Život po tobě

Život po tobě
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293194/bmid_zivot-po-tobe-vN9-293194.jpg 4 2901 2901

Kdybyste ztratili někoho, koho jste moc milovali, jak moc by to změnilo váš pohled na svět? V pokračování světového bestselleru Jojo Moyesové Než jsem tě poznala najdeme Louisu Clarkovou v přesně takové situaci. Po intenzivním půlročním vztahu s ochrnutým Willem Traynorem, který se rozhodl ukončit svůj život asistovanou sebevraždou, zůstává Louisa sama, zmítána smutkem a výčitkami svědomí. Po vážném úrazu se navíc musí vrátit domů k rodičům. Jako by byla najednou zpátky na začátku cesty – život po Willově smrti totiž znamená učit se leccos znovu, stavět na nových základech. Záchranář Sam Fielding, pro něhož je kontakt se smrtí každodenní náplní práce, by snad mohl být právě tím, kdo Louise pomůže se zase vrátit do života, jenomže pak se z Willovy minulosti nečekaně jako uragán vynoří Lily – jeho šestnáctiletá nezvladatelná dcera. A všechno je rázem jinak…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

After You , 2015

Veeria
09.06.2017 5 z 5

Nádherná kniha. O lidech, pro lidi. O životě takovém, jaký je - někdy drsný a bolestivý, někdy prozářený radostí a štěstím. Jojo vdechla život postavám, kteří se vám zaryjí do srdce. Právem. Protože v knihách Jojo se najde každý z nás.

Barča21
08.06.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Nebyly na ní moc kladné ohlasy, ale mě nezklamala. Doporučuji číst jako pokračování knihy Než jsem tě poznala. Knihu všem doporučuji.

MarKy95
07.06.2017 3 z 5

Na knížku jsem se moc těšila, ale za mě velké zklamání... donutila jsem se alespoň přečíst konec... Pokračování nic moc... Bohužel.

WowKokinko
06.06.2017 4 z 5

Kdyby to nebylo pokračování tak bych byla nadšená a knize dala pět hvězd, bohužel takto musím porovnávat a na první díl to nemá :)každopádně dílo a příběh krásný a opět i slza ukápla :)

IvusP
05.06.2017 3 z 5

Od samého začátku mi knížka přišla jako zbytečné a umělé natahování prvního dílu (který byl mimo jiné fantastický).... Nějak mi nešlo spojit si tuhle Louisu s tou, kterou nedávno opustil milovaný Will... Takže knížku hodnotím jako úplně samostatný příběh, protože srovnávat s prvním dílem prostě nelze..

ctenarkaEva
05.06.2017 3 z 5

Jojo Moyes patří mezi mé oblíbené autorky, četla jsem téměř všechny její knihy. Bohužel tato na mě působí jako nejslabší. Vůbec mi nepřipadalo, že by to mělo být pokračování knihy Než jsem tě poznala. Možná jako samostatný příběh by působila lépe. Některé pasáže byly zdlouhavé a zápletky až moc překombinované. Jsem ráda, že jsem si tuto knihu jen půjčila a nekupovala, protože už se k ní vracet nebudu. Budu se těšit na další knihy paní Moyes.

Sarah11
04.06.2017 4 z 5

Upřímně jsem moc nevěděla, co od knihy čekat. Bylo to milé, ale tak trochu zbytečné. Kdyby tohle pokračování nevzniklo, nejspíš bych se nezlobila, protože mi to přijde tak trochu jako reklamní tah, ale na druhou stranu musím říct, že se mi nakonec zalíbilo (i tak stále trvám na tom, že je zbytečné). Kniha byla milá, čtivá, taková příjemná oddechovka na letní dny, ale zároveň nebyla nudná. Chtěla jsem dát o jednu hvězdu míň než předchozímu dílu, tedy tři, ale nakonec musím dát čtyři, i když si stojím za tím, že první díl byl lepší.

Princezna22
03.06.2017 3 z 5

No,kniha se četla poměrně dobře,jen mi to celé přišlo poměrně dlouhé a příšerně nacucle v deji který je sám o sobě nezajímavý.. Čekala jsem od knihy asi hodně vzhledem k jejímu hodnocení a po prvním díle který mě šíleně rozplakal... Tohle mělo možná zůstat nenapsane,ale budiž...

Charmedka
02.06.2017 4 z 5

Ač se mi kniha líbila, očekávala jsem něco trošku jiného a jsem z ní malinko na rozpacích. Líbila se mi, četla se dobře, ale spíše ji vidím jako samostatný, naprosto jiný příběh a ne rovnocenné pokračování. Příběh nepostrádá humor, občas Vás i dojme, ale rozhodně nedosahuje takových kvalit jako první díl. Za mě spíše slabší čtyři hvězdičky.

keiko33
02.06.2017 5 z 5

Prvu cast som citala uz davnejsie, takze som uz zabudla aka bola Lou blazniva. Aj ked asi prvu polovicu knihy bola v depresii. Nieje to napinava kniha, co sa tika deja, ale je plna citou a myslienok, ktore vas nutia zamysliet sa nad svojim zivotom, ze netreba brat ludi okolo seba ako samozrejmost, ze si ich treba vazit, lebo nikto nevie ako dlho tu budu. Nerevala som pri nej ako pri prvej knihe, no cely cas som mala taku melancholicku naladu, hoci nakoniec pri Lilinom spomynani, mi slzicka vysla. Samozrejme, tam bolo dost vtipnych situacii, hlavne ked boli Lou rodicia pohadani a to co spravil jej otec, aby si udobril mamu. No chlapi vedia z lasky urobit poriadne blaznovstva.

JaneH
02.06.2017 5 z 5

Já jsem nadšená! Na knihu jsem nečetla zrovna kladné ohlasy, proto jsem měla trochu strach z toho, že budu zklamaná. Opak je ale pravdou! Kniha mne doslova pohltila. Doporučuji číst vážně jako pokračování knihy Než jsem tě poznala a po přečtení Život po tobě si pustit znovu film. Jsem z toho zdrcená a nadšená dohromady. Obě knihy mne roztrhaly na kousky a pak poskládaly opět k sobě. Knihu všem doporučuji. Líbí se mi styl, jakým autorka píše. Žádné dlouhé rozepisování, ale vše je řečeno. Neustále se něco děje a čtenář se ani jednou nenudí. Zamilovala jsem si Lou ještě víc. Dokonce jsem mnohdy souhlasila se zápornými osobami a později jsem je zas posílala do háje. Jednoznačně neskutečný příběh plný rozporuplných emocí. Všem knihu doporučuji.

Pajina68
02.06.2017 2 z 5

Zřejmě jsem od knihy očekávala moc a celkový dojem bylo zklamání. Ne a ne knihu dočíst, stále jsem čekala na "něco" a ono to nepřicházelo. Kdybych nevěděla, že to je pokračování knihy "Než jsem tě poznala", asi bych tuhle knihu také brala jinak. Protože s předchozím příběhem (který na mě zapůsobil emočně hrozně silně) se tenhle nedal vůbec srovnat.

MartinaPri
01.06.2017 5 z 5

Krásná kniha, která se četla sama. Když jsem nečetla, tak jsem pociťovala absťák, což je pro mě známkou skvělé knihy :)

4xbabča
01.06.2017 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, i když se vždy pokračování nemusí podařit. Bylo to opět moc příjemné čtení, paní Moyesová nezklamala.

bigben
01.06.2017 2 z 5

Jsem nepoučitelná, i když se mi první díl nelíbil, byla jsem zvědavá, co bude následovat. Červená knihovna se vším co k ní patří. Pád ze střechy, záchranář Sam, terapeutická skupina, nalezená dcera, ochranitelský syndrom, příšerná práce...nakonec všechno dobře dopadlo. Dcera se našla, přítel přežil střelbu, nabídka dobré práce. Prostě happy-end! Závěr - nelíbilo.

Hana62
01.06.2017 5 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek, přečetla jsem ji s chutí, ale oproti prvnímu dílu slabší "náboj". Autorka se už vystřílela v předchozím. Přesto zajímavé čtení, vykreslování postav (snad nejvíc mě dostával otec a matka Louisy :-)

natkaf
01.06.2017 3 z 5

Tak tohle se za mě nepovedlo. Kniha byla opět čtivá, o tom žádná, ale přišla mi zbytečně rozvleklá a zdlouhavá. Děj mě tolik nebavil jako v předešlém díle, i když se tu toho dělo podstatně více. Co ale hodnotím velmi kladně, bylo vykreslení toho jak se Louisa po Willově smrti změnila. Z veselé a optimistické holky se stal člověk, který absolutně neměl chuť žít a životem jen tak procházel. Její deprese se přenášela až na mě. Kdyby byla kniha napsána jako samostatný román, byla by určitě lepší. Hold srovnání s Než jsem tě poznala se bohužel nevyhne.

Aliii
31.05.2017 4 z 5

Byla jsem zvědavá na pokračování a nezklamalo mě. Jojo Moyes má ten dar vtáhnout čtenáře do děje a pohrávat si s jeho emocemi.
Na můj vkus však bylo v knize až příliš mnoho dramatických situací, což trochu ubíralo na uvěřitelnosti - proto o 1 hvězdičku méně.

Zrzka2
31.05.2017 3 z 5

Některé knihy by neměly mít pokračování. Myslím, že kdyby Moyesová napsala tuto knihu jako samostatný příběh, byl by mnohem lepší. Takto mi to všechno přišlo násilně napasované na první díl. Chování některých postav, především Lily a Luisy, se mi zdálo příliš zbrklé a děj v určitých chvílích vázl. I přes všechny nedostatky, ať už větší nebo menší se však autorce povedl vcelku vtipný romantický příběh, který se hodí tak akorát na dovolenou. Není těžký, je dobře stravitelný a plný vtipných situací.

KACABAK
30.05.2017 3 z 5

Opět zajímavá kniha od autorky mnoha knih pro ženy. Musím ale říci, že první díl se mi líbil více. Tato kniha mi občas přišla zbytečně zdlouhavá. Určitě nečekaně zajímavý konec.