Nikto nie je ostrov

Nikto nie je ostrov
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234133/bmid_nikto-nie-je-ostrov-234133.jpg 5 194 194

Simmelov románový príbeh o žene - veľkej herečke a nešťastnej matke - v toľkokrát vysnívanom a toľkokrát preklínanom svete veľkého showbiznisu, lesku a bohatstva.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Remedium

Niemand ist eine Insel, 1975

ToVy
29.06.2014 4 z 5

Čtrnáctá kniha JMS. Musím říct, že mě dost překvapila. Společensko kritické romány od JMS nejsou pro mě příliš aktuální, jelikož JMS popisuje ve svých dějích aktuální společenskou situaci, která pro nás po 40 letech je už řekněme přežitá. Navíc ony společensko kritické romány ... mno nevím, já se vždy přiměju k tomu, abych sledoval děj a tu omáčku prostě jen přečetl. Nicméně Nikdo není ostrov je oproti takovým společensko kritickým knihám jako byla Všichni lidé bratry jsou nebo S láskou k vlasti nejdál dojdeš, úplně něčím jiným a toto téma je i současné, nebo nepříjde mi že by bylo nějak neaktuální, jelikož pohled na eutanázii či pohled na postižené děti a to kam se světem takové děti dál properou je pořád současné.
Zajímavá hra osudu, ať už v ráně osudu pro hlavní hrdinku (nepočítám-li Phila), nebo zajímavé rozuzlení některých pasáží je ba až nečekané a dosti mě překvapilo. Knihu rozhodně doporučuji.

Katela
20.06.2014 5 z 5

Miluji toho z počátku odporného playboye! A vždycky jsem ho milovala. Platonicky.

dasi
25.04.2014 5 z 5

Pan Simmel mě nikdy nezklame. Moc pěkná kniha, doporučuji.

Jozefka
11.10.2013 5 z 5

J.M.Simmel je můj oblíbený autor.Jeho kniha mě málokdy zklame.Ani tato kniha nezklamala.Je jedinečná a má svou hloubku.

Teraka
06.05.2013 5 z 5

Tato kniha patří k mým oblíbeným, i přestože zanechává na jazyku hořko-sladkou chuť. Snad proto ji spousta mých známých, kterým jsem ji doporučovala ani nedočetla...

Jaička
24.03.2013 5 z 5

Nutí nás zamyslet se nad pomíjivostí krasy,zdraví,štěstí a úspěhu. Krásná kniha,vřele doporučuji.

Atuin
29.10.2012 5 z 5

Překrásná kniha. Propastně bolestná, něčím jakoby až cizí a nečím neuvěřitelně blízká, rozhodně patří mezi ty které vás už po několika stránkách ujistí že vás pustí až na konci.

elliss
12.02.2012

Krásná knížka..z těch,co jsem od Simmela četla jedna z nej..

Val
22.01.2012 5 z 5

Tak...nejlepší kniha od Simmela vyloženě ne, ale jedna z nejlepších určitě.....Akorát jsem čekala dle komentáře níže na závěr nějakou "bombu" ... a ono nic. Já jsem nějaký takový konec totiž čekala...takže pro mě bez překvapení.... Ale vřele doporučuji ...

anajov
04.09.2011 5 z 5

Pro mě nej kniha od tohoto autora a taky jedna z mála, kterou jsem musela dočíst navzdory, že už svítalo :-)

Adriana.82
30.11.-0001 5 z 5

výbornáááá ... a závěr,kterej sem moc nečekala :)