Stále som to ja

Stále som to ja
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397935/bmid_stale-som-to-ja-SrG-397935.jpg 4 1638 1638

Louisa Clarková pricestuje do New Yorku za novým životom. Je presvedčená, že jej odchod za dobrodružstvom sa dá skĺbiť so vzťahom s mužom, od ktorého ju delí celý oceán. Louisa sa zamestná v honosnom dome na Piatej avenue ako asistentka mladej manželky boháča Leonarda Gopnika. Jej úlohou je pomáhať domácej panej s každodennými povinnosťami. Ocitá sa tak v nepoznanom svete smotánky, medzi ľuďmi, ktorí radi demonštrujú svoje postavenie, snažia sa dôstojne reprezentovať svoje meno, no pritom sú neistí a nešťastní. V takomto prostredí natrafí Louisa na muža, ktorý jej bolestne pripomenie minulosť. Keď sa situácia zvrtne nečakaným smerom, Louisa si položí otázku: kto vlastne som? Nevie, čo si počať so svojím srdcom, to by najradšej žilo na dvoch miestach. Nech sa však rozhodne akokoľvek, všetko sa tým krokom zmení. Stále som to ja je voľným pokračovaním osudov Louisy Clarkovej, hlavnej postavy svetových bestsellerov Jojo Moyesovej Predtým ako som ťa poznala, ktorý sa dočkal aj filmového spracovania, a Čo bolo potom.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

Still Me, 2018

veronika9761
16.10.2019 5 z 5

velmi čtivá

BáraLind.
14.10.2019 4 z 5

Byť jsem nečetla předchozí dvě knížky, na které tato navazovala (jen jsem viděla film Me before you), tak to vůbec nevadilo. Další červená knihovna, ale napsaná poutavě, ne se stupidními dialogy (což oceňuji) a hlavně s myšlenkou.

milena8281
13.10.2019 5 z 5

Velmi čtivý příběh o velké cestě Louisy za novým dobrodružství a cestě k sobě samé. Předchozí díly jsem nečetla, což mi ale nijak nebránilo, si tento příběh vychutnat. Krásný styl vyprávění, autorka píše moc pěkně.

Peqvy
12.10.2019 5 z 5

Celou první polovinu knihy jsem se nesmírně bavila na Louisy účet, přiznávám se. Přišla mi jako Bridget Jones. Vždycky plácla nějakou kravinu, která mě neskutečně pobavila. Až když se ji v životě začalo vynořovat více problémů, ať už pracovních nebo vztahových cítila jsem takovou tu ženskou solidaritu. Všechny její strasti jsem prožívala s ní. Nicméně ve dvoou třetinách knihy se mě zmocnilo dilema, zda se všechny vyřeší, nebo celý příběh bude mít otevřený konec (které já fakt nesnáším). A nejlepší na celém tomhle díle, bylo to, že jsem vůbec nedokázala předvídat další kroky hlavní hrdinky. Bylo tolik možností jak to celé mohlo dopadnou, že jsem prostě četla a četla. Kdybych neměla služby v porodnici určitě bych ji přečetla jedním dechem za kratší dobu. Vůbec celá kniha Sama sebou byla nesmírně čtivá a já si uvědomila, že ten druhý díl byl jakou si vycpávkou asi aby se neřeklo, protože přesně něco takového jako bylo tady jsem si představovala. I když přiznávám, že poněkud ve větším stylu. Více cestování, velikánské bizardnosti jako třeba tantování kolem ohně s polonahým Masaicem. Ale pak mi došlo, že taková Lu vůbec není. Má ráda svůj klid, pohodu a řád. Pro ni už ochutnání korejské kuchyně na Manhattanu bylo terno.
Celkově kniha úplně úžasná a konec uspokojil moji knihomolkářskou dušičku dostatečně.

sgjoli
27.09.2019 5 z 5

Panečku! Tohle bylo naprosto skvělé! Na to, jak jsem byla trochu zklamaná z druhého dílu, tak tento díl série jsem si opět nesmírně užila. Skvěle to odsýpalo, Louisa byla zase tak správně praštěná, jak se mi to líbilo v prvním díle. Bavily mne i ty další postavy, i když některé nebyly vždy pozitivní... bavilo mne to číst. Čtivé, svižné, milé, někdy smutné, někdy plné naděje... prostě skvělé. Jsem z této knihy nadšená. :-)

ivka67
27.09.2019 4 z 5

Opět moc hezky napsaná kniha,dobře se četla,řekla bych taková moderní červená knihovna.

Gugu
20.09.2019 3 z 5

Pro mě kniha představuje takový průměr oddechové knihy. Četla se dobře, před usnutím příjemný relax, ale že bych nad ní nějak extra jásala, nebo mě přímo zaujala, to nemůžu říct. Poklidně plynoucí příběh s předvídatelným koncem.

Ivka14
08.09.2019 4 z 5

Upřímně jsem se bala po druhém dílu teď, který mě bavil, že to autorka píše kvůli penězům, ale mylila jsme se. Ze začátku mě kniha moc nebavila, nepřipomínala mi Lou z předešlých knih, ale to se asi v půlce změnilo a moc se mi kniha líbila.

hlavajda93
05.09.2019 4 z 5

moc pěkný příběh a uzavření příběhu o Luise:) za mě určitě lepší než 2, možná i než 1.

LilianaFalcon
05.09.2019 4 z 5

Asi budu jedna z mála (ne li jediná), komu se prostě druhý díl strašně líbil a tenhle mu připadal o chlup slabší.
Ne, že by byl špatný byl opět skvělý. Hlavní hrdinka je totiž úžasně napsaná a člověk má pro její duševní "rozvoj" opravdu pochopení.
Jen mi to tentokrát připadalo maličko zdlouhavé a některé věci se zbytečně "okecávaly".

Taralcielle
28.08.2019 5 z 5

Příjemné překvapení po druhém díle! Ve třetím se konečně zase Louisa vrací a je taková, jakou jsme jí poznali v prvním díle. Velmi čtivé. Měla jsem chuť se sbalit a odjet do New Yorku :)
Krásně popsané zlaté pozlátko, které vytvoří peníze. Louisa dala panu Gopnikovi pěknou lekci :)

Sarah11
20.08.2019 5 z 5

Když jsem se dozvěděla, že něco tak uzavřeného jako Než jsem tě poznala bude mít pokračování, myslela jsem si, že to bude jen obyčejné ždímání peněz z příběhu, který měl zůstat tak, jak je, jak mají někteří autoři v dnešní době v oblibě. Samozřejmě mi to ale nedalo a pustila jsem se i do druhého dílu, u kterého jsem se nemohla zbavit pocitu, že je vlastně zbytečný, i když v podstatě nebylo co vytknout, takže jsem pochopitelně nemohla vynechat ani ten třetí a s Lou se (snad) již nadobro rozloučit. A, lidi, tohle bylo... prostě skvělé. Lou byla pořád stejně sympatická a ztřeštěná přesně tak, jak jsme si ji v prvním díle zamilovali, její rodina taktéž. Autorka má ten dar, že ač nás nezahrnuje nějakými sáhodlouhými popisy, umí vše popsat tak, abych si to dokázala představit a dokonale se vžít do děje. Konalo se dokonce i pár překvapení, které jsem vůbec nečekala (ehm, ehm, Eddie - a teď přemýšlím, jestli jsem nepopletla jméno), a tak se pro mě z naprosto zbytečné knihy stala nejlepší kniha série, která mě přinejmenším alespoň inspirovala dělat něco se svým vlastním životem.

ivca6341
17.08.2019 odpad!

První dva díly mě bavily. U třetího dílu jsem se nudila.

VeronikaKrake
16.08.2019 5 z 5

Pokud Vás zklamala dvojka, tak Vám tahle kniha udělá radost. Lou je zase stará dobrý Lou a příběh je hodně zajímavej. Určitě doporučuju❤.

lydieh
16.08.2019 3 z 5

Prima lehká červená knihovna. Hlavní hrdinku Louisu Clarkovou si člověk zamiluje, takže jsem samozřejmě přečetla i ostatní knihy ze série :) První z řady /Než jsem tě poznala/ je ale nejlepší!

Hania932
15.08.2019 5 z 5

Tohle byl krásný díl. Už od začátku jsem si uvědomila, jak moc mi Louisa chyběla. Tento díl byl zajímavý od začátku až do konce. V knize se stále něco dělo. Bylo to hodně čtivé. Opravdu jsem si příběh moc užívala. Líbilo se mi, že se v knize objevují i dopisy. Celkově příběh se mi líbil. Zajímalo mě jak si Lou povede, jak se jí v NY bude líbil, jak to bude mít se Samem, jak se jí bude líbit v nové práci. Všechno to v knize bylo. Nikdy jsem nevěděla co se stane, vždy to bylo nečekané. Mě se kniha moc líbila. Byla čtivá, oddechová a místy i vtipná. Všem můžu tuto sérii jenom doporučit!

nikiss76
14.08.2019 5 z 5

Naprosto skvělé pokračování příběhu Louise Clarkové. Konečně byla zpátky ta dobrosrdečná a úžasným způsobem střeštěná Lou, která mi v předešlé knize tolik (Život po tobě) chyběla. Za mě parádní zakončení.

Mája1993
13.08.2019 3 z 5

Četla jsem první i druhý díl. První díl této série byl úžasný. Druhý díl se mi ale hůř četl. Nebylo v něm nic, co by člověka alespoň překvapilo. Proto jsem si říkala, jestli si třetí díl pořizovat. Ale udělala jsem dobře. Třetí a i poslední (snad zatím) díl se podobá svou čtivostí prvnímu příběhu. A musím říct, že jako čtenáři se mi těžko loučilo s Louisou Clarkovou.

Mrs.Brick
13.08.2019 2 z 5

kniha nebyla špatná, ale úplně mě příběh nechytl za srdce

Millyf
11.08.2019 5 z 5

Na tuto knihu som sa velmi tesila a som rada,ze prevysila moje ocakavania.Louisin zivotny pribeh bol stale zaujimavy a plny zvratov.Tazko sa mi s nou lucilo