. Četla jsem hodně dojemných knížek, ale na tuhle určitě nezapomenu.

Ivka2
29.07.2019 3 z 5

Musím uznat, že se mi film líbil více. Filmaři vzali z knihy to nejdůležitější a nezabývali se zbytečnými pasážemi z knihy. Ale kniha jako taková se četla rychle a lépe se vcítíte do Willovi situace.

jolag1
27.07.2019

Oddechovka

karel.kral
23.07.2019 3 z 5

Jestli toto je nejlepší kniha Jojo Moyes, tak díky! Dalo se to číst, ale je to vyloženě červená knihovna.

včelařka
22.07.2019 3 z 5

Kniha měla docela masivní marketing, tak jsem byla natěšená a zároveň skeptická. Nakonec docela příjemné byť předvídatelné čtení, ale na mě moc slaďák.

Knofka
22.07.2019 4 z 5

Další knížka u které jsem si pobrečela

94_Anet
22.07.2019 3 z 5

Tato kniha se stala bestsellerem a všichni si ji zamilovali. Mě osobně se ale nelíbila, přišla mi zbytečně dlouhá. Hlavně Louisa, jako hlavní hrdinka, mi byla velmi nesympatická a přišla mi strašně moc jednoduchá. Jako plus beru konec knihy,který překvapil, ale nebudu spoilerovat.

Domča153
19.07.2019 5 z 5

Kniha mě opravdu překvapila samozdrejme v nejlepším slova smyslu. Skvěle se čte a příběh je perfektní. Nejedná se o knihu na kterou po odložení na poličku zapomenete.

Spoiler:
Velkým překvapením byl pro mě závěr. Opravdu jsem do poslední chvilky myslela jak to v knihách bývá že to dopadne “šťastně”. Pod heslem: láska vše překoná. Což se zde nestane. Myslím si ale že to knihu nijak nekazí naopak ji to odlišuje.

lucka1998
19.07.2019 5 z 5

Úžasná čtivá kniha

Enrill
17.07.2019 5 z 5

Perfektně zpracovaný příběh. Doporučuji

Mnaui
16.07.2019 5 z 5

Naprosto dokonalé. Vtipné a zároveň nabité emocemi.
Zavěr teda dost ...

Allys
16.07.2019 5 z 5

Ku knihe som sa dostala náhodou, nieje to úplne žáner, ktorý vyhľadávam. Neobyčajný príbeh o láske je napísaný krásne a originálne. Počas čítania som sa veľakrát zamyslela nad vecami, ktoré síce beriem ako samozrejmosť, ale pre mnohých ľudí to samozrejmé nieje. Vývoj postáv a hlavne ich cesta k sebe je vykreslená úsmevne a miestami trochu tuctovo (asi to tak v rámci románov má byť :-) ). Záver je síce smutný, ale dojímavý a oceňujem aj spracovanie témy eutanázie. Anotáciu som predtým veľmi nečítala, takže som do poslednej chvíle dúfala v happyend, ktorý žiaľ neprišiel. Film som videla až po knihe a taktiež sa mi páčil (aj keď kniha je vždy lepšia ;-) )

Verča103
15.07.2019

četla jsem jedním dechem, i když musím říct, že mě zklamal konec příběhu

VeronikaKrake
11.07.2019 5 z 5

Viděla jsem film, tak jsem si chtěla svůj zážitek prohloubit. Příběh je hrozně, ale opravdu hrozně smutný. Na začátku jsem si řikala, že to je na prd. Ale jak příběh šel dál, tak...jsem se cítila nepříjemně polapená. Krásný, ale tragický příběh.

Ufonka123
10.07.2019 4 z 5

Kniha byla hodně čtivá, moc mě bavila :) Taková oddechovka

LenRan
09.07.2019 4 z 5

Ano, chtěla jsem romantiku, měla jsem ji. I když ji ve finále bylo na mě až moc. Je celkem jedno, v jakých kulisách se příběh odehrával, jestli hlavní roli hraje invalidní pracháč z Anglie a prostější dívka, kterou ještě v 27 letech nenapadlo přemýšlet nad svojí budoucností nebo ošetřovatelka z Chrudimi a chlápek s českým invalidním důchodem. Láska s smrt si prostě nevybírá a tento příběh stojí za přečtení, ale jen jednou. Víckrát bych do toho nešla.

Adél97
07.07.2019 5 z 5

Krásná kniha s úžasným příběhem.

EvaStark
06.07.2019 5 z 5

Nádherný a dojemný příběh u kterého se nedá nebrečet. Tohle mooc doporučuji!!! Louisa i Will jsou strašně moc sympatičtí a hodně jsem si je oblíbila. Prostě nádhera!!!

JanaJ.
05.07.2019 5 z 5

Pohoda, emoce, hezky ubíhající text. Líbilo, velmi příjemné čtení.