Stále som to ja

Stále som to ja
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397935/bmid_stale-som-to-ja-SrG-397935.jpg 4 1638 1638

Louisa Clarková pricestuje do New Yorku za novým životom. Je presvedčená, že jej odchod za dobrodružstvom sa dá skĺbiť so vzťahom s mužom, od ktorého ju delí celý oceán. Louisa sa zamestná v honosnom dome na Piatej avenue ako asistentka mladej manželky boháča Leonarda Gopnika. Jej úlohou je pomáhať domácej panej s každodennými povinnosťami. Ocitá sa tak v nepoznanom svete smotánky, medzi ľuďmi, ktorí radi demonštrujú svoje postavenie, snažia sa dôstojne reprezentovať svoje meno, no pritom sú neistí a nešťastní. V takomto prostredí natrafí Louisa na muža, ktorý jej bolestne pripomenie minulosť. Keď sa situácia zvrtne nečakaným smerom, Louisa si položí otázku: kto vlastne som? Nevie, čo si počať so svojím srdcom, to by najradšej žilo na dvoch miestach. Nech sa však rozhodne akokoľvek, všetko sa tým krokom zmení. Stále som to ja je voľným pokračovaním osudov Louisy Clarkovej, hlavnej postavy svetových bestsellerov Jojo Moyesovej Predtým ako som ťa poznala, ktorý sa dočkal aj filmového spracovania, a Čo bolo potom.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

Still Me, 2018

Anička.pa
19.05.2019 5 z 5

Poslední díl mě zcela pohltil, a to hned od první stránky. Louisa Clarkova je skvělá postava a její příběh byl skvělý. Na konci příběhu a konkrétně při poslední větě jsem si hrozně moc přála aby příběh ještě nekončil a já mohla dál žít společně s Louisou její dobrodružství, které mě ani na chvilku nepřestalo bavit ♥

Mandlevest
18.05.2019 5 z 5

S Louisou Clarkovou jsem se kamarádila několik večerů u čtení všech třech dílů tohoto opravdu krásného, emotivního příběhu a byla jsem za to kamarádství, bohužel jen z mé strany, opravdu šťastná. Nechci hodnotit zda první díl byl lepší než druhý a třetí to zase napravil. Když přemýšlím o příběhu Lou komplexně, byly zmíněné tři knihy napsány přesně tak, jak měly být, aby byla Louisa uvěřitelná a její životní příběh nebyl pouze sladkobolný kýč (což se za mě stalo ve filmu na motivy první knihy Než jsem tě poznala). Opravdu výborná romantická literatura, absolutně skvělá hrdinka, lidská, uvěřitelná ať už zamilovaná, tápající anebo zase sama sebou. Všechno, co ji v životě potkalo, jsem jí věřila. A jako třešnička na dortu ...ta knihovna...i slza ukápla. Bravo, bravo. Opravdu krásný příběh.

Katýsek
11.05.2019

Oddychové čtení, které mě bavilo. Kvalitní červená knihovna s humorem. Hlavní hrdince jsem při čtení fandila.

Adeelka32
11.05.2019 4 z 5

Po druhém dílu zase o něco lepší kniha..čte se sama. Hlavní hrdinka je mi moc sympatická.

prochajda
11.05.2019 5 z 5

Krásný příběh, miluji Louisu Clarkovou, její osobitost, charakter a styl.

Terez67
10.05.2019 5 z 5

Poslední díl.... první díl mě dostal nejvíce, druhý byl slabší ale poslední byl zas dokonalý a prostě... Autorka nezklamala a určitě si přečtu další knížky od ní....V určitých situacích jsem se v Lou viděla a bylo to nádherné číst.... Takže koho trochu zklamal druhý díl a bojí se jít do toho závěrečného dílu tak se nebojte, aspoň tohle vše budete mít uzavřený a jak to dopadlo kam se za ten čas posunula a tak :) loučím se s Lou se ctí a jsem ráda že jsem si tu sérii přečetla ♥ a určitě se k ní někdy vrátím a přečtu znova ♥

klarinka9974
07.05.2019 5 z 5

Louisa mě teda nenudila, užívala jsem si každou stránku a někdy mi bylo do smíchu a jindy zase do breku. Kniha má zábavný děj, který vás zabaví na pár hodin. Miluju Lousi styl oblékání, to jak si stojí za tím jak vypadá, to jak dokáže být ohleduplná a obětavá, je těžké si tudle postavu nezamilovat. Ke konci jsem málem přeskakovala stránky abych se dozvěděla, jestli se dočkáme šťastného konce. A rozhodně se máte na co těšit.

Tereza0107
02.05.2019 5 z 5

Po delší době knížka, která mě opravdu vtáhla. Krásně se četla. Autorka dosáhla toho, že jsem s hlavní hrdinkou opravdu prožívala úplně všechno - nenáviděla jsem záchranářku Katie, kvůli které jsem střídavě nesnášela a pak znovu brala na milost Sama, rozčilovala se nad nevděčnou a zbabělou Agnes Gopnikovou, nevěděla, co si myslet o Joshovi a dojímala se nad starou paní, žijící jen se svým pejskem v bytě plném vzpomínek. Zajímavé bylo i nové prostředí New Yorku, kde se odehrávala valná část příběhu. Louisa neztratila svůj pověstný smysl pro humor ani svou schopnost plácnout to, co si v dané chvíli myslí, v tu nejnevhodnější chvíli. Tudíž po úžasném prvním dílu a po ne tak dobrém druhém je tu úžasné třetí pokračování, které se dá srovnávat se skvělým začátkem série o Louise Clarkové.

Francesca14
01.05.2019 4 z 5

Původně jsem tuhle knihu vůbec neplánovala číst, protože jsem si říkala, že dvě knihy o Louise Clarkové už byly až až (a já popravdě řečeno tuhle postavu nikdy moc nemusela). Ale v knihovně momentálně neměli od téhle autorky nic jiného a já si vážně chtěla dát nějakou odpočinkovou knížku od Jojo, tak jsem nakonec sáhla po téhle a překvapivě si to užila. Možná mě to bavilo dokonce víc než předchozí dva díly. Louisa tu byla docela snesitelná, poměrně vtipná (i když mojí favoritkou je rozhodně Lily) a příběh byl roztomilý, s pozitivní energií. Mimoto atmosféra New Yorku byla moc hezky vystižená a pohled do života nechutně bohaté rodiny zajímavý. Podle mě příjemné zakončení série.

regulax
01.05.2019 3 z 5

Jestli tohle je poslední díl známé trilogie, tak já začínám od konce přečtením tohoto dílu a nevím jestli se pustím do předchozího. Ne, že by to nemělo šťávu, nebylo to čtivé, ale bylo to takové "májové" čtení. Zápletka dobrá, New York super, trpký život boháčů místy připomínal romány Jackie Collins. Nejhorší byla pasáž, když přišla na nevěru Sama a pitvala se v tom. No dalo se, myslím že zfilmování tohoto dílu by možná bylo poutavější než kniha.

Dorry
01.05.2019 5 z 5

Prvni cas knihy byla slabsi a do cteni jsem se musela nutit, ale od obratu deje parada! Moc se mi libila

4xbabča
27.04.2019 5 z 5

Hrdinka knihy Louisa Clarková opět nezklamala a její příběh bych označila jako nejlepší z celé trilogie.

domihruzkova
24.04.2019 5 z 5

Prvních několik desítek stran jsem se nemohla začíst a do čtení jsme se musela nutit. Možná to bylo tím, že předchozí díly jsem četla již několik let zpět a tak jsem zapomněla souvislosti. Od poloviny mě kniha neskutečně chytla a ten konec! Po schodech k Empire State Building jsem běžela společně s Lou a doufala, že tam bude čekat Sam. Šťastný konec mě potěšil. Na Než jsem tě poznala to rozhodně nemá, ale špatná kniha to taky není.

tabaluga
23.04.2019 4 z 5

Luisa objevuje New York nejprve jako asistentka bohaté paničky,kterou bere i jako přítelkyni. Jaké to musí pro ni být rozčarování, když zjisti,že se v ní spletla. Naopak ji podá pomocnou ruku osoba u které by to nečekala. Louisa má svůj osobitý styl jak v oblékání tak samozřejmě i v chování a příběh je moc krásně psaný. Každý by si měl své sny plnit jenom ne každý máme tu odvahu. Zajímalo by mne jestli bude ještě čtvrtý díl...

sarekaslukova
16.04.2019 5 z 5

Nejdříve jsem si říkala jak se příběh zhoršil vůbec mě nebavil, samé žárlení, chudinka paní Gopniková a všemožné nástrahy New Yorku, ale po velkém obratu děje jsem se do příběhu konečně začetla, moje oblíbená Louis se mi vrátila s jejími potrhlými modními kousky, smyslem po humor a podání pomocné ruky tomu, kdo to doopravdy potřebuje.

LuciíŠvarc
16.04.2019 5 z 5

Krásné zpracování. Baví mě celý vývoj postavy Lou a celého jejího života, jak se hledá a objevuje. Připadá mi neskutečně sympatická, stejně jako záchranář Sam. Doufám v další pokračování.

Handulenka
12.04.2019 5 z 5

Nemohla jsem se od knížky odtrhnout, po celou dobu jsem byla napjatá jak to dopadne.Autorka nezklamala.Kniha byla čtivá a strašně moc se mě líbila:-D

Stairy
09.04.2019

První příběh Luisy jsem viděla pouze ve filmovém zpracování. Hodně zvláštní, hluboké a smutné téma. Ale film mě bavil a určitě donutí člověka přemýšlet. Druhý a třetí příběh jsem četla. Přesto, že v komentářích se hodnotí třetí kniha jako nejlepší, mně se více líbila ta druhá. Mnohem různorodější děj, Luisa po dramatickém začátku hledá samu sebe, navíc ty perepetie s Willovou dcerou...Třetí knihu jsem také přečetla s chutí, byla jsem ráda, že Luisa se našla a velmi se mi líbilo prostředí New Yorku. Jen ten úplný konec mi přišel trochu kýčovitý.

Niu
07.04.2019 5 z 5

Tento třetí díl série se mi moooc líbil. Rozhodně více než druhá knížka, ze které jsem si neodnesla nic. Ale tahle? Páni, to teda jo. Byl smích, byl pláč. Jako bych to vše prožívala s Louisou. Najít sám sebe je opravdu těžké. Vzpomínky na Willa už nebyly tak hořké, ale přece jen tam byl. Tohle se autorce povedlo.

knihovnička007
04.04.2019 5 z 5

Žila byla jedna dívka z malého města, která žila v maličkém světě. Byla úplně spokojená, nebo si to aspoň namlouvala. Nějakou dobu nechala svět, aby ji otloukal, a pak se rozhodla, že bude bezpečnější, když nadobro přestane být sama sebou.
V ŽIVOTĚ SI MŮŽEME VYBRAT MNOHO VERZÍ SEBE SAMÝCH, KTERÝMI SE STANEME.

Tak tohle se četla opravdu samo a já jsem nadšená. Luisa Clarková obstála v tvrdém světě New Yorku, stala se sama sebou... Líbila se mi svými postoji, bavila mne svými mnohdy ztřeštěnými nápady a držela jsem ji palce.

Moc krásné čtení.