Tajemství škorpiona

Tajemství škorpiona
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481809/bmid_tajemstvi-skorpiona-ODr-481809.jpg 4 102 102

Nora Kelly série

Co hledal muž, který měl problémy se zákonem, v opuštěném hornickém městečku kdesi v Novém Mexiku? A jak s tím souvisí nález mumifikovaného těla ve sklepě prázdné budovy? Na tyto otázky má odpovědět začínající agentka FBI Corrie Swansonová. Nudný případ „za trest“ se však pro mladou ženu brzy změní v nebezpečnou profesní i osobní výzvu, kdy musí dokázat nejen svému školícímu důstojníkovi, co v ní je. Corrie si k vyšetřování přizve excelentní archeoložku Noru Kellyovou, s níž se nedávno seznámila při své první velké akci. Společně odhalí velice znepokojivé informace: zesnulý zahynul před více než sedmdesáti lety ve velkých bolestech, v embryonální poloze, s vyděšeným výrazem v obličeji a z těla se mu ve velkých kusech odlupovala kůže. Pod tělem navíc objeví cenný španělský kříž ze 16. století. Když se jim podaří tělo identifikovat, a dokonce určí i neuvěřitelnou příčinu smrti, spustí tím lavinu událostí, ve kterých se prolínají dávná děsivá tajemství i nové hrozby. Obě ženy postupně odkrývají indicie vedoucí k legendárnímu pokladu Apačů – a přitom čelí vojenskému spiknutí, rozsáhlé zločinecké síti i obyčejné lidské touze po zlatě a bohatství. A v samotném závěru se opět ukáže i agent Pendergast a jen tak mimochodem najde nejdůležitější kousek skládačky celého spletitého příběhu.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

The Scorpion's Tail, 2021

Lothar.777
21.09.2024 4 z 5

Dalo se, furt jsem čekal na toho škorpiona a vida :-D. Poměrně neotřelá kriminálka naroubovaná na westernové kulisy a záporáky z armády. Pobavilo, ale toho Pendergasta bych klidně aplikoval dřív :-).

raphelia
31.07.2024 4 z 5

Další líbivá a napínavá pohádka z pera autorů D. Preston a L. Childa, odehrávající se v jedinečných, neotřelých přírodních kulisách. Spojení společného vyšetřování FBI a místního šerifa s archeologickými pracemi, místními legendami a vojenskými pracovišti, anebo - mladického nadšení a temperamentu, zkušeností a systematických postupů či bezohlednosti a krutosti padouchů, to vše vytváří originální a velmi čtivý příběh, jenž sice má sem tam nějakou tu mouchu (pár věcí zůstane nevysvětleno či nedotaženo do konce), ale jinak jde o naprosto ideální čtení na dovolenou.

Stanas513
17.07.2024 4 z 5

Jako román se četl moc hezky, děj mě docela vtáhl do sebe, ale vůbec nechápu, proč se to jmenovalo "Tajemství škorpiona".
A i zde v ději vystoupí záhadný agent Pendergast, který se objeví jen v okamžiku, kdy už si FBI neví rady a pomůže...:-)

jan7113
17.06.2024 4 z 5

Velmi slušná kniha. Začátek je trochu pozvolnější, ale s postupujícím vyšetřováním a s přibývajícími komplikacemi narůstá i napětí a s tím i čtenářův zájem. Ano, místy to malinko zavání naivitou, ale celkově kniha pobaví. A něco z historie jsem se i dozvěděl. Je to moje druhá kniha od autorské dvojice a první z této série. Mám dojem, že si pořídím i pár dalších.

Jack Bauer
11.11.2023 1 z 5

Nuda jako předchozí díl, snad ještě větší. Jako by to snad ani nepsali oni, hrozně amatérsky napsané, trapné rozhovory jak pro děti. Tahle série s Norou Kelly mě nějak nechytla, už první díl Ztracené kosti byl hodně slabý a jak vidím, tak autoři v nudném pokračování pokračují. Dost zklamání, protože dřívější knihy byly samá pecka. V polovině knihy teprve někdo v kaňonu po ní vystřelí, asi jsem se od autorů namlsal lepšími knihami. Na konec k tomu připletou Pendergasta z jiné série, už mě tam scházel jen Vinnetou, místo něho dali Gernonima.

Luigi1
04.09.2023 4 z 5

Začátek pomalý rozjezd,ale pak to šlo

wlado
03.06.2023 3 z 5

Klasické pútavé čítanie od tejto dvojice autorov. Trochu mi vadil na konci vševediaci Pendergast. Každopádne kniha stojí za prečítanie.

lampernaqui
20.03.2023 3 z 5

Tahle série si zatím drží svoji úroveň. Nesmí se od ní očekávat žádné zázraky a díky tomu dokáže dobře pobavit. Rozhodně se mi četla lépe než poslední Pendergasti. A i ten se zde na pár stránek mihne, ale přijde mi to hodně nucené a zbytečné. Filmově by to bylo klasické dobrodružné akční béčko. Corrie je celkem fajn postava, takže jí nějaký ten další úspěch u FBI přejme.

orinka3
11.02.2023 5 z 5

Nádherný současný western, který nemá chybu. V hlavních rolích novopečená agentka FBI Corrie Swansonová a archeoložka Nora Kellyová. Prostředí úžasné, plasticky vylíčené. Suchou vyprahlou krajinou se prohánějí nejenom kulatí pouštní běžci, ale i padouši, lačnící po zlatém pokladu. Po úvodním rozběhu a akci, při kterém Corrie zažije doslova křest krví a kdy o sobě trochu pochybuje, se naplno projevují její schopnosti. Nové Mexiko, pustá vylidněná oblast, kde se ve starém dole najde mumifikovaná mrtvola u které leží vzácný zlatý kříž z dávného pokladu. Její podivný nepřirozený stav vzbuzuje podezření, do děje se zapojuje i ambiciozní archeoložka Nora. Podle lebky dokáže vymodelovat její reálnou podobu a podaří se ji ztotožnit. A pak už se pátrání jen a jen rozvíjí. Zapojuje se do něj mladý a krásný šerif Homer Watts, pistolník na slovo vzatý. Postupně se odkrývají další zajímavé souvislosti - radiace u mrtvoly, jaderné pokusy poblíž ní a násilná úmrtí každého, kdo má s mrtvolou nebo s hledáním pokladu v roce 1945 něco společného a překáží v hledání současném. Stopy vedou hodně vysoko a podezření stoupá. Samozřejmě dochází i k objevu důležité staré mapy, přestřelkám a pronásledování, útěku a záchraně v poslední chvíli. Výborně napsané, napínavé až do konce. Krásná oddychovka!

markej
29.09.2022 4 z 5

Po téhle knížce jsem sáhla tak trochu z donucení, do Čtenářské výzvy jsem potřebovala dílo od autora, který je o 22 let starší než já, a tenhle román toto kritérium splňoval.
Nakonec se konalo příjemné překvapení, Tajemství škorpiona je detektivka, do níž je zapletená i archeoložka Nora Kellyová, archeologický výzkum je tudíž zajímavý aspekt navíc, mladičká vyšetřovatelka FBI Corrie mi také byla sympatická a líbilo se mi i prostředí americké pouště v Novém Mexiku. Suma sumárum nový objev, a jestliže vyjde další díl série, určitě si ho přečtu...
Hodnocení: 4,5 ⭐ z 5 ⭐

CharlesWard
24.09.2022 3 z 5

O dost lepší než předchozí díl.

hankamol
28.07.2022 5 z 5

Nemohla jsem knihu odložit. Konec byl hodně napínavý..

jiri9568
05.06.2022 5 z 5

Super, jako predchozi dil. Doporucuji

coquus
22.05.2022 4 z 5

Další napínavý příběh s Norou a Corrie. Spousta věcí je zde hodně předvídatelných a někdy se i ke škodě příběhu mnohé naznačuje dopředu. Naopak silnou stránkou je zde zajímavá zápletka a akce, která zejména v závěru docela graduje. Mám-li srovnat s prvním dílem, tak Ztracené kosti se mně líbily o poznání víc.

„Vraťte mi tu zbraň, umím střílet i levičkou,“ ujistil ho.
„To jsem fakt rád,“ uznal Watts.
„Ale nic nestrefím,“ pokračoval Morwood.

HonzaT
08.04.2022 2 z 5

Dle komentářů jsem čekal víc, ale i tak mě to bavilo. Od autorů js četl lepší knihy.

JustWomen
14.03.2022 1 z 5

Přišlo mi to hodně amatérsky napsané, k tomu přitroublé postavy, dětinské rozhovory, reakce hodné žáků základní školy a ne agentů FBI. Celé špatně.

mirek2580
23.02.2022 5 z 5

Rozjezd pomalejší, ale potom to nešlo zastavit...

zdendula31
22.02.2022 4 z 5

Začátek trošku pomalejší,ale vyplatilo se číst dál.

čef
13.02.2022 5 z 5

Dobrá detektivka to tedy je, ale má poněkud pomalejší tempo, než jsem u hlavního autora zvyklý. Podrobné pátrání mladé příslušnice FBI s doktorkou přes archeologii je poměrně zajímavé, zejména detaily o prvním atomovém výbuchu a Mescalech dodaly příběhu patřičnou šťávu. Napínavých scén není mnoho, ale stupňují se v závěru tak, jak to má být.

Evelin2506
07.02.2022 3 z 5

Zápletka zajímavá. Agent FBI a místní šerif jako postavy z divokého západu trochu divné. Na další pokračování této série se těším, hezky se to čte.